Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusi sú tí dobrí, američania sú tí zlí! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to sranda

Povojnové rozdelenie Európy si dohodli Sovietsky zväz, Veľká Británia a Spojené štáty. Ale zlé je Rusko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

inzinier a vidlak z blavy to vidia inak, a tak som za svoj názor zmazaný :-) Zabudli, že to bolo 13 rokov po vojne a západ ani len oficiálnu nótu neposlal veleniu Varšavskej zmluvy ( rádio slobodná európa nie je oficálna nóta) . Proste dohoda bola dohodnutá , a tá sa plnila. Že to bola hnusná vec je iná stránka. Podobne američania nezasiahli ani v 65 v Maďarsku , práve z týchto dôvodov. Neviem ako dnes na školách učia históriu , ale niekde je asi chyba. A len tak na okraj, Rusi, ZSSR, a Varšavská zmluva od roku 1945 nenapadli ani jednu krajinu, za účelom zmeny k nastoleniu socializmu.( Afganistan bola iná kapusta) Naopak to ale celkom neplatí. Kuba, Vietnam, Grenada... Tým neobhajujem vpád vojsk VZ, bol to hnus.Len konštatujem fakty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v dnešnej dobe si musíš opäť začať dávať pozor na konštatovanie faktov, lebo by to niekomu mohlo opäť vadiť ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja som zažil

vpád vojsk Waršavskej zmluvy na čele so Sovietskym zväzom.A aj dnes - tak ako vtedy tvrdím že to bol akt agresie voči suverénnemu štátu. A čo s tým má spoločné Jaltská či Postupinská dohody ? Dnes všetci /asi okrem Teba/ vieme,že aj keď priznáme nejaké zóny vplyvu po skončení 2.sv.vojny tak vieme,že Československo v tej sovietskej nebolo.Navyše - ak by boli komunisti zviťazili vo voľbách v krajinách amerického vplyvu - tak by k Sovietskemu aj prešli,zato ak to iba naznačili krajiny v sovietskej zóne - tak tvrdo za tento náznak zaplatili.Či už šlo o Poľsko,alebo Maďarsko a nakoniec aj samotné Československo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mlady muz to napisal celkom dobre,zssr skoncilo len vlastnou vinou,bolo prosto uzbrojene,hlavne zbrojilo na ukor zivotnej urovne svojich obcanov,dnesne rusko ma hdp talianska a zase sa hra na velmoc prvej triedy,mozno este vyskusa po gruzinsku,kryme a ukrajine nejaku akciu napr. v pobalti, ale treba treba rusko vykazat do patricnych medzi,na zaver sa chcem vsetkych milovnikov demokratickeho ruska pod vedenim stareho dobreho kagebaka opytat, co nam rusko spravilo kedy dobre,okrem 1945 roku,my sme boli vtedy cestou na berlin..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Československo bolo v sovietskej

zóne vplyvu čo sa jednoznačne preukázalo aj pri prijímaní Marshallovho plánu - Československo ho chcelo, ale ZSSR povedal nie a bolo vybavené. Všetky krajiny, ktoré boli vo sférach vplyvu mali len naoko slobodnú možnosť rozhodnúť sa akou cestou pôjdu. Pre ČSR už bolo vopred "naliňajkovaná" politická dráha. K prevratu samozrejme prispel veľkou mierou Edvard Beneš, ktorý namiesto toho aby vypísal nové voľby, odovzdal moc do rúk komunistov.
Je úplne naivné sa domnievať, že keby v nejakej krajiny amerického vplyvu by vyhrali komunisti, tak že by mali šancu prejsť k ZSSR. Väčšiu naivnú hlúposť som už dlho nepočul. Američania by si rovnako ako Sovieti nikoho zo svojej sféry vplyvu nepustili len tak.
K 1968 len asi toľko, že vtedy sme neboli úplne suverénnym štátom, boli sme len satelitom Moskvy a keďže hrozil v tom čase podobný scenár ako v Juhoslávii, tak ZSSR zasiahlo. Iróniou je, že jediné krajiny, ktoré sa za nás postavili boli práve komunistické štáty ako Juhoslávia, Rumunsko a Albánsko. Západ na nás zvysoka kašľal. Američania mali jasnú dohodou so Sovietmi nezasahovať a nepliesť sa do toho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemáš celkom pravdu.

Z posledných zverejnených správ o Teheráne a Jalte je jasné,že Československo nemalo padnúť do zóny vplyvu ZSSR.Pôvodne s tým ani Stalin nepočítal,.Žiaľ prišiel rok 1948 a Stalin a Československý komunisti už neváhali. Samozrejme,že aj Beneš má na tom svoj podiel.
Rok 1968 vidím v trochu inej polohe.Už sme patrili do zóny vplyvu ZSSR. Pamätám na vtedajšie vyjadrenia ako Tita tak aj Caušeska,ale to boli tiež diktátori a začali sa báť,že ich vzdor voči ZSSR by mohol skončiť podobne ako v Československu.A ich vyhlásenia boli v podstate menej ako vyhlásenie amerického zástupcu v OSN keď sovietsky zástupca využil právo veta a znemožnil tak hlasovať o neutralite vtedajšieho ČSSR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokiaľ viem tak na Teheráne a Jalte

sa neriešili sféry vplyvu. Určite aspoň nie oficiálne. Roosevelt bol veľmi naivný politik a nazdával sa, že aj po skončení vojny sa bude dať spolupracovať so Stalinom, a aj preto nejaké sféry vplyvu neboli zmluvne vytýčené. Ale to bolo rokovania. Realita bola taká, že kde vstúpila červená armáda, tak to bola sféra vplyvu ZSSR. Západný spojenci sa dostali do Plzne, takže sotva by si mohli nárokovať na ČSR. Červená armáda nás oslobodila, tak si na nás nárokovali.
Aj Čaučesko a aj Tito boli diktátori, ale už len to, že Čaučesko sa odmietol pripojiť k vojskám Varšavskej zmluvy dokazovalo, že s tým nesúhlasil. Tito nepatril do východného bloku a silne pochybujem, že by sa bál ZSSR, keďže ZSSR chcel Tita zosadiť v 50. rokoch ale neúspešne. Vyhlásenie amerického zástupcu nemalo ani hodnotu toho papiera, na ktoré si ho napísal. Američania dobre vedeli, že cez ZSSR nič také v OSN neprejde a sila OSN v 1968 bola nulová. Takže bolo to len divadielko zo strany Američanov. Takže si dovolím tvrdiť, že jediní ktorí sa nás v tom čase reálne zastali, boli práve Rumuni, Albánci - tí obaja boli vo východnom bloku a samozrejme Juhoslávia, ktorá bola neutrálna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie tak celkom

nielen americania a rusi su zli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o čom píšeš vlastne?

Vôbec som to nepochopil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rusofili ťa tu síce roznesú v zuboch, ale nie je to až taká samovražda ako napísať to na HlavnéSprávy :D
Každopádne máš bodík za odvahu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pýtali sa čečenca,

či sú rusi jeho priatelia a on odpovedá" Nie, rusi sú moji bratia. Opýtali sa , že aký je v tom rozdiel. No predsa zásadný. Priateľov si vyberáš!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor,

jasne dava vinu iba jednej strane...,pre objektivitu-v roku 1968 sa nas zo severu rutili i Polske tanky,z juhu Madarske...Tak isto Polsko nas v po Mnichovskej zrade okupovalo a jeho tanky zabrali uzemie severneho Slovenska,Madarsko nam zabralo cely juh uzemia,Nemecko Sudety...Nasi vraj demokraticki spojenci z Francuzka a VB nas predali Nemecku...Pocas SNP nemecke vojiska zabili tisice nasich obcanov.Preco by som mal doverovat Nemecku,Francuzku,Polsku,Madarsku,VB?Dalej,NATO v roku 1999 zbomardovalo a napadlo suverennu krajinu(Juhoslaviu),bez akehokolvek mandatu OSN,porusilo medzinarodne pravo a zabilo stovky nevinnych ludi...preco by som mal doverovat NATO?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A preco rusku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pouzil,

som metodiku autora a jasne som ukazal ,ze nie je objektivna...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S tymto sa da plne suhlasit

pretoze su to hole fakty.
Preto, neverte nikomu, pretoze vsetci su to len oplzli zakernici.
Nezalezi na velkosti naroda, ale na velkosti srdca jeho prislusnikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš tam hodne rozporov a aj

Hodne neobjektívnosti !!! No, žumpa !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, väčšinová mentalita má

tendenciu diskusne napodobňovať. Myslím mentalitu priemerného človeka, ktorý sa na dejiny a tzv. verejné dianie pozerá značne zjednodušenou optikou.

Takmer každá osoba sa mylne domnieva, že jej názor je objektívny a originálny. Nie je.

Ide o súhrn naučeného, odpozeraného, odrapotaného v mene zapadnutia do tej "našej" diskusnej komunity.

To sú tie reči o zlom a dobrom človeku, o dobrej a zlej skupine, "národe".

Hra na gaunerov a hrdinov.

Váš článok je však dobrou snahou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To isté platí samozrejme i pre Vás...vrátane zjednodušenej optiky, "naučeného a odrapotaného", i hry na gaunerov a hrdinov.
---
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME