Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V bratislavských lesoch chcú ťažiť 3x viac stromov! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa počtu reakcií..

..ku tomuto blogu je jasné ako to ľudí trápi.Ja som tiež zhrozený pri mojich výjazdoch do lesov v okolí BA, Stupavy, Pezinka aká je ťažba dreva intenzívna.Tam kde chodievam roky sa nedá orientovať.Prieseky, výruby zarastené trávou hrozia nezadržaním prívalových dažďov, pôdnou eróziou.A to nehovorím o strate ochrany lesa pred prehriatím.
To isté je v mestách.Občania sú ľahostajní k zahusťovaniu a ničeniu mestkej zelene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zase

ale treba sa na to pozriet aj trochu z nadhladu - vela priesekov, vyrubov atd v karpatoch okolo pezinka, resp aj od ba je sposobenych kalamitov z cca pred 3 rokov (alebo 4? ja uz neviem ani urcit casove useky)..vtedy toho lahlo velmi vela a ostali tam hole miesta (ci sa to malo, nemalo tazit je na inu debatu)..co mi teraz niekto hovoril, tak v podstate toto je cca 1.rok, co uz tazia mimo spracovania kalamity..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poznámočka

Kalamita vznikla na miestach kde páni lesníci ťažbou odkryli na hrebeni lesnú stenu. Sú totiž miesta na hrebeni Malých Karpát, kde treba brať do úvahy aj skutočnosť silného vetra. No a keď sa spraví viacero dier kde sa môže vietor oprieť tak je jasné , že sa kalamita rozširuje až do tej miery, keď už nič nestojí vetru v ceste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo čakáte od polit-zlodejov dosadených

do funkcií. Po voľbách rekorytizácia a ide sa drancovať každý na svojom pieskovisku a vyžrať čo sa dá !
Čo čakáte od funkcionárov, keď v Petržalke bola petícia 16tis. podpisov za zachovanie lesíka pri ul. Krasovského, napriek tomu v mastskom zastupiteľstve stavbu a výrub na mieste lesíka schválili, dokonca aj námestníčka Táňa Mik******šová ktorá predtým vo voľbách kandidovala o.i. aj za stranu zelených !!!
Stačí zájsť za hranice do Rakúska pozrite ako opatrujú lesík pri Griechenau to je vlastne pokračovanie lesíka v Pečni. (pôvodne-orginál Pőtchen). Za skoro 30 rokov lesík v Pečni na slov. strane viackrát doslova "oholili", mimochodom maďarská firma !!!
Rozdiel medzi Slovákmi a Rakúšanmi ! Keď asi v r.1975 chcel stavať priehradu na Dunaji pri Hainburgu 10.tisíce protestovali v zime a -10°C mraze proti výrubu ... ovce ostanú ovcami ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kým bude riaditeľ Zikmund tak sa nič

nezmení a ak tak k horšiemu. Je to taký nesamostatný dedko s ktorým si robia čo chcú tí čo ho tam dosadili. Preto sú dôležití ľudia ako Marek Páva a Jakub Mrva, ktorí sa snažia činnosť či skôr nečinnosť MLB sledovať a upozorňujú na ňu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ako pomoct. Skusam podporovat fb stranky Zachráňme Železnú studienku a Naše Karpaty. To je malo. Poradte. Nasilie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to smutné

Jambor trepal také sprostosti, že to nie je ani pravda. Od malička sa pohybujem v Malých Karpatoch a v časoch môjho detstva sa nikdy neťažilo toľko čo sa ťaží po roku 1994-1996.

A ešte je tu závažný problém, že mestské lesy a aj štátne lesy si už najímajú na ťažbu a výsadbu živnostníkov, ktorých si najme nejaká firma , ktorá získala zákazku na ťažbu. Toto je koniec!
Si myslíte , že nejaký súkromník bude dbať na to či rozdrbe naokolo všetko, keď nemá k tomu žiaden vzťah a ani školu? Na železnej studienke mali lesy aj ťažobné kone, ktoré vyťahovali jednotlivé stromy z porastu.

Krádeže dreva v MLB sú myslím tiež dosť veľký problém. Je rozdiel keď sa ukradne (znehodnotí pri ťažbe) 3% z 5000 m3 oproti 3% z 18000 - 30000 m3!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo spraviť ? Ako to zmeniť ?

MLB by mali mať iba rekreačno vedeckú funkciu, nakoľko by som povedal, že sú to lesy osobitného významu s len s obmedzenou zdravotno výchovnou ťažbou. MLB by sa mala starať o bezpečnosť odstraňovaním nebezpečných vývratov a suchárov ohrozujúcich chodníky. Všetko by to mali robiť ľudia MLB na to odborne vzdelaný a nie nejaký živnostníci s traktorom a motorovou pílou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale Jambor má patent na všetko, pozri jeho článok v Bratislavských novinách,,,všetkých odporcov ťažby a aktivistov hodil do jedného vreca...vážený pán starosta, nie všetci sú eko fundamentalisti..len majú zdravý rozum a nemajú v očiach doláriky...
PS: karma melie, do hrobu pôjdeme všetci a NIKTO si tam NIČ nevezme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jambor & Nesrovnal

Pan Jambor a Nesrovnal su dusevne chori ludia... :(((
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME