Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako radnica klame obyvateľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

obsesia rodinnými domami

Jedno, čo mi na podobných vyjadreniach, ako má autor blogu, vadí zjavná obsesia rodinnými domami, špeciálne v meste resp. v jeho blízkosti.
Z pohľadu ekológie je užitočnejšie, ak doteraz nezastavaná plocha ostane v územnom pláne určená ako 1) nezastavaná plocha alebo 2) pre zástavbu s výškovým limitom najmenej 3 nadzemné podlažia. Nejaké rodinné domy? Fajn, ale fakt by som chcel vidieť, koľko skutočne stojí zástavba rodinných domov v porovnaní s inou výstavbou určenou na bývanie, lebo všetci vieme, že existujúce daňové a nedaňové príjmy miest ledva stačia na údržbu jestvujúcej infraštruktúry. Čo to spraví s rozpočtami (a ekológiou) miest, až sa jestvujúca komunistická intenzívnejšia sídlisková zástavba rozriedi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď

nestačí príjem rozpočtu, stačí lepšie hospodáriť /nie šafáriť/, alebo zrušiť zbytočné úrady, prípadne ich zoštíhliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prípadne zvýšiť dane, prípadne obmedziť služby poskytované občanom, prípadne odkladať niektoré investície, prípadne sa nechať zbankrotovať a poriešiť staré dlhy... bla bla bla
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán starosta

Už zvečnely súdr. Frimmel s podporou dôchodcovskeho elektoratu, zoskupeneho v bývalom Obkase zrekonštruovanom za ich peniaze pri večeroch pri sviečkach urobil z Kramárov maštaľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vajnory

Pán autor - co sa tyka Vajnor, tak tam to sidlisko samozrejme bude a sam pan Mrva odobril Zmeny a doplnky Uzemneho planu, v ktorych sa zo funkcie Sport a rekreacia meni cele letisko a dalsie lokality na funkciu byvanie. Suhrnne pojde cca o 15-20 000 novych obyvatelov. Tie zmeny a doplnky sa budu coskoro schvalovat, ale stanovisko Vajnor je take, ako som napisal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bloger

si pletie § 140 b s §-om 140a stavebného zákona, podľa ktorého jedine Košice a najmä Bratislava (ktorá má 17 stavebných úradov) sú dotknutými orgánmi v prípade, ak stavebným úradom je mestská časť. Zbytočne sa bloger odvoláva na akúsi právnu expertku, najmä Krajská prokuratúra v Bratislave si roky "libuje" sa superzávažnosti a na superťažkej váhe záväzných stanovísk HMB, pri nerešpektovaní ktorých stavebnými úradmi vyrába honosné prokurátorské protesty (Národný futbalový štadión, "čierna stavba" architekta Fischera na Beblavého ul.) , ktoré ak nerešpektuje stavebný úrad, ak protestu nevyhovie ani okresný úrad, práve ministerstvo je ten orgán, ktorú vnúti vôlu krajského prokurátora okresnému úradu, ergo stavebnému úradu. Zjednodušene záväzné stanovisko HMB je sväté písmo, ak ho nevydáva celé mesiace, nič sa nedeje, ak územné či stavebné vydá stavebný úrad bez záväzného stanoviska HMB, okresný úrad to bez milosti ruší.

Takže od tejto politiky je Kusý príliš ďaleko, pán bloger.


Pohorský pás - prv než sa schválil územný plán zóny Podhorský pás, zo dva roky predtým robil Kocka v mene starostu anketu medzi vlastníkmi viníc (po zrušení JRD a vrátení pozemkov v dôsledku reštitúcie). Vyše 60% staronových vlastníkov či dedičov pozemkov - viníc sa vyslovilo za stavebné pozemky (pestovať vinič sa nehotovali kvôli besným výkupným cenám), Kollárik s Frimmelom nemuseli nič presadzovať na magistráte, a už vonkoncom nie 5-poschodové bytovky...

Proste pán bloger tentokrát prestrelil, súhlasím však s jeho blogmi týkajúcich sa lokality železnej studienky.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME