Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

RTVS prekrúca zákon, tak ako to robia vydieračské firmy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chrapunstvo je samotny "koncesionarsky poplatok": obcan musi platit za "sluzbu" ktoru si neobjednal, ktoru nevyuziva, o ktoru nema zaujem, a ktora je pochybnej kvality (ci skor nekvality)...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najabsurdnejsie na tom je ze to obhajuju nejakym "pravom na informacie", ako ze mate na nieco pravo tak si to musite zaplatit, a to dokonca povinne. Wtf? To je na smiech, ako vystrihnute z parodie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby zaplatit len raz

ale ako autor blogu spomina, treba platit najmenej 2 az 3krat, napr. v pripade BSM, alebo ak poddany nebodaj pracuje. Samozrejme v zamestnani len a vyhradne pozera TV, takze zamestnavatel plati za zastrcku aj v praci. Zaroven ale poddany obcan uz za tu istu sluzbu raz zaplatil doma a STV je len jedna...
Samozrejme nedava logiku, ked mam viac odbernych miest (byt, chalupa, druhy byt) a staci platit raz, preco potom zamestnanie je zrazu druhe odberne miesto. Cim je moj pobyt dom -> chalupa odlisny od pobytu dom -> zamestnanie (z pohladu RTVS samozrejme, z mojho pohladu je to jasne - v robote TV nepozeram :).

Imho, po tolko medializovanom nenazranstve a chrapunstve, preskumam vsetky moznosti, aby som nemusel platit dan z verejnych medii ANI RAZ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Normalne mi prislo smutno ked som to cital. Ten poplatok s televiziou nema nic spolocne, je to len dalsi sposob ako obcana podojit, kludne aj viac krat a hlavne takym slizkym sposobom ktory na prvy pohlad nevidno, a zarobit na 8 milionovy darcek pre nejakeho uboziaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dnešný svet

nielen tým, že nik nevie - čo bude zajtra, čo o týždeň,
o mesiac,
(myslené na medzinárodnú "politiku"),
a l e ,
pribudol aj nový f e n o m é n,
že nielen malé firmičky či drobní podvodníci (už dnes, chvalabohu, zvaní: šmejdi),
ale dokonca aj také megaorganizácie ako napr. MS, podobne ako iné veľké Fy,
začínajú prekračovať - bez mihnutia oka - zásady, ktoré aj pre nich, ešte nedávno boli sväté.
Hranice, dokonca definované v zmluvách, nielen v zákone.

Toto považujem za alarmujúce.
Keď aj f i r m y (v tomto prípade predmetného článku - dokonca aj verejnoprávne inštitúcie, existujúce z daní občanov), bez mihnutia oka - porušujú dosiaľ uznávané a platné normy.
A, stáva sa to... akoby samozrejmosťou - keďže nik tomu protiprávnemu konaniu nekladie zábrany.
Explicitne to nenazve - trestným činom.

K tvrdeniu prikladám jeden z mnohých prípadov,
kde aj super-firmy, zrazu, postupujú arogantným - pravidlá nedodržujúcim spôsobom - na úkor ľudí. Občanov.
Dokonca... suverénne.
http://www.zive.sk/clanok/1146...
alebo MS
http://mobil.idnes.cz/finska-v...

(Poznajúc guberniálny svet Slovenska, pôsobí smiešne táto správa:
http://www.zive.sk/clanok/1152...)

P.S.
Žijeme čas - kedy sa všetky doterajšie zlyhania - sčítavajú.
Vzniká nasýtený roztok - zlyhaní.
Ktovie, ako to skončí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pars pro toto - MS

Zabudol som ešte dodať,
keďže nič nevzniká zo dňa na deň - ale podlieha evolúcii,
že dnešná r e a l i t a (s ktorou sú spokojní výhradne iba tí, čo z nej ťažia) - vo svojej genéze - prinášala aj reálne skutky, keď (napríklad aj MS) bez mihnutia oka či akýchkoľvek zábran,
dali na trh (do predaja) produkty, ktoré boli zjavnými nedorobkami.

Stačí spomenúť Vistu či Win8.
Toto všetko sa stalo smutnou samozrejmosťou - v dnešnom svete.
Kde už niet hanby.

Teda,
bežnými sú dnes postupy,
ktoré, resp. za ktoré by ešte pred zopár desaťročiami firmy strácali renomé.
A následne krachovali.

.

A, čo je smutné - okrem tohto konštatovania,
že (na Slovensku obzvlášť) sa nájde dosť servilných jedincov - čo túto podivnú realitu, podivných spôsobov obhajujú...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To mas zial ale prakticky so vsetkymi danami. Tiez bude statna moc tvrdit, ze sa to vybera za sluzby statu a nie "preto, ze moze".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to mas jedno

tak by si to zaplatil cez dane, takto ta to len viac stve. Ako je ravda ak by rtvs dostala peniaze priamo z rozpoctu tak by usetrila kopec penazi na vyberani poplatkou a podobne.
Na druhej strane poplatky vznikli nato aby bola "nezavysla" predstav si zeby bola platena z rozpoctu a zrazu by najaky ***** politik povedal ja vam tento rok dam o 75percent menej ste darmozraci lebo vysialate zle prispevky o mne...

alternativa ze verejnopravna tleka nebude, neexistuje. O tom sa ani nebavme, verejno pravna TV je proste standart, jedina zmyslplna tema je, kvalita/vykon tejto telky za tie peniaze...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dvojzmyselnosť

Tak to je poriadna naivnosť očakávať, že pán minister Maďarič vie nájsť dvojzmyselnosť v zákone.
A pochybujem o tom, že ak by to aj dokázal, že by bola jeho srdcovou záležitosťou náprava. Zvýšenie koncesionárskych poplatkov, to je už iná káva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RTVS zrejme neprekrúca zákon, ale...

...v rozpore so zdravým rozumom sa ho snaží aplikovať bez ohľadu na ideu zákona. Otázka je, či má RTVS možnosť vrámci slovenského legislatívneho bordelu uplatniť prístup, ktorý zohľadňuje zdravý rozum bez rizika, že to bude označené za protizákonné konanie.

Jeden citát z webu RTVS:

Spoločná domácnosť

"Bývam s rodičmi - dôchodcami. Oni sú majiteľmi domu a jedinými platcami za energie. Za platiteľa som sa prihlásila ja. Ako postupovať ďalej, budeme platiť obaja, alebo sa mám odhlásiť?
Nakoľko odberateľmi elektriny sú rodičia, znamená to, že v zmysle zákona sú platiteľmi úhrady. Vzhľadom k tomu, že žijú s osobou s pravidelným príjmom zo zárobkovej činnosti, budú povinní sa prihlásiť a platiť 4,64€ mesačne. Osoba ktorá žije v takejto domácnosti a nie je odberateľom elektriny a doposiaľ platí úhradu, je povinná sa odhlásiť z evidencie platiteľov."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte jeden citát z toho istého zdroja:

"Spoločná domácnosť

S manželom vlastníme bezpodielovo 4 nehnuteľnosti, 3 faktúry za elektrinu chodia na manželove meno a 1 faktúra na moje meno. Trvalé bydlisko máme obaja rovnaké v jednej nehnuteľnosti. Koľkokrát by sme mali platiť úhradu za služby verejnosti?
Povinnosť platiť úhradu sa ustanovuje každej fyzickej osobe, ktorá je odberateľom elektriny v odbernom mieste, pre spotrebu v byte alebo rodinnom dome.
Odberateľ (manžel), ktorý ma tri odberné miesta elektriny po uplatnení si viacnásobného odberu, ktorý aj preukáže vyberateľovi úhrady, platí úhradu len za jedno odberné miesto.
Odberateľ (manželka), ktorý je odberateľom elektriny v jednom odbernom mieste vzniká mu zákonná povinnosť platiť úhradu za toto odberné miesto. Zákon sa nevzťahuje na vlastníctvo nehnuteľnosti, ale na odberateľa elektriny."

To je jasná deklarácia absolútnej neochoty urobiť niečo na zmiernenie nezmyselne tvrdého výkladu zákona resp. na jednanie vrámci idey zákona.
Treba osloviť nielen Maďariča, ale aj prepytujem poslancov NR SR a Miku, nech sa jasne vyjadria.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RTVS

Podľa mňa by teraz mali byť 4 kanály. Sieť, Most, SNS, Smer. A každý zvlášť spoplatnený. Vysielanie full hd. Smer si môže dovoliť aj 4K lebo tých 4K tam majú. Aj 120K.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

koncesie.poplatky

Vážený súdruh Maďarov, ak chcete peniaze na Vašu RTVS, vyberte peniaze od kolegu Kalinaka,Pasku, a Vašich sponzorov. A tiež by ste ušetrili národ, ak by ste sa spolu s ministrom Lajcakom za posledných osem rokov snažili pre Slovenskí nevýhodnú Vatikánsku zmluvu vyrokovali tak, aby nebola nevýhodná pre SR. Ušetrilo by sa na financovaní cirkvi ži štátneho rozpočtu. zdanili by ju a peniaze by boli aj na RTVS, aj zdravotníctvo. Ak to neviete, odstupte. Nebude Vás škoda. Iba zdierate podnikateľov a pracujúcich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ospravedlňujem sa. Málo to byť MADARIČ, NIE maďarská národnosť, nech mi odpustia spoluobčania tejto národnosti preklep. Ide o ministra kultúry p.Madariča!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zákon o elektrickej koncesii je z r.2008

Pôvodný zákon je 68/2008, čiže už odvtedy sa platí koncesný poplatok za elektrickú prípojku.
V tom čase sme na pošte ohlasovali, že máme dve nemovitosti (byt a chalupu). Teraz som si chel overiť, že či sú obe nemovitosti v zmysle nového zákona "oznámené výbercovi poplaku" ale cez internet som sa k tomu nedopátral.
Najhoršie ne tej novelizácii z 2013 , ktorú som si ani nevšimol, je to, že nie skutočnosť že vlastním dve nemovitosti a som ten istý oficiálny odoberateľ mi dáva nárok na platbu koncesie iba raz. Podstatné podľa nového zákona je, že si im to oznámil a až odo dňa oznámenia a jeho prijatia si môžeš uplatňovať viacnásobný odber.
Čo sa stalo so starými oznámeniami je infrmačne nedosiahnuteľné a zrejme aj spochybnené.
Pichať do osieho hniezda ale budem, až mi príde nejaké vymáhanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Problém je ten, že pošta nevie RTVS nijakým spôsobom oznámiť, že máte viac odberov. Takže aj keď ste na pošte ohlásili, že máte dva odbery tak sa tvária, že nie. Taktiež sa to nedá zadať ani na webe RTVS. Podla mňa je to zámer, aby mohli robiť ľudom zle, teda ťahať od nich peniaze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím, že je to nemorálne

Vyskúšal som aktivovať účet v RTVS ale tam je iba o platbách. Za čo platím tam nie je.
V roku 2008 ale cez poštu pri okienku som posielal prihlášku na koncesiu po novom. Vtedy to aktivovala RTV asi iba cez poštu. A tam som uviedol že mám dva odbery. Musím sa pokúsiť nájsť kópiu tej prihlášky, ale nie som si istý či to objavím.
V tom pôvodnom zákone ale o povinnosti informovať RTV o dvojitom odbere nebola žiadna zmienka, ani nebola iná možnosť ako SIPO. Takže to potichu pribudlo v roku 2013.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poznal som prípad, keď RTVS chcela od zahraničného majiteľa chaty na Slovensku platiť poplatok za rozhlas a TV. Márne argumentoval, že doma už platí a na chate ani nemá prijímač. Teta na telefóne v RTVS mu ale poradila, nech napíše odber elektriny na nejakého občana Slovenska, ktorý už platí. Tak aj urobil, napísali odber na kamaráta, ten zdokladoval, že je to viacnásobný odber a bolo.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho