Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenské internety si pomýlili demokraciu s anarchiou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Sloboda prejavu bud je alebo nie je.

Nic medzi tym.Adam pise ze aj sloboda má svoje mantinely.Vsak aj za bolsevikov mala.Adam by sa mal odstahovat na Kubu alebo robit poradcu Kim Čong-unovi.Tam by uspel so svojimi nazormi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kim Čong-unovi?

Načo sa trepať do Severnej Korey, keď aj doma máme takých, čo radí siahajú na slobodu prejavu (samozrejme iným)
http://aktualne.atlas.sk/slove...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Agresia a šírenie rasizmu s nacizmom musí na internete skončiť."Rozkaz, sudruh Josif Vissarionovič Stalin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na internete panuje anarchia

Už aj na Sme si môže každý napísať blogový článok a mnohí to robia, aj keď nemajú čo povedať.
Je načase, aby sa to - asi - zmenilo.
Ja by som začal u seba a to doporučujem aj tebe.
A všetci budú písať modrým - čípoš alebo šipoš - perom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sa mi pači ako sa bloger charakterizuje že "rešpektujem sukromne vlastnictvo"
vypichuje to, lebo je to tak výnimočne v jeho komunite?
myslím tým samozrejme komunitu študentov politológie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím, že presne o tomto bloger píše:

"Ani Židov v Nemecku hneď nevraždili. Najskôr to boli výsmechy na uliciach..."

To, že nejde o Žida a že ulicu nahradil Internet je nepodstatné. Princíp zostáva. Rovnako ako ľudská tuposť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ešte nezabudni dat facebookove štuchnutie a smajlika :-* na uroven realneho sexualneho obtažovania. ved, že ulicu nahradil internet je nepodstatne, princip zostava.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

Zabitie postavy vo WoW-ku na uroven vrazdy, a ten kto si zahra Counter-Strike aspon na chvilu, mal by si ist sadnut ku Breivikovi, a ak hral za teroristov tak na Guantanamo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vaše názory sa mi úplne páčia a sú super v tomto článku. Dnes som akurát čítala na internete, ako má jeden mladý muž problémy s políciou, lebo sa obul na internete do nesprávnej osoby. Reakcia ľudí? Hrozná. Málo kto si uvedomil, že internet v nesprávnych rukách môže byť veľmi nebezpečný, najmä obsah, ktorí zverejňujú ľudia.
Podobnú problematiku, že by ľudia mali byť k sebe slušnejší a že aj objektívna kritika sa dá povedať normálnym spôsobom - ľudským som riešila pred nedávnom na mojom blogu (pripájam aj odkaz, keby vás to zaujímalo http://pavelekova.blog.sme.sk/...) .. reakcia? že si človek váži agresívne presadzovanie názorov. Každý sa tu ide oháňať so slobodou prejavu. Áno, sloboda je, ale má svoje mantinely, ako ste vraveli, ktoré určujú aj zákony ( napríklad Zákon č. 372/1990 Zb. - Zákon Slovenskej národnej rady o priestupkoch - priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. ) Ale to si ľudia na sociálnych sieťach nenaštudujú. Alebo majú malé znalosti v tejto oblasti, aby som nekrivdila.
Chcem sa v škole venovať bližšie kyberšikane, ktorá je neuveriteľne vysoká. Pokiaľ budete mať ešte iné názory alebo postrehy, budem rada, ak sa s nami o ne podelíte.
Prajem príjemný víkend a veľa šťastia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kyberšikanu tu na SME riešila Marcela Alzin
http://tech.sme.sk/c/5095597/m...
No a v diskusii ju chcel zažalovať pedofil Liddel, vyhral by to, mimochodom ,lebo Marcela skutočne použila slovo pedofil v negatívnej konotacii, teda že je to človek, pred ktorým si treba dávať na nete pozor hoci pedofil može byť aj človek vychovavajúci vzorne deti. Liddel žije v manželstve a vychováva deti. Tak si pozri ten članok Marcely a argumentaciu Liddela - obaja majú pravdu.Čo s tým ?
Paradoxne podľa mńa skvelý projekt zodpovedne sK hodnotí Liddel ako podnecovanie nenavisti.Je to pravda ?
"Celý projekt "Zodpovedne.sk" má jednu veľkú chybu. Podnecuje nenávisť voči skupine osôb. Síce nepriamo (aby to bolo ťažko napadnuteľné), ale podnecuje"
http://tech.sme.sk/diskusie/15...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Určite si prečítam, ďakujem za tip. K tomuto sa bližšie vyjadrovať nebudem, pretože mám o tom zatiaľ minimum informácií a nemôžem si utvoriť názor.
Raz som sa s mojim spolužiakom rozprávala o pravde. Vznikla nám z toho zaujímavá myšlienka. Pravda, je relatívny pojem, pretože ja môžem vnímať z môjho pohľadu pravdu inak, ako niekto druhý. To je ten problém, že často myslíme dynamicky. Som za presadzovanie svojho názoru, ale asertívnym spôsobom. Na internete vyjadriť svoj názor ide ťažko, lebo neverbálna komunikácia tu zlyháva (emodži sú síce fajn, ale osobný kontakt je vždy len osobný kontakt) a mnoho ľudí často niečí názor pochopí možno negatívnejšie, než bol myslený. Nie je to nemožné, ale človek by si mal dávať pozor na to, ako a čo prezentuje. Najmä na internete, pretože čo človek raz povie, nedá sa to zmazať. Aj napriek tomu, že by to vymazal z internetu, v jeho útrobách to je stále.
A čo sa týka ľudí trpiacich nejakým ochorením - či už duševným alebo fyzickým. Som zdravotná sestra. Každý človek má právo vyliečiť sa a začleniť sa späť do kolektívu. Málokedy môžeme za stav, v ktorom sa nachádzame sami. Ľudia nemajú právo na druhých ukazovať prstom, pokiaľ v liečbe spolupracuje a v období rekonvalescencie dosahuje pozitívne výsledky. To je ako keby človeku po amputácií nohy sme povedali, nie nemôžeš športovať a ísť medzi ľudí, pretože poburuješ svoje okolie. Pritom ten človek práve tým zdravým a aktívnym okolím môže získať takú skvelú motiváciu a chuť pracovať na sebe, že často krát jeho výkony predbehnú i očakávania druhých. Alebo akoby dievčaťu s depresiou povedali, nie, nechceme ťa medzi sebou, lebo budeme smutné ako ty. Dievča trpelo depresiami pre rozvod rodičov. Primárne za to nemohlo, lebo od narodenia bolo viac citlivejšie na vonkajšie podnety. Genetika nepustí. Práve to veselé a komunikatívne okolie ju z toho dostalo. I napriek tomu, že ju sem tam pochytia stavy úzkosti. Je v okolí, kde svoj problém až tak nevníma a dokáže s tým žiť i bez liekov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sloboda slova ALE...

#alehejtneskryje
Kampaň Ale hejt neskryje bojuje proti prejavom extrémizmu v každodennej komunikácii. Upozorňuje na skutočnosť, že hrozbou pre civilizovanú spoločnosť nemusia byť len extrémisti, ale „bežní ľudia“, ktorí sa stotožnia s extrémistickými názormi.
Takže autor je za slobodu slova ALE ju treba obmedziť...
Ironické, však?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME