Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Popravení seminaristi z Barbastra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Preba si pripomínať

aspoň niekedy a aspoň niektorých z tisícov slávnych mučeníkov, ktorí preliali krv za Krista. Ďakujem za blog.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stotisíce mučeníkov pre kresťanskú vieru

Nie tisíce, ale stotisíce mučeníkov bolo zabitých na svete pre kresťanskú vieru.
o veľmi mnohých nevieme, pretože boli pre svoju vieru zabití bez svedkov
Vieme iba o tých, ktorí sú (alebo budú) zapísaní vo vatikánskom martyrológiu.

Ani o umučení študentov teológie a kňazov z Barbastra by sme veľa nevedeli, keby neexistovalo svedectvo
Pabla Halla a Atilia Parussiniho, dvoch klerikov z Argentíny, ktorí unikli smrti a svedčili o mučeníctve svojich vyučujúcich a svojich spolužiakov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krestania su muceni a vrazdeni aj dnes.

Egypt, saharske staty, Nigeria, Blizky vychod, Arabsky polostrov, Cina... vsade tam su aj v 21. storoci vrazdeni krestania radovo po desattisisoch, Arabi a komunisti proti nim permanentne organizuju pogromy a svet sa len prizera a nijak zvlast to nekomentuje. Este aj papezi sa k tymto zverstvam vyjadruju velmi opartne a s otvorenou narucou vitaju sukmenovcov vrahov krestanov (niekedy dokonca aj vrahov samotnych) do Europy. Len horsie s nami bude...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie horšie, iba rovnako ako vždy

V histórii kresťanstva nie je storočie, v ktorom by neboli kresťania v niektorých krajinách natoľko prenasledovaní, že by nemali stovky či tisíce mučeníkov. Každé storočie má svojich kresťanských mučeníkov, v krajinách Afriky, Ázie, Európy atď. na celom svete. Iba prvých tristo rokov prenasledovania kresťanov bolo obmedzené na relatívne malú oblasť - vtedajšie Rímsku ríšu. Preto sú títo mučeníci najznámejší. Aj vďaka presnosti rímskych úradníkov, ktorí si pedantne zapisovali výsluchy kresťanov. Kto sa priznal ku kresťanskej viere, čakal ho trest smrti. Vďaka pedantným rímskym úradníkom, máme svedectvá mnohých prvokresťanských mučeníkov dobre zdokumentované.
Nie všetci prenasledovatelia v nasledujúcich storočiach boli takí byrokrati.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rímska ríša bola z náboženského hľadiska veľmi liberálna. Prakticky si tam mohla vyznávať náboženstvo aké si chcela, pokiaľ si tolerovala ostatných. A práve to bol problém kresťanov - neznášanlivosť. Kresťanstvo neskôr nazývali "jed z Judei".

Počas 300-ročného prenasledovania Rím zabil do 10 000 kresťanom. To hravo prekonali kresťania, keď len počas Bartolomejskej noci a niekoľkých ďalších dní vyzabíjali ten istý počet iných kresťanov (hugenotov), ktorí si božie slovo vysvetľovali trochu inač, než sa pápežovi páčilo. Pápež Gregor VIII. privítal tútu "radostnú" udalosť slávnostnou omšou.

Takže áno - máš pravdu - asi nebolo storočie, v ktorom by kresťania neboli prenasledovaní - poväčšine inými kresťanmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vlastizrada Rímskej ríše

Monoteisti kresťania neboli ochotní vzdať božskú úctu cisárovi. Preto boli popravení ako nepriatelia ríše.
Čisto z politických dôvodov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Monoteisti krestania? V porovnani s naozajstnymi antickymi monoteistami su krestania (hlavne katolici) zrejmi polyteisti. Trojica, Satan, a mnozstvo polobohov - anjelov, svatych a martyrov konajucich zazraky - magiu.
Krestanska propaganda vzdy neuveritelne zvelicovala martyrstvo krestanov. Aj to cislo 10 000, ktore uviedol AK pre RR sa neda nijako overitelne zdokumentovat a existencia vacsiny udajne znamych ranokrestanskych svatych/martyrov nie je vobec historicky dokazana. Podobne ako nie je dokazana historicka existencia JK ako prveho a "ukrizovaneho" martyra za svoju vieru, Ak niekto taky existoval, tak podla zidovskych pramenov to bol skor nejaky bluznivy zufalec ukamenovany za carodejnictvo.
V RR krestania doplatili najviac v ramci prenasledovania Zidov, lebo boli dlho pokladani len za zidovsku sektu. Zidov vtedy niektori vladcovia RR dost terorizovali, dokonca vo vojnach az genocidne exterminovali.
Aj v sucasnosti si niektori krestania nehorazne vymyslaju a siria bajky o vyse 100 000 (niektori dokonca o 350 000) martyroch za krestansku vieru kazdorocne. Pritom organizacie, ktore sa tym naozaj zaoberaju uvadzaju maximalne odhady par tisic.
V Spanielsku bolo mnoho obeti na oboch stranach, pritom odhady na wikipedii udavaju myslim 2-3 vyssie pocty obeti zlikvidovanych katolickym klerofasistickym Frankovym rezimom ako druhou stranou. Obete Frankovho rezimu, zda sa blogerku zatial moc nezaujali. Navyse pre katolibancov je bezne, ze obete z radov kleru su ovela dolezitejsie ako bezni ludia, hoci ide o prislusnikov historicky zlocineckej organizacie, ktora bol od zaciatku mimoriadne napomocna aj pre Frankov vojensky prevrat a rezim.
Samozrejme nic neospravedlnuje umyselne zabitie kohokolvek, ci uz obycajneho obcana alebo knaza, ktoremu sa nedokazalo ziadne umyselne zabitie inych ludi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ku ktorej sekte patríš?

Mormoni, adventisti siedmeho dňa alebo Jehovovi svedkovia? Podľa níboženského učenia, ktoré si nám popísal, vidím, že katolibanec nie si.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pocuj Sektar ;)

Co konkretne z toho co som napisal je podla teba nejake "nabozenske ucenie" ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sektárske náboženské učenie

ktoré popisuješ: Anjelov - dobrých aj padlých, vrátane satana označuješ za polobohov. V tom sa odlišuješ od katolíckeho učenia.
Ľudí svätého života vrátane kresťansťanských mučeníkov označuješ za polobohov praktizujúcich mágiu. V tom sa odlišuješ od katolíckeho učenia.
Prosím ťa, v čom spáchali mágiu tí v blogu opísaní 21 - 25 roční chalani?
Jednoducho položili život za svoju vieru. Pretože ich mučitelia ponúkli každému jednému z nich záchranu života, ak sa vzdajú svojej viery. Keď oni odmietli vzdať sa katolíckej viery, tak ich zabili. Akú mágiu v tom vidíš?
Ďalej tvrdíš, že Pán Ježiš Kristus nebol ukrižovaný rímskymi vojakmi, ale Židia ho ukameňovali. Aj v tomto bode sa tvoje náboženské učenie líši od kresťanského.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

HeHe, bingo, nie som katolik. :)))
Gratulujem k mimoriadne bystrym pozorovaniam ...
Takze ked som neveriaci, odlisujem sa od nezmysleneho katolickeho ucenia a jeho iracionalnych interpretacii, tak som nebodaj vyznavac sektarskeho nabozenskeho ucenia? To sa ti podarilo, - este o triedu podarenejsie vyplody ako Konkol. :)))
Podobne vymyslene mythologicke kreaturky s udajnymi fantastickymi zazracnymi schopnostami volali v antike aj polobohmi. To len na okraj.
Nemam tusenia o com bluznis, kde som napisal, ze tí v blogu opísaní 21 - 25 roční chalani spachali nejaku magiu? Tu magiu som spomenul specificky v pripade tych, ktorym katolici prisudzuju udajne konanie zazrakov. Tak si laskavo nevymyslaj a neklam.
Taka zaujimavost - aj niektori katolibanci sa ohanaju tym, ze pocas exterminacii heretikov. apostatov, ateistov, carodejnikov atd. bola pred popravou niektorym ponuknuta milost ak sa vzdaju svojich "pomylenych" nekatolickych nazorov, alebo priznaju svoju vinu. Pekna metodologicka zhoda totalit. Odkial to ti komunisti mali?

Tak este raz ty genialna hlavicka, kde vidis nejake "moje nabozenske ucenie"? Kde vidis nejakeho mojho boha?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ani mňa veľmi nezaujímajú "obete"

z radov týchto hrdlorezov, nazývaných neviem prečo republikáni. Ani mŕtve kone z Guerniky ma nedojímajú... Asi dostali všetci, to, čo si zaslúžili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mas problem s porozumenim textu a racionalnou argumentaciou?
Kde som ja pisal o obetiach z radov "hrdlorezov"?
Ja som pisal o nevinnych obetiach "hrdlorezov" na oboch stranach. Nevinnych obeti je casto vo vojnach viac ako "hrdlorezov", ktori tieto obete likviduju.
Tak nezavadzaj a nemanipuluj. Je pre teba typicke, ze za hrdlorezov si zatial oznacil len sumarne republikanov, hoci aj v ramci nich boli vyrazne rozdiely (od liberalov, konzervativnych republikanov, laviciarov, az po stalinistickych komunistov). A chces snad tvrdit, ze frankisti boli bez hrdlorezov, ze to vsetko boli len nevinni seminaristi?
https://en.wikipedia.org/wiki/...
https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kresťania boli vraždení

pre svoju vieru pohanmi, hinduistami, ateistami, animistami, moslimami...
Máš pravdu, že boli vraždení aj kresťania kresťanmi. Predpokladám, že pokrstenými kresťanmi boli aj komunistickí partizáni, ktorí roku 1945 zavraždili v Taliansku malého seminaristu, 14-ročného blahoslaveného Rolanda Riviho, jeden z vrahov zdôvodnil svoj čin slovami: „Aby bolo na svete o jedného kňaza menej.“
Aj tí Španieli, ktorí zavraždili 122 mučeníkov v Barbastre, medzi ktorými boli aj opisovaní klarentiánski kňazi a klerici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste, formálne je kresťanom aj pokrstený komunistickými partizán...

Ja som mal na mysli vrahov, ktorí sa za kresťanov považovali a v mene kresťanstva vraždili. Ako napr. papežský legát Arnold Amaricha, ktorý dobil mesto Beziers v terajšom južnom Francúzku. Keď sa ho vojaci pýtali, ako majú rozlišiť katarov od pravoverných, povedal: "Zabite ich všetkých, Boh si tých svojich pozná."
Vybite bolo všetko obyvateľstvo - muži, ženy, deti, starci. Celkovo 20 000 ľudí. Len pri tejto jednorazovke kresťania zabili dvakrát viac kresťanov, než Rimania za celú svoju históriu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poturčenec horší od Turka

Odpadnutý kresťan horší od pohana.
Za všetko môžu Slováci :-(((, alebo nie??
Možno aj Turci, ktorí zabíjali arménskych kresťanov, boli potomkovia našich Turčínov Poničanov, našich janičiarov...kto vie...
Len masakre v rokoch 1894 až 1896 si vyžiadali až do 300 000 mučeníkov za kresťanskú vieru.
V roku 1908 sa odohrala v Arménsku ďalšia vlna prenasledovania kresťanov tureckými moslimami. Počet obetí na životoch udávajú pramene 1,5 až 2 milióny arménskych kresťanov.
Pápež František ich vyhlásil za svätých 23. apríla 2015.

Dňom liturgickej spomienky na mučenice a mučeníkov genocídy na Arménoch v Osmanskej ríši bude v katolíckej Cirkvi 24. apríl.

Klaretínskych mučeníkov z Barbastra si pripomíname 13. augusta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nooo, jasné

Slovenskí kresťania sú všetkému na vine. Genocíde Arménov, židovskému holokaustu, komunistickým čistkám, 2. svetovej vojne, kurucom aj labancom.
Ešte za čo sme vinní?
Iné národy si ctia svojich hrdinov, len my sa musíme stále za všetko sebaobviňovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krv mučeníkov je semeno kresťanov

Naša viera vyrastá vždy iba z pôdy pokropenej Krvou Pána Ježiša Krista a jeho nasledovníkov, kresťanských mučeníkov.
Nie som si istá, či zacitujem gramaticky správne slávneho Tertuliána: "Sanquis martyrorum semen christianorum est.", t.j. Krv mučeníkov je semeno kresťanov.
Aj slová samého nášho Pána Ježiša:
Radujte sa a plesajte, keď vás budú prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť, lebo vaša odmena je hojná v nebi.
Ako mňa prenasledovali, tak budú prenasledovať aj vás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Choré!

Človeka až zamrazí pri pomyslení, že takéto názory, velebiace náboženský fanatizmus a patriace kamsi do temného stredoveku, majú ľudia ešte aj dnes, v dobe kozmických letov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vesmírna stanica ISS je na obežnej dráhe okolo 400 km nad zemou,
priemer Zeme je nejakých 12 600 km, tak nejaké "kozmické lety" by som zatiaľ nepreceňoval... ...skús radšej fakty ako emócie, keď si už taký "zamrazený" .
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME