Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tvrdý direkt demokrata - čo si zvolíte, to dostanete (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Viete čo?

Ja budem voliť SaS okamžite ako si dáte do volebného programu jednu z nasledujúcich vecí. Žiadna z nich podľa mňa nebude stáť skoro nič.

1) Navrhnete, že obce musia mať účty v iba štátnej pokladnici, nikde inde.
2) Prikážete, aby všetky obce zverejňovali vždy všetky hlasovania miestnych poslancov, menovite a v strojovo spracovateľnom formáte na internete.
3) Navrhnete, že štátom a obcami vlastnené podniky musia zverejňovať všetky zmluvy a faktúry.
4) Navrhnete, aby politické strany nesmeli mať účty nikde inde ako v štátnej pokladnici. Takisto kandidáti na starostu a poslancov obcí.
5) Navrhnete, aby sa na politické strany vzťahoval zákon o slobodnom prístupe k informáciám.
6) Zverejníte štátnu pokladnicu na webe, komplet až po výplatu poslednej upratovačky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Okrem tej väzby na štátnu pokladnicu, všetko je súčasťou politiky SaS. Otvorené dáta, informovaná spoločnosť.

Všetky riešenia sú založená ne jednoduchej úvahe - lacnejšie je dať dáta a informácie voľne k dispozícii, pretože potom sa nájdu v spoločnosti ľudia, ktorí nemajú po večeroch inej zábavky ako sa v tých dátach prehrabávať a hľadať kadejaké nezrovnalosti. Je to lacnejšie ako živiť kopu štátnych kontrolórov. A naopak, ak oo kontrolu niečo nikto roky nezakopne, asi to pre spoločnosť nie je problém a dôležité.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hej?

Iste. "Okrem" tej väzby, ktorá je podstatná. Ja som tiež operná speváčka, "okrem" toho, že nie som.

Bavíme sa zrejme o dokumente Agenda 2020.

1) Tam nie je.
2) Tiež nie, samozrejme. Nezaujíma ma "zverejňovanie materiálov zo zasadnutí". To aj tak väčšina obcí robí. Zaujíma ma hlasovanie, menovite, ku každému bodu. Nie počty hlasov.
3) Nie je. Aby som bol férový, je tam presunutie štátom vlastnených podnikov pod infozákon. O podnikoch s väčšinovou účasťou obcí ani slovo.
4) Nič. Keď toto niekto v parlamente navrhne, budem úprimne prekvapený, priam šokovaný. O financovaní politických strán nie je v programe Agenda 2020 ani ťuk. Asi je to nepodstatné, že.
5) Hh. To iste.
6) Týždeň po tom, ako toto niekto relevantný navrhne, sa Gerlach zmení na sopku chrliacu tekuté hélium, uvidíte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenský volič je ako bitá žena.

Ak sa jej spýtaš, prečo neodíde od svojho tyrana, tak ti ešte vynadá. Najlepšie sa nestarať...
Čo však jej deti?
A čo my voliči SaS, prípadne OĽANO (prakticky jedine normálne strany)? To máme kvôli tým nepoučiteľným blbcom, ktorý donekonečna opakujú tu istú chybu (najprv Mečiar, potom Fico, a ako to tak vyzerá, po Ficovi Danko) naozaj odísť zo Slovenska?
Neviem! Naozaj neviem, ako natlačiť do tých dutých hláv trochu toho rozumu :-( Je to iste syzifovská robota a ja Vám v tom držím palce, no ak Vám môžem poradiť, skuste radšej aj iné fóra. Neviem či Nový čas má podobné fórum ako SME (nechodím tam), ale ak áno, tam určite skôr nájdete "materiál", ktorý treba "poľudštiť". Medzi čitateľmi SME sú voliči Smeru v menšine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

voličov smeru nepresvedčí.

treba presvedčiť voličov siete a mostu, ktorí boli podvedení. to y nemalo byť také ťažké. proste zjednotiť opozičných voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To by nemalo byť ťažké? Ste ma pobavili. Čo urobili voliči Mostu a Siete voči svojim čerstvo zvoleným zástupcom, keď ich 4 dni po voľbách jasne a zrozumiteľne podviedli? Nič. Čo by sa obťažovali od svojich zástupcov niečo požadovať. Alebo že by dokonca boli títo voliči spokojní s tým, ako poslanci Mostu a 2 oká zo Siete vlastnými telami bránia Kaliňáka na ministerstve a Fica vo svojom byte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vžite sa do tych voličov siete...

podviedli ich, veď dokonca predsedovia podviedli aj vlastnych stranikov, tak co taky volič nestranik ma robiť? akurat sa utvrdi v tom, že politikom sa neda veriť. vy čo byste urobil keby vas politik tak podrazil? napisal by ste blog, možno by ste z tej strany vystupil (čo tušim niektori aj spravili v sieti)..a čo viac? fakt ma zaujima čo môže taky oklamany volič urobiť aby ste mu uznal, že "dobre si sa zachoval".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, blogéri napísať články na blogy. Aktivisti urobiť nejakú kampaň a vyzvať spoluvoličov na podporu... Opakovane to pripomínať. Prihlásiť sa k "svojmu" poslancovi. Tých možností aj zdanlivo drobných, nenápadných je veľa. A práve také drobné stačia. Činy, ktoré tvoria väzbu medzi voličom a svojím poslancom.

Ale nič - to je to najhoršie a aj najzbabelejšie. Demokracia bez zodpovednosti za svoje činy nefunguje dobre. Vidíme to, keď sú bez zodpovednosti k voličom politici. A rovnaké je to aj, keď si svoj diel zodpovednosti za osud krajiny zabudnú vziať aj občania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale odkial viete že

nespravili nič?? masivne demonstracie sa nekonali, to je jasne ale zas ludia predsa na FB dali pentasieťarom jasne najavo čo si o ich kolaborácii myslia. A uprimne...prihlasit sa k "svojmu" poslancovi...je to vlastne este "Váš" poslanec ak vás zradil? alebo už nie? a najmä - občania si svoju zodpovednosť za vysledky volieb vyžerú až do dna...tak ako po každých voľbách. sas ma teraz ulohu presvedčiť opäť viac ľudí aby jej v buducich voľbách dali hlas...tym že ich budete odsudzovať za to že sadli na lep podvodníkom, tým ich nepresvedčíte.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME