Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mladý kresťan v spoločnosti - je akceptovaný? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Z akého

dôvodu to musíš ľudom rozprávať, že si kresťan?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A toto mi napadlo ako prvé...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ťažko vieš utajiť,že srdce horí láskou

Aj učeníci spomínali na chvíle strávené s Pánom Ježišom: "Či nám nehorelo srdce...?"

Kto miluje Boha z celej svojej mysle, z celého svojho srdca a z celej svojej sily, musel by vynaložiť nadľudské úsilie, aby utajil svoju lásku pred inými ľuďmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak sa spýtajme

čo chudák mladý islamista v spoločnosti, alebo mladý fašista/nacista či komunista, aj oni milujú svojho alaha, adolfa a lenina... a aj oni sú rovnako mentálne priklincovaní ideologickými mantrami čo do nich natĺkli kolektivistickí vodcovia, či už sú to hlavológie z doby kamennej, alebo moderné náboženstvá (nacionalistické, socanské, scientologické či komunistické)

+++ SME diskusie bez zakázaných tém: sme.freef###orums.net (bez ###) +++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako pravoverný ateista mám mnoho dobrých priateľov - veriacich. Boli a su mi vzorom človeka... ani raz som s nimi neviedol diskusiu o viere... oni o nej nerozprávajú, oni v nej žijú. Spôsob prežívania viery spomínaný v blogu mi je cudzí a podozrivý.. skúsenosť ( ktorá nemusí byt dôkazom) mi hovorí, že je to skôr narcizmus z vlastnej viery ako viera skutočná...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z akého dôvodu ...

... musí LGBT prívrženec ísť do dúhového sprievodu?
Určite odpovieš, že ide o prenasledovanú sociálnu skupinu, tak preto. Z jeho strany sa takto ponúka odpoveď rovnaká. Ten chlapec môže mať pocit, že na kresťanskú komunitu sa vo svete stále viac útočí. Tak preto. Možno...
P.S. Môj nick ťa možno bude zvádzať k tomu, aby si na mňa zaútočil z tejto strany. Keď som sa narodil, pokrstili ma. To je asi tak všetko, čo mám spoločné s katolíkmi. Takže nemusíš. Iba som sa toho chlapca zastal, pretože za tvojou poznámkou sa skrýva zbytočný sarkazmus. Bloger si hľadá spriaznené duše. Ak s ním nesúhlasíš, nemusíš ho čítať. Bloger nie je novinár, nie je platený nikým a boxuje sám za seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Schvalne som bol zvedavy, kedy v tejto diskusii pride prispevok, ze si niekto zoberie do ust homosexuala. Nesklamal som sa. Hned stvrta reakcia. Ty si taky uzitocny ***** Uzitocny pre vsetky skupiny, ktore ziju z nenavisti a podporuju nenavist...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co uz bolo tu potrebne vyhviezdickovat??? Teraz to naopak vyzera, akoby som popeho niecim urazil...:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tušil som, že nepochopíš.

Ja iba ľutujem, že som si ako príklad zvolil homosexuála. Mohol to byť človek na vozíku, matka - samoživiteľka, atď. Len som nepochopil, na základe čoho si prišiel k neotrasiteľnému záveru, že žijem z nenávisti a podporujem nenávisť. Obzvlášť, že nenávidím homosexuálov. Toto si mi vložil pred verejnosťou do osobnej charakteristiky.
Ak by si mal pravdu, k môjmu nicku by ma neinšpiroval básnik Alexander Pope, ktorý bol mrzák, meral iba 137 cm, bol v spoločnosti hašterivý a dosť neobľúbený, naviac bol vegetarián (v tom čase - 1688/1744 to bol neznámy pojem), ale by som volil nick zodpovedajúci tvojej predstave. Aj takí ľudia sú medzi nami. Ale tých ty asi nevidíš. Vidíš iba dúhové pochody a tých, ktorí sa poriadne nahlas dožadujú úcty. Ale úctu treba dať aj tým, ktorí sú ticho a trpia potichu, alebo sa nevedia o svoje postavenie pobiť. Neviem, či to pochopíš...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som nenapisal, ze nenavidis homosexualov. Ani ze zijes z nenavisti. Aspon skus trochu citat co ti ludia pisu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak som užitočný pre skupiny,

ktoré podporujú nenávisť, potom aj ja podporujem nenávisť a to buď priamo, alebo nepriamo. Vyber si. Takže podporujem. Inak sa to chápať naozaj nedá.
Férovejšie by bolo, keby si napísal: prepáč, tak som to nemyslel. Ale nenapísal si. A tak ostávaš stále v pozícii "zatĺkať, zatĺkať"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som to ale tak myslel. Robis uzitocneho vola vsetkym trolom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rekcia na vašu otázku

Pán Ježiš povedal: CHoďťe a činte mi učenníkov. Takže je dôležité hovoriť o tom, že som kresťan, lebo je to prvotný krok k tomu, aby som s ľudmi mohol hovoriť o Pánu Bohu, čo vedie k totmui, že človek má sám záujem o Pána Boha, má možnosť uveriť v neho a potom zasa on rozprávať iným ľuďom evanielium.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevybocil si.

Ako si uz v blogu zdoraznil, mas rad tych, co Ta pocuvaju. Mas nadej, ze ich presvedcis a vydaju sa na cestu k Bohu s Tebou. Si mlady, ale uz tuto taktiku presvedcovania ovladas a na druhej strane tvrdenia, ze mnoho mladych ludi pije, kradne a smilni. Len Vy, krestania ste moralni, ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpoveď

1. mám radosť že ma počúvajú, ale to neznamená, že iba takých ľudí mám rád
2. mnoho mladých ľudí naozaj pije každý piatok a smilní - a to bez výnimky vierovyznania, čiže aj kresťania, lebo bez hriechu nie je nikto z nás. Pekný večer
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mládenče.

Najprv píšeš, že ťa akceptujú. No a prečo nie? Je to tvoja súkromná až intímna vec. Pokiaľ takou aj zoatane a nezačneš ňou otravovať svoje okolie moralizovaním., presviedčaním že si niečo viac a otravovaním priateľov, kolegov svojimi apoštolskými komplexami. Ver mi, takých, aj Napoleonov sú plné šišince.
Ak si rád, že ťa iní počúvajú, mal si ísť za farára. Lebo asi ťa počúvajú skôr zo slušnosti, snažiac sa nepoklepať si po čele. Kto si, že sa odvažuješ tvrdiť niečo o smilnení, pití? Nepoznáš vari Kristové slová, nesúďte, aby ste neboli súdení? Počul si už niečo o tantre, ktorá je jogínskou disciplínou vedúcou k osvieteniu využitím najsilnejšej energie, sexuálnej?
Najprv si niečo preštuduj, kým naberieš odvahu nálepkovať.
Ani ja ťa neodsudzujem za tvoje náboženstvo, vieru, presvedčenie. Ani k tomu necítim právo. Tápaš a blúdiš, hľadajúc pritakávačov, ktorí ti dajú barličky, lebo nie si si istý v kramflekoch.
Keby to tak nebolo, nikdy by si tu nerobil verejnú duševnú prostitúciu, ktorá zďaleka tromfne akékoľvek smilnenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Od veci

Vaša odpoved sa mi zdá strašne od veci.
1. nikoho nesúdim - konštatujem - troska dosť rozdiel
2. k tantre sa nevyjadrujem, nemám o nej informácie, a ani záujem
3. téam tantry vami nadhodená je vlastne strašne od veci k tomuto článku
4. netápam, ale som šťastný, neblúdim, ale našiel som
Prajem krásny požehnaný večer
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Clovece, bludis.

Mlady chlapec Ti ukazuje spravnu cestu a Ty nechapes. Dufam, ze raz pochopis.
Maj sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo má scorpione pochopiť? O akej správnej ceste to hovoríte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Definuj pojem

"správna cesta"
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME