Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zlatomoravské Kocúrkovo alebo ako sa nedodržiava legislatívny postup (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

grafiti v kulturnej narodnej pamiatke

pan cimerman, vcera som vas viac krat kontaktoval na facebooku ohladne poskodzovania narodnej kulturnej pamiatky migazziho park grafitmi na jeho mure. nerozumiem preco ste zbabelo vymazali vsetky moje otazky ohladne tohto vandalizmu ktory ako sa domnievam je vasou pracou z minulosti pripadne niekoho z vasho OZ Zmena. Nerozumiem vasmu postoju. Preco ste to vsetko zmazali a nepostavili sa k tomu ako chlap, resp. kandidat na primatora. Prosim vas pan cimerman vysvetlite prosim tento vandalizmus mne ale aj ostatnym vasim buducim volicom.
Link na grafity Zmena v parku migaziovcou ktory je kulturnou narodnou pamiatkou:
http://moravcan.rajce.idnes.cz...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moravcanko

u pana Cimermana je toto uplne bezna reakcia a to sa este cudujem, ze vam nezablokoval komentare, co je u neho este beznejsia vec. a taky by chcel byt primatorom pre obcanov Zlatych Moraviec??? no chran nas pan boh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

komentare

samozrejme ze zablokoval. ved preto musim pisat sem. inac tieto volby pojdem volit prvy krat v zivote. prave p.cimerman ma presvedcil. ppojdem s celou svojou rodinou a budemem spolocne volit hocikoho ineho ako cimmermana. trebars aj leddnara :) . vidis misko aky mas verejny vplyv?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Michal Cimmermann

Vážený pán alebo dáma Moravčanko a aliasnetreba,

ak máte nejaké otázky alebo ma obviňujete z vandalizmu, prosím Vás, aby ste ma kontaktovali, písali alebo mi zavolali ako reálne osoby a nie ako vymyslené facebookové profily, za ktoré sa pravidelne skrývajú tie isté osoby. V prípade, ak sa domnievate, že som vandal a tieto čmáranice sú mojou prácou, tak Vás verejne vyzývam, aby ste sa v tejto veci obrátili na orgány činné v trestnom konaní s potrebnými dôkazmi. S radosťou pôjdem v tejto veci vypovedať. V prípade, ak nimi nedisponujte a ako hovoríte, len sa domnievate na základe slova zmena, ktoré je mimochodom v slovníku človeka bežne používané, vyzývam Vás, aby ste sa podobného konania zdržali. V opačnom prípade to budem považovať za ohováranie a vo veci uskutočním patričné kroky. Na záver Vám odporúčam, aby ste si pred tým ako niečo napíšete, aspoň zistili, od kedy používa naše občianske združenie názov ZMena. V mojej mladosti sa totiž volalo OZ Mestské futsalová liga, OZ Routiners a predtým OZ Gladiátors. Názov Zmena používame po dobu jeden a pol roka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ospravedlnujem sa. nemusime sa hned "udavat". ja to nemam vo zvyku.dakujem za reakciu. mohli ste odpovedat ihned na fb a nemuselo to skoncit tu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"vazeny pan Cimerman,

vobec neviem preco ma teraz oslovujete a uz vobec neviem, preco chcete voci mojej osobe uskutocnit patricne kroky, ked som vas z nicoho neobvinila a ani som vas neohovarala. len som reagovala na komentar moravcanka, ze ake su vase metody, ked sa vam nieco nepaci. takze tu budem vystupovat uz len pod nickom. takze si teraz zapamatajte, nezlaknem sa vasich bezduchych vyhrazok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to pravda?

Citujem:
"Zákon jednoznačne určuje, že pani viceprimátorka je povinná prerokovať uznesenie pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade, a ak ju mesto nemá zriadenú, musí ho prerokovať s poslancami mestského zastupiteľstva."

Podľa mňa zavádzate a očierňujete Ak mi poviete, v ktorom paragrafe a akého zákona ie takéto znenie, tak sa sa ospravedlním.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

;)
Nuž nečíta sa mi ľahko, čo tu mnohí dokážu napísať... nie som občanom ZM, ale je to moje rodné mesto a zaujíma ma, či sa niečo už konečne zmení v ZM... Pozrite sa milí Moravčania okolo seba... je mi ľúto, že ZM pôsobia ako RETRO... a čo si myslíte koho je toto vizitka?
Ale ked tu čítam váš komentár tak už mi to celé dochádza ... nie len vedenie mesta, ale ľudia by mali zmeniť myslenie... ;)
Ani sa na mna prosím nehnevajte, ale napadnete a očiernite niekoho z klamstva a hned si aj udelíte podmienky trestu v prípade, že sa mýlite? .... Tak toto som ešte nevidel... Ak niečo vypustíte, predtým si naštudujte Vy či sa vaše tvrdenie zakladá na pravde...
Ale priznám aj som sa dobre zasmial... toto som ešte nevidel
Pekný dník prajem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ospravedlňujem sa p.Cimmermannovi

Odvolávam jediné moje tvrdenie, že podľa mňa zavádza a očierňuje.Nebola to šťastná formulácia.
Pre zjednodušenie mám len dve otázky:
Ako nazvať, citujem: "... priam ukážkový. Ide o nedávne porušenie legislatívneho procesu na úrovni samosprávy mesta Zlaté Moravce, ktoré zrežírovala dvojica prednosta - náčelník Takáč a viceprimátorka Balážová.", keď som presvedčený, že nie je pravda?
Ako nazvať, citujem: "Zákon JEDNOZNAČNE určuje, že pani viceprimátorka je povinná prerokovať uznesenie pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. ..." (p.Cimmermann v odpovedi napísal, citujem: "V zákone o obecnom zriadení sa takéto znenie nenachádza pretože som zákon necitoval."), keď si dovoľujem tvrdiť, že zákon to jednoznačne neurčuje?
P.Cimmermann môže napísať názory na niekoho iného, ale niekto iný už podľa vás nemôže napísať názor na neho?
Nemal by si i on naštudovať, či sa jeho tvrdenie zakladá na pravde..., či to nie sú len jeho názory?
Nezdá sa vám dosť ne...ne (doplňte si), ak takéto názory píše kandidát na primátora zatiaľ bez zodpovednosti, na dočasnú zástupkyňu primátora, ktorá rieši nahromadené problémy (podľa mňa celkom úspešne v prospech Zlatomoravčanov) a ktorá tiež kandiduje?
Ostatné názory na mňa i na obyvateľov ZM nekomentujem.
Príjemné veľkonočné sviatky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Michal Cimmermann

Vážený pán CitizenZM,
V zákone o obecnom zriadení sa takéto znenie nenachádza pretože som zákon necitoval. Prečítajte si § 13 ods. 6., kde sa píše, starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote (10 dní) Ak je zriadená obecná rada, starosta prerokuje uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. (čiže pred uplynutím 10 dňovej lehoty).
A teraz sa pozrime na našu situáciu. Zákon o obecnom zriadení spomína iba starostu, obec, obecné zastupiteľstvo a obecnú radu. V Zlatých Moravciach za normálnych okolností máme primátora, mesto, mestské zastupiteľstvo a mestskú radu. Momentálne máme viceprimátora o ktorom zákon o obecnom zriadení v tejto súvislosti vôbec nehovorí, rovnako nehovorí o tom že mesto nemá zriadenú mestskú radu. To ale neznamená, že sa nemá postupovať analogicky, pretože zákon nemôže doslovne opisovať každú situáciu ktorá vznikne na úrovni obecnej, alebo mestskej samosprávy na Slovensku. Zákonný postup musí byt zachovaný rovnako ako v prípade starostu, obecnej rady. Pri riešení podobných problémov treba vychádzať nie len z citácie zákona ale aj z komentárov a rozsudkov. Ešte doplním, že na druhom zastupiteľstve po našom zvolení, sme odsúhlasili, že funkciu mestskej rady budú zastávať všetci poslanci. Primátorka, viceprimátorka do tohto prípadu vždy v zákonom stanovenej lehote (10 dní) informovala poslancov o tom prečo nepodpísala uznesenie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Cimmerman

dosť často sa hovorí, parafrázujem, že keď sa zídu 3 právnici vzniknú 4 právne názory. Takže vaše vysvetlenie beriem len ako jeden z názorov. A keďže nie som právnik, tak čítam zákony, tak ako sú napísané. A v nich vaše tvrdenie o tom čo určuje zákon nie je.
Pozrel som si uznesenia z 2. zastupiteľstva dňa 22.1.2015. Žiaľ ani tu som nenašiel uznesenie o tom "že funkciu mestskej rady budú zastávať všetci poslanci".
Ešte k vete, citujem:
" ...máme viceprimátora o ktorom zákon o obecnom zriadení v tejto súvislosti vôbec nehovorí, ..."
A čo tak tieto paragrafy:
§24 (2) Predstaviteľom mesta a jeho najvyšším výkonným orgánom je primátor mesta. Na jeho postavenie sa vzťahujú ustanovenia tohto zákona o starostovi.
§13b (4) Ak zanikne mandát starostu pred uplynutím funkčného obdobia [§ 13a ods. 1 písm. c) až i)], plní úlohy starostu v plnom rozsahu zástupca starostu;
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ospravedlnujem sa . nemusime sa hned "udavat" .oxan tu obzrejmil fakty. vdaka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fakt to je *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

Podobné útoky už patria do suterénu a útocit takto na cloveka je uz fakt prehnane a uplne úbohé. Ako čítam tieto slovne spojenia ktore sa tu pouzivaju na 90% si uz clovek domysli presne o koho ide lebo takto diskutuju a rozpravaju sa aj na verejnosti. A oxanko zapamataj si jednu vec bozie mlyny melu pomaly ale isto. Bud si isty ze tvoj čas sa už blíži. Tvoje pravé meno sa už v ZM skloňuje stále viac a viac. A Moravcanko ako novy je tak jasný ako ešte nikto :-)))))
Spôsobujete len pomútenie hláv, našťastie nie tých, normálne zmýšľajúcich, ale rovnakých, ako ste vy sami a nevinných. Bežný človek s triezvym rozumom nebude visieť na niečom takomto. Mútite len kopec intríg, klamstiev, nedôvery a nevraživosti medzi ľuďmi. Lebo tým všetkým, zainteresovaným, ktorí prídu do rečí za vás, zradcov a účelových informátorov celkom nevinne a ktorí sú pre vaše dohady, skresľujúce informácie a klamstvá podozriví, ničíte životy. Ale ako sa vraví, Božie mlyny melú pomaly.......... Raz tomu bude koniec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je dobre ze moravcania

Vedia kto je oxanko.. Ľudia musia mať motnost vyjadriť svoj názor na politikov a majú právo vedieť ako sa veci majú. Zial, politici neodpovedaju na naše prispevky ale ich radšej mazu... Nepripomina vám to niečo? Mne totalitu kedy likvidovali ludi za ich názor.. Nuz ďakujem za takuto demokraciu pán Cimerman. Takto budete mazať ludi aj ako starosta moraviec za to, ze s nimi nesuhlasite? Nechate ich vysťahovať z mesta? Zrusite im trvalý pobyt? Nechate ich sikanovat uradnikmi... Budete deliť ludi na "vašich" a tych druhých nepohodlnych.. Nuz, tak neviem ci vytrhnete toto mesto...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hahaha

musim sa smiat, ze vraj moj prispevok porusil kodex diskutujuceho. no ako pozorujem, pan Cimerman aj tu blokuje komentare. len aby to neplatilo na neho, ze bozie mlyny melu pomaly......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to miesne

Pan Cimerman od vás, intrigana je mi pocta ze ste ma vymazal z diskusie.
Je naozaj smiesne ako sa hrate na ludomila a pritom všetko čo robite je len divadlo pred ľuďmi... Zbieranie smeti okolo zitavy a fotkami zaplaveny internet, rovnako ako palety od sponzorov pre voličov, stretnutia s volicmi na ktoré príde zopar ludi ktorí tam prisli na chlebicky .. Nuz slabota je to pán Cinerman. Vy chcete urobiť poriadok v meste a pritom ste za ruku s najväčšími kmínmi v moravciach.

Konečne napiste svoj volebný program, lebo zatiaľ ako poslanec ste nedoriesili pre moravce absolútne nic... Okrem predajov pozemkov, prenájmu zupneho domu racekovi zadarmo a hadania sa s poslancami o nepodstatne veci ste nepriniesli žiadnu viziu pre mesto.
Nemáte žiadne skúsenosti s ekonomiou, adminkstrativou ani riadenim... Len narcisticku chuť po moci. Žiaľ.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME