Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pod Tvoju ochranu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Neuveriteľné, neskutočné...!!!

Takže -vraj pomohla modlitba, a asi nad tým by sme sa mali od srdca a vo viere vážne zamyslieť (autora by to asi potešilo).
Ja si ale dovolím zamyslieť sa nad niečím celkom iným, v podstate "prízemným, svetským." Nad donebavolajúcou  nie modlitbou, ale pyramidálnou nezodpovednosťou ako vodiča auta a jeho spolujazdca, tak isto v podstate aj spolujazdkýň. Nad ich hazardmi so životmi svojimi, nad ich hazardmi so životmi iných - neznámych, dokonca cudzích ľudí kdesi v cudzine.
Samozrejme - autora asi nič nepresvedčí o tom, že proti únave za volantom, proti možnému mikrospánku nezaberajú žiadne modlitby, ale len okamžité odstavenie auta na najbližšom parkovisku, oddýchnutie si, pospanie si a "preľuftovanie sa" na čerstvom vzduchu. Nie, tu sme svedkami "účinnosti" nejakej modlitby (ktorá má, podľa mňa, asi taký istý účinok, ako ruženec omotaný okolo spätného zrkadla alebo nalepený symbol ryby na kufri auta). Má taký istý účinok, ako "požehnanie auta" farárom: žiadny. Keď je vodič nezodpovedný, modlitby ani ružence ani ryby nepomôžu. Ale - vysvetľujte to niekomu, kto "stále počuje a počúva nejaké hlasy."
...a možno to všetko bolo inak. Možno v tom aute oproti šoféroval nejaký pravoverný moslim s rodinou, ktorý sa poctivo modlí päťkrát za deň, a modlil sa k Allahovi za to, aby do jeho auta so spiacou rodinou nocou nikto nenarazil... A vyšlo mu to, lebo ako sa v iných komunitách vraví - Allah je veľký (a ochráni aj pred nezodpovednými inovercami). :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...a vôbec - zaujímalo by ma,...

...čo by autor napísal, keby modlitby posádky auta "neboli vypočuté" a došlo by k havárii. Predpokladám, že by nenapísal nič, pretože taká udalosť by sa mu jednoducho nehodila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborne!

Moja reč.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ZA TU NEZODPOVEDNOST

sa nehanbite, hoci aj pred Bohom???? Vasou psou povinnostou bolo zastavit a spat. A motlitbu sem neplette a ano ma velku silu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplne súhlasím

že modlitba má pred Bohom veľkú silu.

Úplne súhlasím aj s tým, že ak boli šoféri unavení, mali zastaviť a spať. Riskovali. Dokonca sa svojou nerozvážnosťou dopustili aj hriechu, pretože pre únavu ohrozovali životy ľudí.

Rozmýšľam, čo nám chcel autor blogu povedať. Možno chcel povedať, že Boh pomáha aj hriešnikom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som tiez nieco zaujimave zazil.
http://konkol.blog.sme.sk/c/26...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fárujem 60 rokov a to aj dnes takmer každý deň. Božiu ochranu som zažil neraz, ale štyri krát ľudskou mysľou nevysvetliteľným spôsobom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pod Tvoju ochranu sa utiekame

je modlitba z prelomu 2 a 3 storocia
cize z cias prvych krestanov este predtym ako krestania dostali slobodu
patri teda medzi najstarsie modlitby cirkvi
aj ja sa ju celkom rad modlim a odporucam ju ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pod Tvoju ochranu sa utiekame,
svätá Božia Rodička...

Modlievam sa túto modlitbu často,. ale nevedela som, že je taká starobylá. Z prelomu 2. a 3. storočia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

misojogi.

Ak sa modlievač, spomeň si na pokušenie Krista Diablom na púšti, radiac mu skočiť do priepasti, že samu nič nestane, len dokáže svoje Božstvo.
Takže v prípade podobných hazardérov a nádejných samovrahov aj vrahov vrátane, by bolo treba radšej niečo v zmysle "a neuveď nás do pokušenia".
Lebo keby tá tvoja modlitbička účinkovala, tak by ho dotyčná tak nakopla do zadnice ešte pred ukončením prosby, že by musel okamžite vykrivkať z auta a kopanec rozchodiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidno , že kopa veriacich je zabudliva

No ak to takto u Panenky Marie funguje , tak potom z toho logicky vyplyva , že velka kopa veriacich bola a dalšia kopa bude velmi zabudliva - ved ako inak si možno vysvetlit napriklad havariu autobusu s žiačkami nejakej naboženskej školy v Trnave , kde zahynuli 4 mlade dievčata - určite sa pred nastupom do autobusu zabudli pomodlit - daj na nas panenka Maria pozor aby sme nehavarovali a ak už havarujeme , aby sme neexli , asi sa tie čo prežili pomodlili .Lebo verim , že Maria nema Alzheimera , aby zabudla , koho ma ochranovat:-)
Ale teraz važne - osoby , ktore sa v podobnych veciach spoliehaju na Panenku Mariu by mali byt zbavene dokladov ako vodičsky preukaz a možno aj volebny preukaz , ved panenka Maria to za nich zariadi :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mal by si sa hanbiť !

Odhliadnúc od toho, že haváriu na ktorú sa odvolávaš sa nestala žiačkam nejakej náboženskej školy, ale stala sa dievčatám zo športového gymnázia, je od teba nehanebné si uťahovať tragédiou postihnutých žiakov, a tobezohľadu či to boli veriaci, alebo nie.
A apropo, ak ccheš niekoho zbavovať vodičského preukazu či dokonca občianskeho skús najskôr porozmýšľač, či o to nemôžeš prísť aj ty?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zial, nenavistne a posmesne komentare su pre ateistov typicke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klud , ovečka :-)

Je fakt , že som si teraz pomylil udalost , ale to nič nemeni na podstate veci , že modlenie sa je šaškaren.
Takže opravujem autobus športovej školy / akosi mi utkvelo v pamati , že na ich pohrebe boli aj cirkevne ceremonie , tak som ich priradil k cirkevnej škole / za autobus s putnikmi : 3. augusta 2003 - jedenásť ľudí zahynulo pri nehode autobusu, ktorý viezol pútnikov ku Kaplnke Panny Márie Snežnej v Úhornej. Stači ?
To nie je utahovanie , to je konštatovanie faktu , že akekolvek opakovanie akehokolvek textu z kostolnej knižky je človeku na dve veci - na nič a na ho... , ale samozrejme , nebudem nikomu branit robit , čo uzna za vhodne. Ale ked to začne verejne propagovat , tak nech rata - a ty tiež - s faktami , ktore ho ukažu ako zadubenca a nemysliacu bytost. A taki by nemali mat možnost rozhodovat o spoločnosti , to by sme sa mohli menstalne vratit do stredoveku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ty nemusíš byť kľudný?

Podstat veci je, že si svoju aeistickú vieru hyenisticky deklaruješ na tragédii raz mŕtvych žiačok a teraz zase starých veriacich.

Fakt je, že nevieš nič o tom čo robili tí pútnici a ako pravý ateista veštíš. Ešte je zvláštnejšie je, že ty rozhoduješ, kto je zadubenec a kto nemysliaca bytosť a podľa toho určuješ kto môže spravovať veci verejné, holt nadčlovek ako vyšitý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja o voze , to o ovci

Akosi si si nevšimol , čoho sa tyka članok , na ktory som reagoval - bolo to o tom , že knaz veri tomu , že nejaka panenka Maria ochranuje veriacich -a to uznaš , je totalny hlupost , ktoru som doložil konkretnym pripadom smrti putnikov , to jest priamo členov fanklubu Marienky a ceste na jej slavnost . To nema nič spoločne či ja som alebo nie som ateista , to je len konkretny fakt , že ta viera a modlenie nema nič spoločne s realitou.
A ešte raz zopakujem , mne je jedno čo robiš a v čo veriš , to je tvoja sukromna vec , ale ked s tym vyjdeš na verejnost a budeš druhych presviedčat , ake je to fantrasticke verit , tak rataj s reakciami mysliacich ludi.
A ked p pojdeš nabuduce cez prechod , tak sa ako spravny veriaci nepozeraj či ide nejake auto , ale zavri oči a pomodli sa k Marienke , nech ta ochrani , podla knaza to určite dokaže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty o vození sa po mŕtvych a ja

tvojom hyenizme.
Neuznám to, že je to hlúposť, lebo si to nijako nedokázal, len si sa pokúsil hyenisticky zosmiešniť smrť žiačok neskôr iných starých ľudí. Nevieš čo robili tí ľudia, a ani ten šofér autobusu čo robil, len si veštil ako je bežným zvykom u ateistov.
Zase ty musíš počítať s tým, že keď začneš útočiť na nevinných, ktorý ti nič neurobili a chceš ich zbavovať ich ľudských práv musíš počítať s tým, že sa ich niekto môže zastať a to vôbec nezáleží na tom, či sa niekto modlí, alebo nie, alebo či sú modlitby toho, alebo onoho vypočuté, alebo nie.
Takže kľudne presviedčaj o svojej viere, ale nikoho neuberaj o jeho práva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz sa pokusim

Ako vidno , sam si vyložiš moje tvrdenie a potom proti svojmu vlastnemu vykladu , ktory mi prisudzuješ protestuješ.
Takže - dufam že naposledy- ja nikoho nezosmiešnujem , len konštatujem , čo sa v reale stalo. Modlili sa putnici v autobuse k svojej panenke , aby ich ochranila ? Modlili , to je fakt. Zahynuli ti putnici pri nehode ? Zahynuli , to je fakt. Ochranila ich ta panenka ? Neochranila - aj to je fakt. Takže z toho logicky vyplyva , že v reale je modlitba šaškaren.
A ja nikomu neuberam jeho prava , pokial sa nebudu dotykat mojich prav. Takže kludne nech sa ktokolvek modli k čomukolvek , je to jeho pravo a ja to predsa nikomu nezakazujem. Budem sa len branit , ak ma nejaky veriaci bude presviedčat o jeho vymysloch , alebo ak ich nebodaj bude chciet zamontovat do zakonov pre všetkych občanov , rovnako ako mi vadi , že štat financuje veriacim ich hobby , ale s tym už sa akosi musi počitat , lebo politici si nepohnevaju masu veriacich.
A len tak pre zaujimavost - ako si išiel cez prechod pre chodcov ? Pomodlil si sa k panenke alebo si sa pre istotu pozrel , či nejde nejake auto ? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz sa pokúsiš vyhovoriť?

Čo som si sám vyložil?
Tvrdil, si, najskôr o žiačkach potom o pútnikoch, bez toho aby si vedel čo sa tam dialo? A ako vieš, čo sa modlili? nemohli sa modliť "... nech sa stane Tvoja vôľa"? A ako vieš, že ich neochránila pred pekelnými mukami? Takže tvoje vyhlásenia sú len tvojim vlastným veštením.

Nie ty si vyhlasoval, že za to, že je niekto veriaci tak mu chceš nielen vziať vodičský , ale aj občiansky čo je symbol svojprávnosti, dokonca aj teraz ccheš určovať kto môže svoje názory montovať do zákonov a kto nie, ako inak to nazvať ako obmedzovanie ľudských práv! Zvláštne je, že ti neprekáža platenie hoby neveriacich, ale len veriacich, tam si politici nechcú pohnevať masu neveriacich.
Prečo by som sa nemohol pomodliť k našej spoločnej Matke, hoc aj pred prechodom pre chodcov? Ale snáď ty nechceš určovať, kedy sa ja mám a kedy nie modliť?! ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Najskor čitaj na čo reaguješ

osoby , ktore sa v podobnych veciach spoliehaju na Panenku Mariu by mali byt zbavene dokladov ako vodičsky preukaz a možno aj volebny preukaz , ved panenka Maria to za nich zariadi :-) - nie veriaci , ale bigoti , ktori si myslia že panenka Maria to za nich zariadi - taki vodiči su nebezpečni pre okolie , na tom sa dufam zhodneme.
Tak ti putnici sa modlili - nech sa stane vola tvoja ? A jeho vola bola prevratit autobus a zabit par putnikov ? No to je teda pekny uchyl ten tam hore :-)
Do zakonov sa maju montovat pravidla pre všetkych občanov a nie pre skupinu veriacich - ak chce niekto volnu nedelu , nech si ju urobi sam pre seba ale nech nežaiada zakonom zakaz prace pre všetkych občanov - samozrejme , pre knazov to už nežiadaju , prečo asi ? Ti nepotrebuju den volna ? Alebo by sme mohli prijat nejaky den - sviatok myslenia , kedy by naopak museli byt zo zakona zavrete všetky naboženske inštitucie , to by sa ti možno pačilo rovnako ako volne nedele.
Ja ti predsa neurčujem kedy sa maš modlit , len som chcel poukazat na to , že ked už tak doveruješ tej panenke , tak nech ta rovnako ako toho vodiča ochranuje na prechodoch pre chodcov , ale ak jej neveriš , radšej sa pozri či ide auto , lebo by mi už asi nemal kto odposat :-)
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME