Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Napíšete susedom koho pôjdete voliť? Hrozí Vám 1000 eur pokuta! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pokiaľ by zákony boli písané

jasne a zrozumiteľne, potom by aspoň v správnom konaní nebolo nutné v závere rozhodnutí riešiť nejaké poučenia... a advokáti by mohli miesto blbostí riešiť nedostatok pracovných síl v autodoprave a automobilkách ;) Prinajhoršom by všetko rozsúdil jednoduchý počítačový program...

Inak gratulujem, tým blogom, koho môže nalomiť SMER, ti to pekne vyšlo. Zanalyzoval si to lepšie, ako kdejaký mediálne známy analytik.

PS: slniečková frakcia SaS bola jedným z dôvodov, prečo som nakoniec hlasoval za inú politickú stranu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

NA MENEJ ŠTÁTU...

...rovnako funguje ako autor istý Roman Frnčo,
a ten svojho času napísal toto:

"...Sloboda často stojí v protiklade s demokratickým rozhodovaním.
Chyba demokracie ako systému je, že jednotlivci, ktorí majú moc, disponujú pomerne veľkým manévrovacím priestorom na to, čo im umožňuje rozhodovať, ako chcú.
(...)
Volebný proces nie je nejakým striktne racionálnym konaním, ale politickí vodcovia dneška sa stávajú akýmisi šamanmi, ktorí vedia zmanipulovať davy, napriek tomu, že ich politiky nemajú faktické výsledky.
Napriek týmto výrazným nedostatkom demokracie viacerí tzv. konači dobra, napravovatelia krívd a iné druhy filantropov volajú po tom, aby štát v mene demokracie zasiahol do čoraz viac oblastí nášho života a odstránil tak nespravodlivosť.

My na Menej štátu preferujeme radšej proces tzv. liberalizácie – viac slobody a menej štátu do každej spoločenskej oblasti.
Vážime si slobodu jednotlivca a veríme, že spoločnosť bude úspešnejšia a harmonickejšia, keď sa na základe slobodných rozhodnutí vytvorí spontánny poriadok, miesto poriadku stanovovaného demokratickým riadením.
(...)
Ale čo je najpodstatnejšie v rozdiele medzi demokratickým rozhodovaním a rozhodovaním jednotlivca na trhu je motivácia – pri kúpe vozidla ovplyvním toho veľmi veľa a rozhodujem o vlastných peniazoch, kdežto na druhej strane pri hlasovaní je šanca ovplyvnenia veľmi malá, štatisticky až zanedbateľná. (Ráta sa každý hlas je skôr ľúbivé politické heslo, než realita.)
Z týchto uvedených dôvodov, keby som si mal vybrať medzi demokraciou a slobodou, jednoznačne si vyberám systém, ktorý je založený na rešpektovaní slobodného rozhodovania. Nemohlo by sa nám stať, že najdôležitejšie oblasti spoločenského života, akými sú zdravotníctvo, školstvo či sociálny systém by boli ovplyvňované silnými záujmami rôznych pochybných lobistických skupín, ale utvorili by sa na základe našich vlastných rozhodnutí. "
http://www.menejstatu.sk/demok...
______


Úplne iný Frnčo Roman napísal v blogu na sme.sk toto:

"...V súčasnosti kandidujem za poslanca MČ Košice - Nad Jazerom a to s jasným cieľom a z motívu, že ma politika baví, keďže sa ňou dajú meniť veci k lepšiemu."

______

Tak nejako naivne sa mi chce veriť tomu,
že každý Frnčo je iný.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uz tu bol jeden

apostol spontánneho poriadku volal sa Adolf. Podobnost so sudruhom Frncom je len nahodna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je tu ešte jeden

Birmovaný
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechcem hovoriť o súdnom spore,

ale skús mi prosím ťa nejako vysvetliť, čo ťa viedlo k tomu, že si blog vytlačil a rozniesol do domácností.
Chcel si ľudí iba informovať o svojom názore (prečo ?!?), chcel si im pridať iba ďalší nevyžiadaný papier do schránky, alebo si chcel ovplyvniť ich rozhodovanie pri voľbách ?
Naozaj neviem nájsť žiadny rozumný dôvod, prečo by som mal svoj názor na (trebárs) programy televíznych staníc vhadzovať ľuďom do schránok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veru tak, to je to isté ako keby som sa ja chytil roznášať pomedzi susedov infekčnú chorobu, je to presne to isté, že by aj oni pochoreli ako som ja chorý. A keby som niekoho nakazil, schorel by odo mňa, tak sa tomu ešte budem tešiť. Pokuta je podľa málo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž neviem, ale ja mám taký pocit, že

- malo by sa voliť elektronicky (ak niekto nemá PC tak by mu to umožnili vo volebnej miestnosti - bolo by ich treba asi 1/10ina)
- malo by to byť total transparent, teda verejný prístup k databáze a možnosť vidieť kto ako volil
- parádna možnosť proti falšovaniu - na moje konto by som dostal overovaciu správu a táto by bola na tvrdo prepojená s databázou (verifikácia).
Nemám rád slizkých tárajov - povedz nahlas čo si myslíš ale ... nes za svoje rozhodnutie aj následok. A poslanec by vedel kto je jeho volič a ... kto by ho mohol odvolať/zrušiť voľbu ak stvára hlúposti/neplní voleb. sluby !!!
Alebo máte lepšie riešenie ? Sem s ním.

PS- sloboda slova pre mňa znamená aj to, že môžete nahlas povedať aj názor o vhodnosti voľby - veď u normálnych aj tak rozhoduje LEN ich hlava a (s)prostým treba pomôcť. V čom je problém ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako si prišiel na takúto

zvrátenú myšlienku, že treba zrušiť ZÁKLADNÝ PILIER demokratických volieb: "verejný prístup k databáze a možnosť vidieť kto ako volil" ? Komunisti kontrolovali či bol dotyčný voliť, ale ty si to posunul k dokonalosti.
A to, že poslanec by videl, kto ho môže odvolať, je úplne na smiech. Skôr by poslanec videl komu má dať zarobiť a koho žiadosť schváliť a na koho sa vykašlať, aby nabudúce vedel KOHO má voliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som to riešil odvolaním sa na "Čl. 19 ústavy sr. (1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena" , lebo podaním podnetu a začatím priestupkového konania bol porušený článok 19 ústavy sr, a bola poškodená tvoja povesť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja si myslim

to ako budem volit je podobne ako moja sexualna orientacia a viera moja sukromna vec a kazdy kto ma potrebu sa s tym ohanat na verejnosti je b.l.b.e.c
Ano, vsimol som si ze na Slovensku je pred volbami velmi moderne prezentovat to, koho budem volit. Ale to neznamena ze je to normalne.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME