Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako myslia chlapi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

prečo

by mali vidieť v žene len sex. objekt? to nie je nejaké otváranie očí naivným ženám, ale výpoveď o mužskom tele, že je rovnako kusom mäsa ako to ženské :) lebo nevie vyhodnocovať situáciu ďalej ako sex. vzťah, a to nie je pravda. V skutočnosti je príťažlivosť veľmi zložitá a telo mužské vie rovnako ako ženské len z púheho zoznámenia dohliadnuť až na ich vzájomnú spriaznenosť v perspektíve dlhého obdobia. pravdaže to prebieha na podvedomej úrovni. to je práve magic - že človek je osvietená bytosť a vie vycítiť oveľa viac, ako čo len vidí, aj na prvý pohľad. Skúška správnosti je v tom, že ľudí na sex. vzťah je potenciálne veľmi veľa a zaľúbenosť medzi nimi robí výber. Keby to tak nebolo, tak súložíme pomaly každý s každým a čakáme ako ***** či sa nezaľúbime - ale to by sme už dávno pošli na pohlavné choroby. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hahaha

ďalšia naivná romantička! :-)
Nesúložíme každý s každým, len ak A chce B a súčasne B chce A, alebo nejakú (obvykle finančnú, kariérnu atd.) protislužbu. Výnimočne môže byť chlap ženou očarený natoľko, že ho dajme tomu zaujíma, ako by vyzeralo JEHO potomstvo s touto ženou. Čo neznamená, že sa túži o to potomstvo starať - len chce mať pocit, že rozosial svoje gény na úrodné, prvotriedne pole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

muž,

ktorý chce mať pocit, že rozosial svoje gény na úrodné, prvotriedne pole a netúži sa postarať o svoje potomstvo nie je chlap. Všetko do času:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jasné

ženy sa zamilujú automaticky do každého muža (čo je aj štatisticky nezmyselné), nevedia sexovať bez citov a muži ich opúšťajú a ony sú z toho zdrvené. máte masochistické sklony a chcete vidieť ženy od seba závislé a verejná mienka, keďže je prevažne pod vaším vplyvom a voči ženám nepriaznivá, vám v tom vychádza v ústrety. ale takýto scenár si len maľujete, lebo vám robí dobre - ale je nepravdivý.
a že kto je romantik :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Neviem, či reaguješ na môj príspevok - lebo ten bol o inom a netvrdil to, čo mi podsúvaš.
Len stručne: vy ženy väčšinou nedokážete stráviť fakt, že pre mnohých (nie všetkých, ale mnohých) chlapov je žena skutočne len objekt telesnej túžby, možnosť ukojenia tejto túžby, a nič, ale absolútne NIČ z vašich citov, pocitov, duše, vnútornej krásy, osobnosti atd. ich nezaujíma. A takí sme mnohí od prírody, nemôžeme za to a neovplyvníme to, niet čo riešiť, skúste s tým žiť.

To nevylučuje možnosť, že útvar zvaný rodina môže fungovať. Isteže môže. Je to výmenný obchod. Muž ponúka svoje služby sponzora, ochrancu, domáceho údržbára/opravára, príležitostného utešiteľa či pedagogický dozor pri deťoch atd., a na oplátku očakáva od ženy starostlivosť o domácnosť, pravidelný sex, teplú večeru a vyprané šatstvo. A (vyšší level), tiež to, aby mu žena dokázala tolerovať občasnú neveru, lebo bez citového zaangažovania to nič neznamená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iste

že som reagovala na Tvoj príspevok.
vy ženy väčšinou nedokážete stráviť fakt, že pre mnohých (nie všetkých, ale mnohých) chlapov je žena skutočne len objekt telesnej túžby, možnosť ukojenia tejto túžby, a nič, ale absolútne NIČ z vašich citov, pocitov, duše, vnútornej krásy, osobnosti atd. ich nezaujíma.
- prečo by si žena, ktorá rovnako dobre vníma, ako sa veci majú ako muž, mala nahovárať viac, ako že ide o sex. vzťah - veď to vidí a cíti, že pre toho muža po inej stránke nie je zaujímavá... lenže vy neviete stráviť, že by to tak tiež mohlo byť - a pritom je. to sú vaše ilúzie, že tak ako vám nezáleží na tých ženách, im záleží na vás. veď je veľakrát nepríjemné, že by s tým mužom mala mať niečo viac (sex sa zbehne, človek ani nevie ako) - to ako od každého milenca očakáva, že bude jej potenciálnym partnerom? tak prečo sa ženy s mužmi tiež rozchádzajú? lebo ich tak horúco milujú...
presne toľko, koľko vložíte do vzťahu vy, dostanete :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ainur

musím Vás citovať: -
V skutočnosti je príťažlivosť veľmi zložitá a telo mužské vie rovnako ako ženské len z púheho zoznámenia dohliadnuť až na ich vzájomnú spriaznenosť v perspektíve dlhého obdobia. pravdaže to prebieha na podvedomej úrovni. to je práve magic - že človek je osvietená bytosť a vie vycítiť oveľa viac, ako čo len vidí, aj na prvý pohľad.
----------------------
Ainur, ak je to pravda (ja tvrdím že vôbec nie), tak prečo sa toľko ľudí po určitom čase rozchádza pre neporozumenie a prekvapivé premeny partnera? Napíšem to v skratke: - 1. - zamilovanie zastiera úsudok 2. -
ľudia sa zdokonalili v klamaní 3. - takmer nikto nepozná varovné indície 4. - ľudia sú dosť ľahkomyseľní
---------------------
PS: - tento článok vôbec nebol(!) o naivných ženách. Keby ste napísali, že o ľahkomyseľných, tak by som súhlasil... Ja som nebol prvý kto povedal, že ženy vládnu láske a tým pádom aj svetu - ale rozhodne s tým súhlasím. Venujem tej téme ďalší článok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mirec

Tvrdíte, že jedno stretnutie nestačí, aby sa človek (muž) zaľúbil, lebo vníma ženu len ako sex. bytosť a k zaľúbeniu môže dôjsť až neskôr, keď ju spozná, pričom väčšinou o to nestojí. Ale tým popierate úplne zrejmé veci, že muž a žena pri stretnutí prežívajú nejaké pocity, ktoré sú rozhodujúce - a samozrejme, že to môžu byť aj pocity nezáujmu a ľahostajnosti, ale môžu byť aj zamilovanosti... a do tých vlastných pocitov sa človek vlastne zaľúbi a chce si ich stále pripomínať - preto sa s tou osobou usiluje znova stretnúť... Toľko organizmus dokáže a nie, nepotrebuje poznať svetonázor tej osoby, ani jej rodinné a finančné zázemie ani nič z toho - čiste fyziologický proces. Keď vieme prečo milujeme, nemilujeme, však? Časom sa stane rozhodujúce, nakoľko tie pocity (alebo silnejšie: city) boli relevantné, aby prekonali rôzne nedorozumenia, prekážky, starosti atď. A tak to funguje u oboch strán, nie že muž je seminátor a žena blbka, ktorá nevie, vo co go, veď je pri tom :) Zamilovanie nezastiera úsudok, ale je najdôležitejším motivátorom vzťahu, úplne kruciálna skúsenosť, na ktorej môže stáť celoživotné partnerstvo. Neskôr človek vo vzťahu môže žiť len z pamäti (spomienok) na svoju zaľúbenosť-lásku, tak podstatná je to skúsenosť.
Blog sa volal "Ako myslia chlapi" a som sa vlastne dozvedela, ako nemyslia ženy... :)
"ženy vládnu láske a tým pádom aj svetu..." - Zase som vás "usvedčila" z romantizmu :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ainur,

máte svoje presvedčenie a názor, že ženy vždy myslia - aj keď im zamilovanie zastiera reálny úsudok. Nebudem Vám to brať... Ženy skutočne vládnu láske. Ale ak si myslíte iné, ako to, že skutočná láska (poprípade falošná) nezačína ženským rozhodnutím ÁNO - NIE, tak to zase rešpektujem ako Váš názor, hoci mám úplne iný. Svet a ani život sa neprestane kvôli tomu točiť.
Mimochodom - z romantizmu ma nemusíte "usvedčovať". Ja som romantická duša. Podľa Vás to znamená, že romantici nedokážu vidieť reálny život okolo seba? O joj... Ale nie ste sama - viacerí žijú v takom mylnom vnímaní romantizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jednou vetou

Chlapi myslia vtakom a zeny dierkou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Úprimne sa priznávam, že som vo veciach lásky a partnerského vzťahu veľmi konzervatívny a v okolí známy ako puritán. Lásku nemôžeme redukovať na sex, pretože keď si vzťah medzi dvomi ľuďmi predstavíme ako kruhový graf, sex tvorí v tomto grafe iba menšiu výseč. Zbytok pozostáva z "nesexuálnych" segmentov a súhra všetkých častí tvorí krásny partnerský vzťah. Nie je to vôbec ľahké, najmä zo začiatku treba na tom pracovať. :-)

O tom "zbytku" hovoriť nebudem, teda aspoň teraz nie. Je to "výrobné tajomstvo". :-)

Samozrejme, sú ľudia, ktorí sú schopní vysvetliť všetko vedecky, vrátane chemických a elektromagnetických procesov a interakcií v časti mozgu, ktorá má veci vzájomnej náklonnosti dvoch ľudí na starosti. Neprekonateľný v tomto bol môj obľúbený pjotr. Avšak aby sme ho v celom rozsahu akceptovali, museli by sme byť vedecky založený tak, ako on, čo teda napríklad ja nie som.

Takže som odsúdený do smrti žiť s mojou milovanou ženou vo vedeckej nevedomosti, ale s veľmi príjemným a krásnym pocitom lásky, ktorú neviem do detailov definovať. :-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME