Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pavel Hrica: Kde je skutočný problém a ako z mizérie von (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

spravny postoj

Uz ak by sa nam podarilo odstranit zvyk nadavat na tych druhych a stazovat sa na tych druhych, pripadne nepriazen osudu, otvori sa nam novy priestor, ktory je potrebne naplnit nejakou pozitivnou aktivitou.
Co sa tyka zdravotnictva, 90% mame vo svojich rukach v prevencii.
Co sa tyka skolstva platí to co povedal Mark Twain: " Nedovoľte škole, aby zabránila vášmu vzdelaniu."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podstatné je zabrániť kradnutiu

S mnohým sa samozrejme dá súhlasiť.
Veľa ľudí dokáže aj nastaviť pravélíce po tom, ako ich udreli po ľavom.
Veľmi ťažké je však pracovať pre blaho komunity, ak vás fackujú bez prestania, stupňuje sa to a nie je ani perspektíva, že sa to skončí.
Preto si myslím, že kľúčový a navyhnutný predpoklad je zabrániť okrádaniu zo strany prestaviteľov moci (štátu). Bez toho sa nikdy nenájde dostatok zapálených „aktivistov“.
Okrádanie sa v súčasnosti deje najmä prostredníctvom tlačenia nových nekrytých peňazí do obehu.
Takéto „tlačenie peňazí“ predstavuje zlodejstvo najhrubšieho zrna a zároveň je podstatnou príčinou súčasných ekonomických, ekologických aj bezpečnostných problémov.
Spomeňte si na tieto slová vtedy, keď sa ocitneme v ďalšej svetovej vojne, ktorá bude prirodzeným a nevyhnutným vyústením frustrácie ľudí z toho, že „niekto“ ich „nejako“ strašne okradol.
Tlačenie nových nekrytých peňazí štátom predstavuje špeciálny druh dane, ktorý však má extrémne závažné vedľajšie účinky.
Medzi týmito dvomi spôsobmi „zdaňovania“ je totiž zásadný rozdiel, pokiaľ ide o následné nákupné správanie ľudí:
a) v prípade zvýšenia daní človek vie, že je chudobnejší (že má menej peňazí), a preto prispôsobí svoje nákupné a investičné rozhodnutia realite (bude kupovať len potrebné tovary primeranej kvality a ceny).
b) v prípade „skrytej dane“ predstavovanej vytvorením nových nekrytých peňazí štátom (alebo bankami) človek nevie, že je chudobnejší (keďže nemá menej peňazí, a dokonca nominálne ich zarobí čoraz viac), a preto neprispôsobí svoje nákupné a investičné rozhodnutia realite (tomu, že je chudobnejší). Práve naopak – prispôsobí ich svojmu klamnému presvedčeniu, že je bohatší (zvýši svoju spotrebu a je viac ochotný kúpiť aj málo potrebné a málo kvalitné tovary – a preto výrobcovia racionálne následne znížia kvalitu svojich výrobkov).
A táto deformácia trhového prostredia a normálnych ekonomických procesov je PRÍČINOU súčasných ekonomických aj ekologických problémov (a tiež opätovne hroziaceho celosvetového ozbrojeného konfliktu).
Jediné efektívne riešenie týchto problémov (ekonomickej krízy, znečisťovania životného prostredia, civilizačných chorôb, rastu korupcie a rizika vojnového konfliktu atď.) je definitívne zastaviť a znemožniť pridávanie nových peňazí do obehu.
Predpokladať, že problém možno efektívne vyriešiť bez odstránenia jeho skutočnej príčiny, je naivné až hlúpe.
Preto ten, kto sa nechce vzdať "výhod" inflácie, ten by sa nemal rozčuľovať nad jej prirodzenými negatívnymi prejavmi (viď vyššie). A mal by sa pripraviť na to, že bude ešte horšie.

Bližšie si o tom môžete prečítať napr. tu:
http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s blogerom.

Páči sa mi ,že vyzdvihol prácu mimovládok.Tie si ozaj zasluhujú vysoké ocenenie a tiež pomocnú ruku od nás všetkých.Tiež od štát,samospráv.Sú to tie mimovlládky,ktoré sa realizujú v p r e d o v š e t k ý m v socialnej oblasti,,pre zachovanie kultúrného dedičstva národa,pre mládežnícké aktivity,pre masový šport,atď.Bohužial máme aj také mimovládky,ktoré nemajú dôveru občanov, lebo ich aktivity sú len v polohe prázdných rečí,analýz bez reálných výsledkov pre občanov,spoločnosť. Také najviac trpia "svojou dôležitosťou",uzatvarajú sa prakticky len pre seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tí predo mnou súhlasia,

no ja sa s tým voľako neviem stotožniť.

To keď dvaja politici (vieme ktorí) spáchajú podvod na voličoch v priamom prenose a posvätia a prolongujú to doterajšie rabovanie o ďalšie štyri roky, tak mám isť pred bytovku vysadiť nejaké kvietky a poslať INEKO nejaké peniažky? (nič proti ním)
Nehnevajte sa, ale toto mi pripadá ako rada priamo od Gorily.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No..., prečítal som aj

predchádzajúci článok tohto autora: http://pontis.blog.sme.sk/c/40...
Rovnako bezzubý postoj!
Hneď druhý diskuter mu to povedal naplno: "stale len kecy o tom co treba a vysledok je kotleba. ludia su zhnuseni z politikov nielen slovenskych, vrah kaze o moralke, zlodej o pokore, hlupaci su ucitelmi..." (gyfi)

Isté vysvetlenie vidím v tom, že autor je riaditeľom nadácie, ktorú tieto témy živia. Nepotrebuje nikoho, kto by tieto problémy začal riešiť naozaj a jeho odsunul do roly diváka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý Kuman...

... vďaka za reakciu. A držím palce v čomkoľvek dobrom a nebezzubom, čo vymyslíte a čo bude riešiť problém naozaj :) Dajte potom vedieť, možno to podporím.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME