Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Politická korupcia za 10 000 eur poškodila odberateľov tepla o milióny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

A co ste podnikli proti

tomuto svinstvu sudruh Galek
http://spravy.pravda.sk/ekonom...
velke kulove a Spirko - Penta vam SAS , klepe volebne programy. Tak radsej custe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podali sme trestné oznámenie

Voči korupcii z blogu, ktorá sa stala v roku 2014 pri prijímaní zákona o tepelnej energetike sme podali trestné oznámenie.
Svinstvo, na ktoré poukazujete sa stalo v roku 1999, resp. 2004, kedy SaS ešte neexistovala a ja osobne som ešte len začínal študovať na vysokej škole.
Rozhodnutie v súdnom spore však prišlo v roku 2015, teda v čase keď sme mali jedninú vládnu stranu, ktorá sedí na Súmračnej, odkiaľ vypisujete svoje príspevky.
Skúste sa na to preto opýtať nadriadených. V ovplyvňovaní vyšetrovania či sudcov majú bohaté skúsenosti, sám ste ich spomenuli.
A rád by som vedel, odkiaľ beriete informáciu, že strane SaS klepe Penta volebne programy. Svoju časť som ako tímlíder pre energetiku písal spolu so svojím tímom, v ktorom nie je nikto z Penty. Alebo podľa seba súdim teba?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

opytajte sa sudruha Mihala

ako chodil do Digitall parku ako na klavir. A tie dalsie kecy o Sunracnej su na smiech , volil som SMK lebo mala najlepsi ekonomicky program, ala Rakusko, samozrejme nie podla Goril.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tebe Spirko klepe kladivom po hlave sudruh Modral.
Typicky nonsens cvoka zo sumracnej, ako cez kopirak, vsade samy Spirko, vycucany z prsta.
Staci, aby si si pozrel roky, o ktorych sa hovori a nemozes nijak tieto bludy vypisovat, jedine, ze mas prievan v gebuli.

SMK ma najlepsi volebny program mozno tak medzi ucastnikmi lobotomickeho kruzku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skutok sa nestal

pokiaľ máte k dispozícii len prepis emailovej komunikácie, tak asi nikto neodvisne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Cieľom vyšetrovania má byť aj zaistenie ďalších dôkazov. A týchto je naozaj požehnane. Napokon včera aj samotný aktéri sa k skutku priznali, akurát sa vyjadrili, že na tom nevidia nič zlé. Nech teda rozhodnú orgány činné v trestnom konaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

otázne je

či sa orgánom bude chcieť zaisťovať. Ako v kombinácii s verejnými vyhláseniami to úplne postačuje na začatie vyšetrovania, ale pokiaľ bude z hora tlak, tak sa nikomu nič nestane.

I keď na druhej strane, keď už nič iné, možno sa zopár ľudí rozhodne v nasledujúcich voľbách hlasovať inak. Ale zatiaľ je Slovensko tak prežraté korupciou a kontaktmi, že aj Rumunsko je pred nami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ta posledna veta bola myslena ako vtip?

Ja si myslim , že človek , ktory sa aspon chvilku pohybuje v politike , by nemal take vety napisat , pokial hned za tym neupozorni , že to myslel ako vtip alebo aspon ako ironiu.
Lebo každy čo sa v poslednych cca 20 rokoch zaujimal o akykolvek na verejnost prevaleny podvod politickych nominantov na štanom majetku dobre vie , ako to v takych pripadoch prebieha - stači napisať , že za tych 20 rokov nebol odsudeny ani jeden politicky nominant / to je konštatovanie krajskeho prokuratora/ . Takže je uplne jedno , ake su dokazy , kedže - podla vyjadrenia načelnika NAKA - dany rezultat /vysledok vyšetrovania / je vyrazom rozhodovacej činnosti organu činneho v trestnom konani , ktory je obligatorne povinny dodržiavať zakladne zasady trestneho konania , inkorporovane v jednom z trestnych kodexov stanovujuci povinnost organu činneho v trestnom konani postupovat tak , aby bol zisteny skutkovy stav veci , o ktorom nie su dovodne pochybnosti , a to v rozsahu nevyhnutnom na rozhodnutie , akcentujuc zasadu volneho hodnotenia dokazov , podla ktorej organy činne v trestnom konani a sud hodnotia dokazy ziskane zakonnym sposobom podla svojho vnutorneho presvedčenia , založeneho na starostlivom uvaženi všetkych okolnosti pripadu jednotlivo i v ich suhrne nezavisle od toho , či ich obstaral sud , organy činne v trestnom konani alebo niektora zo stran - to bol cicat JUDr. Daniel Goga , riaditel NAKA. A to , že ten vyšetrovatel nezaistil ZAKLADNY DOKAZ , to ho už akosi netrapilo , v pohode spolupachatelov označil za svedkov a vlastne sa v tom pripade nič strašne nestalo.
A tod takychto organov činnych v trestnom konani niekto - a dokonca poslanec - čaka , že niečo vyšetria ?
Keby to nebolo trapne , tak je to celkom smiešne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

k+

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tí chudáci v králikárňach znesú všetko.

Nikto ich nepovažuje za plnoprávnych občanov, už za socializmu ich volali "balkoňáci", sú vhodní len na to, aby robili otrokov vo fabrikách a čušali.

V tomto prípade štát na nich zvalil svoje sociálne bremeno - tí chudáci svojimi poplatkami za teplo udržujú zamestnanosť v "sociálnych podnikoch" - teplárňach, v ktorých najväčšie záujmy (a podiely) majú mestskí činitelia, ktorí bývajú pekne vo svojich domoch a ušetria na kúrení. Aj štát je rád, pretože z každého predaného (a strateného v teplovodoch) mu sype DPH do kasy.

Nezabúdajte, záujmom štátu je vytiahnuť čo najviac z vrecák občanov, má z toho DPH, aby pokryl svoje ničivé náklady.

Mimochodom, to v tom parlamente majú slabé taxy, keď len z obyčajného zateplenia jedného paneláku (síce trocha väčšieho) v hodnote ani nie pol milióna, niekto dokáže vyryžovať nové, vo full výbave ASX.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nejde mi do hlavy niekoľko vecí

1. v danom čase nebol Jaroslav V. poslancom
2. v danom čase (a ani dnes) lobbing nie je zakázaný. teda lobista môže dostať peniaze za to, že ovplyvní zákonodarcov
3. pokiaľ sa nepreukáže, že poslanci dostali za zmenu názoru zaplatené, ovplyvňovanie (a ani ovplyvnenie) ich názoru nie je trestné.
takže, podľa mňa, ide o búrku v pohári vody
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. nie nebol, bol zaplateny za to aby vtedajsich poslancov ovplyvnil. Zistit akym spôsobom bude úlohou organov cinnych v trestnom konani

2. korupcia a lobing su dva rozdielne pojmy a je velmi smutne pokial prah citlivosti spolocnosti je nastaveny tak nizko, ze niekto povazuje 10.000 eur za jedno slovo, skryte ovplyvnovanie poslancov, ci presadzovanie zaujmov oligarchov vo vyrazny neprospech ludi za nieco ine. Navyse tym ze zakon o lobingu neexistuje, automaticky to neznamena ze kazda korupcia sa da skryt za tento pojem. Tu je specifikacia z ponuky, nech si urobi usudok kazdy sam - podpora optimálneho prístupu zo strany gestorského výboru NR SR k obsahu a kľúčovým paragrafom pripravovanej novely Zákona o teple.
Navyse jeden z akterov v poslednom maily konstatoval, ze "mail bezpecne vymazal"...

3. mame zdokumentovanu ponuku, poziadavku, sumu a aj platny zakon, na ktory doplacaju desattisice ludi na Slovenku az do 300 eur rocne/domacnost/sezona. Naozaj druhej strane su majitelia teplarni, ktori situaciu particne zneuzivaju. Ako povedal Jozef Viskupic - stav zapasu teplari:spotrebitelia je 10:0. Za ukradnutie cokolady by sme sekali ruky, no na druhej strane miliony, ktore si oligarchovia ulievaju cez "spravne" natsavenu legislativu su nam lahostajne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerieš ho

dokonale prazdny obsah je smeracky brigoš , ktory je plateny za to , aby tu obhajoval smeracke podvody / rovnako ako ini su alebo boli plateni za to , aby obhajovali modracke podvody/. Jeho nezaujima ani logika , ani dokazy , on len nejako musi zareagovat , od toho je plateny :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veď píšem (medzi riadkami), že v podstate ide o spôsob, akým lobista ovplyvnil poslancov.
ak použil štandardný spôsob (kešovku), bude to veľmi ťažko preukázateľné, pokiaľ sa niekto neprizná.
ak im napísal email s finančnou ponukou, tak si za soju hlúposť ani nič iné nezaslúži
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najhoršie na tom je, že psi štekajú, karavána ide ďalej a občania sú zdieraní zas a znovu zo všetkých strán. Som znechutený životom v tejto skur.... krajine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto všetko má určitý zmysel

Aj keď je jasné, že sa nič možno nevyšetrí, lebo to tak niekto nakáže, veď to vídavame dnes celkom bežne, tak sa ľuďom možno pomalšie, ale predsa len otvárajú tie zaslepené oči. Ak sa na niečo poukáže verejne, je to ťažšie ututlať a obzvlášť, ak sa toho chytí aspoň jedno médium a začne to rozpitvávať. A smerákom a ich marketingu opäť pribudne vráska na čele, lebo sa toho budú musieť nejako zbaviť. Treba ich zavaliť takouto robotou a budú robiť chyby pri väčších a podstatnejších kauzách. Len do nich!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V 70tych rokoch študovalo na vysokých školách cca 50 000 študentov.

Zhruba 50% patrila k špičke, čo je 25 000 študentov.

Dnes v SR študuje 160 000 a v zahraničí cca 30 000.

Prieskum ukázal, že len 30% študentov študujúcich v zahraničí zvažuje o návrate do SR.

Niet väčšej kritiky ako je skutočnosť, že budúca elita národa sa prakticky vysťahovala.

Čo sa týka organizácie trhu s energiou - riešenia sú známe od roku 2009.

Ale tieto riešenia zavádzajú korektnú súťaž na trhu, ktorá tlačí na náklady a znižuje ceny, pri zachovaní primeraného zisku pre investora.

Naša úprava zákona vylučuje súťaž, umožňuje zvyšovať náklady a presúva riziko investora na spotrebiteľa - z dodávateľov energie sa stáva systém, kde majiteľ spočítava výšku svojho bez rizikového dôchodku - pretože ceny si vyloboval na URSE.

Nakoniec predseda URSO to v Pravde priznal nasledovne:

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví teraz po rozsiahlej kontrole zistil, že firmy roky do cien dali aj položky na nevyžívané siete, trafostanice či prázdne plynovody. A to napriek tomu, že na ne nie sú napojení žiadni zákazníci.

Šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík tvrdí, že úrad mal roky podozrenie o týchto praktikách, ale nevedel ich overiť.

Nuž a lobovanie cien doplatkov v súvislosti s OZE a kogeneračných systémov umožnilo, aby ceny vzrástli napr. u kogenerácie za dodávanú elektrinu z 30 euro na viac ako 86 euro .

Diví sa niekto, že od roku 2007 vzrástli ceny elektrickej energie o 100%? Ale podiel silovej energie je len 30% z celkovej ceny, zvyšok sú regulované ceny.

Ešte v roku 1992 bol podiel distribúcie cca 30% z celkovej ceny.

Je to rast energie o 100%, ktorý vyvoláva ekonomickú krízu.

Nie je možné povedať nič inšie, len že táto ekonomická kríza bola vyvolaná cielene a značný podiel na nej má rast ceny energií dosahujúcich až 100% voči roku 2008.

Zbytok je už len o tom, kto si dal tieto peniaze do vrecka.

http://eis.honors.sk/eis6/
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME