Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vždy sa kradlo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

tak ma napadlo,

že z post krajín najviac funguje rumunsko - POPRAVILI súdruha čaučeska aj s manželkou, čím krajina dala svetu i okoliu, že sa nikým s*ať nebudú. a zatvoria dnes pokojne predsedu vlády ...hrubá čiara nebola nikdy správna, tvrdé zúčtovanie bolo načim, spomeňte si na august '68 koľkí papaláši sa samo vraždili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Článok podsúva myšlienku, že v "tábore vyspelej kapitalistickej prosperity SA nekradne". Ja to vidím tak, že:

1.) Problém korupcie je univerzálny. Kradnúť "SA snaží" skutočne všade.
2.) K výmene pocitu z morálnej (slovenskej) menejcennosti za pochopenie príde vo chvíli, kedy rozšírime svoj informačný obzor o cudzojazyčné médiá. Škandálov v Nemecku, Británii, Štátoch a podobne je ako maku (áno aj na komunálnej úrovni, áno hlavne nevyšetrených a nepotrestaných (pre niekoho neuveriteľné)).
3.) Čím viac SA kradne, tým menej je TO verejne zjavné, resp. ak niečomu dáme nálepku legality, akýkoľvek investigatívec je nútený presunúť sa z roviny faktickej do roviny filozofickej, to jest vyláme si automaticky zuby. Za vrchol pyramídy u nás pokladám akciu "ozdravenie bánk".
4.) V končinách nedospelého "postsocialistického tábora" je korupcia vnímaná ako vážny problém. V končinách aktuálneho "euroamerického korporátneho socializmu" ide o verejne akceptovanú súčasť programu.

Alebo už niekto počul o vyšetrení podvodov hypotekárnej bubliny v USA a úverového prípadu Grécko? Ja nie. Páchateľov miesto trestu čaká odmena. Takže, hor sa na mrenky, nech sa žralok zasmeje. Momentálne túžime práve po tomto type akvária. Rozum príde, ako to už býva zvykom, po x generáciách, opäť neskoro. Možno spolu s premaľovanou Aurórou Poťemkinovou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skoro čistá demagógia

je to, čo si napísal. Vo všetkých slušných demokratických krajinách počnúc premiérmi sedia všetci gaunerí, ktorí boli prichytení pri kradnutí v base. dokonca iba pri náznaku, tieni podozrenia, vzdávali sa funkcií. existuje taký prípad na Slovensku, nie, všetci lumpi a zbojníci si užívjú beztretne svoje lupy. Polícia a prokuratúra čušia ako vši pod chrastou. Skutok sa nestal, je nedostatok usvedčujúcich materiálov. Hurá, zelená pre onakvejšie živly na Slovensku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže Berlusconi už sedí? A Sarkozy? A Blatter? A Ecclestone?
Vaše ilúzie pramenia zo známeho psychologického javu, jeho podstatou je ľudská potreba veriť v dobro. A keď nie je u nás, tak určite je inde. Ale nie je. Vyspelé krajiny sa od Slovenska líšia len tým, že aj korupcia je v nich vyspelá. Je desaťročiami vychytaná, nie taká primitívne okatá ako u nás.

K autorovi článku, kradlo a kradne sa aj mimo tábora mieru a ... Slovo mafia mu určite niečo hovorí. A zrejme aj slovo flagelantstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lenže musíš uznať, že

u nás sa kradne totálne beztrestne ak nezoberieme do úvahy 80 ročného dedka, ktorého chceli pre 5€ zabasnúsť. Je veľký rozdiel medzi našimi politickými lumpami, našími oligarchami a mafánmi a tými zahrančnými. A sofistikovanosť si môžeš odpustiť :-), nepodceňuj našu jánošíkovskú bandu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podotkla by som,

že napriek súdom s berslusconim, ho voliči volia:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jo... vtipy o štatistike

Podľa Eurostatu sú Bratislavčania bohatší ako Viedenčania už skoro desaťročie ,o)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME