Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zamestnal vo firme narkomana (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme, že dobre urobil.

Tu je rada jednoduchá - od tohto typu ľudí čím ďalej, tým lepšie.
Teda jednoduchá pre každého, okrem rodičov. Toto je skutočná katastrófa - ak sa také niečo stane z vášho dieťaťa. Z dieťaťa, ktoré ste brávali na kolotoč, z ktorým ste sa učili každé poobedie len aby preliezol z ročníka do ročníka, napriek domu, že ste prišli na smrť uťahaní z roboty. Z dieťaťa s ktorým ste prežili aj pekné chvíle, o čom svedčia fotografie z rodinného albumu...
Nič snáď nie je ťažšie, ako sa zrieknuť svojho nepodareného dospelého dieťaťa - vystrčiť ho z domu, vymeniť zámky a zmeniť telefónne čísla. Toto je podľa mňa ešte horšie, ako oň prísť pri automobilovej nehode.

Tu riaditeľku ľutujem, ta si naozaj nesie ťažký kríž, ale známemu, ktorý zamestnal jej syna a potom ho prepustil, nemá absolútne čo vyčítať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja na jeho mieste,

tak ho ani nikdy nezamestnám. Zamestnávateľ si má vyberať ľudí podľa kvality práce a nie podľa známostí.
V tomto prípade je jasné, že svoj podiel viny má aj mama. Veď musí vidieť, čo jej syn je zač a ešte je na neho aj háklivá a nedopustí na neho. Nechápem, prečo je taká nekritická, veď tým len podporuje jeho negatívne správanie. No hádam sa jej raz otvoria oči.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za mojej mladosti sa chodievalo na vojenčinu a po tom, čo som tam prežil a čo som tam stratil dva roky svojej mladosti, som bol rád, keď zrušili povinnú vojenskú služby. Ale keď počujem o podobných typoch, tak začínam mať pochybnosti, či naozaj ta vojenčina na niečo nebola dobrá. Práve takéto typy tam narazili. A veľmi tvrdo narazili.
Ak má šancu týmto ľuďom niečo pomôcť, tak je to "šoková terapia". Týchto ľudí musí najprv niečo zlomiť, aby z nich niečo bolo. Inak je prognóza podľa mňa dosť beznádejná, inými slovami, z toho človeka s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nič poriadne nebude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vojenčina by možno

podobným týpkom naštartovala schopnosť podriadiť sa a naučila ich prísnejšiemu režimu. Lenže tomuto by mama asi vybavila modrú knižku. Pre normálnych ľudí bola vojenčina strata času, s tým súhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Postoj autora vopred, od prvého odstavca je vymedzený negatívne. Pozerá sa očami človeka, ktorý "urobil dobrý skutok a bol za to - podľa Murphyho zákona - patrične odmenený".
Nuž z tohoto pohľadu, pohľadu podnikateľa, je samozrejme na zváženie, či prijme človeka, o ktorom vopred nevie čo je zač, iba na prosbu niekoho, kto má isté spoločenské postavenie. Nejaká pani riaditeľka.
Ten to podniká a toto sa mu stane príde na to, že práca iba na dobré slovo sa nedáva, zrovna tak, ako sa neprijímajú príbuzní a deti známych (pokiaľ nie sú vo firme nejakým spôsobom zainteresovaní). Podnikateľ má právo si vybrať podľa svojich požadaviek a nárokov. A ak jeho filantropia nenaruší podnikanie, je to na ňom, či bude riskovať.

Z pohľadu matky - chápem, že by chcela syna zamestnať a robí pre to čo sa dá i nedá. Nezávidím jej a poznám nešťastné matky, ktoré sú akoby väzňami a otrokmi vlastných detí, ak ešte nezvolili iné riešenie. Čím vyššie postavenie na spoločenskom rebríčku, tým väčší problém a tým viac odsúdenia od tých, ktorí majú to šťastie, že nemusia bojovať za deti - ktoré na to v podstate očividne kašlú.

Je tu ešte jeden pohľad a to základné vedomosti o charakteropatii závislých,. či od alkoholu, tvrdých drog či gamblingu. V mnohom sú si podobné a pritom majú svoje odlišnosti.
Tento pohľad mi v článku chýba. Nie pre to, že by autor musel týcht chorých ľutovať alebo odsudzovať, ale aby chápal i to, že konanie mnohých takto postihnutých je ako cez kopirák. Podľa diagnózy. Prináša ho závislosť a zmeny osobnosti.

No a štvrtý pohľad je z strany závislého, ktorý sa chce zaradiť tzv. do "pracovného procesu" a naráža na rôzne bariéry. Ale to je už o inom, i o šanci.
Tento mladý človek je vo fáze, kedy by potreboval (možno opakovanú) pomoc. Nezávidím matke, nakoľko chlapec ju isto odmieta a u nás nemáme páky, ako k liečbe prinútiť. Fakticky je už možno "nasmerovaný" na dôchodok a to bez toho, že by štátu naň odviedol prácu a daň.. Nebol by prvý.

Neodsudzujme nikdy, pretože sa to môže stať i nám blízkym ľuďom.
Never say never...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moja rec

pekne si to napisala. Ak by ten chalan bol moj syn, tiez sa mu snazim pomoct, hoci je taky aky je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kazdy rodic by sa snazil - ale ked je niekto taky,ako tento synator,tak tu uz pomoci nie je - niekde sa vo vychove stala chyba a to si samozrejme jeho matka nepripusti - nastupuju vyhovorky a sebaklamania,ze mlady vyrastal bez otca,ze to vsetko zla partia..atd..ale kde spravila ona chybu - podla nej asi nikde
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keby ten chalan bol moj syn, tak sa nestane tym co bolo popisane ... opicia laska pani riaditelky je to najhorsie co ho mohlo stretnut
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten mladý muž ešte nepadol na dno. Dno vyzerá tak, že ráno v novembri sa v staničnom parku zobudíte úplne sám so 4 promile pod lavičkou, vo vlastných výkaloch a šť@nk@ch a čudujete sa, že tá smrť sa znova na vás veesr@l@.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nehádžme všetko na rodičov a výchovu.. kamarát ma tri deti.. najstaršia dcéra v pohode vyštudovaná.. potom syn feťák a druhý syn tiež v pohode.. po neviem koľkých pokusoch to kamarát vzdal a vyhodil ho z domu.. takže prečo sú dve deti rozumné, zodpovedné a jedno je iné ? ja tomu vravím tak jednoducho.. každý človek sa nevydarí..
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME