Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poďte poskladať ideálnu vládu! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ideálna vláda -

mŕtva vláda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ked podla tohto zavolíš...

...možno ti vyskladajú dobrú vládu

Sme občania, ktorí sú nespokojní s politickým vedením tejto krajiny. Prichádzame preto s iniciatívou zmeny. Navrhujeme kandidátov na poslancov NR SR, ktorí by podľa nás dôstojne zastávali tento post. Aby sme splnili náležitosti politického subjektu, ktorý môže kandidovať do parlamentu, potrebujeme zozbierať 10 000 podpisov pod petičnú listinu (súhlas so vznikom politickej strany www.4v.sk – Váš výber, Vaša voľba. Petičná listina bude sprístupnená na našej stránke v najbližších dňoch.

Osobnostiam, ktoré si zvolíte v internetovom hlasovaní na našej webstránke, bude ponúknuté miesto na kandidátnej listine v poradí, v akom skončili v rebríčku vášho hlasovania.

Nechceme, aby prepadli vaše hlasy v skutočných parlamentných voľbách , preto kandidatúra bude ponúknutá iba vtedy, ak sa hlasovania minimálne v jednom kole (v jednom týždni) zúčastní celkovo aspoň 250 000 hlasujúcich. A zároveň skupina priaznivcov www.4v.sk bude mať na Facebooku viac ako 100 000 členov. Iba tieto počty hlasov totiž dávajú reálnu šancu získania poslaneckého mandátu v riadnych parlamentných voľbách.

Politické strany si dávajú nálepky – "ľavica", "pravica", ale my sa hlásime k "zdravému rozumu" , nehľadáme tretie ani štvrté cesty, hľadáme východiská prospešné pre zásadnú väčšinu občanov Slovenska.

Snažíme sa vrátiť ku koreňom demokracie – k osobnostiam, ktoré sa budú zodpovedať občanom Slovenskej republiky a nie politickým sekretariátom, teda tak, ako im to ukladá poslanecký sľub zakotvený v Ústave SR: "Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života."

V prípade, že budú nami navrhovaní kandidáti zvolení do NR SR, môžu pôsobiť ako nezávislí poslanci alebo môžu vytvoriť politický klub. Pokiaľ nesúhlasíte s nami vybranými kandidátmi, ponúknite nám iných. Majme na pamäti, že pokiaľ si my nevyberieme kandidátov, vyberú nám ich za nás iní.

Členovia prípravného výboru www.4v.sk nekandidujú.


http://www.4v.sk/src/index.php...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jediná škoda, že tá iniciatíva skončila v roku 2010... Aspoň teda na tej stránke sa odvtedy nič nedialo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ideálna vláda?

Hm... Plna cestnych politikov. Ale myslim, ze slovo cestnost a politik su celkom slusny oxymoron. Idealna vlada je taka, ktora mysli na dobro svojich obcanov viac nez na svoje vrecka. Takze nasa urcite taka nie je ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte doplním

korupcie, rozkrádaniu štátneho majetku, klamstvám a podvodom, sa stalo smutnou pravdou. Smutnejšie však je to, že je opäť aktuálne, napriek tomu, že už šesť rokov je naša krajina súčasťou Európskej únie.

Aj dnes sú krádeže, klamstvá, podvody a korupcia na dennom poriadku. Peniaze nás všetkých sú využívané a zneužívané na súkromné účely politických predstaviteľov a ich priateľov.

Drancovanie verejných financií a majetku sa týka každého jedného z nás. A nielen to. Každý občan žije v neistote. Sme v neistote pred rukou zákona, ktorá by mala nielen chrániť čestných ale aj spravodlivo trestať. Spravodlivosť u nás nesúdi podľa zásady - padni komu padni - spravodlivosť v našej vlasti je zaslepená a niekedy aj hlúpa.

Prečo? Pretože už dávno nie je skutočnou spravodlivosťou, ale hračkou v rukách mocných a privilegovaných. Žiaden občan si nemôže byť istý, či ho súdy Slovenskej republiky budú súdiť spravodlivo, či potrestajú toho, kto spôsobil krivdu. Pretože v našej krajine sú súdna, zákonodarná, výkonná moc a záujmové skupiny navzájom tak poprepájané až zrastajú. Vzájomná kontrola jednotlivých zložiek moci, čo je základnou podmienkou demokratického života spoločnosti, u nás absentuje a nad ústavou garantovanou zvrchovanou štátnou mocou vládne moc záujmových skupín.

Politika svojou podstatou priťahuje jedincov, ktorí bažia po peniazoch a vplyve a naopak. Na našej politickej scéne je zakonzervovaných mnoho takýchto “osobností“, ktoré svojimi egoistickými pohnútkami bránia Slovensku v rozvoji.

Existuje jediná možnosť ako ukázať nielen Európskej únii, ale aj celému svetu, aký má táto krajina potenciál, a tou je gruntovná výmena politického vedenia. Musíme teda priviesť do parlamentu nové osobnosti, ktoré budú presadzovať trvalo udržateľný rozvoj demokracie a slobodného podnikania, ktoré nebudú "bojovať" iba za svoju vlastnú svetlú prítomnosť a bezstarostnú budúcnosť.

4v.sk vám dáva možnosť vybrať a dosadiť na politickú scénu osobnosti, ktoré tam skutočne chcete vidieť, a ktorým veríte. V prvom kole vám ponúkame kandidátov, ktorí by podľa nás dôstojne zastávali funkcie poslancov NR SR. Navrhli sme ich podľa ich životných postojov, obľúbenosti v spoločnosti a občianskych aktivistov sme vyberali podľa ich angažovanosti v odborných problematikách.

Žiadna z týchto osobností nám nepredkladá nijaký populistický program, ich programom je vlastné svedomie a rozum.

Nikto z nich neponúka riešenie spoločenských problémov kvôli vlastnému prospechu, ale so snahou riešiť problémy spoločnosti. O tom, či budú mať možnosť uchádzať sa o politický post, rozhodujete len vy.

Veríme, že len takýmto spôsobom môže demokratická voľba dosiahnuť svoj vrchol.

Pomôžte nám posunúť hranice demokracie, nech je Slovensko prvou krajinou, v ktorej nielen politické strany ale všetci občania majú možnosť vyberať a zvoliť si svojich zástupcov v parlamente.

Pred dvadsiatimi rokmi sme na námestiach zrušili monopol moci jeden štátostrany. Teraz sa pokúsme zrušiť monopol moci sekretariátov politických strán.

Zrušme toto "samoderžavie" politických elít a ich ekonomických sponzorov, za ktorými sa skrývajú záujmové skupiny a lobisti všetkých zafarbení.

Pomôžte zmeniť karmu Slovenska, nech sa z nás stane svetový unikát v pozitívnom zmysle a nech je naša malá krajina v srdci Európy príkladom pre celý svet.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME