Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď vie súd viac, ako sexuálne zneužívané dieťa. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanba pre sudy a policiu

Za predpokladu, ze je to pravda (co si nijako nedovolujem spochybnovat, ani sa k tomu vyjadrovat) ide o zlyhanie slovenskej policie a sudnictva. Ked otca nie je nikto schopny usvedcit, nikto odsudit, ostava bezuhonny, so vsetkymi narokmi na dieta.
Na druhej strane, z minulosti registrujeml medializovany pripad, ked bol otec krivo a ucelo obvineny z obdobnych veci (vykonstruovane matkou)
Dokedy budu deti najslabsimi clankami pri sporoch/pomstach medzi ich rodicmi? Dokedy budu sudy ucelovo rozhodovat a nadrzat jednemu z rodicov? Socialna kuratela, ani sudy nerozhoduju objektivne, nezavisle, v prospech konkretneho dietata. Vzdy sa snazia jedneho z rodicov trestat, a jedneho uprednostnovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mna by zaujimalo znenie rozsudku/rozsudkov vo veci starostlivosti sudu o maloletu. Preco ich matka nie je ochotna zverejnit, ale zaroven tvrdi, ze su chybne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zaujimalo by ma vyjadrenie otca...ja to neviem posudit, ale je dost mozne ze blog je jednostranny a neobjektivny...ano, mam ten dojem - len dojem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tom poslednom videu

Máte jeho vyjadrenia v priebehu výkonu. Inak sa vyjadrovať nechce a niekoľkokrát opakuje ze nechce aby bola zverejnená jeho tvar a hlas. Takze tažko... Mne ale naozaj najviac presvedčuje prave samotna Zojka :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pohodička... supééŕ

Citujem:
"Mne ale naozaj najviac presvedčuje prave samotna Zojka :( ".

To je v akom jazyku, prosím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Janka a mozno aj na zamyslenie vsetkym dalsim kompetentnym.
Aj tento, ako aj vsetky dalsie pripady su smutne az tragicke, a nech je pravda u ktorehokolvek rodica, tak aj z tohto pripadu je vidiet, ze problem je v praktickom vykone sudneho rozhodnutia. A dieta prehralo po celej ciare. Budem drzat palce, aby sa tento pripad doriesil hlavne v prospech dietata, ALE:

Treba bojovat proti systemu, ktory je nastaveny absolutne zle a nedopustit, aby sa taketo pripady uz opakovali.
V prvom rade. Nech uz sud rozhodne akokolvek, ale prechod dietata od jedneho rodica ku druhemu by NIKDY NESMEL BYT narazovy tak ako to vidime aj v tomto pripade. Ze pridu v urceny den zastupcovia neviemkolkych organizacii a dieta jednoducho vytrhnu z doterajsieho domova. Ak sa teda bavime o zaujme dietata. Dieta nie je majetok, a NEMOZE BYT LEN TAK presunuty od jedneho ku druhemu ako stahovaci nabytok. (Aj ked bol vopred znamy datum presunu)
Dalej. Na priprave dietata sa musi podielat aj otec, matka, vratane kompetentnych organov. Nemoze sa stat ako tu, ze je vylucne na matke, aby dieta na tuto udalost pripravila sama. Netusim teraz (je to agenda psychologov a znalcov), ako je potrebne tuto poziadavku zrealizovat, no dieta musi postupne prejst tymto procesom. Trebarz otec a matka budu MUSIET strpiet napr. tri mesiace spolocnej starostlivosti o dieta v nejakej, napr. aj neutralnej spolocnej domacnosti - a obaja MUSIA zabezpecit pripravu dietata. A ak sa dieta rozhodne zostat s doterajsim rodicom, tak zodpovednost je na OBOCH rodicoch no nikdy nie na jednom z nich, alebo na dietati. A ano, mozu si klast pocas tej doby polena pod nohy atd ... ale aj to je spravodlivejsie, ako toto bremeno nechat na dietati, ktoremu urobia taketo divadlo len s tym cielom, aby rodicia sami boli usetreni traumy.

Toto je potrebne osetrit zakonom. Proste sa nemoze stat to, co vidime na videach, nech uz ma pravdu ktokolvek. Rodicia MUSIA STRPIET v zaujme respektovania prav dietata prechodnu dobu (aj viacmesacnu), napriek tomu, ze sa medzi sebou mozno aj nenavidia. PRAVE ONI MUSIA STRPIET TRAUMU ktoru si teraz za nich odnasa dieta. Je to ich zodpovednost ako rodicov ktorej sa nemozu a nesmu zbavit.

Za toto bojujte/bojujme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Čo by ste robili v takejto situácii?"

Odpoveď je jednoznačná - konal by som protizákonne!
Autorka poctivo priznáva, "že o prípad sa nezaujímam dlho. Zaregistrovala som vyššie linkovanú tlačovú besedu Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina, na ktorej o tomto prípade informoval."

Ak by sa veci naozaj mali tak, ako sú opisované v článku, tak by som bez akýchkoľvek škrupuli konal v rozpore so zákonom rovnako, ako by som bez akýchkoľvek škrupuli konal v rozpore s protižidovskými zákonmi počas klérofašistického slovenského štátu.

Tento článok vyvoláva podozrenie, že aj súčasná demokratická a právna Slovenská republika núti ľudí konať protizákonne, ak chcú chrániť blízkych pred tým, aby sa im vážne ubližovalo. Napriek tomu, že nejde o systémové "nútenie" (ako za Tisa), ale "len" o jednotlivé prípady (v článku sú náznaky vzájomného protekcionárstva medzi papalášmi - čomu som vo svetle súčasných pomerov na Slovensku naklonený veriť), aj tak je to dosť deprimujúce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiso zachraňoval židov, koľko len mohol

Podarilo sa mu zachrániť stovky osôb, hoci Tiso pri ich záchrane veľa riskoval. Keby nebolo vypuklo SNP, bolo by zachránených ešte viac.
Čo to boli za ľudia, ktorých zachránil? Skutočne zdierali a žili zo slovenských mozoľov?
-----
L.Stur v diele Slovanstvo a svet buducnosti hovori aj toto:
"Aby mohlo zemianstvo svoj ľud lepšie zdierať a aby tak čím viac vyťažilo v svoj prospech z jeho úbohej kože, využilo v tomto svojom úpadku Židov, ktorým prenajímalo jeho majetky. Mukám a utrpeniu ľudu nebolo konca-kraja. Tento cudzí národ, nespojený nijakým putom s naším národom, národ, ktorý zo zásady zavrhoval kresťanstvo a preto nepoznal lásku k blížnemu, hrozným spôsobom šafáril medzi našimi kmeňmi. Bezohľadne vyciciaval v svoj prospech a v prospech zemianstva úbohý ľud a snažil sa ho mnohorakým spôsobom zviesť a morálne rozložiť, nemilosrdne a s podporou zemianstva ho pripravoval o majetok. Odtiaľ pramení hlboká anti¬patia našich kmeňov voči tomuto Bohom zabudnutému národu, a na druhej strane silný odpor voči zemianstvu, ktoré ľud považoval za príčinu takéhoto zlého zaobchádzania a cítil sa ním vydaný napospas cudzím, bezcharakterným kramárom."
- - -
(to sú slová Ľudovíta Štúra)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To čo sem preboha

pletiete Tisa a Židov??? Nejakému malému dievčatku jej sprostý tatko robí zle, tá ho nemôže ani cítiť a niekoľko z Vás sem pletie somariny o Tisovi??? To čo ste za ľudia??? Ste normálni???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prechod do novoveku

Jeho pozemská púť skončila tak, že ho postrelili namiesto divej svine...Židia neboli blokovaní katolíckou cirkvou. Ešte pred 30 rokmi miestny farár tvrdil, že televízor je diablov vynález. Nevedel si vysvetliť ako je možné prenášať obraz...Takéto niečo tu hučali do ľudí tisíc rokov. Výsledok? Kto nebol pokrstený nemal problém s podnikaním, so zavádzaním nových technológii, zarábal a investoval... čisto a legálne. Židia tu nikdy nikoho neokradli, na všetko si zarobili a všetko si riadne kupovali...Zrazu nastal šok. Pokrstení a zmanipulovaní poznali iba motyku a pot, ale za to im Žid nemohol. Za to mohli klamári v sutanách a tie ich dristy, ktorím oni hovoria božie slovo. Kto sa nenechal oklamať katolíckou cirkvou sa mal lepšie ako majorita...Štúr zrejme nadmerne konzumoval alkoholické nápoje ak vypustil takéto dristy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy skončia podlé klamstvá proti Tisovi

Treba si urobiť jasno. Dr. Jozef Tiso nebol nikdy uznaný za vojnového zločinca. Eduard Beneš sa síce o to vehementne snažil, ale neprešlo to.

Na súde Dr. Tisovi nedokázali ani jedno z 256 obvinení, takže jeho popravu je možné považovať za justičnú vraždu. !!!!

I./ Hlavný prokurátor Československej Federatívnej republiky pán JUDr. Tibor Böhm z pozície svojho úradu vyhlásil, že Prezident Dr. Jozef Tiso nie je vojnovým zločincom.

II./Hlavný prokurátor štátu Izrael pán Gedeon Hausner prehlásil po preštudovaní dokumentov, že na základe dokladov z celoštátnych a bezpečnostných, najme nemeckých musí potvrdiť, že prezident Slovenskej republiky Dr. Jozef Tiso nebol vojnovým zločincom.

III./ Pán Dr. Simon Wiesenthal, univerzitný profesor, nositeľ Nobelovej ceny za mier, riaditeľ Židovského "Centra pre odhaľovanie skrývajúcich sa nacistov s celosvetovou pôsobnosťou "osobne vyhlásil toto:" Osobnosť
Dr. Jozefa Tisu je pre mňa z hľadiska vykonávania jeho prezidentskej funkcie - Nezaujímavá. Pretože ja sa zaoberám vojnovými zločincami a Dr. J. Tiso nim nebol, povedal Dr. Simon Wiesenthal.

IV./ Dr. E. Beneš ako minister zahraničných vecí a neskôr ako prezident ČSR zamestnával široký štáb ľudí, odborníkov agentov poverených jedinou úlohou: Hľadať a získať dokumenty, ktoré by dosvedčili, že Dr. J. Tiso ako Hitlerov spojenec stal sa vojnovým zločincom. Tato špeciálna agentúra Dr. E. Beneša nedokázala ani po desiatich rokov intenzívnej, čestnej aj nečestnej činnosti zadovážiť ani jeden dokument, ktorý by Dr. Jozefa Tisu usvedčil z vojnových zločinov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman všade strčí nenávisť k Slov.republ

Odsúdenie Tisu-komunistický politický proces
1.senát (šesť sudcov) tvorili komunisti, alebo čechoslovakistickí luteráni (súdili katolíckeho kňaza)
2.žalobca bol komunista
3.obhajcu si tiso nemohol zvoliť obhajcu.
opakujem, nemohol si ho zvoliť.
neuveriteľné, ale je to tak.
bol mu pridelený obhajca-komunista.
ako sa obhajca vyjadril, tiso jeho, obhajcu-komunistu, presvedčil o svojej nevine. preto bol vyhodený z ksč a perzekvovaný
to nie sú moje slová, ale slová žabkaya.
4.predseda senátu nepripustil 700 kg dokumentov, ktoré boli v prospech tisa.
predseda senátu nepripustil svedkov v jeho
5.predseda senátu bol priamo riadený českým sudcom, ktorého priamo riadil beneš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zrejme títo falšovatelia histórie Slovenska by boli najradšej aby dejiny Slovenska neboli vôbec o Slovákoch ale o Židoch. Zaujímavé je , že všade sa dočítate o tom, ako boli zo Slovenska židia transportovaní do iných oblasti, ale nedočítate sa prečo. Všade sa dočítate, že zo Slovenska bolo odtransportovaných 60 000 židov ale nedočítate sa, že prezident Tiso udelil cca 30 000 výnimiek pre svojich židovských spoluobčanov , čím im vlastne zachránil život. V ktorej krajine v tej dobe pod okupáciou Nemecka sa toto ešte stalo? V Čechách, Maďarsku.....? Kde??? Veď to napíšte niekto nech sa poučím. Veď Tiso bol týmito skutkami (nie rečami) najväčší zachranca židov, v histórií, väčší ako nejaký Winton o ktorom dnes počujeme na každom kroku. A Winton zachraňoval svojich židov vtedy, keď tam neboli Nemci. V tom je ten gigantický rozdiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman, hanbi sa:

Podsúvanie nepravdivej histórie by mal byť trestný čin. Spájanie prezidenta Tisa s holokaustom je zavádzanie a klamanie.Hneď ako sa prezident Tiso dozvedel o koncentračných táboroch, vydal nariadenie, podľa ktorého sa museli všetky transporty židov zastaviť. A tie sa aj ihneď zastavili. Svojim nariadením zachránil desaťtisíce židov. To je fakt, ktorý je doložený dokladmi a potvrdený ešte žijúcimi ľuďmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiso nechal habat zidovske domy a peniaze uz na jesen 1938 vo funkcii predsedu vlady.
Dobre vedel, co nacisti robia so zidmi, uz od cias, ked obsadili Rakusko (dokumentovane tyranie na uliciach Viedne bolo vo vsetkych novinach).
Od roku 1933 vedel, co robia s ludmi, ktori sa im nepozdavaju - s politickymi vaznami, vratane katolikov v Reichu, neskor o akcii vrazdenia invalidov. Napriek tomu im vydal svojich spoluobcanov, o ktorych vedel, ze ich nepovazuju za ludi. Predtym ich nechal okradnut a tyrat na uzemi svojho statu svojou gardou.
O akom "nariadeni" hovoris ? A ake desattisice ? ved cez jar/leto 1942 nechal vyviezt takmer vsetkych, co si za tazke peniaze nezaplatili vynimky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osobne je mi uplne jasne, co by som ako matka dietata, ktore niekto sexualne zneuzil urobila a legalne by to nebolo. Ale otazka je, ako tieto situacie riesit systemovo. Na jednej strane je zaujem dietata, ktore nesmie byt rozhodnutim sudu ani len potencionalne ohrozene sexualnym zneuzivanim. Na druhej strane je rodic, ktory moze byt nepravom obvineny a moze mu tak byt branene v styku s dietatom.

Problem je, ze v tejto spolocnosti sa riesi dookola skolstvo, zdravotnictvo, socialny system, pocet hodin dejepisu a podobne blbiny, pricom pre fungujuci stat je najdolezitejsia a najklucovejsia prave spravodlivost a vymozitelnost prava. A nie je to len o rodinnom prave, v tejto krajine je problem domoct sa spravodlivosti vo vsetkych oblastiach.

Ked nefunguje stat a zakony, treba konat podla zdraveho rozumu a aj protizakonne, ak je to nutne. Zriadte zbierku, rada prispejem matke na to, aby s dcerou zduchla z tohto statu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v tejto spoločnosti sa momentálne rieši najpálčivejší a najväčší problém - reklama homeopatie. Ľudia boli opätovne úspešne odklonení od skutočných problémov.Stádo je zhrozené a začína ignorácia namotaných dobre zarábajúcich osôb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No to viete, kauza Marco uz tolko nesype tak bolo treba vymysliet dalsiu kauzu, teraz su to homeopatika - skaza ludstva, ktore propaguje Cibulkova - kriminalny zivel.

Aj ked nemyslim, ze ludi treba vobec odklanat od skutocnych problemov. Ludia su tak blbi, ze sa odklanaju samy. Uprimne, dovolim si tvrdit, ze vacsina by sa k teme vymozitelnosti prav nevedela ani vyjadrit. Ludia problematike prava vobec nerozumeju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Strasne :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som otec dvoch detí.
Som jdiný, ktorému toto celé nepripadá normálne? Podivenie sa z blogu: "Človek sa až diví, kde otec, ktorého takýmto spôsobom odmieta vlastné dieťa berie toľko sebaistoty." Napadlo niekoho napríklad to, že otec hovorí pravdu?
Mne nepríde reakcia matky z videa, kde dceru spoveda, ako jej to ote robil, ako normálna. A ani správenie malej Zoi nie je celkom také, ako by malo v prípade, že matka hovorí pravdu, byť.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho