Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chybička "se vloudila" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak je to

pravda, navrhujem pomenovat skutocneho vinnika a sumu zosobnit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dúfam že neurazím :-)

Ak sa nenahneváte urobila som si aký taký úsudok a popravde vôbec tomu nerozumiem a som dosť zmätená. Po prvé si myslím, že už samotné uznesenie, ktoré prijali poslanci je dosť nejasné a nezrozumiteľné a nevidím ani nejaké odporúčanie poslancov aby mesto zabezpečilo uzavretie zmluvy o prechode práv a povinností. Viem, že nejde o právny rozbor celej veci ale po druhé sa mi príspevok zdá byť trošku ...ako by som to ...polovičatý. Napr. nechápem vete v blogu, že záhradnícke služby zanikli bez právneho nástupcu ale všetky práva a povinnosti prešli na mesto. Ako je teda možné, že podľa uznesenia prechádzajú práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov na mesto keď záhradnícke služby zanikli bez právneho nástupcu ? Tiež pokiaľ viem tak v zákonníku práce sa niekde v paragrafe o odstupnom odsek 4 či 5 píše aj to, že zamestnanci nemajú právo na odstupné pokiaľ prechádzajú práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov na iného zamestnávateľa. Čo by dávalo akože podľa mňa aj logiku. Prečo by malo teda mesto platiť, keď nastúpili plynulo do technických služieb, ktorých zriaďovateľom je tiež mesto. Okrem toho nie som si istá či je vôbec nevyhnutné takúto zmluvu vôbec podpisovať medzi mestom a organizáciu, ktorú mesto zriaďuje, či tam nestačí len rozhodnutie mesta....ale to sa nebudem hádať. Podľa mňa nebolo vzhľadom na uznesenie zastupiteľstva nevyhnutné ani končiť pracovné pomery, nakoľko právnym nástupcom bolo zo zákona mesto. Nehnevajte sa na mňa ale v blogu je podľa mňa príliš veľa otvorených otázok, na ktoré nie je daná jasná odpoveď. Skôr mi to pripadá ako musím napísať niečo na nich lebo už z princípu robia všetko zle. Ok akceptujem, je to možno predvolebná kampaň ale možno aj nie, ale ak už je, tak by bolo možno niekedy lepšie napísať skôr čo ja chcem spraviť pre moje Zlaté Moravce ako poukazovať neustále na chyby druhých (o ktorých ak sa neurazíte vieme aj bez Vás), lebo karma je sviňa . A P.S.: podľa mňa vo verejnom práve nie je možná analógia, tak nás to aspoň učili na gymply.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všímam si,

že p. Cimmermann v poslednom čase príliš často hádže vimu z takmer všetkých neriešených problémy mesta na súčasné vedenie mesta. Koho pod týmto pojmom myslí? Zástupkyňu primátora, prednostu, právničku, riaditeľov podnikov? Zdá sa mi, že sú skôr útoky na súperku v predvolebnom boji a to sa mi nezdá férové. Nemal tento problém riešiť odchádzajúci riaditeľ ZS spolu s riaditeľkou TS?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem,ale

v zastupiteľstve je mnoho právnikov a taký lapsus by nemali dovoliť. Ale:
Rozprával som sa s pracovníkom mesta,ktorý ma na starosti majetok.Likvidáciou ZS prešlo na mesto:
-Budova ZS pri kostole
-Informačná kancelária pri SAD. To je všetko.
Ostatné,t.j. Záhradníctvo (pri tenisových kurtoch), Pohrebné služby, Kosenie ,stryhanie a výsadba prešli pod TS vr.zamestnancov.Zamestnanci dostali v TS (ako nový zamestnávateľ) nové zmluvy aj so skúšobnou lehotou.Toto by mala byť logická pravda. Údajne výpoveď majú len 2 pracovníci.
Takže,aj ja mám zmätok z uvedeného článku a vlastne,čo je pravda ???????. Ivan
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Cimmerman sa opäť

vo svojm článku ukázal ako nahý kráľ, prekrucaním sa dostal na úroveň insitného novinára p.Holubeka :o)

Ivan, presne si zhrnul veci ako sa v skutočnosti majú a realitu popisuje z faktov Domča Kováčová... Nuž, lacná predvolebná žobrácka polievka, ktorú sa snaží variť p.Cimmermann už asi nikomu nechutí. nedokáže však zrejme prekročiť svoj tieň a správať sa ako chlap a potenciálny starosta - ak bol taký presvedčený o pravde, potom mal na zastupiteľstve upozorniť na tieto chyby a priamo tam navrhnúť aj opravu uznesenia tak, ako to on píše (ak je o tom naozaj presvedčený)... Ved mal materiály už dopredu.

Zase sa len hladá vinník a skutočnosti ukazuje tento kandidát, že mu je milšie aby bolo mestu ZM zle (pretože ako píše p.Cimmerman, mesto bude mať škodu) len aby poukázal na chybu mestského úradu, namiesto toho, aby opravil túto (podľa neho) chybu a mesto škodu nemalo.. Nuž dakujem pekne, to je spôsob ako bolo voľakedy a teší sa pán Cimermann, čím horšie pre ZMoravce, tým lepšie pre pána Cimmermana, aspoň bude môc okydávať každého, kto bude sedieť na mestskom úrade aj do budúcnosti...

Naozaj už konečne sa nenájdu v zastupiteľstve ľudia, ktorí vedia poslancov zjednocovať, ktorí chcú hľadať kompromis a pozitívne veci pre mesto..?? naozaj žiadny poslanec nechce prekročiť tieň vlastného ega a presadzovania svojho názoru namiesto hľadania kompromisu a argumentov, ako sa dajú veci pohnúť dopredu??

Kedy sa končene začnú pripravovať a schvaľovať strategické dokumenty mesta, plány rozvoja?? kedy dáte kandidáti odpovede na tieto otázky, namiesto hádzania špiny na jedného kandidáta?

Pan Cimmermann si asi neuvedomuje, že negatívnou reklamou sa len pridávajú body pre radikálnych politikov ktorí sa vyhrážajú, ako zatočia s každým nepriateľom... Ale čo urobia pre mesto?? čo vybavia, čo vytvoria, kam ho posunú?

Aj Hitler začal podobne ako komunisti odpratávať nepohodlných a mysleli si, že to mu prinesie prosperitu. A kam sme sa dostali? vojna, rozvrat katastrofy. pan Cimmermann, chceme byť prvým mestom, kde vyhral extrémista? to bude Vašim víťazstvom? lebo vy chcete, aby nevyhral martinec, husár, balážová a tajne dúfate, že osamelý zbierač smetí z brehov žitavy bez vízie a schopnosti ľudí spájať vyhrá tieto voľby?? prosím zobudte sa a počúvajte ľudí a prieskumy, ktoré zdvíhajú ukazovák ako varovanie...

Lacný tabak v lacnej fajke smrdí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po vcerajsom

mitingu a populistickych taraninach takehoto jedneho kandidata, ktoreho nestastni ludia velebili, sa mi to bohuzial zda ako velmi pravdepodobne... -:(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dúfam že neurazím :-) II

Nehnevajte sa ale som tu zase. Keďže už som v pluse tak som sa osmelila ... Nedalo mi a ešte som trošku popozerala nejaké tie zákoníky a rozhodnutia nakoľko ma to trošku dosť zaujalo. Preto už teraz chápem tú vetu že záhradnícke služby zanikli bez právneho nástupcu ale všetky práva a povinnosti prešli na mesto. Je to tak podľa zákona o rozpočtových pravidlách ale podľa mňa to nič nemení na veci a mám za to, že nebolo treba ukončovať so zamestnancami hneď pracovné zmluvy. A ak môžem trošíčka ... ide o to, že právnym nástupcom rozpočtovej alebo príspevkovej organizácie môže byť len rozpočtová resp. príspevková organizácia a ak taká nie je zaniká bez právneho nástupcu a všetky práva a povinnosti prechádzajú na mesto (v zmysle pracovného práva bude nástupcom). Účelom bolo pravdepodobne to, aby dlhy záhradníckych prešli na mesto a nie na technické. Ak by sa ale uzavrela zmluva o prechode práv a povinností medzi záhradníckymi a technickými ako upozorňoval autor a ďalší poslanci, tak už by záhradnícke nezanikali bez právneho nástupcu ale minimálne v pracovnoprávnych vzťahoch by právny nástupca bol (technické) a bolo by to v rozpore s uznesením obecného zastupiteľstva. Preto je uzavretie takej zmluvy či dohody ako sa navrhuje v článku dosť mätúce a podľa mňa celá vec nie je taká jednoduchá ako sa pisateľ snaží bagatelizovať v blogu. (Je to skôr hodné riadnej právnej analýzy) Po prečítaní pár rozsudkov z oblasti prechodu práv a povinností, ktoré urobil súdy EU by som ešte nestrašila a nedávala podnet zamestnancom na podávanie žalôb a už vôbec by som nevykrikovala ako člen zastupiteľstva zodpovedného za nejasné uznesenie, že to všetko pokazilo mesto (síce aj zastupiteľstvo je mesto). Keď mám byť úprimná trošku ma to zamrzelo, že práve kandidát na primátora, ktorého som mala za novú generáciu, mladú krv, ktorá sa chce vyhnúť chybám a praktikám predchodcov vypustí do celoslovenského denníka takýto text. Ale zas nebola by som taká prísna ako Oxan a nakoľko je toto označené ako Diskusia budem veľmi rada ak sem prispeje aj autor a vysvetlí ako to myslel s tou dohodou a možno zistíme, že mu krivdíme.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME