Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Miliónový chodník, polmiliónové stromy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Uveďme nepresnosti na pravú mieru:

Aj keď záujem čitateľov o tento druh literárnej tvorby je minimálny, dovolím si uviesť na pravú mieru niektoré nepresnosti až hlúposti, ktoré sa Vám vplietli do Vášho textu.

1. nie je pravda, že väčšina stromov údajne nemusela byť vyrúbaná - opak je pravdou, väčšina stromov v tomto úseku Palackého ulice odporučil dendrológ vyrúbať, pretože predstavujú ohrozenie okolia, generálne však odporučil vyrúbať všetky a nahradiť ich novým stromoradím, pretože dosádzať mladé stromy medzi staré a rozkonárené nie je vhodné, pretože staré nedovolia mladým rásť. Rovnaký názor zastávajú aj pamiatkari, ktorí ocenili, že obnova stromoradia sa uskutočnila v celom rozsahu.

2. pripočítavať spoločenskú hodnotu vyrúbaných stromov k nákladom na výsadbu je absolútna neznalosť, priam hlúposť - spoločenská hodnota sa vyčísluje pre potreby náhradnej výsadby, v tomto prípade stačilo vysadiť ako náhradu stromy v hodnote 9.810,98 €, mestská časť však vysadila stromy v hodnote 15.175 €, teda hodnota nových stromov je podstatne vyššia ako hodnota vyrúbaných stromov.

3. arboristický posudok bol vypracovaný na celú Palackého ulicu a bol objednaný na základe udalosti z februára 2015, keď sa jeden strom na Palackého pod ťarchou snehu vyvrátil a padol na zaparkované autá, výsledok potvrdil, že stromy sú v zlom stave a pokiaľ nemá dôjsť k nešťastiu, ako vlani v Karlovej Vsi, je treba konať. V prvej fáze bol zvolený úsek pred základnou školou Matky Alexie, kde je okolo 400 detí, ktoré denne prechádzajú aj po tomto chodníku.

4. v čase uzávierky Staromestských novín, ešte neboli známe všetky výdavky spojené s rekonštrukciou komunikácie a výsadbou na Palackého ulici, preto účelovo spájať skôr uverejnené informácie s neskôr poskytnutými informáciami na interpeláciu poslanca, považujem za účelovú manipuláciu. Podsúvať mi, že som pred vyše mesiacom na sociálnej sieti operoval len sumou 15.000 eur, považujem za neseriózne, pretože som odpovedal len na položenú otázku, koľko stála výsadba nových stromov. Keď ste sa v interpelácii spýtali na celkovú rekonštrukciu, dostali ste odpoveď na každú otázku, takže naznačovať, že tu niekto nechce úmyselne informovať, považujem veľmi nízke.

5. no a konverzia z eura na koruny je už taká okatá manipulácia, že k tomu sa môže znížiť len ... Vy. Navyše porovnávať to s Michalskou ulicou je opäť zavádzajúce - v roku 2014 stála obnova dlažby na tzv. vozovke Michalskej ulice takmer 100-tisíc eur, treba si len lepšie pozrieť faktúry, ktoré sú zverejnené, nebola to totiž len jedna faktúra ale viaceré - to je ale zodpovednosť niekoho iného.

6. a ešte k Michalskej ulici - v roku 2014 bola rekonštruovaná vozovka bez chodníkov, koncom minulého a začiatkom tohto roka boli opravené na Michalskej chodníky - vozovka a chodník sú dve rozdielne veci - porovnajte si rozlohy vozovky a chodníka a konfrontujte si ich s cenami, potom zistíte, že to robíme lacnejšie, ako to bolo v minulosti.

Na záver si dovolím, pán poslanec, požiadať Vás, keď budete chcieť na budúce písať o práci starostu a úradu, skúste lepšie čítať a radšej sa najskôr spýtajte. Vždy Vám poskytneme presné a pravdivé informácie, aby ste sa nemuseli blamovať.

Toto boli len faktické nepresnosti Vášho textu, je tam ešte mnoho interpretačných nezmyslov, ale každý má právo vidieť svet na základe vlastných skúsenosti, vzdelania a nadobudnutých zručností.
Buďte, prosím, kritický, ale skúste byť aj pravdivý. Žiadnu "zlodejinu" sa Vám veru odhaliť nepodarilo, odhalili ste Však, aký v skutočnosti ste. A to je asi jediný prínos Vášho textu.

Radoslav Števčík
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. urcite ste si vsimli, ze davam do kontrastu dva odborne nazory, pricom som zostal neutralny v tom, ci stromy bolo alebo nebolo treba vyrubat vsetky. Sloh k bodu c. 1 ste si mohli odpustit.
2. Spolocensku hodnotu stromov som uviedol iba ako zaujimavost a vyslovne napisal, ze netrvam na jej zapocitani do vyslednej sumy. Opat len mlatenie slamoveho panaka.
3. Dalsi zbytocny bod
4. Aha. Takze uradny platok napise clanok s jednou ciastkovou sumou a to je ok. Ja napisem vycerpavajuci clanok s uvedenim kompletnej sumy za revitalizaciu uzemia a to je nizke a manipulativne. Uzasna logika. :)
5. Konverzia je uplne v poriadku, udrziavat povedomie o korune povazujem za pomerne uzitocne.
6. Moj nazor som konzultoval s viacerymi ludmi a ziadny z nich nepotvrdzuje vasu teoriu.

PS: Vsimol som si, ze casto pouzivate vyrazy ako "ucelova manipulacia", "blamovanie", ci "interpretacne nezmysly". Tiez pisete, ze som chcel odhalit nejaku "zlodejinu"... Mrzi ma, ze to takto vnimate, ale je mojou povinnostou ako poslanca dohliadat, aby sa neplytvalo verejnymi zdrojmi a aby boli obcania za verejne peniaze informovani komplexne. Tuto povinnost som si splnil a Vasa reakcia je len potvrdenim spravnosti mojho konania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Volakto ma ocividne volebny obvod v danej oblasti a boji sa hnevu obyvatelov, ze prisli o parkovacie miesta.
Hnev ale nie je na mieste, kedze sa zvysila bezpecnost chodcov a deciek studucich na gymnaziu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pan Palko ako mozete kritizovat prechod

Pre chodcov ktory vedie rovno do skoly? To snad nemyslite vazne, ved decka tadial aj tak behali predierali sa medzi auta a preliezali zabradlie. Takto budu chodit normalne a hlavne bezpecne
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME