Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Médiá by nám mali viac dôverovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nejde o dôveru

Mienkotvorné média nevedia, ako to pekne povedať, že to, čím nás roky kŕmili, sú navoňavkované exkrementy. Tak to voňavkujú ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Masové médiá možno normálne musia byť navoňavkované z technického dôvodu, že inak by sa asi samy začali meniť na masovoabrazívne a destabilizovalo by sa publikum, čo by paradoxne mohlo viesť k tendencii či požiadavke podporujúcej jeho ešte väčšie ohlúpnutie. Pre porovnanie ešte v 70-tych rokoch sa u nás tradoval predpoklad či dohad, že nižšie letiace lietadlá nad masovými organizovanými exteriérovými akciami rozprašujú alebo že aspoň kedysi rozprašovávali do vzduchu nejakú formu voňavky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepoužiť slovo moslim,nepoužiť slovo

Cigán/Rom/-v tom sú slovenské media skutočne majstri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Beata Grunmanová je ďalšia, ktorá prehliadla mienkotvorné média. Za socializmu by sa to volalo cenzúra, dnes to nazývame inými slovami, ale podstata je tá istá. Takže teraz už čítať aj iné média nielen tie mienkotvorné. Zoznam je napr. na konspiratori bodka sk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak som označil

produkciu mienkotvorných médií za navoňavkované exkrementy, potom musím priznať, že košpirátorské média zo seba vypúšťajú čistú, prírodne páchnúcu hnačku. Takú tú náhlivo neudržateľnú, rýdzo slovenskú, ako po žinčici s čerešňami, dochutenú tradičnou samohonkou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre Ash

Kde sa dajú podľa teba dočítať pravdivé informácie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)))

No predsa ako za socializmu,nevieš?Prečítaš Sme a Denník N,a potom tie druhé a pravdu máš uprostred.
Roky sme to tak robili a zatiaľ je to najlepšia metoda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V mainstreame sa dá pravda nájsť

medzi riadkami. Mienkotvorné média pretláčajú vlastné videnie sveta, filtrujú a triedia správy, no stále si držia reálny základ. Alternatívne médiá zachádzajú s informáciami oveľa voľnejšie, zverejňujú rôznorodú zmes od kvalitných údajov až po úplné fantazmagórie. Preto je ich celková dôveryhodnosť oveľa nižšia. Konšpiratívne médiá sa spoliehajú predovšetkým na antipatiu svojich konzumentov voči mainstreamu, preto zverejnia čokoľvek spochybňujúce oficiálne tvrdenia. Výsledkom sú skupiny konšpiratívnych konzumentov so sektárskou mentalitou, oveľa silnejšou, než je u konzumentov mainstreamu.
Rukolapným dôkazom tohto tvrdenia je karma mojich predošlých príspevkov - hoci oba obsahujú ten istý názor, jeden má karmu na vrchole a druhý podstatne nižšie. Je to ako varovný prst - s ľuďmi, ktorí ťa hladkajú, keď im hovoríš milé veci, a bijú, keď spomenieš nepríjemnú pravdu, sa do kopy nedávaj.

P.S. Este: Metóda priemerovania informácií z mainstreamu a konšpiračných médií je často nanič. Pravda nie je na polceste, ale niekde úplne bokom. Nedá sa nájsť v médiách, ale tam vonku: v živote, vo vede a umení, v čistom zraku a jasnej mysli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A preto vám dávam plusko a pochvalu pred nastúpenou jednotkou. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sused číta medzi riadkami dokonca aj v teletexte!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pravdivé informácie na tejto planéte nemá veľa ľudí, ovce ako sme my už vôbec nie. Takže ak má niekto záujem tak musí prejsť viac názorov a zasadiť si ich do svojho videnia sveta. V tomto zmysle odporúčam Pjakina a štúdium DVTR to môže objasniť mnohé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Tento príspevok bol zmazaný autorom článku (blogerom)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Pokiaľ chceme žiť v spoločenstve rovnoprávnych dospelých ľudí, musíme zdôrazňovať individuálnu zodpovednosť za svoje skutky. Hodnotenie ľudí podľa ich príslušnosti k etniku, národu, či náboženstvu je neprijateľné, rozhodujúce sú činy daného človeka " A teraz mi vysvetlite, kto tieto teoretické poučky dodržiava a kto ich porušuje? Kto vlastne zisťuje od občana jeho etnikum, národnosť, náboženstvo? Kto a na základe čoho pomáha ľuďom?
Média nám veria, ale tí čo píšu do tých médií neveria nikomu a kto nesúhlasí s ich názormi , tak je nepriateľ. Presne v duchu marxistického hesla: kto nejde s nami, ide proti nám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Zapado europske prostredie"

mi uz pripomina debilnych americkych "spravodajcov".
Masovy vrah, na konte ma minimalne osem mladych zien,ktore boli umucene k smrti.
"Justicia" ho chce uprazit na elektrickom kresle,"humanisti" ho obranuju,ze vraj mal velmi zle detstvo
a preto to spachal, treba ho prevychovat,ved aj on je len clovek.O obetiach ani slovicko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Búrka v šerbli ...

Ako demokrat si vážim názor každého človeka na čokoľvek, aj vtedy, ak s ním nesúhlasím. Z blogu aj z diskusie mám dojem, že hľadanie pravdy je skutočne nekonečný príbeh. Pravdu je veľmi ťažko definovať, má tisícero podôb. Hovorí sa, že koľko je na nebi hviezd, toľko je aj právd. No a teda ktorá je tá pravá, jedinečná, neotrasiteľná ? Celkom poľahky sa však dá definovať ľudská hlúposť, aj tej je možno toľko, ako na nebi hviezd, poväčšine ju však vždy odhalíme. Takže, jediné pozitívum, ktoré som zaknihoval z celého blogu, je apel na zodpovednosť. Ja iba dodávam, že ak by sme k tomu pridali aj pozitívny charakter jedinca a tomu primeranú inteligenciu, žilo by sa ľuďom nielen u nás ale aj vo svete lepšie a nemuseli by sme sa boriť doslova až po krk v takom spoločenskom a politickom marazme v akom sa ľudstvo dnes nachádza. Potom by aj hľadanie a nachádzanie pravdy nebola chiméra, ale realita, lebo by bola takmer všade okolo nás. No a o tom to je. Pokiaľ bude stále na svete dostatok zlých ľudí bez ochoty sa zmeniť, ľudí bez charakteru a zodpovednosti, domnievam sa, že akákoľvek snaha dobrých ľudí o ZMENU k lepšiemu je vopred odsúdená na neúspech, no a to je aj náš prípad. Všetko je to potom iba búrka v šerbli, s prepáčením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to vsetko krasne,az prilis

citujem:charakter jedinca a k tomu primerana inteligencia,zilo by sa ludom nielen u nas ale aj vo svete lepsie.
Absolutny suhlas,lenze taketo nieco neexistuje a nikdy nebude. Mozno ze len v Utopii alebo v Nirvane.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME