Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pravidlá slušného správania do politiky nepatria (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Niečo o slušnosti ...

Slušnosť by vždy mala patriť k charakterovej výbave každého obyčajného, slušného a dobrého človeka. Ibaže chyba lávky, v dnešnom svete, a obzvlášť u nás, kde u rýchlozbohatlíkov a skorumpovaných politikov prevláda naopak kultúra amorálnosti, je temer nemožné dožadovať sa od nich slušnosti. Veď inak by nemali na úkor tých obyčajných, slušných a dobrých ľudí to, čo majú - tučné kontá, prepychové vily, drahé autá, klenoty, róby, obleky, dovolenky v prestížnych destináciach aj niekoľko krát za rok a mnohé iné veci, ktoré ich katapultujú medzi smotánku v našej spoločnosti. Ich životný cieľ nie je to, aby sa u nás mal každý dobre. Naopak najchudobnejšie vrstvy a odkázaných patologicky potrebujú k tomu, aby boli na ich dobrej vôli závislí často iba za úbohú almužnu a teda aby im nijakým spôsobom nestáli v ceste za vytúženým bohatstvom - ich trvalou modlou. Často to ospravedlňujú tým, že ony však nie sú nemorálni, ale iba rýchlejší ako tí druhí. Keď rýchlejší, tak asi len v páchaní protizákonnosti, klamstiev a podvodov. Na to však nie je potrebná rýchlosť, ale iba obyčajná bezcharakternosť. Nepoznám slušného superboháča ani poctivého rýchlozbohatlíka. Ak by neklamali a nepodvádzali, nikdy by sa k svojim veľkým majetkom nedopracovali. A je to o to smutnejšie, že ich to vôbec nemrzí, aj keď veľmi dobre vedia, že je to vždy na úkor niekoho či niečoho. Však ony sú iba rýchlejší ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čakať od SNS normálnu politiku

a slušnosť, sme si museli už dávnejšie odvyknúť. K ostatnému prejavu "parlamentnej demokracie" len toľko: čert vezmi horalky, tričká, transparenty a pod. Sú to detinské dôvody na sebaprezentáciu. Pokiaľ vážený pán predseda oboch inštitúcií - NRSR i SNS - nedokáže zabezpečiť riadnu účasť poslancov (najmä koaličných) na práci parlamentu, môže sa dať so svojimi nápadmi, s prepáčením, vypchať. To takzvané "teátro", ktoré mu prekáža, má prvopočiatky v správaní sa tých, ktorí sú presvedčení, že keď vyhrajú voľby, môžu všetko. Vraj. Ak mu doteraz nedošlo, že názov parlament je odvodený od slova parlare - hovoriť, je to katastrofa nielen jeho, ale pre celú krajinu. Parlament má v normálnej demokracii povinnosť nielen dať slovo každému poslancovi, ale o poslaneckom návrhu aj diskutovať. To o.i.znamená, zasadnutí sa aj zúčastňovať. Ak bude toto samozrejmosťou, excesy, ktoré pána predsedu tak trápia, vymrú samy. Pretože na ne nebude čas ani chuť. Stanú sa zbytočnými, nehodnými vzdelaných ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už prvý odstavec naznačuje, že článok nie je o slušnosti, ale ide len o pro opozičný politický príspevok. Takže som ho ďalej ani nečítal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani si nemusel, je to presne ako si napísal :) Ja som to dočítal ale bola to strata času.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

danko je *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy SNS konečne otvorí témy, ktoré

trápia 90 % Slovákov? Prečo Slováci oidchádzajú za prácou do cudziny? Lebo VIAC zarobia. Ostatní, ktorí zostávajú doma nadávajú, áno aj na EU, a dokonca možno takúto EÚ, ktorá rieši všetko možné len nie to, čo nás najviac trápi, aj preto ju mnohí nemajú radi. Je jasné že podnikateľom takáto situácia vyhovuje, ak sú mzdy v priemere 3 x nižšie ako vo fabrikách u nich, jasajú. Ak sú náklady a ceny nehnuteľností nižšie, skupujú a spokojní, ao dobre nakúpili sedia si na verandách a večer si idú dať z ich 2-tisícového dôchodku dobrú a lacnú /pre nich/ slovenskú večeru. Médiá vo vlastníctve finančných skupín rerodukujú čudné analýzy, ako sa Slováci s ich mzdami a dôchodkami majú lepšie ako napr. švajčiarski dôchodci. Politické strany a odbory okrem výnimiek sú ticho tichúčko, takže Slováci - pracovníci či zamestnanci, kto nám dá vyššiu mzdu ak si ju sami nevybojujeme? No nikto, a hotovo ľudia boží.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME