Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Božie mlyny melú pomaly... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ťažko sa k tomu - objektívne - vysloviť.

Jedno je však isté. Ak prípad dostane pani Piet. na UPSVaR,
je na 100 percent jasné - že ste: násilník a alkoholik. A tyran.
Tá - ak by mala tú moc - zákonom by zakázala skoro všetko.
Veľkonočnú šibačku, a vôbec... mužom by dovolila iba oplodňovať. Aj to - iba laboratórne.

Ľudia, znalí a životaskúsení - dobre vedia, že diabol (ten, čo sa riadi heslom: Čím horšie - tým lepšie), nie je náboženský výmysel.
Ale, sídli v povahách niektorých jedincov.

A, treba konštatovať - že sa im stále viac a viac - darí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoved Panovi Caps-Locku

1. Vypnite si Caps-Lock.

2. V texte ktory som napisal JA ociernujem tak akurat PZ a UPSVaR. Rodinu pana Frantiska ociernuje osoba s pristupom do ich domacnosti, pribuzensky nijak nespojena s Ludovitom. Toto cestne prehlasenie je sucastou sudneho spisu. Ak by som nieco taketo zverejnil BEZ podkladov, do hodiny na mna Frantisek poda trestne oznamenie.

3. Mam detailne informacie, pretoze v nasej rodine je bezne ze sa informacie zdielaju. Sme proste rodina.

4. Blog pisem ja, nie Ludovit. Toto je druhe krive obvinenie co sa autorstva blogu tyka od Vas. Este jedno verejne, a budem to riesit inak.

5. Vobec nejde o to, preco Sona odisla. Ale o to, co sa deje teraz. S detmi. Vy neviete citat?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

klamar

"Slušný občan" si klamár. Ja sa zdržujem písania článkov a komentár dám len výnimočne. Ale vždy sa podpíšem, rovnako tak môj brat, stačí si kliknúť na nick a je tam meno.

Ten, kto píše pod falošným menom (občan nie je vaše meno predsa) vie, že sa musí hanebne skrývať, lebo je klamár a hrozila by mu za také okydávanie basa. Verejnosť vidí, kto sa vie podpísať a kto je úbohý anonym!

Čo sa týka ostatného, manželka týra naše deti. Vypovedá o tom už aj svedok z ich domácnosti. Tiež čakám konečne na súd rovnako ako na výsledky práce polície, kto sa pravdy nebojí, ten sa pravdy domôže!

Je mi ľúto, že súdy a úrady u nás fungujú tak, že to katastrofálne ubližuje našim deťom. Keby manželke záležalo aspoň trochu na našich deťoch, nie len papierovo, tak by rešpektovala súdy a neblížila deťom. Prečo ich zatvára do miestnosti, kde ich nasilu odvlečie, keď si po ne v súdom stanovenom čase prídem zobrať?? Či vari svedok z ich domácnosti klame ?? Svedok sa proste nemohol viac pozerať na to čo sa u vás deje, na to ako blížite deťom a hoci má každý z mafiánov strach, tento svedok sa nebojí. Česť jeho odvahe a dobrému srdcu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

viac ako pol roka ?

Ako že sa neda objektivne? Prečítaj si zvyšné blogy, však toto je úplne choré, že na predbežnom opatrení
majú v Bystrici právny stav 7 či viac mesiacov?? Čo robia súdy pýtam sa? Dane platíme a kde je služba??
Už som na tieto blogy aj zabudol ale sakra, to dnes je tu dalsi clanok a vec nie je stale vyriesena??
Nic slusne by som na to nevedel napisat!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Dane platíme a kde je služba?"

Nuž - ono je to tak.
A všade. Vo všetkom.

Napríklad - roky boli v Bratislave (a nielen tam) cesty v stave - akoby tu prebehol vojnový front, a sústredené bombardovanie.
A náhle - keď máme byť predsedajúcou krajinou v EÚ,
náhle - o minútu dvanásť - začali tu v hlavnom meste gubernie, asfaltovať kde-tu cesty.
(Či je to metódou, ako onehdá, keď očakávali amerického prezidenta v Moskve,
a vtedy dokázali aj cez polia (teda bez podkladu) asfaltovať krásne nové cesty, krajinou - veď na pár dní... nie?, to neviem.)
A tam, kde-tu tie cesty náhle asfaltujú - dali tabule s pubertálnym smajlíkom a textom: Buďte trpezlivý, "ROBÍME TO PRE VÁS".

Že tam chýba zásadný údaj: Robíme to z V a š i c h peňazí...
to si všimne málokto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

7 mesiacov je ešte ťažká pohoda :(

Na predbežkách sú mnohé deti bežne aj niekoľko rokov. Problém je, že medzi predbežkom a právoplatným rozsudkom už predbežko prakticky nie je možné zmeniť. Zároveň na predbežko netreba vlastne ani žiadne dôkazy, resp. môže byť v rozpore s nimi. Keď si vezmeme že len samotné odvolanie spokojne trvá rok, je to hrôza. V prvostupňovom konaní len vypracvanie posudku trvá mesiace. Pojednávania sa odročujú o mesiac alebo aj viac mesiacov. Sudkyne môžu spájať konania a poptm ich zasa rozpájať (výživné, úprava styku, tvorba úspor... = to všetko môže byť prejednávane spolu aj oddelene ) pričom každý úkon znamená natiahnutie súdu o niekoľko mesiacov. Vykazujú si zbytočné úkony, takže nadriadení im nemôžu vyčítať že nič nerobia ani nie je možné ich žalovať za prieťahy. Platy idú sudcom aj advokátom (bežného rodiča to môže aj zruinovať) a zodpovednosť za to nenesie nikto, odskáču si to len poškodené deti a rodičia.

Súdy teda nie sú schopné primerane reagovať na to, že deti rastú, menia sa, môžu byť ovplyvňované, trpieť nespravodlivým predbežkom, že sa môžu odcudzovať s najbližšími. Ľahko sa to píše, ale je to niečo neuveriteľne strašné, keď sa ho to týka osobne. Je to také hrozné a neprijateľné, že ľudia ani nechcú veriť, že je to možné a dokonca bežná prax na súdoch. Inak by tých otrlých úradníkov a tvorcov zákonov hnali čapicami tam kam patria.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ľudskosť

ok a čo takto ľudskosť? Veď nemali by práve sudcovia byť morálne uznávané osoby a mať hlavne ľudský záujem pomôcť? Obzvlášť keď sa jedná o malé deti ?

Načo je nám potom takýto systém, veď len škodí :-(.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Hajduch,

ešte stále platíte výživné na vlastné deti v závratnej výške 27,17 (dvadsaťsedem eur sedemnásť centov) mesačne? A nefackuje vás pri tom hanba? Taký otec by som veru nechcel byť... Nečudo, že s vami nechcú mať nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uloha rodica...

...nie je platit vyzivne na deti. Ale sa o ne starat, vychovavat ich a tak podobne. Presne toto vsak nesedi do planu Martausovym ktori by chceli Ludovita prehlasit za tyrana, anulovat cirkevne manzelstvo dcerenke a presvedcit deti o tom ze ich pocala dcerenka sama. Alebo ako to uz maju premyslene. A preto mu v tom brania ako sa len, znamostami, klamstvami, vykonstruovanymi obvineniami.

To co podla vypovede svedka detom u Martausovych chyba nie su peniaze, ale laska a starostlivost. Tej sa od svojej matky ktora ma kopec vlastnych problemov s psychikou ale nedockaju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kým bol ženatý, o deti sa nestaral.

V tom čase žil v presvedčení, že stačí, keď ich živí. Doma nerobil nič, iba sa hral na počítači. Tak vypovedali jeho vlastné deti, keď ich nechal vypočúvať bez prítomnosti matky :( Takže, odrazu máme veriť, že sa nejakým zázrakom zmenil a už ho zaujímajú presne tie deti, ktoré mu predtým akurát liezli na nervy, lebo ho rušili od počítača? Nepravdepodobné. Skôr pokračuje v psychickom nátlaku na matku prostredníctvom detí. Je mu jedno, ako sa majú - chce ich ako dôkaz, že ešte stále má takú moc, ako kedysi - pred tým, ako museli aj s matkou potajomky "utiecť z domu*" pred násilným otcom/partnerom.

* (potajomky) utiecť z domu: Presne tak ich odchod označil v jednom predchádzajúcich blogov sám otec. Nie, že odišli, nie že ho opustili: "ušli z domu". Kto niekedy prišiel do kontaktu s násilníkom, presne vie, čo to znamená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvrdis ty, ini tvrdia opak

Nemyslim ze clovek ktory chodi do prace a zivi rodinu sa o deti nestara. Hlavne ak sa docitam, ze otec chodil domov az o 17/18tej hodine. Ja sam chodim casto z prace o 20tej hodine a moja zena si nemysli, ze sa o deti nestaram.

A tiez nema rada tie moje ligy majstrov. Nemysli si ze som ale zavislak, ked potrebujem oddych pri futbale. Dokonca mi pivo otvori! Keby len jedno..

Skor by som sa oprel o problem, ze p. Sona je zrejme psychicky labilna, mozno chora. Vypoveda tak predsa aj sam svedok. Myslim, ze clovek co sa podla svedka o deti nestara, chce ich mat doma len ako nastroj pomsty, ved vytrvalo brani sudnym rozhodnutiam a este k tomu sa javi ako chory je iste zavaznejsi problem ako hranie na PC.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

klamár2

Už sa opakuješ, ty klamár anonym. Publikovať názor kopírovaním je šírenie klamstva, nie diskusia.
Najprv sa podpíš a potom reaguj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hajduchovým podpisom je 27,13 €

Dvadsaťsedem eur a trinásť centov mesačne, ktorými akože "vyživuje" svoje vlastné deti. Žiadny iný podpis netreba.

(Týmto sa ospravedlňujem, že som jeho otcovské city kruto precenil, keď som písal, že na deti platí celých 27, 17 € mesačne. Bola to chyba. Tak veľa by na ne nikdy nedal.)

Kto by mal pochybnosti o závratne vysokej sume výživného, ktoré si musí mesiac čo mesiac utrápený chudáčik Ľudovít odtrhnúť od úst, aby ho na príkaz súdu dal svojim deťom, detaily nájde tu: https://obcan.justice.sk/infos... Na rovnakej adrese nájde aj výpovede detí o tom, ako ich v minulosti týral a prečo od neho museli s mamou UTIECŤ, nie len tak normálne odísť. Výpovede sa konali bez prítomnosti matky, lebo tak si to chudáčik Ľudovít vyžiadal. Aj napriek tomu potvrdili týranie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemáš informácie

Chápem tvojmu znechuteniu. 27,13 je povinne stanovená suma pre predbežné opatrenia. Je to vecou súdu, že za 8 mesiacov nevie rozhodnúť o riadnom návrhu o deťoch. Čiže takto rozhodol súd nie ja.

Samozrejme, otec detí platí násobne viac, ak by ťa to zaujímalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak si to zhrňme.

Pán Hajduch si ponechal všetok spoločný majetok okrem vecí, ktoré si stihla jeho bývalá manželka odniesť pri tajnom úteku pred týraním, a na súde si nechal odklepnúť výsmech miesto výživného.

Ta teraz tvrdíš, že vraj platí viac. Jediný doklad, ktorý k tomu vidím, je však rozhodnutie súdu, a to píše o 27,13 €. U človeka, ktorý týral ženu aj deti, po rozvode si nechal byt aj všetko ostatné a navyše všemožne zastrašuje svoju bývalú rodinu... jednoducho neverím, že by na deti platil viac. Ak máš dôkaz, sem s ním. Ak nie, mlč.

Ak si tým Hajduchom ty sám, odpovedz na jedno: Akým dokladom si dokázal presvedčiť súd, že na deti zvládneš platiť menej ako sociálne vylúčený Róm z osady, ktorému sa to strháva zo soc. dávok? A ak si sa naozaj chcel podieľať na ich výchove, prečo si zo seba navonok robil toho sociálne vylúčeného? Bral si to tak, že deti sú majetok a ty im nemusíš dať nič, ale manželka ich musí dávať tebe "na hranie"?

No a posledná otázka: Keď sa ti podarí prinútiť ženu, aby ti deti proti svojej aj ich vôli vydala, budeš ich naďalej zamykať do temnej miestnosti, ak ťa vyrušia pri počítačovej hre?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máš zlé informácie

opäť nepravda.
fakty:
- Soňa poslal z účtu 7tis € svoju otcovi.
- Soňa vysťahovala so sťahovákmi pol bytu, otec detí nie. Pobrala aj cennosti.
- Dôkaz o platení bude na súde, výpis z účtu, uvidíš to neskôr na webe v nových súdnych rozhodnutiach. (sama Soňa opravila informáciu údaj na súde, písomne, kedy opravila svoju lož, že platím iba 2x*27€, čiže o tomto nepochybuje aj matka deti)
- Ad druhá otázka platí násobne viac, čiže sa na tvoj bezduchý príspevok nedá reagovať.
- Isto nepoberám min. plat, nie som podnikateľ, som normálny zamestnanec. Plat mám iba o čosi vyšší ako manželka.
- Dcéra vôľu byť so mnou prejavuje stále, problém je že Soňa a jej otec František krutým spôsobom manipulujú deti, o čom vypovedá svedok z ich domácnosti.
- Prečo neexistuje za toľké roky žiaden svedok o danom "týraní" a to sme bývali aj na dedine aj v meste. Skôr naopak, celé okolie nás považovala za ukážkový pár, vzorne sa starajúci o deti. Žeby som ju týral tajne a potichu :-D ? A kedy som ju mal týrať, keď som bol údajne stále v práci a iba pri počítači? V noci? Neviem nájsť v tých lžiach logiku. Prečo jediné týranie, presne domáce násilie, ktoré popisuje svedok z ICH domácnosti sa týka faktu, že je to práve Soňa, ktorá takto týra deti. Hm...?

Keby som deti zamykal v temných miestnostiach, tak už sedím v base a ja nie som ten, čo má v meste známosti. Ešte otázka ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

PAN HAJDUCH, KLAMETE AZ SA VAM S UST PRASI!!! ZIADNYCH 7000, ZIADNE CENNOSTI. VIETE CO JE PRAVDA? VED TO POVEDZTE!!!! PRAVDA JE TAKA, ZE STE VYMENILI ZAMKY NA BYTE A NAMONTOVALI PETLICE NA SKRINE, ABY SA MATKA NEDOSTALA K VECIAM DETI. CO STE TO ZA OTCA? ISLA JESEN-ZIMA A VY STE ICH NECHALI NAPOSPAS OSUDU, NECH SA AJ V KRATKYCH TRICKACH PRECHADZAJU PO PB V ZIME. TAKY STE OTEC!!! TO VY SA SKOR JAVITE AKO PSYCHICKY NARUSENY A NEJDE VAM VOBEC O DETI ALE O POMSTU.
NIE PAN HAJDUCH, NIKOHO TU NEPRESVEDCITE O SVOJICH KLAMSTVACH, IBA SA SAM SEBA USVEDCUJETE Z TOHO, AKY ZLY CLOVEK STE! A TIETO VASE BLOGY SA NAKONIEC OBRATIA PROTI VAM. STE TYRAN A PRE TAKYCH JE DOBRA AKURAT TAK ZAMREZOVANA CELA. UZ JE NACASE, ABY STAT ZACAL ROBIT PORIADOK S TAKYMITO AKO STE VY!!!
A ESTE NA MARGO TYCH 27 EUR. TO JE NAOZAJ DOKAZ, ZE VAM IDE O DOBRO DETI. STE VRAJ SIKOVNY INFORMATIK PRACUJUCI PRE RENOMOVANU IT FIRMU V PB. VSETCI DOBRE VIEME, AKE PLATY MAJU IT ODBORNICI. TAK NAM TU NEHOVORTE, ZE NA TO NEMATE. A CO TA VASA UDAJNA ZMENA PRACOVNEJ POZICIE S MINIMALNYM PLATOM? TO JE PODLA VAS KOSER? TO STE SPRAVILI PRETO, ABY VAM SUD NAHODOU NEPRIKAZAL PLATIT VIAC? ASI BY TO CHCELO FINANCNU KONTROLU DO TEJ FIRMY, CI VAM TAM NAHODOU NEPLATIA CIERNE PENIAZE A ODVADZAJU LEN MINIMALKU... NA KAZDU SVINA SA VODA VARI A MAM POCIT, ZE PRI VAS UZ VRIE...A POSLEDNU VETU K TOMU UDAJNEMU SVEDKOVIM KTORY V ICH DOMACNOSTI NIKDY NEBOL... KOLKO STE MU ZAPLATILI? A VYSVETLILI STE TOMU JEDNODUCHEMU CLOVEKU, ZE KRIVE SVEDECTVO JE TRESTY CIN? AJ NA NEHO PRIDE, NEBOJTE SA.. ROVNAKO AKO NA VAS. NEZELAM VAM NIC ZLE, ALE PRAVDA RAZ VYJDE NA POVRCH.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fero

Podľa mňa si si riadne uhol včera Fero. Dobre vieš, že si vysťahoval so Soňou pol bytu so sťahovákmi, tak tu neklam. A blogy nie sú moje, môj brat sa k nim verejne hlási, narozdiel od teba nepíše ich ako anonym !

A je lož,že mám minimálny plat. Asi preto sa nepodpíšeš, lebo krivé obvinenie je trestný čin.

A svedkom ja platiť nemusím Fero, nesúď podľa seba iných ! Svedok sa dokonca vyjadril, že sa od teba uplatiť nenechá a ani sa nenechá zastrašiť.

Klobúk dole, koľko z nás má odvahu postaviť sa proti mafiánom.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Zaťko: Ficoizmus s ľudskou tvárou. 61
 2. Eva Onačillová: V Košiciach hospitalizovali ďalších 5 detí pre osýpky - je príčinou antivakcinačná kampaň? 38
 3. Pavel Pospíšil: (Proti)Ústavný „PUČ“ ? 31
 4. Martin Droppa: Do veľkej a malej politiky 31
 5. Marek Strapko: Posilka v byte - pozor na susedov! 29
 6. Miroslav Makyta: Odstavte Fica ! 19
 7. Denisa Augustínová: Kambodža: Mali byť mŕtvi, no žijú, aj vďaka vám Slovákom 16
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (15. - 21.2.1919) 15
 9. Helena Smihulova Laucikova: Nehrám sa 14
 10. Viera Polakovičová: Jun Märkl výborne dirigoval francúzsku hudbu 12

Rebríčky článkov


 1. Tomáš Jurkovič: Je zvýšenie platu primátora Košíc po 2 mesiacoch adekvátne?
 2. Martin Beňo: Poďakovanie čitateľom
 3. Július Kovács: Hystéria okolo ústavného predsedu súdu Fica.
 4. Vladimír Krátky: Bratislavské peklo začína !
 5. Miroslav Somora: Róbert Fico a jeho manipulácia
 6. Petra Babanova: Kandidáti 1
 7. Milan Lacúch: Dva dôkazy toho, že sme bytosťami citu
 8. Miroslav Somora: Výzva pre kandidáta na prezidenta, p. Šefčoviča
 9. Drahoslav Jonáš: Voľby kandidátov na ústavných sudcov
 10. Marek Kytka: Rady, tipy pre tréning chrbáta a trapézov, základné rozdelenie tréningov - II. Časť

 1. Shiffrinovú dojala k slzám exotická lyžiarka, Vlhová si už želá koniec sezóny
 2. Magoni: V súčasnosti sú pred Petrou tri až štyri slalomárky
 3. V Krompachoch sa vykoľajil nákladný vlak, trať je neprejazdná
 4. Zlato, striebro, bronz a dúha. Vlhová sa pochválila medailovou zbierkou
 5. Smer plánuje zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur
 6. Harabin nasadil do kampane autobus (video)
 7. Pri čelnej zrážke dvoch áut pri Prešove zahynula vodička
 8. Mlčme, ak veríme, že práva diktátora sú viac ako obyčajných ľudí
 9. Utešovala Holdenerovú, objímala Shiffrinovú. Ako sa Vlhová tešila z bronzu
 10. Slovan pred historickou návštevou zdolal domácu Dunajskú Stredu

 1. Robert Fico znefunkčnil pilier demokracie kvôli osobným záujmom
 2. Ficov kult osobnosti paralyzoval Ústavný súd: Poslanci kandidátov na sudcov nezvolili
 3. Mikloško: Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov
 4. Robert Fico sa zbláznil: Slovensko je rukojemníkom človeka v amoku
 5. Majchrák, Hanus: Brutálny Robert Fico
 6. Mikloško Hlinovi: Za svoj politický život som pre dobro KDH odviedol veľký kus práce
 7. František Mikloško: 5 otázok Štefanovi Harabinovi
 8. Generál Macko: Danko návštevou Ruska pokračuje v rozklade našej zahraničnej politiky
 9. Štefan Hríb: Čo sa stalo?
 10. Matovič najprv pourážal Mikloška, teraz podráža Čaputovú

Už ste čítali?