Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak tu chceme niečo zmeniť, musíme vytvoriť občiansku spoločnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Tiež som plný nápadov :o)

Napríklad: znížiť volume treťosektorovým verklíkom. Zvlášť tým, ktoré cucajú z amerického a európskeho rozpočtového vemena. Špeciálne platí pre sorošjugend. + Dá sa začať aj zákonom FARA, čím skôr tým lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hm, že vraj:
.
"Neexistuje nič také ako občianska povinnosť. Ani voliť nie je občianska povinnosť. Skôr sa môžeme baviť o morálnych povinnostiach."
.
Môže mať ceruza morálnu povinnosť? Alebo stolička, alebo pes a mačka môžu mať morálnu povinnosť? No asi nemôžu. Morálku vytvárajú len ľudia, v normálnej krajine, resp. štáte sú to občania, ktorí vytvárajú občiansku spoločnosť. Ja som štátny občan SR. Ale morálka sa môže líšiť medzi jednotlivými štátmi. Je daná a ovplyvnená mnohými faktormi, historickými, náboženskými, ekonomickými a pod. Napríklad na Slovensku je povolená len monogamia. Ale v niektorých iných krajinách, napr. v arabských, je bežná bigamia alebo mnohoženstvo. Teda spoločenstvo ľudí, resp. občanov tej ktorej krajiny vytvárajú morálku, z ktorej vyplývajú potom aj legislatívne normy. Zatiaľ čo u nás je bigamia trestná, inde trestná nie je.
Morálku teda môžu vytvárať len občania, ktorí vytvárajú určité spoločenstvo občanov (spravidla štát) s tou ich určitou morálkou, ktorej sa väčšina občanov spoločenstva prispôsobuje a riadi sa ňou. Základné atribúty tejto občianskej morálky sú prenesené aj do štátnej legislatívy a porušenie morálky (teda zákonov a iných legislatívnych predpisov) jednotlivcami, alebo skupinami sa trestá.
Ak teda autor blogu napíše, že neexistuje nič také ako občianska povinnosť, ale existuje nejaká morálna povinnosť, napíše hlúposť. Primárnym bolo a bude vždy spoločenstvo občanov, ktorí spoločne vytvárajú to spoločenstvo občanov, a sekundárnym je morálka, ktorá sa môže v čase meniť a vyvíjať. Nemôže bez občianskej spoločnosti existovať svojvoľne nejaká morálka, morálka je nadstavbou občianskej spoločnosti, tak ako je nadstavbou politika, ekonomika atď.
Čo sa týka volieb, autor blogu píše opäť hlúposť. Pretože ústava dáva občanom právo voliť a byť volený, za určitých podmienok vymedzených ústavou a ostatnou legislatívou. Ústava ani iný predpis žiadneho občana nenúti voliť, teda využiť volebné právo nie je občianskou povinnosťou, ale právom, a v tom je podstatný rozdiel. A využiť volebné právo nie je ani nejakou morálnou povinnosťou. Politika a morálka nie sú vo vzťahu nadradený - podriadený, ale existujú paralelne, aj keď sa môžu navzájom ovplyvňovať na základe vývoja spoločenstva občanov. Politický systém opäť vytvára spoločenstvo občanov, rovnako ako morálku, a politický systém môže byť a aj je odlišný v rôznych krajinách. Na Slovensku máme parlamentnú demokraciu, inde majú konštitučnú monarchiu a niekde niečo iné, napr. diktatúru. Odlišností v morálke a v politickom systéme je dosť aj v štátoch v rámci EÚ.
.
Nemám záujem reagovať na celý ten zhluk chaotických autorových myšlienok a preto skôr radu. Treba si poriadne vyčistiť hlavu a usporiadať myšlienky; čo chcem čitateľovi vlastne povedať, ako to napísať zrozumiteľne, a akú odozvu očakávam od čitateľov. Písať môže každý, ale písať nevie každý. Tváriť sa múdro je efektívne, ale len do času, kým človek neprehovorí, či nenapíše.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len radikálna ZMĚNA pomôže

Tisíc občanov, tisíc nápadov jako to tu zmeniť, určite to nezmení mladý študent a jeho názor ne venyzrelý, neskúsený s praktikami režimu a preto je šlánok dobrý na prečítanie ale „vida z neho nebude tiecc“
Parlamentnou demokraciou sa nedá nič zmeniť, ani vytvoriť občianskú spoločnosť, lebpo v parlamente sa nikdy nedohodnu na potrebach občana, parlament je o sile peňazí a parlament ovladajú lobistrické skupiny, ktoré cicajú zo štátnych zákaziek, parlament a jednotlivé strany sú všetci hodingová spoločnosť s množstvo spoil. S r.o. a vždy prehlasuju nejakú novú malú stranu, ktorá sa tam dostane len cez špinavé triky za účelom pokračovať v obohoacovanií sa na úkor druhých.
Nempožno hovoirť ani o morálke a morálnych atribútov, aj keď morálku spoločnosti vytvárajú samotný ľudia, ktorí sú ale nemorálny, lebo taký ke „kapitalizmus“ jew založený na botstve na úkor chudbobných lebo prípadne kapitoly z rpozpočtov za siaciálne výdvaky oni potrebujú ja nekalé obchody a podvody s DPH a podobne.
Volby su o ničom, nie sú demokratické, lebo kto má na volebnú kampaň miliony, bez peňazí na reklamu sa nedostanú ani tie najlepšie myšlienky von a nestačí len ra, musia sa opakovať aby sa „hlúpy národ“ s nimi stotožnnil. Aby sa nič podstatné nezmenilo jedine čo tu perfektne funguje je „korupcia“ osobná, obchodná a politická a tá zase môže fungovať len preto, že tu existuje „Tajný dohld nad občanmi“ aby sa mohol rozhodnúť komu prihriať polievočku, koho oslobodiť a koho potlačiť, bez ohľadu kde je pravda. Do tretice je tu „predmet štáttbeho tajomstva“ ten podporuje tieto dva systémy a funguje tak, že medzi inými je pre všetkých nadriadených ministrov, prokuarorov, sudcov a ich podriadených príkaz „ignorovať čl. 154c Ústavy při svojích postupoch a rozhodnutí, aby za ťiadných okolnosti „nepohodlní občania nemali pravdu“ ani za cenu akoby sem tam nespravodlivých rozsudkov – to zariaďuje “ajný dohľad nad občanmi“. No takáto skúsenosť šudentíkový chýba, lebo o nje buď nevie, nezažil ju a neverí jej.
Vojny, boli, vojny sú a vojny budú, - za peniaze, za bohatstvo - len národ má buď šťastie na vodcu, alebo nie od Napoleona, Stalina či Hitlera alebo súčasných Busha, Clintona, Obamu…..Mečiara, Dzurindu, Fica….zatiaľ samí podvodníci, lebo tám pravým nedovolia zarobiť na prezentáciu svojích myšlioenok v médiach.
Otázka médii a slobiody prejavu si vyžaduje ďalčí príspevok, ak bude o tom článok.
Takže závereční rezumí, ak tu chceme niečo zmeniť, tak len radikálna ZMENA pomôže, potrebujeme prezidenta, ktorý klegálne jako vrchný veliteľ použije armádu na vrátenie moci ľudu, ktorú zatiaľ majú oliogarchovia. Jeden tu bol, nedali mu priestor, manipulovali s hlasmi a, blogmi, FB a vôbec celým internetom, čo sa s nám stalo – dostal infarkt za záhadných okolností – že by nová zbraň? Tu je linka
http://www.peticie.com/peticia...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME