Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zrušenie dvojkolových volieb — lacný trik Smeru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Demencia funguje?

Sorry, ale musím odskúšať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skvelé na tom ale je,
že i práve teraz je ešte nad článkom uvedené "30.5.2016 o 8:35 (upravené 30.5.2016 o 8:47)".

Tiež by ma zaujímalo, aká že to
demencia :-D
pochytila tohto nešťastníka, ak výsledkom úprav textu je takýto stav.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To akože demencia a nič?

Toto sa mi ani za mak nepáči! Žiadam o okamžitú nápravu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Demencia

zrejme teda asi musí byť priamo v nadpise príspevku (?).

...a že zároveň zdravím "damokrata" Ľudka Kaníka (už mu to slovo asi ani cez hu...ústa normálne nejde).
Nech sa mu teda takto darí i naďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som si istý

Ale vyskúšame - demencia!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže nemusí,stačí v texte

A preto som bol prekvapený, lebo tebe demencia nepriniesla ružové vyvrcholenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, demencia funguje

teraz by mal naskočiť ružový text :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pôvodne som chcel pohoršene vyprsknúť,

pretože mám Kaníka dosť v žalúdku za veľa toho, čo urobil, ako aj za to, čo nie, ale premohol som sa a ešte predtým som si pustil to video, nech teda viem, za čo ho vlastne sprdnem.

A zrazu prekvapenie - Ľudo má tuto totiž pravdu.

Ak totiž hocikto chce zrušiť dvojkolovú voľbu, tak chce urobiť tzv. "ofajč" na voličov. Viem si inak predstaviť ako pekne sa také niečo dá zdôvodniť - ušetrenie financií, času voličov, papiera. V postate ide o to, ako vyhrať voľby inak, než férovo.

A že ma to pri Smere ani nejako neprekvapuje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dvojkolové voľby predsedov VÚC je od začiatku prepych. Je to jeden pozostatok mečiarizmu. Jediné voľby dvojkolové majú zmysel pri voľbe prezidenta republiky, kde to zvýrazňuje vážnosť tohto postu.
.
Územnosprávne členenie je pozostatok mečiarizmu; absolútne vytrhnuté z reality a bez historických súvislostí umelo vytvorené nejaké útvary, s ktorými sa dodnes nikto nestotožnil. To je dôvod nízkej účasti vo voľbách do VÚC, a nie nejaký zákon ako sa domnieva Kaník. Ešte ani jeden zákon nepritiahol k urnám voličov, to hádam môžu urobiť kandidáti a ich kampaň. Kaník bol zlý kandidát a mal zlú kampaň, tak nemohol pritiahnuť k urnám voličov, ktorí by ho volili. Na rozdiel od Kotlebu.
.
Vždy po voľbách do VÚC relevantní politici povedia, že treba územnosprávne členenie zmeniť, lebo občania sa s ním nestotožňujú a preto ignorujú voľby. Povedal to kedysi Dzurinda, ktorý dokonca sľuboval, že opäť spojí Spiš. Povedal to aj Fico po posledných voľbách. Lenže prejdú tri dni a na všetko sa zabudne. Pretože VÚC vyhovuje len politikom a politickým stranám. Nie občanom.
.
Takže, Kaník, ak treba niečo zmeniť, tak v prvom rade treba zmeniť nezmyselné územnosprávne členenie Slovenska. Je to obludný xenofóbny prvok, je to jeden pozostatok mečiarizmu, je to výrazný faktor nerovnomerného vývoja regiónov. Osem VÚC je pre Slovensko prepych, ktorý platia občania.
.
Tento štát stojí na mečiarovských základoch: 1. politický systém daný zákonmi (počnúc Ústavou a ďalšími zákonmi, financovanie politických strán atď.), 2. jeden volebný obvod a 3. územnosprávne členenie. Preto je v tomto štáte všetko prehnité. Dzurinda ten systém ešte "vylepšil", keď sa pod SDKÚ zrušil úrad pre štátnu službu a upravili zákony, ktoré by umožnili odpolitizovanie štátnej správy. Fico teraz len žne úrodu, ktorú siali Mečiar z Dzurindom. A nechápajúci Kaník navrhuje hlúposti.
.
Ak má Slovensko napredovať, tak treba urobiť tri dôležité zmeny: 1. zmeniť územnosprávne členenie, 2. rozdeliť Slovensko na viac volebných obvodov podľa územnosprávneho členenie, tak, aby sa zabezpečilo proporcionálne zastúpenie zástupcov všetkých regiónov, a 3. zmeniť zákony tak, aby sa odstrihli od vplyvu oligarchovia, ktorí vlastnia politické strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skuska na demenciu

funguje stale ???
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME