Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prijmime utečencov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

utečenci

Mám známeho Slováka, ktorý žije vo Švédsku už cca 40 rokov, pri výmene skúsenosti s utečencami, ktorých nemajú len 149, som sa dozvedela že kriminalita vo Švédsku narástla posledné cca dva roky o desiatky percent, sú vytipované miesta kde švédska polícia varuje aby sa ženy pohybovali večer a bez sprievodu, jeho známa moslimka, ktorá už je vo švédskom parlamente mu povedala, že do Európy by mali brať len ženy, Švédsko nemá pre imigrantov prácu a nemajú ju najnovšie ani pre mladých Švédov.......z toho mi vyplýva logický záver, že brať do akejkoľvek krajiny utečencov, keď neviem čo s nimi a keď ich integrácia do západného kultúrneho systému preukázateľne zlyhala je vysoko rizikové, vo Francúzsku napr, riešia moslima, ktorý má ženu, osem detí a je chorý , takže nepracuje a na celú rodinu berie sociálne dávky a žiada aby za ním prišli ďalšie dve ženy s kopou detí, takže štát by im mesačne vyplácal cca 21 tis. eur .....ak ich prijmeme zakážeme im mnohoženstvo???, budeme mať samostatné mestá pre sunitov a šiitov aby sa medzi sebou nemlátili???? na druhej strane Nemci chvália utečencov ako pomáhajú teraz pri záplavách v Nemecku , musím povedať že nemám jasný názor čo s nimi ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ono je to asi tak, ako so všetkými ľuďmi. sú takí a takí. a samozrejme, keď to prepísknete, tak integrácia je podstatne ťažšia. a samozrejme sociálny systém má byť nastavený tak, aby sa nedal jednoducho zneužívať. ľahko sa to poviem. viem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani horsie zneuzitelny system nie je liekom. Mame na Slovensku dostatok komunit (paradoxom je, ze predkovia vacsiny ich obyvatelov sa v Europe integruju od cias, kedy este existovalo nevolnictvo), ktore vedia vyuzit aj dost slaby socialny system, ktory tu mame...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rómovia boli vždy marginalizovanou skupinou, pričom integrácia neprebieahala. Jediný reálny pokus bol za komunizmu a aj ten redukoval celý problém na sociálne otázky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Romovia

dávam do pozornosti že na Luniku IX v KE a v Bardejove medzi Rómami pôsobia Saleziáni (katolícky rád) a majú veľmi dobré výsledky , tak isto sa dá hodnotiť aj pôsobenie otca Mariána Kuffu, aj v jeho "centre" je veľa Rómov , ale ako by sme prevracali moslimov na našu vieru , to netuším ?????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nevolnictvo, ktore som spomenul mysli aj na to - v tej dobe sa tato forma marginalizacie hraniciaca s otroctvom, tykala velkej casti obyvatelstva. Drviva vacsina z nich sa integrovala do modernej spolocnosti. Na rozdiel od osadnikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na rozdiel od Švédska

my tu máme imigrantov už od 13. storočia: http://invivomagazin.sk/romovi...

Teda máme skúsenosti s ich integráciou, ktoré by sme priehrštiami mohli rozdávať, ale múdri Švédi si nedajú poradiť. Čiastočne aj preto, že naša vláda tie skúsenosti tají a nechce alebo sa hanbí s nimi podeliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

problém je, že o nejakú integráciu sa nikto posledných 20 rokov ani neusiluje. vznikla tu jedna celá bezprizorná generácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naivita autora článku

Nemienim zhadzovať autora článku ( a jeho podobných zástancov prisťahovalectva moslimov do EU) , nazvem ho tak, ako si to myslím - je naivný.
Ovšem táto naivita, ktorá je vypuklá aj u bruselských politikov, môže znamenať koniec európy tak ako ju vybudovali naši predkovia.
Veľkú rímsku ríšu nezničili rimania, zničil ju tolerovaný prísun kmeňov, ktoré si hladali nové územia. Európu nezničil ani fašizmus, pretože vychádzal zvnútra európy a európa sa dokázala ubrániť.
Európa sa ale nedokáže ubrániť demokratickým princípom invázie islamu. Islam je niečo, čo všade vo svete vyvoláva konflikt, islam je invazívna sekta ( nie náboženstvo pretože náboženstvo by malo byť mierumilovné čo islam nie je). Každý štát, kde sa islam usadil, skôr alebo neskôr prechádza na nedemokratické praktiky islamu. A nakoľko islam nerešpektuje právo, nerešpektuje zákony ( islam rešpektuje iba moslimské zlo zhrnuté v koráne tak ako ho praktikoval Mohamed), demokratické zriadenie alebo demokratické mierumilovné náboženstvo nemá šancu s islamom sa vysporiadať.
Jedine - na islam je treba použiť zákony , aké sa použili na fašizmus - zákaz.
Pokiaľ európa nezakáže islam zákonom, čaká európu peklo. Ak si chceme európu zachrániť ( ak už nie je neskoro) je treba aspoň ( hoci aj nedemokratickými zákonmi) zastaviť prisťahovalectvo moslimov + zariadiť vysťahovanie moslimov, ktorí sú iba ekonomickými dobyvateľmi.
Vo Viedni, ktorá je kúsok od BA, pred pár rokmi bolo nemysliteľné, aby moslim diktoval rakúšanovi, čo má alebo čo nemá.. nedávno vo Viedni moslimovia na ulici sa oborili na rodeného rakúšana s priateľkou a začali mu rozkazovať ako sa má správať na ulici. Vo Viedni rakúska polícia rieši samozvané skupiny moslimov, ktoré chodia do podnikov a napádajú slobodomyselnejšie moslimské ženy, ktoré si "dovolia" byť same večer v reštaurácii, podniku či zabávať sa. V rakúskej dedine moslim zrezal drevený kríž pred dedinov s odôvodnením - že uráža jeho "náboženstvo". Rakúska polícia zatkla 15r mladého moslima, ktorý si začal vyrábať bombu a chcel ňou zabiť rakúšanov na železničnej stanici. V Rakúsku sa urobil prieskum, kde vysoké % moslimov žijúcich v Rakúsku ukázalo prekvapivo tolerantný postoj k 11.9. a naopak vyjadrilo nesúhlas a preferovanie islamu nad kresťanstvom. Na stanici v Budapešti, moslimský uprchlík ukázal pred nastúpenímdo vlaku načo ide do európy - rezať hlavy. V Nemecku malý moslimský chlapec do kamery ukázal s úškrnom načo prišiel do EU - podrezanie krku. Vo FR mierumilovný moslim zaželal na FB vinš kresťanom - na druhý deň ho podrezal a zabil druhý moslim za toto gesto. Vo FR moslimský imám je vyšetrovaný za to, že verejne kázal a podnecoval v mešite na vojnu islamu s kresťanstvom - to mu nebráni nepracovať a brať od FR vlády 2000 euro mesačne dávky. v Belgicku vznikla silná skupina moslimov s názvom - šaría pre Belgicko. Na youtube je video, kde turecký moslim sa vysmieva nemcovi - akí sú európania hlúpi, dobrovolne si nechajú islamizovať európu a tým že prisťahovalectvom a väčšou pôrodnosťou moslimov sa európa postupne zmení na moslimskú. Zo Švédska zavolal do vysielania TV švédsky moslim, ktorý verejne povedal čo je cielom moslimov v Európe - premeniť EU na islam. Na youtube je video, kde skupina moslimských dievčat vo veku asi 17rokov otvorene hovorí, že oni budú rešpektovať jedine islam, Mohameda a nebudú sa integrovať do Nemecka. V UK boli demonštrácie moslimov ( policajti sa iba prizerali) kde moslimovia niesli transparenty - preč s demokraciou, my chceme islam, európa čaká ťa 9/11 . atď..atď .. atď.
Áno sú aj dobrí a čestní moslimovia - ovšem v
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v demokracii je to tak- ak je nejaká skupina, ideológia násilná, iba s demokraciou sa poraziť nedá. Podobne aj mafiánska skupina sa nedá zrušiť vľúdnym slovom - tu treba tvrdý zákon a väzenie. Európa nemôže zatknúť avšetkých moslimov, ktorí chcú násilne prerobiť EU na islamské územie, pretože sú ich obrovské množstvá. Čo európa môže - je brániť sa.
-stopnutím nezmysleného prílevu moslimov, do európy
-stopnutím štedrého systému dávok ľudom, ktorí prichádzajú do EU nie na to, aby sa integrovali, ale na to, aby dezintegrovali
-sprísnením zákonov a prísnym trestaním moslimov, ktorí sa prejavujú nedemokraticky
a hoci to znie neuveriteľne - je treba zrušiť právo na pobyt, zrušiť aj občianstvo ( ak bolo už udelené) moslimom, ktorí nerešpektujú demokraciu a nerešpektujú zákony.
Inak je európa moslimom an smiech - tak ako sa to stalo nedávno v Dánsku, kde moslim - tzv uprchlík , správne by mal byť označená dobyvateľ a vychcanec, po dlhšom udelení azylu v Dánsku nevie a neučí sa reč, nikdy nepracoval, berie podporu, užteraz má v dánsku manželku a tri deti ( nikto nepracuje) a dánske úrady mu odsúhlasili v tzv zlúčení rodiny prísun ďaľších jeho manželiek a dokopy 12 detí...
Príklad tohoto moslima v Dánsku pekne ukazuje, kam dospeje európa ak neprestane s tým čo robí.

V Afrike bol zatknutý a daný do basy európan, ktorý si "dovolil" vstúpiť do ich moslimskej krajiny bez víz, respektíve nemal víza v poriadku. V európe státisíce ekonomických moslimských dobyvateľov európy nerešpektujú hranice, nerešpektujú platné zákony, územia, bez víz a bez dokladov násilne prekračujú hranice - a európa ich namiesto vyhostenia ubytuje, dá im dávky a tak ako u moslima v Dánsku - ešte postupne do EU prídu aj ich rodiny, všetci na úkor daní domáceho obyvateľstva.
Pokiaľ by sa jednalo iba a economy migráciu, snád by to Európa ešte prežila ( aj za cenu ekonomickeho poklesu) týmto moslimom okrem parazitovania na ekonomike EU ale ide aj o oveľa vážnejšiu vec- islamizáciu európy. A bude hanbou, ak to dopustíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a utečenci sú len moslimovia? nejako rýchlo ste spravili sratku medzi mojím článkom a zástancami prisťahovalactva moslimov do EÚ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno, súčasní ľudia čo doslova invazívne idú do európy s porušovaním platných zákonov a nerešpektovaním hraníc so v drvivej väčšine moslimovia. Z Afriky , Ázie aj blízkeho východu. Netvárte sa že to neviete a netvárte sa že ste to nevedeli pred napísaním článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a vy ste čítali ten článok? hovorím o tom, že všetci tí, ktorí sem vstupujú nelegálne by mali byť obrátení naspäť. som stúpenec legálnej migrácie, pričom nelegálnu by som nekompromisne potláčal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nadpis Vášho článku je - Prijmime utečencov .
V momente písania Vášho článku ( a nadpisu) ste veľmi dobre vedel, že absolútna väčšina tzv utečencov prúdiacich do Európy sú moslimovia, ktorí sa nikdy neintegrujú do spoločnosti. Navyše , súčasná invázia moslimov má dve príčiny - ekonomický profit, a súčasne ovládnutie európy islamom. Sú moslimovia, ktorí to veľmi dobre vedia.
To ako ste napísal článok aj s nadpisom pochopili všetci veľmi dobre - a preto sa Vám aj dostalo patričnej odpovede v príspevkoch v diskusii.
osoben Vás považujem za naivného a nezodpovedného človeka zároveň. Nezodpovedného preto, lebo ste napísal čo ste napísal, napriek tomu, že je jasné, že hrozí premena európy na moslimskú ( to nie je utópia) niektoré miesta v GB už teraz stratili majoritu pôvodného obyvateľstva. A je jasné, ako sa moslimovia budú správať, koho budú voliť a čo si budú presadzovať v európe. Oni sa tým ani netaja už dnes.
Skutočne neviem, ak sa toho dožijeme, ako Vy budete vysvetlovať svojim vnukom ( dúfam že takýto scenár sa nikdy nenaplní) že prečo ich ráno o5 budí nezmyselný krik z mešity stojacej oproti Vášmu bývaniu, alebo, prečo v školskej jedálni prestali podávať určité jedlá, alebo, prečo niektorí ich spolužiaci začínajú z domu nosiť názory ako trestať a žiť podla šaríe. Ako im potom vysvetlíte že ste verejne publikoval článoks nadpisom aby sme prijali týchto ľudí ( Vaše vyhováranie absolútne neobstojí, nakoľko dobre viete že kresťanských migrantov je mizivé percento). Napriek tomu podporujete to, čo sa valí do európy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Švédka nám radí,

aby sme prijímali iba ženy? Predsa moslimské ženy nie sú zvyknuté chodiť do zamestnania. Keď tu budú bez manželov, kto ich bude živiť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no to fakt neviem, ale asi to bolo myslené tak, že ženy nie sú až také boja-chtivé, hoci uznávam že sa niektoré tiež nechajú odpaľovať, sú ľahšie vzdelávateľné a skôr sa prispôsobia kultúre v ktorej žijú , snáď :-))), a myslím si že ak by si zobrali za manžela Švéda, že ten by ich uživil :-))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ľuďom

musíme pomáhať, ale ni za tú cenu, že nami prijatí budú o pár rokov žiadať zrušenie Vianoc, Mikuláša, kúpaliská a plavárne zvlášť pre ženy a mužov, uzákonenie ,,výchovného" bitia manželiek. . .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak,

na bitie manželiek nám netreba prisťahovalcov, na to sme experti sami. hlavne slováci - chlapi. https://piatazena.wordpress.co...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Haha, toto je cista parada... Vraj kazda piata zena je tyrana.
Nuz, zaujalo ma to a tak som si Vas link prestudoval - a pisu sa tam zaujimave veci. Vraj k domacemu nasilu patri aj nasilie psychicke a sice - klamstvá, poučovanie, kritizovanie, obviňovanie, urážky a vulgárne nadávky, obmedzovanie kontaktov, žiarlivosť, ponižovanie, izolácia, kontrola, zabraňovanie nájsť si prácu, zastrašovanie, zľahčovanie, zvaľovanie viny, vyhrážanie sa žene a ostatným členom jej rodiny ublížením, alebo zabitím, vyhrážanie sa samovraždou a iné.

Potom sa pytam: Kazdy kolky chlap je tyrany a obetou domaceho nasilia zo strany svojej zeny? Kolko zien poucuje svojich muzov, kritizuje ich, ziarli a obmedzuje im kontakty, nedovoluje chodit na pivo, vyhraza sa, ze vezme deti k mame a zastrasuje ich, pripadne im vulgarne vynada?

Kazdy druhy. Alebo mozno dvaja z troch.

Dalej sa uplne bajecne pise: "V krajinách Európskej únie zažije jedna z piatich žien násilie zo strany jej partnera aspoň jedenkrát v živote."
Takze tak sa to rata? Raz za zivot zazila nasilie ( aj psychicke, fyzicke, ekonomicke alebo sexualne )

Tak teda sa pytam: Chlapi, je tu aspon jeden taky, ktory nikdy v zivote nezazil, ze by ho (aj byvala) partnerka poucovala, ziarlila, zakazovala mu nieco, kritizovala alebo klamala???
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME