Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kam až nenávisť môže zájsť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

máš tam chybu

ak nenávidíme utečencov a ak máme demokraciu, potom to pri nenávisti voči utečencom ostane. Žiaden otvorený boj, na to tu tých utečencov máme príliš málo.

A je to tak dobre a správne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je pekne vidiet ze pri tak malo utecencoch sa z toho da spravit bod programu pri kandidature do parlamentu.

Prakticky neexistujuci problem ktory Fico nafukol do obludnych rozmerov a pripadom ako Kotleba to este nahrava.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On ten problém mal pozostávať z pár tisíc ľudí (imigrantov) a neexistuje vďaka tomu, že Fico si na tom postavil program a zároveň vďaka tomu, že EÚ je v tomto smere impotentná (do susednej ČR už nejakých vybraných mali, ale nejakí ešte v Grécku povedali nie - nehovorím o tých, čo ich doviezli priamo z Iraku).

Pokiaľ by si Fico na tom nepostavil program a pokiaľ by otvoril dvere, Kotleba by mal zrejme ešte viac hlasov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Má to jeden podstatný háčik. Utečenci ktorý opustili bezpečné zóny v Turecku z iných ako náboženských dôvodov (zjednodušme to na to že máme Sunnitských, Alavitských a šítov) majú dôvody aj na opustenie Turecka - povedzme kvôli kurdskému pôvodu.

Táto skupina ktorá prechádza cez Taliansko a hlavne Grécko nemá ako ciel svojho tranzitu Slovensko. Že Fico niekomu neotvoril dvere nieje dôvod prečo sem nechodia vo veľkých počtoch.

Že sa rozhodol prijať len sýrskych kresťanov pretože sa jedná o údajne najzranitelnejšiu skupinu... čo potom taký sýrsky ateisti? Tých evidentne nepríjmame.

Pokiaľ argumentujeme tým štýlom že "slovensko nechce utečencov" tak miesto vehementného tvrdenia že ich nepustíme by pokojne stačilo povedať pravdu a tou je že sem nechcú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dva týždne dozadu tu bol článok k pár vyjadreniam maďarského poradcu predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť, kde bol spomenutý aj jednotný európsky systém podpory utečencov v Európe...
ak by niečo také vzniklo, kopa z nich by nemala problém, ak by cez kvóty boli nútení presídliť sa na Slovensko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Potom nasleduju scenenare kde po ziskani obcianstva mozu slobodne cestovat, alebo po skonceni krizy u nich doma by sa mohli vratit.

Polemika ci by tu zostali je jedna z moznosti a je explicitne nespravne tvrdit o ktorejkolvek z nich ze sa stane.

Principialne je nas problem ze sa v tejto krajine chovame ako xenofobovia voci ludom ktory utekaju pred vojnou. Ukazuje to ako velmi vieme s nimi sucitit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prirodzene že som xenofób. Lebo všetci po pár rokoch, keď získajú občianstvo, zdrhnú do Nemecka, lebo tie roky do získania občianstva im bude dávky platiť Brusel z nejakého zázračného zdroja, lebo popritom nebudú robiť slabokvalifikované práce z ktorých budú platiť nízke dane, lebo aj tí čo tu ostanú sa bez problémov integrujú (asimilácia v nedohľadne), lebo toto nebude permanentné riešenie, lebo nedostanú nájomné byty...
Keď vidím, ako rastie xenofóbia v krajinách, ktoré sa donedávna dávali za vzor (medzietnickej) tolerancie, tak radšej xenofóbia teraz, kým tu tých xeno je zanedbateľný počet (pozri si výsledky posledných dvoch hlasovaní za Viedeň, pozri si štatistiku obyvateľov Viedne nerakúskeho pôvodu a sprav si vlastný záver, aká veľká väčšina natívnych Rakúšanov musela hlasovať za poslancov resp. prezidentského kandidáta za FPO - napriek tomu tam kandidáti za FPO majú menšinu).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Nenávidíme utečencov, homosexuálov, cigáňov, policajtov, Ameriku..."

títo social justice bojovníci hrozne radi zovšeobecňujú ak sa jedná o bielu majoritu. Tam sme to vždy MY strojcami a pôvodcom všetkého zla ale neopováž sa zovšeobecniť niečo na úkor minority, to by si bol hneď neonacista alebo niečo ďaleko horšie - rasista ! A ak autor článku nenavidí hore menované tak by mal urýchlene vyhľadať pomoc inak sa z toho zblázni, isté náznaky sa už prejavili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Že tu niekto nenávidí utečencov si povedal ty. To, že si neželám v tomto štáte islámistov a mešity nie je prejav nenávisti, ale zdravého rozumu. Ak neznášam tých cigáňov, ktorí svojim deťom ubližujú a ktorí sa o svoje deti nestarajú, to nie je rasizmus, to je tiež vec zdravého rozumu a morálky. Pretože normálne by bolo, aby tí zdraví a silní mládenci, ktorí sa derú do nemecka vzali do rúk zbrane a ochránili svoje tak milované rodiny vo svojej vlasti a aby cigáni nekotili množstvo detí na kšeft, aby sa o ne starali, aby chodili čisté, bez vší a aby ich dôsledne posielali do školy, aby im neprechlastali a neprehulili prídavky a tým aj ich budúcnosť. Keby bolo na mne, nič z toho čo robia by si nemohli dovoliť, ale nie preto, že som ja rasistka. Tak sa nad svojimi slovami zamysli a netrep blbosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si myslíš, že máme tendencie podliehať vodcom preto, lebo na školách je príliš autoritatívny prístup učiteľov? Tak potom vysvetli, že ako je možné, že v spoločnosti došlo k nárastu radikalizmu, zatiaľ čo za posledných 20 rokov vážnosť učiteľského stavu klesla, a teda klesol aj vplyv učiteľov na myslenie žiakov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V školách je čistý socializmus.

Etiku učia väčšinou bývalí učitelia "vlastivedy". Vtedy o slobode nebolo radno vyprávať. Tak im to zostalo.
Ale tá sloboda a boj za ňu je dôležitá. Napríklad aj o ochrane hraníc pred kobylkami, ktoré ti prídu vypásť záhradu. Nie je nenávisťou, keď si neželám, aby sem chodili tí, ktorí na mne nenávidia všetko.
Vierovyznanie, slobodu slova, úctu k ženám, moje tradície, lokálpatriotizmus. Ale hlavne nenávidia slobodu myslenia, konania a v tom sa v ničom neodlišujú od vyholených neonáckovských zelenotričkových hlavohrudí.
Ani od boľševika, nech sa tvári hociako mierumilovne. Mňa ani jeden z nich neoklame.
Dokonca sú rovnako v kamuflovaní svojich zámerov zničiť slobodu a zaviesť tú ich. V tom sú si úplne rovnakí.
Jedni klamú o utečenectve, vymýšľaním story hodných drakulu, iní majú na všetko zaručený recept, vyriešia šmahom ruky všetky problémy.
Dovtedy decká o slobode nebudú mať ani šajnu, kým sa im nepovie. Všetci sú rovnakí, pozor na nich. Lebo keď získajú moc, skončí tvoja sloboda. U islamistov aj život.
Preto prvým krokom, namiesto slniečkárskeho moralizovania, by mal byť striktný zákaz, tak Islamu, ako aj červenej a čiernej ideológie. Islam totiž nie je len náboženstvo, ale agresívna politika a ideológia v jednom.
Druhým krokom by mala byť odluka od všetkých cirkví a plný sekularizmus, čím by sa zobral vietor z plachát nielen klerikálnemu Katolibanu, ale aj Islamistom. Vrátane aj najmenšieho prejavu. spolu so zákazom ich symbolov.
A toto by sa malo denne učiť v škole a vtĺkať deckám do hlavy.
Akákoľvek ideológia je zlo a útok na vaše slobody.
A zákerným útokom na vašu budúcu slobodu sú aj pseudokorektní slniečkárski oblbovači, ktorí chcú pod rúškom humanity a pôsobenia na vaše city dosiahnuť, že jedna z ideológií vám prerastie cez hlavu.
Lebo nerozlišujú medzi utečencami a ilegálnymi agresívnymi narušiteľmi hraníc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak kritizuješ školstvo

tak v prvom rade by som rád predniesol kritiku o pojmoch:
nechcem a nenávidím nie je synonymum.
Ale dobre - bavíme sa o demokracii a slobode?
tak nech sa páči, demokraticky a slobodne môžem a chcem povedať: to a to sa mi NEPÁČI.
a buď to môžem povedať, alebo nemôžem.
ale ak si vážiš slobodu a si tolerantný(!) tak to skrátka povedať smiem a basta.
AK EU stále tlačí jedným (socialistickým) smerom, tak sa nečuduj, že ľudia odmietnu "vodcu" typu Merkel, a hľadajú cestu iným smerom.
Pretože ak EU a merkelka ignoruje slobodné rozhodnutia iných štátov, tak to je čo za slobodu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trasochvost,

súhlasím , že pán Šípoš tára, že je odtrhnutý od reálneho života, ale nie je intelektuál !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

študent Adam,

aký je vzťah Romana Šipoša, šéfa kancelárie predsedu vlády skorumpovaného Fica k tebe?
Šipošova dcéra už "zákonne" vyhrala zaujímavý flek v rámci EÚ.
Ty už máš tiež zarezervované miesto keď doštuduješ? Tiež dostávaš vymyslené štipendium ako Ficov syn Michal - už na strednej škole dostával mesačne 1000 eur štipendium!, pritom som nepočula, že by sa zúčastnil nejakej študentskej vedeckej súťaži, že niekde sa ukázala jeho vzdelanosť, resp. inteligencia.
Prečo študuješ politológiu, veď politilógov na Slovensku máme toľko, že bez "smeráckej známosti" sa nikto reálne neuplatní.

Ja mám 3x viac rokov ako ty, ale nedovolím si hodnotiť Kotlebu. Bol právoplatne zvolený so svojou stranou, všetci to musia akceptovať. Ak ho odmietol Kiska prijať, tak pochybil, lebo prijať ho bol povinný, maximálne mu mohol vytknúť niečo, čo podľa neho je v rozpore s platnými zákonmi...
Ináč väčší fašista ako Kotleba je určite Kaliňák a Fico - to sú skorumpovaní ***** ktorí len napr. rozkrádačkami v zdravotníctve spôsobili smrť mnohým občanom Slovenska.
Ty obdivuješ Fica? Za čo? Že vybavil vlastnou hlavou milióny, že cez peniaze daňových poplatníkov rozdáva sociálne balíčky svojim voličom, svojim sponzorom? Nemal by dávno aj s Kaliňákom a ďalšími hniť v base? Nie je, pochopiteľne, lebo všade si dosadil svojich, ktorí kryjú trestné činy.
Ja neverím, že Kotlebovci sú horší ako Ficovci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opakuje, co zachytil v TV, v junior-kútiku bratislavských kaviarní a na prednáskach. Na to dnesné magisterské ucilistia slúzia. Ze je potrebná reforma; asi k este vacsiemu euroobcianstvu. Ten Adam musí v BA denne vidiet bezdomovcov, znicené socky, pracujúcu chudobu. Ale to podla jeho generácie asi k slobode a demokracii patrí. Ideálny politológ a politik pre dnesnú, duchovne prázdnu, pokrivenú dobu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak niekoho nepoznáš, tak neohováraj!

Moja známa, profesorka, ktorá učila Ficovho syna na VŠ, mi hovorila, že Michal je vysoko nadpriemerne inteligentný a múdry.
Niesom pro-Ficovsky zameraná, ale chápem, že on sám nemôže o všetkom rozhodovať. Je dobre, že vo vláde máme aspoň jeho. Vieš prečo má Putin vo vláde aj svojich protivníkov? Lebo sa hovorí, že nepriateľa si treba drtžať čo najblžšie pri sebe. (aby mu videl na prsty) Kotlebu v parlamente vítam - ako dobrú opozíciu. Kisku nemusím, a nebudem sa k nemu vyjadrovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

DSH, pán Šípoš, nie je intelektuál,

a z toho dôvodu mám vážne podozrenie, že mu s blogom niekto výdatne "vypomohol". Je to môj osobný názor, za ktorý ma snáď nikto z našej židovskej "intelektuálnej menšiny" nebude chcieť "ukameňovať".
Vedie sa nekonečná spoločenská dilema o utečencoch, čo rozložili Európu do stavu, kedy sa poprední vodcovia štátov EÚ stávajú o.i. aj nedobrovoľnými rukojemníkmi jej politiky,avšak na Slovensku je tento problém iba jednou z planých tém, ktorá ženie vodu na mlyn SMER-u SD a zbytočne vytvárajúca antagonistické vzťahy v spoločnosti. Obávame sa toho, čo je viac-menej "nepravdepodobné" a benevolentne, ba priam ochranne sa staviame k niektorým príslušníkom menšín, ktorí denno-denne porušujú zákon, znepríjemňujú život tisíckam obyvateľov miest a obcí a nedokážu sa ani mnohé desiatky rokov asimilovať a prispôsobiť sa majoritnému obyvateľstvu v tom dobrom slova zmysle bez narušenia ich národnostnej identity. Ak naša slovutná vláda uprednostní riešenie druhotnej problematiky pred prioritnou, nech sa priblblo nečuduje nárastu preferencií ĽS-NS.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME