Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ľutujem pána Eugena, ale oveľa viac jeho susedov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako je možné, že po podpísaní sa zrazu zvrtli? Nie je podpis v takejto veci záväzný?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

VÁŽENÁ AUTORKA...

...a ste si prosím skutočne istá tým, že za túto záležitosť si skutočne "kritiku zaslúži samotný ĽUD"...?

Mám totiž za to,
že ľud si volí zástupcov, ktorí prijímajú (a i prijali)zákony umožňujúce invalidovi vybudovať si výťahovú plošinu.

Ak si teda niekto skutočne zaslúži kritiku za situáciu,
v ktorej invalid - vozíčkar si NATERAZ nemôže nechať vybudovať to,
na čo na základe súboru predpisov a zákonov obdržal i priamu štátnu podporu,
tak sú to jednotliví obyvatelia súkromného (!!!) priestoru, ktorí s vybudovaním plošiny nesúhlasia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale takýchto susedov sa nájde všade dosť. Starý matuzalem by povedal čosi v zmysle, že časy sú ťažké. A skutočne aj sú. Panuje nedôvera, anonymnosť, neosobnosť, chladnosť a iste, závisť.
Kedysi bola menšia koncentrácia ľudí, spoločnosť bola viac vyhľadávaná a to pre každú banalitu. Najesť sa na poli, oprať bielizeň pri potoku alebo ísť na huby do lesa. Dnes sa človek o druhého doslova potkýna. Zvlášť tak v panelákoch a na sídliskách. Ruku na srdce. Koľkí z vás vyjdu ráno pred barák a všetkým naokolo zahlásia dobré ránko susedia, ako sa dnes máme? Vážne, takto sa kedysi zdravilo. Ľudia žili poredšie a akoby času bolo viac. Dnes je doba hektická, uponáhľaná. Máme dosť, ak nám všetci dajú pokoj. Ak niečo chcú, sme naštvaní, lebo chceme mať konečne kľud, ale ten kľud neprichádza.

Chyba je samozrejme v zákone. Na kieho desa je v takýchto prípadoch treba súhlas obyvateľov bytu? Nemontuje sa v ich bytoch ale v spoločnom priestore. To je akoby si všetci obyvatelia ulice museli odsúhlasiť osadenie stĺpov osvetlenia alebo značku jednosmerky. Veď to je na hlavu postavené, táto paródia na štát. Armáda právnikov v NRSR a takýto výsledok? Potom sa čudujte, že vrece zemiakov prehrá s Kotlebom. A neprehralo prvý krát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je znoška nezmyslov....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale? Neuviedol si nič konkrétne, takže si myslím, že stačí spomenúť Kotlebu a už je to znôška nezmyslov? Som nevedel, že si na neho zaťažený. Ale s tým dačo treba robiť. Zver sa do rúk odborníkov.
My zatiaľ postupujeme tak, že Kotlebu zvolíme, lebo ako sa hovorí, do tretice všetko dobré a za tie fukoty a šoky pre horných 10 000 nám to veru stojí. A nech vás porazí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kotleba ma vôbec nezaujíma, ale vidím že asi ty na ňom akosi lipneš, keď ho tu hneď vytahuješ. A dokonca aj obhajuješ. Ale s tým dačo treba robiť. Zver sa do rúk odborníkov.

Nezmysly sú to v tom, že tu vypisuješ o tom ako vraj kedysi nebolo toľko závisti medzi ľudmi a teraz je doba nejaká hektická a neviem čo. No závisťi a malosti bolo medzi Slovákmi odjakžija, to by si mohol vedieť. Už Timrava napísala knihu Ťapákovci, ktorá je presne o tejto mentalite.
A vrchol bol, že napíšeš že načo treba súhlas majiteľov bytu, veď sa to nemontuje v bytoch ale v spoločných priestoroch :-D To som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Veď práve spoločné priestory sú tie, kde sa majú vyjadriť všetci vlastnicí, logika !!! To že blokojú invalida lebo sú zákerní a závistliví, je druhá vec. Ty by si to asi chcel riešiť, že si hocikto urobí hocičo, čo považuje za správne. Typický kotlebovec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako sa vraví, do hlavy nikto druhému nevidí, ale teda ty budeš zrejme nejaká výnimka. Podľa štýlu tvojho komentu by som tipoval, že si neuznaný a zakríknutý. Ale ťa nepoznám, takže je to len tip, ok?

S tvojim štýlom sa diskutovať nedá. Si absolútistický. Čo povieš, je proste tak a hotovo. Nuže, ak ťa to upokojí, pokojne si mysli, že som Kotlebovec. Jednoduchý svet to máš, ale budiž. Taký čiernobiely. Kto nekritizuje Kotlebu je proste kotlebovec. A ešte typický.

Nuže, to s tým invalidom. No, vieš, on má aj nejaké papiere a dostal aj dotáciu od štátu na tú sedačku, ale však teba to aj tak nezaujíma. Čítať síce vieš, ale sotva s porozumením a v kontexte. To je problém mnohých slovákov....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nenapísal si nič k veci, len nejaké primitívne invektíva a tvoje pseudodomienky. S tebou sa nedá diskutovať, je mi ťa ľúto...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

upozorňujem, že dvajt má pravdu

nakoľko tzv. spoločné priestory sú priestormi, ktorými sú všetci vlastníci bytov a nebyt. priestorov v danom bytovom dome (bezpodielovými) spoluvlastníkmi. Preto zákon vyžaduje súhlas nadpolovičnej, či 2/3 väčšiny vlastníkov bytov k väčším zmenám v bloku. Je však logické, že k invalidovi by mali byť susedia ohľaduplní.
V blogu sa mi ešte jedna vec nepáči: vyťahovanie vierovyznania na osočovanie ("spomínané zvončeky v kostole") a tvorbu kolektívnej viny. Autorka ideovo v aplikácii kolektívnej viny klesla na úroveň Hitlera, Stalina a im podobných, keď sa to týkalo obyvateľov bloku bez rozdielu a tak odhalila, že zmýšľa obdobne ako tí "závistliví susedia", len v inej veci. Dosť smutné konštatovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte jedna zásadná vec. Právnik

ohodnotil celú vec takto:
"Čo susedom na plošine prekáža?
- zasahuje do práv vlastníkov bytov a obmedzuje ich na bezpečnosti
- je v rozpore s požiarnymi predpismi
- vlastníci nemali byť oboznámení s potrebou zásahov do nosnej konštrukcie schodiska (vŕtanie kotviacich konzol do schodov)
- chýbajúce stanovisko statika".

Absentuje teda tá závisť, ale hlavne v prvom rade statický posudok a požiarno-bezpečnostné predpisy nie sú len nejakými srandovnými papiermi, ktoré môžeme len tak opomenúť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím. Len doplním, že to sú jedny z legálnych dôvodov prečo nesúhlasiť s plošinou. Možno ale hlavným dôvodom je, že s tým proste nesúhlasia a majú na to právo. Najlogickejšie by bolo presťahovať sa. Nik nevraví (okrem blogerky), že by sa mal presťahovať do toho istého domu. Proste sa mu stala nehoda a človek sa musí prispôsobiť. To že mu niekto pomôže v jeho trápení je jeho dobrá vôľa a nemôžete ho k tomu nútiť ani takýmito článkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj Bašternák postavil Bonaparte

proti predpisom, aj Gašparovič ml. svoju vilu. A čo sa stalo!

Tu predsa nejde o predpisy, ale o ľudskosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

opať také typické slovenské

resp. stredoeurópsko/balkánske: možu oni porušovať, ta porušujme kľudne aj my...
Je to rovnaký postoj ako tých, proti ktorým sa tu vzniesla vlna odporu, čiže len ďalšie pokrytecké rečičky o akejsi ľudskosti.
Radšej by sa bolo treba spýtať obvateľov, či by boli proti inému technickému riešeniu presunu Eugena, ako pôvodnému, ktoré nespĺňa nateraz zákonné a bezpečnostné predpisy. Alebo budeme tlačiť na aktuálne riešenie, aj keď sa následkom takýchto nedostatkov stane nejaké nešťastie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Wow, ale si mi dal. A čo morálka, súcit?

Ty si ako tvoja spriaznená duša :

Robert Fico, 2010: "Čo ja s tým mám, že čo je morálne alebo nemorálne. Na morálku sa mňa nepýtajte, ja s tým nič nemám. Mňa to hlavne nezaujíma, absolútne."

https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslíš o morálke takej, kde

pre nedodržané technické problémy padla napr. u nás na plynárenskej v BA budova, keďže neboli dodržané zdanlivo nepodstatné technické parametre??
To je prosímťapekne aká morálka?!?
Ale aby si ma lepšie pochopil: myslel som , aby sme pre jednu osobu nespôsobili omnoho väčšie nešťastie viacerým iným ľuďom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme,

ze o spolocnych priestoroch maju pravo rozhodovat vsetci ich spoluvlastnici.
problem je ale v tom, ze kazdy sa tu vyjadruje o comsi, o com nema bud ziadne, alebo len mediami sprostredkovane informacie. napriklad technicke ci priestorove, vetraju sa len emocie. budem sa drzat len technickych faktov.
je tam vobec mozne z priestorovych dovodov, namontovat presadzovane zariadenie? davam do pozornosti napriklad take poziarne predpisy. a vobec nejde o akusi byrokraciu ci buzeraciu. kto raz zazil poziar v panelaku, urcite okamzite spozornie. mal som tu cest...
no ak je teda ten priestor primaly pre schodolez, som si takmer isty, ze v tom malom priestore NIE JE MOZNE namontovat ziadne technicke zariadenie, ktore by nezasahovalo do unikovych ciest. alebo ano? a kam, z vonkajsej strany muru...?
potom by som asi skor rozmyslal o mensich rieseniach schodolezov ci inom variante. ale niekedy skutocne nie je mozne dosiahnut zelany vysledok v stavajucich priestoroch a radsej treba rozmyslat o inych moznostiach. az po to prestahovanie sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím, že spoluvlastníci vačšinou nerozumejú odborným veciam ohľadom ich domu. Hlavne starší ľudia. Mne skôr išlo o to, že práve oni sa k tomu majú vyjadriť. So zbytkom príspevku súhlasím, lebo nevieme presne informácie o danom prípade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm, no hej, lenže toto práve je

systém, v ktorom Slovensko a časž sveta žije a sa tým riadi: DEMOKRACIA. Je to však zlý systém, lebo ako sa píše aj v psychológii, existuje nejaká krivka inteligencie obyvateľstva, ktorá hovorí o tom, že len nejakých ca 20 percent je schopných v akejkoľvek spoločnosti posúvať "veci" dopredu; nemalá časť je viacmenej zaostalá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mat takychto malomyselnych susedov

je naozaj smola. Namiesto aby sa medzi nimi nasiel nejaky normalny clovek a postavil mu tu rampu zadarmo.
Neviem ci to pomoze,ovsem existuje zakon, neviem do akej miery sa to vstahuje aj na komunalne byvanie,
ktory nariaduje taketo rampy pre postihnutych (hendikepovanych), na verejnych budovach a vsade kde su schody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

želám im iba také starosti,

aké má pán Eugen. Nie väčšie, presne také isté.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME