Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Batman v Superman: (Super)hrdinovia vs. verejná mienka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

2 tábory

Zvláštne ako sa ani seriózny fandom nevie zhodnúť. Na film sa nechystám a doma si ho tiež nepozriem. Minutážou totiž rúbe privysoko, chce sa ňou votrieť medzi velikánov ako LOTR či Godfather. Nemá nárok, príliš rozdeľuje divákov. Pre mňa smerodajne nápomocní recenzenti vyjadrili konktrétne nedostatky, považujú ho za smiešne zlý: https://www.youtube.com/watch?... ... a Juraj Malíček sa dokonca ani nesmial, trpel. Z toho všetkého mi vychádza, že DC veľmi nešikovne a zbrklo skúša kopírať úspech Marvelu, napumpovali však prachy do nedomysleného, iba hluk a hlušina. Žiaden strach, milióny sa budú sypať, veď kto by nechcel vidieť ako sa mláti Batman so Supermanom? A bude film Aquaman, a bude film Wonder Woman. A budú ľudia, čo to budú žrať. Všakže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

IMHO film vôbec nie je o tom, ako sa Batman mláti so Supermanom, i keď značná časť sa venuje práve tomuto mláteniu. Nemyslím si, že Snyder sa považuje za tvorcu popcornových bijákov, ktoré ľudia budú žrať bez výhrad. Jeho BvS je film, ktorý sa presne hodí do tejto doby. Je to o tom, ako je obratnou manipuláciou možné dohnať aj dvoch výnimočne inteligentných a silných mužov (hovorím "mužov", pretože nemôžem povedať "ľudí") k tomu, aby sa zožrali navzájom. Ako dôkaz by som mohla použiť vlnu hejterských výrokov od divákov, ktorí film ešte nevideli... Nie je to film pre tých, čo očakávajú zábavu a rozhodne sa nechcem zastávať stratégie DC, pretože aj ja si vyšťavená po pracovnom dni radšej pozriem prvého Thora ako posledného Batmana. Ale BvS si pozriem kedykoľvek ešte raz, podobne ako Watchmen, pretože sa nad nimi nedá iba mávnuť rukou, že ide len o film. pretože hovoria o naozajstných vážnych veciach. Na tému rozporuplných reakcií vo fandome odporúčam ešte túto recenziu: http://www.fandom.sk/clanok/re...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo hovoríte na veselé zabíjanie ľudí oboma hrdinami, ich zázračné zmierenie pri uvedomení si faktu, že obe ich mamičky sa volajú Martha či scenáristické skvosty ako záverečná megadeštrukcia s prízvukovaním, že oblasť je neobývaná (očividne narážka na výčitky k MoS)? Nepodkopáva to snahu o seriózne vyznenie filmu o výnimočne inteligentných a silných mužoch? Veľmi ma odrádza venovať toľko svojho času pri varovaniach typu: "the storytelling is very poorly done".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nehovoriac o údajných snových víziách Batmana??? Je samozrejme na dlhšiu diskusiu, či by filmy o Batmanovi a Supermanovi mali raziť cestu Watchmen, čo je zámerne nielen úplne iná liga, ale aj šport. Či by títo superhrdinovia nemali skôr zabávať, prichýliť diváka ako kedysi namiesto pripomínania v akom slzavom údolí to tu žijeme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď už spojlerujeme, meno mamičky bol IMHO len password k tomu, aby sa jeden z nich na okamih zastavil, pretože mal k tomuto menu vlastné asociácie. Záverečná rúbanica (pri ktorej si človek pomyslí, že kam sa na toto hrabú Avengers a či scenáristicky náhodou neprispel aj Emmerich) sa mohla odohrať aj niekde na púšti, ale to by hlavný zloduch nebol zloduchom. Samozrejme, interpetovať si to môže každý po svojom. Asi zato sú také rôzne hodnotenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrá diskusia začala aj na FB, Červenák Juraj nesklamal svojou troškou, asi to s ním rozoberiete pri pivku či kávičke na Slavcone, chcel by som tam byť v rohu ako mucha a počúvať :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hej, Ďuro musí, ale rozoberáme to už dávnejšie po inej osi :) Ak budete na Slavcone a budú tam teda niekde čapovať to pivko, netreba sa držať v kútiku, ale proste si prisadnite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za prizvanie, bolo by mi potešením, ale bohužiaľ tento návšteva tohto ročníka mi nevyjde. Snáď niekedy nabudúce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak nabudúce :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME