Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deň Zeme? Nebuďme ako vírus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Podarený žvást, inakšie sa to nazvať nedá!

Ťažko sa sporiť nakoľko sú zdroje Zeme vyčerpateľní, či nevyčerpateľné, keď je to mantra grinpisáckych ekoteroristov, lebo ani neviem koľko tých zdrojov existuje a v akom množstve! Pravdepodobne skôr sú nevyčerpateľné, veď napríklad energia neustále prúdi na Zem zvonku a tá je reálne nevyčerpateľná ( slnečné žiarenie, kozmické žiarenie, meteority, kozmický prach...).

Ale zoberme si len príkladne ekoteroristický "ropný zlom". Začiatkom minulého storočia sa používal olej z veľrýb na svietenie, až sme ich, pravda je, skoro vyhubili. Potom prišla "včas" ropa klasicky čerpaná zo Zeme a vyhrala boj o energie koncom minulého storočia. Toľko jakotu ekoteroristických melónov ( napríklad Alexander Ač ) o ropnom zlome o kolapse energetiky a ekonomiky. Prišli "včas" ropné piesky napriek vajataniu ekoteroristov o ekologickom kolapse pri ich čerpaní.... Nuž a údajne je ropy z pieskov na tisíce rokov a to ešte neviem pozbierať tuhý metán z dna oceánov...

Ekoteroristi následne o "ropnom zlome" cudne čušia....

Nakoniec ako zelený odborník na všetko konštatuješ, že alergie spôsobuje znečistenie. Podivný názor. Pretože vo všeobecnosti po roku 1989 sa znečistenie ovzdušia radikálne znížilo, alergie ostali. Aj mimo Bratislavy bývajú ľudia ( hoci sa ti to zdá zrejme neuveriteľné), znečistenie ovzdušia je minimálne ale alergie pretrvávajú aj v najčistejších oblastiach. Znečistenie ovzdušia na mikroúrovni je najmä na vidieku ( prach, rastliny, peľ, roztoče, domáce zvieratá, exkrementy...), tu je však dokázateľne alergií menej, ako v mestách. Prečo je to tak? Lebo alergie a astma vznikajú následkom zníženej imunity prehnaným zvýšením čistotnosti. Podľa reklamy majú domácnosti dezinfikovať už aj rúry od WC za syfónom. Źenské šialenstvo.

Príroda veľmi dobre vie, prečo si malé dieťa pchá všetko do úst, od prsníka, cez jedlo, kamienky až po cigaretové špaky....IMUNITA!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pôvodne som chcela reagovať

na "príspevok" jaranpb, ale nehodno ... Zjavne nepochopil, čo ste chceli povedať, navyše tykanie a na záver vraj "ženské šialenstvo ... Takýmito truhlíkmi, ktorí sa anonymne predvádzajú, zhadzujú iných a myslia si, že sú najmúdrejší, sa blogy len tak hemžia ... Ja pána primátora poznám, volila som ho a môžem povedať, keďže bývam v "jeho" štvrti, že sa úprimne snaží. O jeho predchodcovi nebolo počas medziobdobia medzi voľbami ani počuť, zviditeľňoval sa len zlými rozhodnutiami, ktoré boli v neprospech občanov. Pán primátor je slušný a úctivý človek, pozdraví každého, koho stretne, hoci ho osobne nepozná, tak ako napríklad aj mňa. Stotožňujem sa s jeho názorom, písal ako laik, ale pekne. Často máme v schránkach pozvánky na rôzne akcie, organizované mestskou časťou, to predtým tiež nebolo. Ja sa žiaľ do brigád zapájať nemôžem kvôli zdravotným obmedzeniam, ale vážim si takúto snahu.

Pekný deň želám aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martuška

Nuž už celé roky si všetci na blogu tykáme. Nikomu okrem martušiek, politikov a autorov reklamných blogov to nevadí.

Blogujem od roku 2008 pod tým istým nickom. A nezaujímajú ma moderné trendy u "lepších" blogerov zadávania celého mena. Ale dobre, moje meno je Jarko Hraškovie. Spokojná?

Nemám problém s blogerom ako politikom, ako človekom, kým nezačne svoje politické názory prezentovať pomocou lživých výrokov. Keby napísal jednoduchú výzvu na čistenie mesta ani by som to nečítal. Prečo sa nepúšťaš do diskusie so mnou o odborných otázkach zdrojov zeme, či alergií, ale venuješ sa radšej pchaniu sa do politikovho zadku?

Vliezla si pánovi politikovi do zadku vééééééľmi hlboko! Aké milé! Dúfam, že si sa neušpinila!?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho