Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vracia sa doba protestsongov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ide skor o ubohe PR

tej dievciny ako o protestong. Kryl sa musi urcite krutit v hrobe, ked ho s nou porovnavaju. Okrem toho situacia s moslimami sa vyriesi, len to vyzaduje trosku casu pokial sa niektori prebudia. Za totaca to bola definitiva, ktora vlastne cez smerdov pokracuje dalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja ich rozhodne neporovnávam

tento môj článok je práve o zásadnom rozdiele v tých dvoch historických dobách.
Že proti režimu, odtrhnutému od reality bude opozícia, to považujem za nutnú podmienku prežitia. Že v konkrétnej oblasti vyjadrenia odporu je to teraz na úrovni, na ktorej to je, to mňa teda vôbec neteší. Ako som napísal, rád by som sa dožil aj na Slovensku niečoho normálneho aj v tejto oblasti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

" za totáča bola definitíva "

Nie, definitíva chvála Pánu Bohu v tomto neexistovala a neexistuje. Akokoľvek sa nás neomarxisti snažia presvedčiť, že "si máme zvyknúť". Ja osobne som si nezvykol ani vtedy a nehodlám si zvyknúť ani teraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

41 rokov

a 2 roky je velky rozdiel. prve je polovica zivota, druhe kratkou epizodou. uvidime ako si svet poradi so slepou ulickou vyvoja politickych stran, ktore v dobe kozmickych rakiet stale cvalaju na konoch z 19. storocia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Revolucna situacia

je pre revoluciu dolezita univerzalne a aj dnes. Dolezite je sklamanie z nedostatocneho zlepsovania situacie v porovnani s predstavami.
Robotnici su dnes na ustupe. Ich zivotny standard aj politicky vplyv klesa. S vynimkou niektorych vyspelych zapadoeuropskych krajin vladne beznadejnost. Beznadejnost vsak brzdi snahu o revolucne zmeny.
Napriek tomu sa sucasny system brani. Ciastocne ventilujucimi hnutiami ako Kotleba, LePenova a Trump a ciastocne odvadzanim pozornosti fejsbukom a protestnymi songmi.
Takze dnesny revolucionar sa stane fejsbukovym frendom spevacky protestneho songu co povazuje za historicky cin na urovni odbachnutia carovej sesternice z druheho kolena.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako vraví klasik

kým sa nepoučíme z vlastnej histórie, budeme si ju musieť ods rať znova a znova... treba proste začať tam ako sme to po 89tom kolosálne pojesrakašľali absenciou akéhokoľvek náznaku dekomunizácie... následné prebratie moci boľševicko-eštébáckymi organizovanými zločineckými skupinami bolo potom len logické - pričom na frontmanoch hrajúcich politických šašov v podstate vôbec nezáleží

konkrétne sa to celé pokazilo keď kto iný ako ten príslovečný " múdry šašo " z komediálneho žánru - áno, Stano Štepka - si dovolil triviálnu výzvu "poďme na nich lopatou"... ale dav vychovaný havlovským appeasementom a kolaboráciou s čalfovcami (vyhandloval beztrestnosť pre komančov za staroch ujské kreslo a lucerničku ako protizákonný bonus) sa hral na slniečkárskych humanistov a bohorovne (a z dnešného pohľadu superde bilne) odpovedal naučenou mantrou "nie sme ako oni" pričom ani nechápal čo to znamená

takže späť k Stepkovi a k lopatám... alebo potom len čakať že sa náznaky civilizácie objavia v časovom horizonte keď zdochne posledný komunista (a pozor, oni si medzitým vychovajú ďalšie generácie zmr dov - len pozrite čo sa deje v polícii či súdnictve... o zradoslavoch v politike nehovoriac)

záverečné mravné poučenie je štandardné: posledný zhasnite
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepomýil si si článok

pod ktorým si chcel napísať tento diskusný príspevok?

Lebo ten môj článok je o tom, že pôvodných "našich" marxistov nahradil ideový import zo Západu. Z môjho pohľadu sú tí naši pôvodní v danej konštelácii žiaľ skôr v pozícii menšieho zla. A to je tá skutočná tragédia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto nemôže napísať

nikto, kto sa akýmkoľvek spôsobom v minulom režime ocitol v blízkosti nejakej perzekúcie. Skutočnej perzekúcie, mlátenia, zatvárania, fingovaných vykrádačiek a nainštalovaných ploštíc, kádrových spisov, udávania, zastaveného profesionálneho rozvoja, vyhrážok, emigrácie, čohokoľvek. To môže napísať jedine niekto, kto z minulého režimu profitoval. Či už osobne, alebo cez famíliu. Môžeš sa hrať na "pravičiara" a "zástancu slobody", koľko len chceš.

Čítal si komunistický manifest a nesúhlasil si s ním? Ja som ho nečítal. Lebo som nemusel. Lebo som vedel, z bezprostrednej skúsenosti, čo to komunizmus je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Manifest som čítať chcel

podobne, ako ma zaujímali aj iné (pokiaľ možno kratšieho rozsahu) texty, ktoré približovali skutočné ciele marxizmu, ako ideológie.

A uznávam, že som sa zle vyjadril. Nie tých reálne minulých komunistov považujem za menšie zlo. Ale ich pokračovateľov v dnešnej dobe, t.j. konkrétne fica, kotlebu, bugára a podobnýchl. O tých je totiž dosť dobre známe, o čo im ide. Avšak o neomarxistoch (Poliačik, Nicholsonová) sa to všobecne nevie. Práve preto, že na to je potrebné pochopiť ideologické základy (frankfurtskú školu, napríklad).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z tvojho celého

článku vyplýva, že nemáš ani tušenia o tom, čo komunistický režim spôsoboval ľuďom. Vytvárať akúkoľvek paralelu medzi ľuďmi, ktorí bojovali proti komunizmu a dnešnými nositeľmi "zakázaných" -- na Slovensku väčšinových -- názorov, ktorých je plný slovenský internet, je amorálne a zvrhlé.

Je to pľutie na hrob každému slovenskému sedliakovi, ktorému komunisti ukradli kravu a pole. Mojej nebohej susede, ktorá nebola prijatá na VŠ, lebo ju udali, že chodí do kostola. Môjmu dedkovi, ktorého komunisti zavreli. Môjmu strýkovi, odsúdenému za nepovolené opustenie republiky.

Nie, obyvatelia oupenspejsových hydinární, ktorých tatko bol v KSS, dedko bol ľudák a oni "bojujú za slobodu" na facebooku a ktorých jediným skuočným problémom je vlastná hlúposť a neschopnosť, to nie sú "moderní disidenti".

A ty považuješ Poliačika za nebezpečnejšieho ako Fica?. Áno, tomu rozumiem. A je to plne v zhode s názorom, ktorý som si na teba spravil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

qlgebraik,

presne tak! Vidím, že si spravodlivo rozhorčený.

Práve preto sa trochu čudujem, že Ťa opustila ostražitosť a nevnímaš príznaky toho, že podobná doba by sa mohla vrátiť. Možno nie hardcore, ale len taká mäkká nesloboda.

Máš pocit, že Ťa dnes nemôžu sledovať ešte dôkladnejšie ako vtedy? Máš pocit, že neexistujú sofistikované nástroje na to, aby Ťa onálepkovali a zdiskreditovali tak, že Tvoja dobrá povesť už z prachu nevstane, keď sa nejakým spôsobom staneš pre systém nepohodlným? Médiá sa nás nesnažia klamať a masírovať nám mozgy?

Máš pocit, že o slobodu a demokraciu už nebude potrebné bojovať a že sú zaručené na večné časy?

Ak áno, tak Ti gratulujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale ono sa

tá doba vracia. A jej návrat spoznáme podľa toho, že naši fcb bojovníci za slobodu budú tlieskať. Bez ohľadu na to, či majú na svojom falošnom FCB profile na pozadí Tisa, Putina, alebo Miltona Friedmana. Komunisto-ľudácke rodinné dedičstvo sa nezaprie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

qlgebraik,

vieme, že je prirodzené pre mladých ľudí bojovať proti niečomu alebo za niečo.ˇMožno sme to my, ako mladí, mali "jednoduchšie" v tom, že sme vedeli, v čom je spoločnosť chorá a proti čomu protestujeme.

Dnešná mládež, aj tá na západe, je vychovávaná v krásnych myšlienkach o tom, ako by svet mal vyzerať. Lenže podľa predstáv koho by mal tak vyzerať - to je otázka. Dajú sa na ňu nájsť odpovede.

Nejako sa aj v našich médiách premnožili dezorientovaní moralizátori a vychovávatelia, majitelia najsprávnejších predstáv o slobode a chode sveta. Podujali sa zmeniť spoločnosť "k lepšiemu" a veľmi sa čudujú, že niekto to ich "lepšie" považuje za horšie. Nie sú pomaly schopní ani len tolerovať iný názor. Čo mi to len pripomína?

Ale občan nepotrebuje vychovávať a dostávať poza uši, keď nesúhlasí. Občan môže súhlasiť alebo nesúhlasiť podľa vlastného uváženia a nebyť za to šikanovaný, napr. nejakým ľudskoprávnym komandom.

Spoločnosť akútne potrebuje zásadné zmeny, nové myšlienky, mysliteľov a odvážnych ľudí, ktorí sa nebudú báť prevratné myšlienky realizovať a pôjdu aj proti prúdu. /Za odvážnych nepovažujem mladých ľudí s tričkom Che Guevaru, prípadne tých, ktorí do opačného názorového tábora hádžu rôzne predmety/.

Ako občan nepotrebujem, aby mi niekto hovoril, čo si mám myslieť a ak si to nemyslím, iste trpím nejakým druhom fóbie etc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sa prosim ta ukludni.
Pretoze si nejako vo svojom inkvizicnom zapale zabudol, ze komunizmus neboli len 50-e roky. Ze to bolo aj obdobie normalizacie a spol. A ze tie etapy nie su totozne v metodach, ci ich rozsahu, ktore boli komunisti ochotni pouzivat.

Pokial sa niekomu nepacia dnesni socialni inzinieri (nech uz sa oznacuju akokolvek) a porovnava ich s ich analogiami z dob komunizmu, ma na to pravo a netvrdi nic nepravdive - urcite nie kvoli tomu, ze ty mas cervene zatmenie pred ocami.

O Ficovi sa btw. vie, kto je, co je a kym-cim bol. Zato ti ostatni sa casto skryvaju za dobre marketingove nazvy a vychadza im to. Skryte zlo je v principe nebezpecnejsie, nez to otvorene - pretoze kym si ludia uvedomia, co je zac, moze napachat daleko vacsie skody. Vratane tych, ktore hned nevidno, alebo ludom s vymyte mozgy, ze to je vlastne dobro.
Nauspesnejsi Satanov trik bolo, ze presvedcil ludi, ze neexistuje - ako sa vravi.

Dnes ti kamo kravu neukradnu, dnes ti ju slusne odnimu, pretoze nesplnas hygienicke a veterinarne podmienky na jej chov a vobec - zivocisna vyroba je zla, anooooo
Pole ti nevezmu, len ta nakvotuju, vysypu na teba zakazy a prikazy, lebo pestujes viac, nez smies, alebo nieco, co sa im nepaci
Ked povies nieco, co sa im nepaci, tak prijmu paragraf do Trestnaku o "hate speech" a si v loji
O pracu prides len preto, ze verejne povies nepohodlny nazor.

Vymena donucovacich prostriedkov veci nezmeni, komunisti tiez verejne nenarazali na kol a neupalovali na hranici, ako v stredoveku, ale zeby z toho vyplyvalo, ze su lepsi a spravodlivejsi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Skryte zlo je v principe nebezpecnejsie, nez to otvorene" - nie som si isty tvojim logickym vyvodom. Nicholsonovej skryte zlo je nebezpecnejsie ako ficova sro co tu pre seba hrabe?

"O Ficovi sa btw. vie, kto je, co je a kym-cim bol" - preco potom musim zit v krajine kde ho voli 40%, o com tt vyssie tvrdis ze toto je menej nebezpecne ako nejake marginalne percentualne strany ktore hlasaju a by presadzovali este hlupejsie myslienky.

Bloger sa tu ohana terminmi marxista, neomarxista, blablabla, pritom na 99% vsetci co idu do volieb by prijimali rovnake zakony, lisia sa len v miere hluposti (kolesikmi na m2) ktorou (ne)ovplyvaju - namatkovo ked ten s doktoratom z vumlu riesil (dodrbal) odvody zivnostnikov, kazdy druhy den prisiel s novym vypoctom lebo ten predosly bola cista haluz. To ze tu mame na vsetko prikaz/zakaz a uz len oproti poliakom podnikat tu je ako za trest, to neriesia ziadni (neo)marxisti. V podstate jedine ako take nadychnutie k normalnosti a mensiemu statu si pamatam len za dzurindovych vlad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

* mas to dopovedane dalej aj s dalsim zdovodnenim preco.

* lebo narod ma taku vladu, aku si zasluzi. Ked ho ludia chcu, tak ho maju.

* a co ma byt? No tak eventualne 99% je neomarxistov a alebo nejakych alternativ z paralelnych vesmirov. To ale nijako nie je v rozpore s autorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fica ani tak nie, ale skôr blahu, ale ten sa tým aspoň netají. Fico je oportunista, ale nie extrémista.

Mimochodom, tá pokuta na majiteľov hotela, že nechceli ubytovať Turkov, čo na to hovoríš v kontexte sedliaka, ktorému ukradli kravu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hovorím, že

konali protizákonne, a to úplne jednoznačne. Viď zákon 365/2004, paragraf 2, odsek 1 a paragraf 3 odsek 1.

A že zákony sa v demokratickej krajine -- a my zatiaľ *sme* demokratická krajina -- majú dodržiavať. A že analogický zákon má schválená každá demokratická krajina. A že to tak je dobre. Pretože právo úplne nomálneho tureckého študáka ktorý si prišiel pozrieť Bratislavu nebyť otravovaný a popoťahovaný a okrikovaný nejakou sliepkou má prednosť pred duševným pokojom tejto rasistickej hlupane, ktorá vedie úspešný hotel s hodnotením 1/5 na tripadvisore.

Ak by to spravili v Amerike, tak tí Turci odídu do mesiaca s vlastníckymi právami na celý ich hotel.

A ešte hovorím, že keď mi na toto napíšeš ten štandardný gambit o zákonoch za komunizmu (prípadne za Hitlera), tak sa stavím o tri upvoty, že tvoj tatko bol komunista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A kam chceš ísť?

Do toho merkelovského slniečkárskeho Nemecka? Alebo si myslíš, že v socialisickom obamovskom USA je to lepšie? Či napokon najradšej skončíš v putinovskej náruči rodnej totality? Alebo aké je to mravné poučenie?

Ako by si si bol istý, že s tou lopatou nebudú rozdávať práve tí, ktorí by si najviac zaslúžili ňou dostať? Myslíš, že by tým 10 spravodlivým odovzdali svoje kádrové neskartované posudky, aby dobrovolne dostali po papuli?
Alebo si len obdivovateľ blázna Vaskyho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj liberťáci chcú rozbiť svet, v ktorom vyrástli - zostať sám proti všetkým, to je konečne ten vytúžený stav, nie? Zničiť pravidlá. sám si určovať čo chcem a čo nie...

Kšefty a individuálne kontrakty :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 102
 2. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 21
 3. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 20
 4. Andrea Čajkovičová: Vianočné stopovanie môjho života, zastavil mi Boris Kollár. 20
 5. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 19
 6. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 19
 7. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 18
 8. Eva Jarábková: Žiaden štát nie je pre všetkých 15
 9. Zuzana Števulová: Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru 14
 10. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 12

Rebríčky článkov


 1. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 2. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 3. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 4. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 5. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 6. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 7. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 8. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 9. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 10. Štefan Vidlár: Karty

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku
 10. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?