Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hlavne slušne! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Citujem: Igor Matovič má svoje chyby. Mnohým ľuďom prekáža prílišná teatrálnosť a nekonvenčnosť, s ktorou tvorí svoju politiku (resp. antipolitiku). Napriek tomu ho nemôžeme viniť za žiadne kauzy.
.
Toto snáď nemyslíte vážne! Vážený, celé podnikanie Matoviča je založené na podvode a korupcii. Politici sa spoliehajú, že občania zabúdajú, asi patríte medzi nich.
.
Ja si však dobre spomínam, na Matovičove kauzy. Celé jeho podnikanie je založené na podvode a korupcii. Matovič pred rokmi kúpil tlačiarenský stroj v zahraničí. Bolo to v období, kedy sa za dovoz tlačiarenského stroja platilo vysoké clo, na rozdiel od náhradných dielov. A v tomto tkvie Matovičov podvod. Matovič doviezol na Slovensko tlačiarenský stroj, ale tento stroj s pomocou jedného zamestnanca colného úradu colne deklaroval ako náhradné diely. Colná deklarácia prešla vďaka zamestnancovi colného úradu, a ak si niekto myslí, že zamestnanec colného úradu to urobil z lásky k Matovičovi sa mýli, colník to urobil z lásky k peniazom. Takže Matovič po 1. korumpoval zamestnanca colného úradu, 2. nezaplatil clo za dovoz tlačiarenského stroja a okradol tak štát na colnom, ktoré mal zaplatiť. Takže celé podnikanie Matoviča, jeho rodinnej firmy, ako sa rád hovorí, je založené na podvode a korupcii. Napriek tomu ho podľa vás, nemožno viniť za žiadne kauzy. Zbohom zdravý rozum a pekný večer.
.
Ešte krátka poznámka k tomu, že Matovič tvorí politiku. Omyl, Matovič netvorí politiku. Matovič škodí politike, škodí opozičnej politike. Ostatné nemá zmysel a preto nemá zmysel ani to komentovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

9 rokov je pri moci fico

a matovicovi nik nic nedokazal
zvlastne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Svet nezačal vládou Fica.
2. Gorilu mohol dať vyšetrovať Lipšic, keď bol minister vnútra, ale nie až vtedy, keď ju niekto zverejnil pred voľbami. Prečo ju nedal vyšetrovať Matovičov podržtaška?
3. Viacerí politici Sas vedeli o gorile viac než rok pred jej zverejnením a mlčali. Prečo mlčali?
A takto by sa dalo pokračovať.
.
A teraz? Na začiatku bolo porušenie bankového tajomstva, čo je trestný čin, a nasledovalo veľmi závažné obvinenie Kaliňáka zo strany Matoviča a niektorých ďalších opozičných poslancov, že Kaliňák je na výplatnej páske mafie. Po Kaliňákovej tlačovke nasledovala tlačovka opozičných poslancov, ktorí stáli pred novinármi ako zmoknuté sliepky, neboli schopní povedať jednu súvislú vetu, len odkazovali, že zajtra sa vyjadria. Na druhý deň Matovič vychrlil hlúposti, čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo. Samé klamstvá, špekulácie, manipulácie, polopravdy a lživé obviňovanie, bez akýchkoľvek dôkazov. A odvtedy to pokračuje. Tzv. "občianske" protesty, ktoré organizujú a režírujú opoziční poslanci! Počet protestujúcich je však sklamaním pre opozíciu, najmä pre Sas, keďže Sas je najmä bratislavskou stranou. A každý kto nesúhlasí s opozíciou je automaticky nepriateľ, ktorého treba odvolať.
Matovič škodí aj v tomto prípade, lebo ľudí to prestáva baviť. Už po spomínanej tlačovke Kaliňáka, začali byť niektoré médiá opatrnejšie. Najviac útočia a klamú novinári zo Sme, Hn a Trendu, niektoré sú v rukách Penty, takže odtiaľ vietor fúka. Tu na sme Shutzove vetry sa nedajú ani čítať, hlúposti a klamstvá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Namurnaj- skoro si to vystihol - matovič nikdy nič v politike nedokázal ako politik, len ak niečo ako teatrálny chumaj. Akú zodpovednú prácu a kedy vykonával? Nehovor mi, že reklamný slovenský žumpový klondike je slušná a zodpovedná živnosť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dve veci mám:

- Má (alebo mal) Matovič nejaký dlh voči daňovému úradu? Ak by mal, tak by ho niekto vymáhal, nie? A niekto by toho s veľkou radosťou využil vo svoj prospech.
- Ako by si prepravil tlačiarenský stroj (nie kancelársku tlačiareň) v nerozobratom stave? Ako nadrozmerný náklad s cedulkou "convoi exceptionnel" a dvomi doprovodnými vozidlami?
Matoviča nemám rád, ale hoaxy neznášam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

čo trepeš, kto je vlastne Matovič, obyčajný poslanec, nič viac. Načo sa ním zaoberať, veď nemá moc, nemá žiadny vplyv na politické rozhodovanie, neobchodoval so štátom. To, že poukazuje na mafiu v tomto štáte, štátu škodí? Neškodí tomuto štátu ten, kto kradne vo veľkom, chová sa ako dobyvateľ na dobytom území? To, že sa rozkráda zdravotníctvo, nie je na školstvo, takmer všetko sa tuneluje a ty tu trepeš o nejakom Matovičovi? Slepota a hluchota ťa znásilnila, alebo Súmračná...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za to, že sa tu rozkráda všetko ako píšeš, môže Matovič. ;) A ak tejto vete nerozumieš, za to ja nemôžem, ale napoviem ti, Matovič nie je človek a politik, ktorý by mohol tento štát riadiť. Dokonca veľmi veľkú časť voličov typ politika ako je Matovič odrádza vôbec ísť k volebnej urne. A ak tam nakoniec ten volič pôjde, tak bude voliť Kotlebu. A k Matovičovi môžem kľudne zaradiť aj Sulíka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

He, he,

ako sa dá reagovať na propagandistické lži pomätencov? Iba ignoráciou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý postreh

Danko je slušný človek asi tak, ako je gýč umelecké dielo. V oboch prípadoch má väčšina ľudí problém rozoznať rozdiel. Umberto Eco dokonca gýč stotožňuje s masovou kultúrou. Ak má pravdu a ak túto pravdu aplikujeme na slušnosť vs. imitácia slušnosti v politike, tak aspoň sčasti dostávame odpoveď na otázku, prečo sa už vyše štvrťstoročia nedokážeme vymotať z politického marazmu (a to nie sme v rámci vyšehradskej štvorky žiadna výnimka).
A liek?
Asi nikoho nepoteším. Podobne, ako je treba kultivovať umelecký vkus, je potrebné kultivovať aj politické prostredie. A to je beh na dlhé trate. Zrejme dlhšie, než sme si v osemdesiatdeviatom mysleli.
Obávam sa, že po Mečiarovi a Ficovi si budeme musieť vyžrať ešte aj Danka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

bohužiaľ asi máme nejakú dispozíciu veriť vagabundom. Dnes som sa dočítal, že Danko v preskočil v popularite Fica, dokonca ho preskočil aj Bugár. No, z kaluže do blata. Danko nevie povedať jednu zrozumiteľnú vetu a na tomto je vidieť, že ľudia absolútne nepočúvajú, alebo počúvajú veľmi povrchne a hlavne nerozmýšľajú. Pre nich stačia nejaké skratkovité heslá a na tom vagabundi bodujú...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Danko

je exelentný samoľúbec. Namýšľa si, že je predseda strany, ktorá má skoro dvesto rokov, čo je nepravda a je to politický, smutný sarkazmuz, ktorý si ani nevšimol, že ním je. Danko hovorí iba o sebe ako o etalóne slušnosti v politike,/čo je však nesmierne obsažná historičnosť poznania seba a všetkého okolo/, pričom sa ešte nestretol s otázkou, verejnou, či ozaj takým je.
Danko kým "nevymaže" logo, ktoré SNS prischlo po všetkých zlodejinách, ktoré príznačne slovom aj nasledným sarkastickým logom pomenoval Shooty - SNS. ale nie Slovenská národná strana, ale Slovenská národná straka a namiesto orla v loge hrdá straka, nebude politikom hodným chválenia sa strany z 19. storočia.
A toto Danko nedokáže, pretože je zaľúbený do svojho pochybného ega. Namýšľa si, že to na ňom nie je vidieť. Proste uveril, že verejná funkcia mu dáva právomoc aj voči sebe. Rozum sa tým nemení....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME