Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vystúpme z Európskej únie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bojíte sa pani autorka o teplučký flek v europarlamente? Pre Vás je zdrojom peňazí, keďže tam pasívne sedíte a beriete plat. Keď sme do EU vstupovali, tak to bolo rečí o jednotnom trhu, o veľko štáte a iné bla bla bal. Realita po 12 rokoch?
Ako občan EU si nemôžem kúpiť oficiálne satelitnú kartu napr. talianskej TV, lebo nie som občanom Talianska (jednotný trh EU...).
S autom musím každé dva roky na Slovensko kvôli STK, lebo v krajine EU ktorej žijem mi ju neurobia, lebo sa to nedá (autom cez polovicu EU - ekológia ide vedľa).
Na Slovenku máme vodičáky s EU vlajkou, ale kde bývam v krajine EU neplatí. Bývam tu viacej ako 180 dní, tak si musím urobiť vodičský preukaz krajiny EU v ktorej bývam - samozrejme skúšky z dopravných predpisov, zdravotnú prehliadku u lekára si všetko musím zacvakať nanovo.
Najnovšie ste v EU parlamente vymysleli, že keď pôjdem lietadlom z XY do Bratislavy, tak 6 rokov budú moje osobné údaje sprístupnené po celej EU. Čo keby som bol náhodou terorista. Ale že po mori do Grécka a Talianska prichádzajú denne stovky ľudí bez dokladov, ktorých potom posielate po celej EU to nikomu v Bruseli nevadí.
Nehospodárite s peniazmi EU poplatníkov. Na akú jarmilu raz zasadáte v Bruseli a raz v Štrasburgu?
Hlavná vec že máme celoplošný zákon v EU o zakrivení uhoriek a banánov. Tak toto mi fakt pomohlo k lepšiemu životu v EU.
Osobne som za vystúpenie z EU a to aj zajtra. Nevidím žiadne pozitíva že sme v EU.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bene, bene ...

Nie je čo dodať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žili sme v Československu

žili sme v Československu a od roku 1969 bolo na Slovákoch a Čechoch, ako si preložia každý federálny zákon. Jazyk je skutočne dôležité zjednotiť, aby sme pravidlá chápali rovnako. Kedže máme množstvo jazykov, môže dochádzať ku rozdielom, ako dochádzalo za Československa. Nevidím to tragicky, Únia je mladá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obyčajné pokrytectvo

áno, iba ekonomické záujmy ... nie, plniť dohody s EÚ ... takto chce právnik Fico vstúpiť medzi elitu ? ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o nás bez nás

Monika - máš pravdu, v EÚ nikto svojvoľne nerozhoduje. Je to príliš veľký, rigidný a prebyrokratizovaný kolos, aby niekto len tak sám mohol svojvoľne rozhodnúť.
Avšak v mnohých prípadoch sa v EÚ rozhoduje opakovane, až sa dosiahne želaný výsledok (poznáme také referendum v záležitosti týkajúcej sa EÚ); prípadne sa použije iný spôsob rozhodovania (ako keď sa o kvótach na žido.. pardón.. imigrantov, najprv rozhodovalo jednohlasne v Európskej rade a keď neprešiel želaný výsledok, tak sa o pár mesiacov rozhodovalo väčšinovo v Rade EÚ).

Myslím, že tí, čo pred referendom o vstupe do EÚ hovorili, že budeme mať možnosť ovplyvňovať EÚ zvnútra, zabudli povedať, že hlas nejakého Slovenska bude okrajový. Ak bude mať väčšina EÚ iný názor, tak smola - o "nás", s "nami", ale bez ohľadu na "náš" názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak by tu

vladli pomery ako v normalnych demokraciach napr Norsko,Holandsko ci Dansko tak by urcite mali starostovia vacsie pravomoci s ovela vacsimi peniazmi a nehovorte ze vdaka eurofondom, praveze ak by nebol taky zlodejsky mechanizmus na prerozdelovanie a cela byrokraticka maniseria a korupcia pocnuc premnozenymi europskymi uradmi, tak by aj krajina mohla vyzerat inac. Europa ano ale nie taka aku ste vy uradnici vybudovali a urobili si z nej sukromny biznis, s pokryteckymi vysokopreplacanymi stale sa profesionalne usmievajucimi(vysmievajucimi) sa uradnikmi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vystupme z EU....

Před možno 10 rokmi by som sam seba za takyto názor, alebo myslienku prefackal.
Dnes mi to pride jako relevantny navrh do debaty, bez negativ.

K EU mam možno blbu, ale myslim si aspoň pre mna podstatnu otázku : Ako moze fungovat EU jako celok, ked si ludia v jej centre - v Bruseli dovolia zabijat svojich obcanov jako prasata na porazke, kde priamo v Bruseli existuju cele geta ludi, ktori si absolutne nevazia život ani svoj ani druhých ludi, kde existuju tlupy buducich zabijakov, ktori si dovolia verejne sirit antihumanne bludy a odkial chodia "starousadlici" bojovat za IS ?
V centre, kde sa nevedia dohodnut ani tajne služby a policajti, v centre EU, v state, ktory je v rozpade, lebo flami a valoni....
Toto my byt priklad pre ostatne staty v EU ? To je snad vtip. Ryba smrdi od hlavy. Osobne dakujem pekne za "moznost" podporovanu Bruselom si zriadit islamske geta doma a kde nechces mat doma geto, tak zaplatíš pokutu - fraska par excellacnce !
EU je totiž v rozklade. Namiesto miesta dovery, humanizmu, pokroku a miesta pre dobry život / nie pre vsetkych samozrejme / je to miesto, kde celni predstavitelia uz možno vedome pachaju kulturnu a fakticku sebevraždu. Stalo sa to miestom uplne psychopatickej byrokracie, ktora uplne kasle na obranu hranic EU a zivoty svojich obcanov, ale na miesto toho riesi vykon varńych konvic a maximalny priemer jablk dodavanych na trh. Ze EU podporuje fakticky dovoz absolutního svinstva z IS do europy a přitom riesia zakaz ziaroviek a ine perly ? Ze fakticky neexistuje armada na obranu proti invazivnej vlne z afriky a vychodu a niekto chce inkludovat a integrovat co javiem koho ? Ze sa financne podporuju chlapici z hamasu, proti izraelu ?
Vsimla si pani poslankyna, ze Francuzko je vo vynimocnom stave ? Uz asi pol roka. Ze len v grecku, toho casu nie státu, ale obycajnemu bord.... de facto zmizlo nejakych 300 miliard Euro a nic ? A ze sa to deje za podpory Nemecka ?Ze EU nemá zahranicnu politiku, ze EU nemá armadu, ze EU nemá uz ani názor ? Ani prehlad o svete ?

Ze presne neviem, co po vystupeni z EU ? Najprv je potrebne zalepit fatalne diery, ktorymi tecie do lode voda a potom sa mozme bavit, kam chcem plavat. Vy, nekriticki eurofilovia najprv zvanite / to je cely clanok na blogu / , potom rokujete, potom vydavate rezolucie a zákony a regulacie- to vam bude na nic, ked sa lod potopi. Tym zalepenim dier v EU je fakticka obrana hranic - armádou, silou, plotom. To je po prve.
Ked to EU neumozni, nechce, alebo zakaze, chcem z Titaniku prec. Tak jako to ide urobit VB.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ach, rad by som mal tiez taky naivnu pohlad na svet ako ty. To by bol super zivot. Vsetkemu su na vine len ti ostatni, vsak?

Povedz jeden jediny priklad, kde EU "podporuje dovoz z IS".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

4 atentátnici v Paríži prišli do EU cez Grécko a Rakúsko koncom augusta 2015, aby v novembri vystrieľali zásobníky kalašnikova do ľudí v Paríži.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ako z toho usudzujes, ze EU PODPORUJE "dovoz"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

EÚ zlyháva každodenne

Keď sme v stupovali do EÚ, veľmi som to privítal. Úniu európskych štátov som si predstavoval ako spoločenstvo, ktoré:
- zabezpečí voľný pohyb ľudí, kapitálu, tovarov a služieb
- účastným štátom eurozóny zabezpečí spoločnú menu pre lepšie fungovanie obchodu aj bežný komfort (napr. turizmus)
- zabezpečí harmonizáciu niektorých nevyhnutných noriem v oblastiach, kde je to nutné (priemysel atď)
- zabezpečí ochranu vonkajších hraníc Schengenu
To by nám stačilo na to, aby sme vybudovali vyspelú krajinu. Eurofondy sú dosť preceňovaným nástrojom, ktorým si nás Únia zaviazala, aby sme plnili jej nariadenia. Navyše tiež prispievame do systému, takže máme na nich svoj podiel.

Čo mi však vadí a čo som si teda rozhodne nepredstavoval a keby som to vedel, tak by som v referende za vstup nehlasoval kladne je:
- že sa príjmu aj štáty, ktoré tam nemajú čo robiť - napr. Grécko bolo prijaté na základe sfalšovaných makroúdajov
- že sa donútia členské štáty k opakovanej finančnej podpore Grécka, keď je už aj dojčatám jasné, že tie pôžičky nikdy nesplatia. Veď ako by aj mohli, keď nevedia ani len efektívne vyberať dane (majú nedoplatky v rádoch mld eur)
- že EÚ prijíma diskriminačné rozhodnutia ako z Hlavy XXII (viď napr. povinnosť zastúpenia žien v predstavenstvách firiem, rovnosť pohlaví tam, kde je to absurdné viď poisťovníctvo, kde sa ženy a muži objektívne líšia, ale kvôli nejakej úradníckej slepici majú rovnaké sadzby poistného)
- že živíme prebujnelú byrokratickú mašinériu v počte XX 000 úradníkov s megaplatmi. Rovnako europoslanci majú rozprávkové platy a rokovacia sála je vždy prázdna. Navyše boli už niekoľkokrát prichytení ako si len prídu odpichnúť účasť a zdrahajú s kuframi domov.
- že máte plnú hubu spoločnej politiky, ale EÚ vlastne zastupuje šialená baba bez mandátu. Makrela pozvala svetovú chudobu bez akejkoľvek diskusie sama, ale potom už žiada spoločný postup a vydieračskými praktikami sa opakovane pokúša členským štátom, ktoré boli od začiatku proti, nanútiť ľudí, ktorí tu aj tak nechcú byť. Samozrejme pokus o ich integráciu bude stáť stomld eur s absolútne nejasným výsledkom, nakoľko ich integrácia sa nikdy a nikde nepodarila.
- že boli porušené snáď všetky zákony a nariadenia v oblasti azylovej politiky a do Európy sa dostali milióny ľudí z celého sveta bez dokladov, ktorí požierajú peniaze daňových poplatníkov.
- že z európskych metropol spravili základne pre teroristov viď Molenbeek. Tým zapríčinili už viacero teroristických útokov laxným prístupom v oblasti bezpečnosti.
- že dochádza k diskriminácii občanov EÚ, ktorí pracujú, plnia si všetky povinnosti a v konečnom dôsledku nemajú žiadny hlas a sú poslední v poradí dôležitosti. Na výslnie sa dostávajú prisťahovalci, ktorí sú akýmsi chráneným druhom. Páchajú trestnú činnosť a nie sú trestaní pre obavy úradov z obvinenia z rasizmu.
- že EÚ okamžite onálepkuje a kritizuje každého, kto má iný názor (xenofób, rasista atď) viď štáty V4
- že EÚ nemá vo svete absolútne žiadny rešpekt - Gréci si z nás robia tlačiareň na peniaze a Turecko nás má chytených za gule. Ostatné veľmoci vo svete majú rešpekt preto, lebo sebavedomo a dôsledne chránia svoje hranice - Austrália vracia člny s migrantmi, resp. ich smeruje na akýsi ostrov, USA má na hranici s Mexicom 5m vysoký plot, ktorý stráži 17 000 pohraničníkov s najlepšou technikou, Rusko a Japonsko sa s nimi vôbec ani nebaví. To len milostivá EÚ má akúsi bezdôvodnú potrebu zachraňovať celý svet, aj ľudí, ktorí nás z podtstay svojej viery nenávidia a tlieskajú teroristickým útokom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Záver: Robíte to zle, ako už povedal aj Lajčák a to preto lebo ignorujete vôľu vašich chlebodarcov - občanov a daňových poplatníkov. Vy namiesto toho, aby ste sa starali o to, k čomu vás zaväzuje aj ústava a iné zákony, vpúštate tu ľudí, ktorí nás vlastne nenávidia, nikdy sa neintegrujú a ktorí sú tzv. pozitívne diskriminovaní, keďže berú naše peniaze a nemajú žiadne povinnosti.
Takisto vo svete je EÚ na smiech, ešte aby aj nie, keď ju zastupujú pajáci ako Juncker, socialista Schultz, kovaná komunistka Mogheriniová, šialená Makrela, ťuťmák Holland a spol. Títo ľudia nemajú ani zlomok z rešpektu, ktorí vzbudzujú štátnici ako Putin, či Obama... Nedokážete ochrániť hranice EÚ a každý somrák zo sveta s ajfonom v ruke už sa teší, ako podojí sociálny systém EÚ...
Dôkazom toho, že to robíte zle sú prakticky všetky voľby, ktoré prebehli v posledných rokoch, keď euroskeptické (lepší výraz by bol "eurorealistické") strany dosiahli výborné výsledky, a to aj v štátoch, ktoré boli doposiaľ mierumilovné. Ďalšou skúškou bude Brexit... Ja však viem, že to sa už zariadi tak, aby dobre bolo z pohľadu EÚ. Tiež chcem veriť, že aj ostatné voľby, v ktorých mali spočiatku euroskeptici navrch a potom zázračne prehrali (ako v Rakúsku poštou), boli nezmanipulované...
Myšlienka spoločenstva EÚ bola skvelá, ale jej realizácia v podaní politikov na celej čiare zlyhala...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fíha... to to v '90 rokoch (rozumej v obdobi zvrchovanosti a samostatnosti) nikto nežil?? Bez EU vám, ako aj iným "Ostblock" regiónom dávam pár rokov do absolútneho prepadu do čiernej diery "zvrchovanosti".. Ja to budem v každom prípade sledovať len z diaľky...;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V deväťdesiatych rokoch sa mali za milióny od štátu podieľať na nakrúcaní najdrahšieho filmu o Jánošíkovi v histórii. Za spoločnosťou Jánošík stáli Fedor Flašík a aj bívalí minister obrany Martin Glváč (Smer-SD). Ich filmový projekt v spolupráci so Štúdiom Koliba, ktoré ovládali deti Vladimíra Mečiara, stroskotal a 22,5 milióna korún, ktoré na film štát dal, sa podľa denníka Hospodárske noviny stratili niekde v Štúdiu Koliba. Flašík aj Glváč odmietajú zodpovednosť za zbabraný projekt.Ešte ma skúste presviečať pani Beňová že v europarlamente zastupujete záujmy nás občanov.Jediný dôvod prečo tam trčíte je Váš finančný a kariérny prospech.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

komu pomáha EU???

Iba prehnane plateným europoslancom, ktorí tak zvysoka kašlú na nás a na naše starosti! Hlavne čo najviac nahrabať a za nič! Vď čo ste urobili vy pani Beňová okrem nahrabania eur - to potom naozaj môžete kupovať pozemky napr. aj na Marse...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nem vystúpme z EÚ

ale zrušme EÚ. A to všetky štáty, nielen Veľká Británia a všetci politici nielen Kotleba. Toľko príživníkov by bolo zrazu bez práce. Veľké to panstvo, vládni splnomocnenci, podpredsedovia vlády, špeciálni vyslanci, nešpeciálni vyslanci a poslanci Európskeho parlamentu. A kŕmiť Grécko miliardami eur môže ten kto chce. Raz aj tak bude tejto "firme" koniec, tak načo čakať. Lenže Brusel sa len tak ľahko nevzdá svojich mocensko-úradníckych benefitov. Aj CIA prepokladala koniec komunizmu v Čechách a priľahlých sovietskych nížinách tak okolo roku 2010. A čuduj sa svete, Rusi to sami zabalili, čo im zrazu po 26 rokoch vadí. Je to samostatný až autistický režim, samoďeržavie vysokej politiky ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

EU bol dobre mysleny a ambiciozny projekt, ale bohuzial autorka clanku a a jej kolegovia z Bruselu su tym najpadnejsim argumentom na rozpad!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak

nemôžem mať dôveru v Európsku úniu, keď v nej záujmy Slovenska zastupujú neschopné kreatúry typu Zala, Flašíková, Maňka, Kukan, Csáky..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

sudruzka Benova a co na to balticke slede?..alebo tulave psy v Rumunsku..? lebo okrem manikury,pedikury a ospevovanie vlastnej osoby na FB ta nic ine nezaujima - ludia a ich starosti su ti totalne lahostajne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dvojtvárny líška Flajšíková.

Vieš ty sama, čo znamená na jazyku med, v srdci jed. Havkanie tvojho straníckeho bossa doma na oblbnutie ovečiek, je ako štekot pudlíka chráneného plotom. Ale keď sa ten plot odstráni, tak je z neho obyčajný zbabelý pritakávač. Vraj v záujme zvrchovaných členov? To hovor tomu, čo seno žere. Lebo nikdy nikto a ty už tobôž nie, nehlasujete za záujmy Slovenska. Vždy len za záujmy svojej neomarxistickej frakcie internacionály. A za záujmy vlastné, teda za dobre platenú až preplácanú stoličku pod vlastným zadkom.
Existujú len dve možnosti. Buď sa únia vráti k pôvodnej myšlienke o voľnom pohybe tovarov, služieb, ľudí žijúcich vo zvrchovaných členských štátoch. A znovu sa nastolí právo a zákonnosť, začnú sa dodržiavať platné ústavy obsahujúce Listinu základných ľudských práv.
Alebo ďalej bude pokračovať v zločinnom vystupovaní a likvidácii vlastných obyvateľov, kým nedôjde k jej fatálnemu a krvavému rozpadu.
Po ktorej bude nasledovať chaos a anarchia v kombinácii s novou " reconquistou", jedinou záchranou pred tým, aby sme nedopadli rovnako, ako bývalé domorodé obyvateľstvo Ameriky. Kde by sme skončili v rezerváciách zriadených novými kolonistami, kde by sme boli podrobení ich jedinému zákonu, a šaríi.
Lebo náčelníci nepoučiac sa z prvých podrazov a prenasledovaní konali rovnako, ako dnešní nepoučiteľní pravdoláskári a vítači hord. Mysliac si naivne, Európa je veľká, nájde sa miesto pre všetkých.
Amerika bola ešte väčšia, nestačilo. Kto sa z histórie nepoučí, bude si ju musieť zopakovať.
a to nie je žiadna chmúrna utopická vízia. Je to krutý fakt.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME