Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo sa skrýva za hľadaním „toho pravého/tej pravej“? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už som to písal predtým - od spisovateľa by som čakal viac. Toto je na úrovni moralizovania .
Už keď niečo zaujímavého o hľadaní toho pravého/pravej slovami Wabiho Daňka "čím je to daný, že ti praví se minou, ti nepraví že se berou, potom se div nesežerou" - tak odpoveď je tu. Bez lacného moralizovania.
http://socialnadynamika.blog.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milan,

prečo nepíšete svoje vlastné články v podobe, akú ste práve predviedli? Mimochodom - od Daňka ste uviedli skonštatovanie, ale určite nie vysvetlenie kto sú vlastne tí "praví a nepraví."
Moralizovanie vôbec nie je lacné. Lacná je kritika: - nepotrebuje hľadať príčinu problému, a presne ako vy - iba kritizuje. Aké jednoduché...
čo viac čakáte? Ja nie som Pilcherová a ani Steelová. Píšem o problémoch vo vzťahoch, o príčinách ich vzniku = teda občas aj moralizujem. Teda... - VY to vidíte ako moralizovanie.
Je tam niečo, s čím zásadne nesúhlasíte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som dal predsa odkaz na vysvetlenie toho princípu - link na socialnu dynamiku - Wabi Danek to samozrejme nevysvetľoval, však som ani nepísal, že to vysvetľuje , lenže to pomenováva / slovami /
Od Vás by som teda nečakal, že tak jednoduché vetné konštrukcie nepochopíte, to ste spisovateľ ?
.
No a samozrejme, že aj ked nepíšem, mam pravo kritizovať, ak niekto niečo napíše zle, to je predsa zaporná spätná väzba systému ,vecnú kritiku odo mňa prijal ako oprávnenú a opravil sa napr Erik Mistrík ,neprijal, ale bol nútený akceptovať napr. Jozef Kmeťo , ako redaktor a bloger podrážal spisovateľku Janette Maziniovú, ktorá píše výborne.
Čo Vám vecne vyčítam ? Klišé, predsudky, nezmysly.
.
ad1 - " Zbytočne niekto hľadá ideálneho partnera/-ku, pretože ideálnym a „pravým“ môže byť len ten, kto je povahovo podobný."
To je predsa nezmysel,idealnym a pravým môže byť aj ten, ktorý nie je povahovo podobný.sú zname aj štastné páry, ktoré nemajú podobné povahy, kto ste Vy, aby ste predikovali, čo je pre koho zbytočné ?
.
ad2 - "Sami sa 15 rokov kadekomu rozdávali, a keď im ostali len zvyšky povrchných citov .."
Zase, kto ste Vy , aby ste vedeli posúdiť hlbku citov ? Do akej pózy sa to staviate ?
.
ad3 - "Sami sa zaradili do skupiny ľudí, ktorí budú opúšťať matky svojich detí, alebo vykopávať otcov od rodiny."
Predikujete na zaklade čoho ? Kde sa vo Vás berie ten komplex Boha, viete čo sa stane ? Dokonca ani sociologicky to nesedí, nevera nie je najčastejším dôvodom na rozvod a keby ste trochu poznali sociologické pozadie rozvodovosti a promiskuity, tak sú tam úplne iné momenty, doporučujem Šiklovú.
Ak by som mal porovnať Váš članok s člankom jehovistu, tak rozdiel je vtom, že Vy necitujete state z biblie na vytvorenie oslích mostíkov. Ale ten moralistický zápal tam je podobný...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Je to len môj pocit, že pôsobíte ako kritik blogerov, ktorý rozumie všetkému? Tento pocit píšem aj napriek vžitému presvedčeniu, že každý môže napísať svoj názor.
Ak niečomu rozumiem, tak sú to vzťahy a povahové prejavy človeka. S Bohom ma zrovnávate vy..., ja osobne mu len ďakujem za to, že mi dal určitú schopnosť, ktorú môžem využívať pri riešení narušených, či silne problémových vzťahov, komplexov, pováh, poprípade depresívnych stavov mysle.
Nemám dôvod vysvetľovať vám niečo a ani sa obhajovať, pretože to pokladám za nedôstojné. To by mohli urobiť stovky ľudí, ktorí osobne poznajú moju prácu.
Mohol by som už len na základe napísaného urobiť posudok vašej osobnosti, v ktorej sa inteligencia silne zmiešala s egom osobnosti, ktorá pokojne obviní iného s bohorovnosti, pričom si uzurpuje právo posúdiť prácu iného ako klišé, predsudky a nezmysly.
Viete Milan, nazvať dlhoročné skúsenosti a poznanie, osobnou predikciou - to je už naozaj ""umenie"".
Čítate veľa... a odporúčate mi blog soc.dynamiky, popr. pani Šiklovú, pretože sú vám ich názory bližšie. Náhodou som čítal ten blog. Práve ten článok, ktorý ste tu dali. Akceptujem slobodu názorov, ale rozhodne nepokladám polemiku o tom, či je príťažlivosť voľba, alebo nie, za zaujímavú a prakticky využiteľnú. Určite by som zavrhol aj myšlienku (či akýsi "odborný" názor) - citujem:
"Príroda prevezme vládu nad našim telom a mysľou na dostatočne dlhý čas na to, aby sme sa združili s niekým, kto oplýva dobrými génmi."
Takýto názor odborníka(-ov) vám nevadí? Prosím vás, moc nad telom a mysľou človeka preberie príroda? Tak toto je skutočná perla medzi nezmyslami (samozrejme podľa mňa...). Vedeli by ste mi povedať, ktorá žena (muž) myslí na kvalitu génov, keď si vyberá celoživotného partnera, poprípade partnera na sex? Možno sa nájde jedna zo 100 miliónov, ale aj o tom by som pochyboval. Človek je síce cicavec, ale rozhodne nekoná tak ako rôzne tvory z ríše zvierat. Ľudia konajú v tomto smere absolútne jedinečne, premyslene i nevypočítateľne, a niekedy len na základe vzniknutej sexuálnej potreby.
No ale ak sa s tým stotožňujete, tak nech sa páči... Ste slobodný človek.
No a na záver... Či viem, čo sa stane? Ak to chcete vedieť - tak áno, viem. A nie som jediný, kto to dokáže...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" Zbytočne niekto hľadá ideálneho partnera/-ku, pretože ideálnym a „pravým“ môže byť len ten, kto je povahovo podobný."
Je nepravdivý tento Váš výrok ? Je / pretože slovo "len" / na to som poukazal,takže ?
.
Teraz ste zase použili strawman, v tej socialnej dynamike predsa bolo
"Deje sa na podvedomej úrovni ako automatická emocionálna odpoveď na určité vodítka (sformované počas miliónov rokov evolúcie a selekcie)."
A čo ste napísali Vy?
"Vedeli by ste mi povedať, ktorá žena (muž) myslí na kvalitu génov, keď si vyberá celoživotného partnera, poprípade partnera na sex? "
Prečo by som to mal povedať, keď v samotnom texte nebolo o myslení ani slovo, myslíte si, že Vám na takúto primitívnu demagogiu skočím ?

Poďme ďalej, k tomu ako vie príroda prevziať kontrolu nad nami a to môže isť dokonca iba o červa :0
http://technet.idnes.cz/parazi...
To je Váš problém,nerozumiete vede a varíte z vody.Zase ako píše pjotr, veda je svi..a, berie človeku všetky ilúzie :0
.
To podstatné , skutočne obrovský nezmysel, ktorí inak bežne šíria ezoterici je aj vo Vašej tvorbe a jednoznačne Vás charakterizuje , je to na str 16 "Partnerské vzťahy Nádherné výšiny,ale aj udolie slz " znie takto :
„Všetko súvisí so všetkým“,Tak to je konečná , vážený.Toto neexistuje obhájiť.
Ak ano, potom to, že sa žena pozrela zle na kravu súvisí s tým, že krava prestala dojiť. A máme tu stredovek a hon na čarodejnice...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to individuálne, ale ukážkový príklad, aké je podliehanie len príťažlivosti absurdné - je vzťah herečky Marosovej k mafiánovi Melovi - kvôli človeku podozrivému z niekoľkonásobnej vraždy je ochotná skrývať sa, má s ním deti a dôveruje mu ? Až nakoniec osudová príťažlivosť pominula. Radšej budem predtým moralizovať, ako si takto premrhať svoj život.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naposledy

na vás reagujem, Milan - a možno vám táto reakcia pomôže zamyslieť sa viac nad sebou. Napísali ste, že používam primitívnu demagógiu a že píšem obrovské nezmysly. Skôr som sa usmial, ako urazil, pretože demagógia a prekrúcanie myšlienok a slov je práve vašou silnou zbraňou. Myslím že s tým majú problém aj ľudia z vášho blízkeho okolia, s ktorými debatujete. Pomáha vám to víťaziť, pretože nakoniec to väčšina vzdá. Asi neviete, že "vaša pravda" v takých prípadoch nie je zrovna víťazstvom.
Ale k veci...
V predchádzajúcej reakcii som napísal citát (z vami odporúčaného článku), kde sa píše uvádza, že "Príroda prevezme vládu nad našim telom a mysľou... - a vy mi odpíšte: "... v samotnom texte nebolo o myslení ani slovo, myslíte si, že Vám na takúto primitívnu demagógiu skočím ?"
Práve tu som sa usmial, pretože mi to pripomenulo slová žien, ktoré hovoria, že chlapi nevedia myslieť hlavou. Podľa vás tam nebolo o myslení ani slovo - podľa mňa tam je. Demagóg som ja, áno?
---------
V závere uvádzate citát zo str. 16 v mojej knihe "Partnerské vzťahy...", ktorý je podľa vás obrovským nezmyslom a nie je možné ho obhájiť. Pozrime si celý citát:
„Všetko súvisí so všetkým“, a preto aj výchova mladých ľudí k charakternosti, výchova k váženiu si práce iných, k čestnosti, k rozvážnosti a pokojnému uvažovaniu, k úcte k rodičom, učiteľom, všetkým ľuďom, ale aj úcte k prírode – to všetko súvisí so vzťahmi medzi partnermi, ktorým je táto kniha venovaná..."
-------------
Je to teda jedna súvislá veta, z ktorej vytrhnete časť a na verejnom fóre napíšete, že je to obrovský nezmysel a neexistuje ho obhájiť. To je stredovek a hon na čarodejnice(?) Milan, a to ste ešte len úplne na začiatku knihy. Keby ste čítali o súvislosti medzi úprimnosťou a pretvárkou..., medzi používaním vulgarizmov a zachovaním úcty (komunikačnej i partnerskej...) - a o mnohých iných súvislostiach, ktoré v knihe uvádzam, tak čím by ste ma nazvali potom?
A v knihe píšem aj o schopnosti počúvať a vnímať. Nie každý kto počúva (číta), dokáže aj vnímať. A vidieť to úplne zreteľne aj v tejto komunikácii... Kľudne by mohol byť samostatným článkom na blogu.
-----------
PS: - Kto sa zaoberá vzťahmi, musí držať krok aj s vedou - študovať otázky viery, stvorenia, hmoty, nehmotnej tvorivej energie... atď. No a keď napíšete, že "veda berie človeku všetky ilúzie" - tak môžem len dodať, že výsledky vedy skôr posilňujú ilúzie, nádej a vieru ľudí. Vidím pohár ako poloplný - a veda stále iba prilieva...
Naozaj sme každý iný - a aj tu platí, že len podobné si môže rozumieť. A že sú aj výnimky? Sú, ale tie neurčujú pravidlá pre 99,99% ostatných ľudí.
Zakončím našu debatu úvodným výrokom z mojej knihy:
"Ukáž človeku cestu, ale nenúť ho po nej kráčať."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Blahozelam :)

Pan Farkaš, rada spoznavam aj tento vas rozmer, potrebujeme aj pekne a pravdive clanky o vztahoch :) len tak dalej..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uff

boze, to zase boli kecy...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME