Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mafia v politike (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kaník, položte si otázku:

Ako je možné, že státisíce voličov takmer permanentne volia subjekt, ktorý mal toľko káuz už v rokoch 2006 až 2010 a následne v rokoch 2012 až 2016?

Podľa mňa je problém najmä vo voličoch.

Ak im určité nastavenie systému (pravidiel) nevadí, tak človek o ktorom v článku píšete môže vládnuť hoc aj do roku 2028.

A ešte: ľudia môžu verejne a maximálne masovo prejavovať svoju nespokojnosť. Koľko demonštrantov ide proti Kaliňákovi?

Želám Vám príjemný a úspešný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Podľa mňa je problém najmä vo voličoch."

Nie celkom.
Skúste si predstaviť parlamentné voľby. Ale akési reverzné oproti klasickým voľbám - ľudia by do volebných urien hádzali akési negatívne hlasy - hlasy pre strany, pri ktorých si najmenej želajú, aby sa dostali do parlamentu.
Bol by som sa ochotný staviť 10 : 1, že aj v tomto prípade by najviac hlasov získal SMER.

Som presvedčený, že výsledky volieb príliš málo vypovedajú o želaniach voličov. Podrobnejšie tu:
http://kuceravy.blog.sme.sk/c/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lebo Kanik s Dzurindom boli este horsi.Ludia proste volia mensie zlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PÁN HABR, POLOŽTE SI OTÁZKU:

Na kieho šľaka takto oslovujem politického tunelára,

ktorý najprv rozbil DS,
následne včlenil jej chabé pozostatky do partokratickej mocenskej kliky SDKÚ,
a nakoniec "pomenoval" zvyškovú politickú stranu s prívlastkom "Demokratická" (sic!)
svojím vlastným rodným menom a priezviskom,
čím jej vlastne vtlačil pečať súkromného majetku.
.
...a čo sa týka toho Kaliňáka:
ešte sa uvidí.
Až dnes to hádam vlastne celé iba začne.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predsa len ešte k článku

Smer - SD už možno vlánuť nemusel, ak by v rokoch 2010 až 2012 vtedajšie vládno-koaličné subjekty akceptovali aspon určité pravidlá vzájomnej komunikácie. Taktiež by bolo vhodné spomenúť politickú neprofesionálnosť subjektov z rokov 2010 až 2012. Uvedené je napísané samozrejme zjednodušene, lebo je toho viac, čo by bolo možné spomenúť.

Napríklad tiež obdobie pred voľbami 2016.

Spoločenské prostredie generuje politickú scénu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skus mi vysvetlit jednu vec

Je jasne , že politicke strany , ktore su aktualne vo vlade si na miesta veducich štatnych podnikov dosadzuju svojich nominantov , ktori potom robia to , čo im zhora prikažu.
Tak ti dam jednu otazku: politicka nominantka vo vedeni štatneho podniku , obhospodarujuceho štatny majetok za stovky milionov Eu vypovedala / ako svedkyna , samozrejme /: nič som nevedela , nevedela som ktore oddelenie čo robi , nekontrolovala som , čo mi davali na podpis.
Moja otazka - bola to podla teba červena politicka mafia ? Alebo to bola podla teba modra politicka mafia ? Drobna indicia - skotok sa stal v 2011 , takže to určite neboli ani emisie , ani CT :-)
A pripojim ešte jednu otazku - prečo podla teba napriek tomu , že sa priebežne menili ministerstva vnutra a tym padom aj vedenie policie a prokuratury , nebol doteraz odsudeny ani jeden politik za rozkradanie - ved mohli modri zavriet červenych zlodejov a potom naopak čeveni zavriet modrych zlodejov - ale oni v pohode spolu sedia v jednom parlamente a udržuju zakony , podla ktorych možno v sulade so zakonom rozkradnut celu republiku a občan nema ani pravo sa ozvať. čim to asi bude ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, pán Kaník, že podpora SMERu a teda tomuto spôsobu vládnutia je daná životnou úrovňou Slovákov. Stačí sa pozrieť do histórie. Kedy ľudia volili extrémistov? Keď sa cítili ohrození alebo chudobní. Vtedy vždy uverili sľubom najväčšieho krikľúňa, že dokáže zariadiť aby bolo lepšie.
To že Západoeurópske štáty boli tak dlho pokojné a stabilné, že tam nevládli extrémisti, za to môže vybudovanie takej spoločnosti, kde sa ľudia cítili bezpeční a a vďaka zvyšovaniu miezd aj relatívne spokojní.
Čo z toho máme na Slovensku? Tu na východe v mnohých obciach bezpečnosť a spravodlivosť je v nedohľadne. Určitá skupina "sociálne znevýhodnených" ľudí, poznajúc svoju beztrestnosť lúpi a kradne aj u tých najchudobnejších. K tomu sa vo všeobecnosti v súčastnosti pridal strach z prisťahovalcov. Neveril by som tomu, ale skutočne aj vzdelaní ľudia v mestách nechcú ani počuť o tom, že by sme prijali nejakých azylantov.
No a nakoniec ten najväčší problém. Problém, ktorý je možno za všetkým. Nízke mzdy, sotva na úrovni prežitia (a opäť obzvlášť tu na východe). Darmo bude ktokoľvek rozprávať čokoľvek o produktivite práce. Stavím sa, a viem to určite, od známych, ktorý pracujú na západe. Za podstatne menšiu prácu a v podstatne menšom pracovnom nasadení sa tam berú podstatne väčšie mzdy.
Prečo? Neviem či je to otázka na politikov alebo odborárov. V každom prípade určite odborárov, že zo zásady rokujú z vládou, miesto toho aby sa postavili na odpor zamestnávateľom. Lenže aj parlament a teda poslanci a vláda majú v tom prsty. Veď predsa väčšina voličov sú pracujúci ľudia.
Takže na záver, SMERu sa Slovensko nezbaví skôr, než niekto iný mu nevyfúkne agendu a nenájde riešenie týchto problémov. Skutočné riešenie, nie to, ktoré má SMER - zvyšovanie minimálnej mzdy a pritvrdzovanie zákonníka práce. Po pravde, podľa mňa SMER skutočné riešenie ani nehľadá, lebo dobre vie, že ak by ho našiel, prišiel by o voličov.
Pán Kaník, vy a celá pravica, hoc to znie nezvyčajne, máte kľúč k moci celkom jasný. Ponúknite ľuďom perspektívu, ako sa na Slovensku v dohľadnej dobe dopracovať k dobrej životnej úrovni a myslím, že vyhráte nasledujúce voľby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Byť na vašom mieste, tak čuším, hubu neotvorím a som rád, že môžem byť rád.
Počas dvoch vlád, na ktorých ste i vy osobne participovali, sa rozpredala slovenská energetika. Monopolné podniky s celoštátnou pôsobnosťou, ktoré samy vedeli diktovať ceny na trhu - sen každého kapitalistu, ba i imperialistu. Vy ste brutálne znásilnili všetky trhové princípy a predali ste to všetko hlboko pod cenu, dúfam, že vyšetrovanie prepytujem privatizácie SE to potvrdí.
Ale keby len to... Vďaka geniálnemu výmyslu nazvanému druhý dôchodkový pilier ste podstatnú časť z toho mála peňazí za prepytujem privatizáciu presunuli na účty DSS. Ktoré za to, že účet je vedený na ich meno, inkasujú ročne desiatky miliónov eur.
Gratulujem. Vám i detným deťom vašich detí, biedu trieť nikdy nebudú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K tomu systému, ste dopomohli aj Vy

ale aj my občania. Nepoznám nikoho z politikov, ktorý by odišiel z politiky chudobnejší, ako do nej vošiel. Platí to od 17.9 príkladmo napr. pre Gála, Čarnogurského, Mečiara, Dzurindu, Hrušovského, Fígela, až po súčasných - vrátane maďarských politikov. Sorry, lebo som vynechal mnohých, Mečiar začínal s korzičkou a Fico s bytíkom na sídlisku. Dnes sú zrejme multimilionári, ak sa tak stalo, tak je to na úkor občanov. Chce mi niekto povedať, že pán Fico dáva takmer celý premiérsky plat na nájom?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME