Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Islam a pravda, ktorá nás jedine oslobodí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Akákoľvek ideológia

mi naháňa strach, keď sa uplatňuje fanaticky. Či už náboženská alebo politická. Myslím, že by som kľudne vedela žiť aj bez nej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ideológia je upriamenie sa na ideu bez ídeí človek žiť nemôže .... Fanatizmus je ale zlý ... Čo je ale podstata fanatizmu? To je to, že si vytrhnem zo sveta ídeí len jednu ideu a som ňou posadnutý .... Ale fanatizmom je aj to, ak odmietam akúkoľvek ideu a som materialsta, človek ktorý verí len pudom, viď dole ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Idea je ešte v pohode,

najhoršie je, keď človek podľahne ideológii bez toho, aby k nej došiel nejakou vlastnou cestou. A potom ju uplatňuje v živote a riadi sa ňou ako dogmou, zákonom a povyšuje ju nad všetko ostatné.
Ja osobne sa prikláňam k tomu, že každý človek by si mohol vytvoriť svoju vlastnú ideológiu na základe toho, čo prežije, zažije, vníma, cíti ... atd. To je kvalitná hodnota. Prebrať len tak naslepo niečo a potom tomu podľahnúť a podriadiť celý život tomu, to potom ten človek je polostroj, automat.
Vďačím životu, že ma usadil na prvých 27 rokov do prostredia silno katolíckeho, pritom som bola pokrstená ako evanjelička po mame. Otec bol katolík. Keď mi začali nadávať do luteránov, vzniklo vo mne niečo, nad čím som potom premýšľala a som rada, že dnes som tam, kde som. Lebo žijem medzi najbližšími, ktorí sú ideologicky dosť rôznorodí a napriek tomu existujeme spolu v pohode. Dôležité je to, že nikto nikoho nepresvedčia o tom, že jedine jeho ideológia je tá najsprávnejšia. Prijímame sa takí akí sme a neberieme nikoho ako nejakého oponenta. Ľudia by nemali cítiť voči sebe niečo negatívne, je to zbytočné a býva z toho kopec zla. Najhoršie a najbolestnejšie historické činy sú toho dôkazom. Už ani nešlo o ľudí, ale o psychózu z fanatickej ideológie. Netreba to podnecovať, treba to ignorovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zabudla som pripísať,

že materialista ani ateista určte nie som:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nabozensky fanatik

Takto to vyzera, ked katolicky nabozensky fanatik, povazujuci myty a legendy za skutocnost, kritizuje islam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž vy ste ale iný fanatik ....Ja som taký katolícky náboženský fanatik, že ani do kostola nachodím za moje názory by som bol v stredoveku určite upálený za kacírstvo.

Vás odhadujem ako fanatika ateizmu, že?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME