Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nehaňme voličov Mariana Kotlebu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Velmi dobre K+

je velmi osviezujuce ze nie vsetci stratili zdravy rozum a menuju veci spravnymi, (apolitickymi) vyrazmi.
Len jedna vec, vyraz extrem straca hodnotu, ked sa jedna o pud sebazachovy.
Inymi slovami, tak ako spravne pisete v clanku,ked chce clovek prezit tak extremy ho nezaujimaju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

etrém mi dnes začína pripomínať

exkrement. Inak celkom dobre naň berú ryby. To je už celkom chutná zmena. Skoro každý sa dnes oháňa extrémom, že sa to stáva normou. Ovšem zamyslime sa, že extrémom je aj prispôsobenie sa minimu. Začalo to voľbou tých, čo upravujú len to minimum. Prečo by nemal chceť jeden maximum, čo unesie. Poznal som takých, až sa im sánka klepala od vzrušenia, ked to tu Valec z Idky prevalcoval a rozdal, čo sa rozdať dalo. Dnes vytvorená ctihodná spoločnosť movitých sa schováva za valy zeme s ochrankou. Čo tam za tým valom asi robia. Extrémistov na nich, nech to tam vykradnú ako kedysi Versailes Ľudovíta XVI, ktorého navyše rýchlo gilotinovali, aby ľudia videli, že revolúcia sa nemazná a je skutočná a krvavá. Tak vznikla propaganda, divadlo pre masy a dnes je z toho populizmus, mäkkšia forma získavajúca hlasy. Stále je tu pokušenie, nechať extrém riešiť bežný život, je to také pohodlné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Povedala si len A, zostáva doložiť aj B. Ako budú radikáli riešiť problémy? Budú ich riešiť efektívne, ak ich po obdržaní moci vôbec riešiť budú? Radikáli nekradnú? Majú skutočne na srdci dobro voličov,alebo sa radi počúvajú ako ostatní politici?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľudia sužovaní chudobou, nedôstojným životom v bohom a politikmi zabudnutých regiónoch v danom momente neriešia, ako ich problémy vyrieši radikál. Vidia, že ten, kto ich riešiť mal, zlyhal, preto sa obrátili na iného. S vierou, že tentokrát to bude iné a tentokrát sa už niekto začne zapodievať aj problémami tých najchudobnejších, ktorých je tu neúrekom a aj ich riešiť. Či by ich riešil, samozrejme, ukázal by čas.
Osobne si myslím, že ano, Mali by snahu riešiť. Myslím si, že aj vyriešiť. Druhá vec ale je, či by naozaj vyriešili. Myslím, že na Slovensku zrejme nie. Mohli by mať akokoľvek dobré úmysly, mohli by vyvíjať akúkoľvek snahu a aktivitu, boli by "štandardnou konkurenciou" knokautovaní z každej strany. A v konečnom dôsledku by nevyriešili nič a zase by si to odniesol obyčajný človek.
Toto by sa opakovalo zo tri krát, až by extrémistická, hoci neviem prečo extrémistická, keď bojuje za to, čo by malo byť normálne a bežné, teda aspoň v drvivej väčšine, strana dosiahla volebný výsledok, ktorý by ju oprávňoval zostavovať vládu, alebo možno by ju mohol zostaviť aj sám so sebou, čo by už by bolo nebezpečné, pretože takých sme tu už mali. Jedni tu smrdeli 40 rokov a títo druhí tu zapáchajú už dosť dlho na to, aby to tu stačili rozobrať na šróbiky.
Som toho názoru, že v našom prípade s M. Kotlebom by minimálne pravicovo orientované spektrum opozičníkov, čo sú v podstate všetci, malo začať spolupracovať, mali by sa navzájom počúvať, mali by to, čo je dobré a na čom sa zhodnú presadzovať spoločne. Ideálne by bolo, keby ich vládnuca, u mňa v tomto prípade, poviem to vulgárne, sebranka, podporila v dobrých návrhoch.
A malo by to dvojitý úžitok. Ľudia by videli že ľady sa pohli, to z pohľadu voličov, no a tí za okrúhlymi stolmi by sa nemuseli strachovať, že títo, podľa nich extrémeisti, alebo radikáli, ovládnu celý parlament.
Ale oni sú všetci tak tupí, samoľúbi, hluchí a slepí, že robia všetko preto, aby sa tak stalo..
Nie som Kotlebov volič, ale chápem drvivú väčšinu jeho voličov. Iste, nájde sa aj pár pošahancov medzi ich voličmi, ale myslím, že tých je menšina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

riešeniu problému predchádza pomenovanie

Inštitúcie a politici, ktorí majú riešiť problémy, ich nielenže nedokážu riešiť, ale často ani identifikovať či otvorene priznať, zväčša pre politickú korektnosť. Toto sa už prejedá Slovákom, iným Európanom aj Američanom.

Poznámka: Autorka uvádza, že Alternatíva pre Nemecko je krajne pravicová strana. Sama AfD toto zaradenie odmieta. Tvrdia, že sú jednoducho pravicová strana a stoja tam, kde bola predtým CDU. Tá sa totiž posunula doľava, takže je de facto už ľavicová. Z toho, ako Merkelová napr. podporuje neproduktívnych migrantov, zatvára jadrové elektrárne bez ekonomického zmyslu a potláča diskusiu v EÚ, sa zdá, že to tak aj je. Možno ešte dodať, že v Nemecku pôsobí aj NPD, ktorú skôr možno označiť za krajne pravicovú stranu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

oni problemy dokonca vytvaraju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja si myslím, že Kotleba mal možnosť v BB kraji ukázať, ako dokáže riešiť problémy. ukázal to? myslím, že nie. tak prečo ste ho potom volili do parlamentu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak si ty volil, prečo si volil tak, ako si volil?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na otazku sa neodpoveda otazkou :)

a este k tomu co si napisal vyssie ohladne toho, ze kotlebovic by riesili neriesene problemy. verim, dokonca som presvedceny, ze ak by mali moc tak by riesili.
lenze zo sposobu, akym by to riesili ma mrazi .... a preto sa im hovori neonackovia, extremisti.
nie, nemam na mysli hitlera, mne stacil ich volebny program a videa/vystupenia ich celny h predstavitelov. a tak ako neverim, ze sa fico pod vplyvom bugara zmeni, tak neverim ze terajsia retorika kotlebovcov, ucesana do nezalovatelnej podoby, zodpoveda ich vnutornemu presvedceniu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ona to bola skôr rečnícka otázka
chcela som tým len povedať, že každý jeden z nás čo sme volili, vieme, prečo sme volili toho, alebo tamtoho.
prečo volili ľudia Kotlebovu stranu sa môžeme len domnievať, osobne si myslím, že vo väčšine prípadov to bol hlas protestný, v mnohých prípadoch hlas volajúci o pomoc. a že u nás je tých, čo tú pomoc naozaj potrebujú neúrekom, to vieš ty, to viem ja a že na nich politici kašlú, tiež to vieš, tak isto ako ja. tak sa potom naozaj nečudujme, že ho volilo toľko ľudí.
znova poviem, že pokiaľ budú politici na ľudí kašľať, pokiaľ si myslia, že pred voľbami im dajú tanier gulášu a vybavené, tak to tak nie je. už nie. a zúfalí ľudia robia častokrát zúfalé činy.
takže na kom to celé stojí? na politikoch. na tých, ako si oni radi hovoria štandardných politikoch. nie na krivákoch. na slušných. Len kde rastú, že? :-)...pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážení priatelia, súdruhovia, nezabúdajme na zásadnú vec, že človek nesmie byť trestaný za svoj pôvod.
___________________________________
Ak chceme spravodlivosť, musíme ju chcieť hrdinsky, bez výhrad.
___________________________________
Hypotéza : Sklonia sa radikálne skupiny k "vešaniu" odporcov? Ak áno, budú potrebovať veľa povrazov, ktoré im predajú finanční oligarchovia, proti ktorým sa pustili do boja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Škoda vôbec reagovať. Blog za 5 korún s insitným pohľadom na svet na úrovni slohu žiaka základnej školy. Ak je táto slečna či pani tým čo produkujú univerzity ako je Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Banská Bystrica, tak je to s našimi univerzitami naozaj katastrofa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dakujem

velmi trefne popisane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak ako Kotleba, je radikálom

aj Matovič, aj Sulík, ktorí chceli "zrušiť" korupciu v štáte. Je otázkou, či oni sú 'anjeli' bez akejkoľvek kauzy? Pán Matovič rád kauzy vyrába, pán Sulík zatĺka (jeho vzťahy s Kočnerom) a pod. Iste budú hovoriť stále o nehanebnosti druhých, len oni sa nehanbia tvrdiť, že sú čistí (a čo dekriminalizácia marihuany - už nie je v programe SaS?) Voliči sú len zrkadlom politickej scény na Slovensku a tí sklamaní reagujú skratkovite a bez uváženia. Škoda. Mohlo byť už lepšie, keby kredit lídrov spomínaných 2 strán bol váženejšou protiváhou tých ostatných, čo chcú byť stoj čo stoj pri moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľká vďaka za tie informácie. Si zlatá.

Boh ti žehnaj lastovienka .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Monika,

tak nejako to vnímam aj ja.

Analytici, ktorí boli z výsledkov volieb prekvapení, zvlášť z výsledkov Kotlebu, nech zavesia remeslo na klinec. Taktiež tí, ktorí si hovoria novinári, hoci o tom čo znamená byť dobrým novinárom nemajú ani šajnu. Taktiež politici, ktorých to prekvapilo, nech si uvedomia ako strašne sú odtrhnutí od reality. Nech si uvedomia aj to, že zmanipulované predvolebné prieskumy sú na milú kedveš.

Teraz niektorí tvrdia, že to hlavne prvovoliči volili Kotlebu a bijú na poplach ako je potrebné vzdelávať mládež. Uhm. Zaujímavé, že poznám aj vysokoškolsky vzdelaných ľudí, úspešných v kariére, vo vysokých pozíciách, niektorí už majú pred dôchodkom, a tí dali svoj hlas Kotlebovi. Prečo? Lebo sú naštvaní. Preto. Voľba Kotlebu je pre mnohých jeho voličov jednoducho prostredník zdvihnutý establišmentu u nás a aj tomu, čo predvázajú megapodvodníci európskeho rozmeru ako napr. Schulz alebo Juncker. Arogancia moci, odtrhnutie od reality nevídaných rozmerov, cesta do hlbokého bahna.

Taktiež sú títo voliči naštvaní na nadprodukciu intelektuálskych žvástov a autorov týchto žvástov, ktorými chcú vychovávať občana. Koho chcú vychovávať tí, ktorí trpia takou deviáciou, že musia niekoho stále vychovávať a trpia aj fixnou ideou, že oni majú monopol na jediný správny názor, ktorý sa zhoduje s ústrednou straníckou líniou?

Chcú vychovávať bezúhonného občana, ktorý dodržiava zákony, pracuje, platí dane, odvody, stará sa o rodinu, vychováva zodpovedne deti, prípadne ešte pomáha v rámci svojich možností či už adresne alebo prispieva na nejakú charitu? Toho občana chcú vychovávať nejakí tlčhubovia? No na to mám len slová Karla Kryla: ***** jó nasrát...

Nie, nemyslím si, že Kotleba má potenciál vyriešiť problémy, ktoré táto spoločnosť má. Chýbajú nám elity, alebo aj nechýbajú, len sú odsunuté na okraj a priestor je ponechaní tlčhubom, ktorí dokážu spoločnosť iba polarizovať a nálepkujú všetkých, ktorí s nimi nesúhlasia ako to voľakedy robili kádrováci, eštebáci, socialistickí cenzori.
Aj kvôli takým sa Kotleba dostal do parlamentu. Kvôli nenávistným ľavicovým intelektuálom (bŕŕŕ), ktorí tvrdia, že to my, občania sme nenávistní a nehodní. Majú zaplatenú propagandu, ktorú majú kvákať a zahumusujú svojimi lžami svet. Ale pravdu je stále ťažké poraziť.

A keď slovutný pán Schutz napísal, že pravdepodobnosť zostavenia vlády Ficom rovná sa nule, premkla ma hrôza, lebo som v tej chvíli pochopila, že Fico tú vládu zostaví.

Niekedy si naivne premietam o inom zriadení spoločnosti, kde už politici nebudú mať miesto. Ale zatiaľ to nemám dotiahnuté do detailov:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava:

...a priestor je ponechaný tlčhubom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Voľba Kotlebu je pre mnohých jeho voličov jednoducho prostredník zdvihnutý establišmentu u nás a aj tomu, čo predvázajú megapodvodníci európskeho rozmeru"
---
toto je pomýlený názor, takýto trucpodnik sa môže veľmi škaredo vypomstiť. ja viem, že je ťažké voliť sprofanovaných starých politikov=zlodejov, ale toto je spôsob voľby z blata do kaluže, pravdepodobne ešte horšie. prečo títo voliči nevolili dajme tomu SKOK? prečo práve extrémne riešenie? Kotleba je len tlčhuba a ešte k tomu nácek, neponúkol žiadne riešenia, len pomenoval problémy, ktoré sú všeobecne známe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo sa ti ten názor

zdá pomýlený? V čom? Má každý právo na svoj názor, či nie? Môže každý voliť koho uzná za vhodné, či nie? Prečo by tí voliči mali voliť dajme tomu SKOK? Prečo nebolo Kotlebovi znemožnené legálnou cestou kandidovať ak je extrémista, fašista a nácek?

S tým, že sa trucpodnik môže škaredo vypomstiť, súhlasím.

Píšeš: "...len pomenoval problémy, ktoré sú všeobecne známe." Ale prečo tie problémy neboli doteraz riešené, keď sú všeobecne známe? A keďže neboli riešené, sú živnou pôdou aj pre nárast extrémizmu, či nie?

Asi je potrebné ich už vyriešiť, aby sa spoločnosť neradikalizovala čím ďalej, tým viac. A preto ten prostredník nech je poslednou výstrahou (želám si, aby neprišli závažnejšie výstrahy v spoločnosti) tým štandardným politikom, ktorí zaspali na vavrínoch ktoré si sami nasadili na hlavu.

Niečo je zhnité a hrozne, nielen na Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lebo kotlebovci zdvihli ***** a isli volicov pomahat. Realne dosli do dediny a spyatli si ludi ci im nemozu pomoct(hlavne okolo domov).
Vies co toto dokaze s volicmi urobit ked vidia ze niekto ma realnu snahu pomoct, nielen rozpravat v kaviarni v bratislave?
Si pozri co vsetko kotlebovci robia, a mozno pochopis preco ziskali tolko hlasov. A mozno potom pochopis preco ich volili, a mozno budes chciet aj ty.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME