Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Niekoľko dôvodov, prečo si moslimovia zaslúžia náš rešpekt. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V podstate je tento blog len potvrdenie známeho faktu, že bigotní kresťania majú s Islamským štátom spoločného omnoho viac, ako je vidieť na prvý pohľad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:

predbehol si ma
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

existuju dva druhy moslimov

1 radikalny islam ktory ak by mohli odrezu vam hlavu 50%
2 ktory vam hlavu neodrezu ale ticho to podporuju 45%
3 Normalny 5%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Puška sa skladá zo štyroch častí.

Sú to tieto tri: Hlaveň a pažba.

;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sorry 3

:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám moslimov rád,

teda najmä vtedy, ak sú u seba doma a nelezú sem. Tu ich nepotrebujem. Nie som bigotný katolík, ale ani slniečkársky hlupák !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvoj komentár je stručný a výstižný. Možno už nadbytočne pridám svoje rozšírenie, že ak toto sú body, ktoré kresťanom imponujú na moslimoch, tak som nesmierne šťastná, že moje okolie tvoria formálni „akožekresťania“ a bezbožní ateisti, ktorí namiesto každodenného bezduchého omieľania nejakej modlitby navštevujú chrámy pre ich umeleckú a historickú hodnotu. Že ich silný vzťah k rodine sa neprejavuje ukameňovaním dcéry, ktorá "pošpinila rodinnú česť", ale investíciami do jej vzdelania. Že takýto otcovia si doma sadnú so svojim synom, aby mu vysvetlili, ako funguje ľudské telo - mužské i ženské, namiesto toho, aby odopreli svojim manželkám pohybovať sa voľne po ulici a cítiť na pokožke čerstvý vietor. Že namiesto občasného skupinového prenasledovania a sexuálneho obťažovania žien, si občasne skupinovo povyrazia do baru. Že za zvrátené hodnoty považujú odrezávanie hláv nevercom, nie „vyspelú demokraciu“ (tak ako v blogu v úvodzovkách).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re:"Nehanbíme sa za veľa vecí,

ktoré nemajú nič spoločné s morálkou a s kresťanstvom."

Je to škoda, pretože moslimovia, ktorí prídu do Európy, považujú v dôsledku toho "veľa vecí, ktoré nemajú nič spoločné s morálkou a s kresťanstvo" za neoddeliteľnú súčasť kresťanstva a kresťanskej morálky.
Samozrejme, že oni pred nami a pred našou kultúrou potom nemôžu mať žiadny rešpekt. Ako už v Západnej Európe jasne vidíme, naozaj ani žiadny rešpekt nemajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v krčme v zastrčenej dedine nebudeš mať

rešpekt, pokiaľ nebudeš bez akejkoľvek opatrnosti piť akýkoľvek pohár, ktorý ti ponúknu. Ak povieš, že už máš dosť, tak rešpekt stratíš. To ako príklad.

A teraz otázka - naozaj máš pocit, že si potrebuješ získať rešpekt všetkých ľudí? Aj tých alkoholikov v Hornej Dolnej? Aj moslimov či kresťanov vyhlasujúcich rôzne stredoveké alebo puritánske názory za cnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

porovnavat spravanie niektorych moslimov

a z nich usudzovat, ze vsetci su taki...

co povies na sariu, odrezavanie hlav, terorizmus, sirenie islamu vojnou - aj o tom bude blog?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ta "moralka" bude asi tym ze ked napriklad moslimska zena napriek zakazu predsa muzovi poda ruku tak ju znasilnia a ukamenuju.

Aj s tymi kostolami, ked vam na ne musim povinne prispievat z dani tak preco by som si ich nemohol ist pozriet a aj odfotit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takto...

skladáš sa kňazovi na jeho mzdu.... OK, tak sa choď dať pokrstiť, zosobášiť, vyspovedať, alebo choď na omšu, alebo čo... to máš zadarmo ako službu, lebo kňaz je normálne platený z tých tvojich daní, mimochodom aj z mojich a ja tieto služby potrebujem a nielen ja, je nás dosť veľa.. ja sa zasa skladám na rôzne iné veci v tomto štáte, ktoré mi vôbec nie je treba, ale nevadí....

ale andelík, na kostoly sa skladajú tí, ktorí do nich chodia a o tom niečo viem, na kúrenie, elektrinu, údržbu, len za vymalovanie sme pred dvoma rokmi zaplatili 15 tisíc a na to sme sa pekne krásne poskladali všetci veriaci, ktorí chodíme don toho nášho kostola.... ale tak určite, na niektoré baziliky idú aj štátne granty, alebo európske alebo aké... to už neviem, tak si zisti, ktoré to sú a pokojne si ich foť do bezvedomia... len už nehovor, že sa skladáš na kostoly

ak by sa cirkev oddelila od štátu, v našej farnosti by to ani nebol problém, my by sme sa kňazovi na ten minimálny plat, čo teraz má ľahko vyskladali, verím, že v niektorých iných by to problém bola, hlavne kdesi na lazoch.... ale aspoň by bol stýmito rečami pokoj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby sa naši predkovia

ktorí žili pred sto alebo dvesto rokmi ocitli v dnešnej Európe, určite by ju za kresťanskú nepovažovali. Rozvody ako bežná vec, tolerovaná homosexualita, povolené interrupcie, schvaľovanie spolužitia ľudí bez manželstva, to všetko sú veci, ktoré boli pre nich nepredstaviteľné. Modlitba? Aj veriaci ľudia sa podľa mňa dnes modlievajú menej ako boli zvyknutí sa modlievať oni. Úcta k Bohu alebo k veriacim kresťanom? Žiadna, stačí si prečítať niektoré príspevky pod článkami. Im by niečo také ani nenapadlo, zhrozili by sa nad človekom s takými myšlienkami.
Myslíte, že Boh nás napomína prostredníctvom invázie veriacich moslimov k morálnejšiemu životu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako sa da tolko somarin napisat v jednom prispevku? Ze vraj invazia moslimov ako trest bozi? Niektori naozaj ziju v stredoveku s takymito nazormi. Je to hroza. Kde sa podel ludsky rozum?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takze cely blog v podstate popisuje to ze moslimovia ziju v stredoveku -> cely ich zivot je striktne riadeny vierou. Dakujem ale ja mam vlastny mozog, som schopny robit vlastne rozhodnutia a nepotrebujem k zivotu verit v nejaku supernaturalnu bytost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán autor,

akceptujem vaše skúsenosti, s ktorými v žiadnom prípade nemienim polemizovať, nech by som akokoľvek chcela:-)
Ale titulok vášho článku je nielen zovšeobecňujúci, ale aj zavádzajúci. Škoda...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, zavádzajúci. Mám k moslimom rešpekt, pretože som tolerantný človek, ale nič z opísaného vo mne ten rešpekt nevzbudzuje. Väčšina z toho sú skôr prejavy fanatizmu. Ak je niekto tak spútaný pravidlami, veľmi ťažko sa mu toleruje akákoľvek odlišná kultúra a to je to nebezpečné. Napriek tomu verím, že väčšina moslimov je umiernených a aj čo viem od nich, pre niektorých sú pravidlá príliš zväzujúce a predpokladajú vývoj v spoločnosti k ich uvoľneniu, ale ten musí byť postupný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je tu paralela

s udalosťami zo Starého Zákona? Vždy, keď členovia vyvoleného národa odpadli od monoteizmu a začali si osvojovať náboženské aj morálne zvyky pohanských národov, prišla na nich pohroma, obyčajne vo forme invázie pohanov s následným ujarmením a utrpením členov vyvoleného národa. Nezačína sa dnes diať kresťanom niečo podobné ako sa často v histórii dialo starozákonným Židom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je nezmysel.

Kedy sa Židia odklonili od monoteizmu?
Práve naopak, najprv boli polyteisti a až potom monoteisti (čo sú až doteraz). To bolo skôr ich nešťastie
- náboženský fanatizmus - neváhali sa púšťať proti presile - najprv Babyloňanov, potom Rímanov, veriac, že sú vyvolený národ, ktorý má zmluvu s Bohom, a že keď budú dodržiavať jeho príkazy a zákazy, že aj on splní svoju časť zmluvy a pomôže im poraziť nepriateľov.
Nesplnil!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto sa odklonil od monoteizmu

Možno každý, kto sa klaňal zlatému teľaťu vo forme mamony. Povýšil vo svojom srdci peniaze a finančné zisky nad úctu k Jedinému Bohu. Porušil Hlavné prikázanie: Milovať budeš Boha celým svojim srdcom, celou svojou mysľou a z celej svojej sily. Ako potom môže očakávať Božie požehnanie pre svoje zámery?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME