Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žiadne poučenie z 21. augusta 1968, hovorí učiteľ. Aj preto môžu vládnuť boľševici! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

68-ponaučenie

Pán Lintner, tie reči, čo by bolo, keby vojská VZ neplnili svoje povinnosti(mimochodom členom VZ bolo aj ČSSR) si nechajte. A na spomienku augusta 68 skúste napísať, čo by bolo, keby Turecko nebolo v NATO a nebolo by také dôležité pre usa? Ale ako aj vy spomínate: " proti vetru sa cikať nedá"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aké ponaučenie pre mladých.

po roku 1968
-
Keď si myslíte (t.j. študenti), že vás moc (totalita) nezlomí, ste na omyle. Budete tak zavíjať, ako moc káže. Že vy nie, ale áno.
_
Študenti, podľa povahy človeka v pri takomto historickom zlome (napr. dostane sú fašisti k moci) sa väčšina prispôsobí, časť kolaboruje, a nepatrná menšina zostane v opozícií.
_
Milí študenti, Slovenska (aj iné) povaha je sa prispôsobiť, vyťažiť čo sa dá.
_
Milí študenti, po roku 1968 by ste nespoznali dedov, čo hovorili v r. 1968 a v r. 1971. Výmene komplet hlavy i s páperím v ňom.
-
Milí študenti, ak sa zmení systém, hlavným predstaviteľom totality, kolaborantom, štbáko... sa nič nestalo (nestane) a dobre si prosperujú
_
Milí študenti, ak sa vymení systém, buďte vždy dobrej nálady (predstierajte) a usmievajte sa ako lečo (neviem ako sa lečo smeje, ale tak sa hovorí) - tým dávate najavo, že s predošlým systémom nič nemáte spoločné, máte čisté ruky. Nezabúdajte: vždy sa usmievať.
-
Milí študenti. v roku 1968 do augusta sa vyspevovali i gardistické pesničky. Bola sloboda, takže i fašistickí pohrobkovia si môžu zahulákať. To boli takí predchodcovia kotlebovcov. Ak hľadáte nejaké i pozitíva ruskej okupácie to je to, že predvoj kotlebovcov, putinovci rozprášili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mňa asi sekne

Tak nakoniec tu je bieda kvôli učiteľom dejepisu.
A nie kvôli politikom, ktorí od roku 1989 temer unisono devastujú morálku spoločnosti.
A toto poučenie nám predkladá človek, ktorý sa v tej politike točil a fungoval na šnúrke z trenírok Džupu a Kolesára z HZDS.
Tí, čo teraz vládnu sú bolševici?
Sú to takí istí gauneri, ako tí vaši kolegovci Rusko s Malchárkom.
Ó Bože, dokedy budú kaliť vody títo samozvaní vykladači histórie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak,tak sudruh Litner este zabudol na

kolegu Rudka z Baham,s ktorym sa trtosil v jednej rodnej strane ANO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol Máj, takže po roku 1989

(podľa Vás) dochádza k devastácii morálky spoločnosti.

A čo pred rokom 1989, kedy nebolo možné zúčastňovať sa aspon relatívne slobodných volieb a nebolo možné mediálne kritizovať krajčírov, obuvníkov, sústružníkov, murárov... teda "politikov", ktorí vládli.

A ešte jedného pôvodne právnika, ktorý od roku 1969 vládol na základe vôle moskovského "vedenia" plného pijanov.

Tiež sa nenechávali voliť v aspon relatívne slobodných voľbách.

Záverom: slovenské spoločenstvo voličov si môže samo za to, kto mu v súčasnosti vládne. Rozhoduje sa slobodne.

A mohlo aj za Mečiara a teda môže aj za Fica.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Habr, neviem či si rozumieme

Ja nehodnotím to, čo bolo do roku 1989. Predpokladal by som, že sa tam spraví pomyselná hrubá čiara a národ - ľudia, politici, média, všetko čo patrí do tohto guláša bude chcieť byť iný - lepší.
Ja osobne so pamätám akési nadšenie z očakávaných zmien.
Z toho, že už sa nebudú budovať svetlé zajtrajšky spojené s vlastníctvom červenej knižočky, ale normálny život.
Kde nebudú všetci robiť podľa svojich schopností a možností a štát ich bude všetkých rovnako odmeňovať.
Dalo by sa o tom písať hodiny či roky.
Akurát sa veľmi rýchlo ukázalo, že ten intelektuálny výkvet národa, ktorý realizoval túto "nežnú a zamatovú" zmenu má úplne prízemné ciele.
A tak sa miesto vytvárania zákonov, a riadenia spoločnosti začali po skupinkách venovať naplneniu tohto cieľa.
Neskôr sa pridali ďalší a ďalší....
Našinec si vo voľbách vyberá z ponuky, ktorá je na stole.
Moja reakcia bola na človeka, ktorý sa na tých deformáciách priamo podieľal - fungoval vo vláde, ktorá kolaborovala s Mečiarom.
A dnes sa čuduje, že deti nevedia, kto je Palach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol Máj, problémom je práve to, že

v SR bolo po udalostiach novembra 1989 veľa hrubočiarcov, ktorí sa už akosi nechceli vyjadrovať k tomu, čo bolo pred novembrom 1989. Viem prečo.

A očakávané zmeny nastali (teda aspon niektoré). Nežijeme v diktatúre. Ak však má niekto pocit, že áno, tak ide o jeho najosobnejšie, subjektívne presvedčenie.

Podmienky života sú také ako si ich vytvoríme. Ak máte dojem, že Vás niekto obmedzuje v tej Vašej normálnosti, podajte na neho trestné oznámenie.

Komunistický režim padal od svojho začiatku. November 1989 bol "len" finalizáciou toho, čo sa nutne muselo stať. Nešlo o niekoho realizáciu, inscenovanie. Režim bol prevalcovaný realitou.

A zopakujem to, čo som už písal inde: za súčasnú vládu a parlament si môžu voliči a ich IQ.

V systéme parlamentnej demokracie nedosadzujú vládu a parlament mimozemšťania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mýli sa aj učiteľ aj politik

V novembri 89, zaznievalo ulicami, aby sa vravela Pravda, aby sa okupácia nenazývala bratskou pomocou, skrátka klamstvo nenazývalo pravdou. Lenže pravda býva mnohokrát , ak nie vždy nepríjemná a to už je horšie, takú pravdu mnohí nechcú už počuť. Napríklad, pravdu, že Dubček podpísal pelendrekový zákon, že Dubček servilne podpísal Moskovské protokoly a ak by ho Husák pomstychtivo neodsunul mimo establišment, tak by mu Dubček kľudne 20 rokov slúžil rovnako ako Biľak či Jindra.
Samozrejme , nejde len Dubčeka, ale o celú komunisitckú partaj a jej kolaborantov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

..pre mňa,ako študenta

v tej dobe a z ďaľšieho deja vyplynulo ponaučenie:európa po 2.sv. vcjne bola rozdelená na dva tábory,v tom našom vládli komunisti....v 68.sme sa naivne domnievali,že sa to dá zmeniť a skočili sme dubčekovským komunistom na lep a ťažko sme to potom odskákali,hlavne my,priami účastníci,lebo sme to dostali do kádrového materiálu....mohlo nám byť jasné,že pokiaľ sa nezmení situácia v ZsSR,tak sa nič nedá zmeniť....bolo to hádzanie hrachu na stenu....a že sa ani po 89. veľa nezmenilo,že zostali pri moci deti a vnuci komunistov,to je iná otázka....možno tá skúsenosť z 68.nás straší aj naďalej.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máš pravdu,

srali nám na hlavu, takže -- podľa teba -- bolo treba otvoriť ešte aj ústa... stratený národ, ak premýšľa ako ty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

97% ludi sa zucastnovalo komunistickych volieb a volilo komunistov na 'kandidatke NF'. Co vam (nie vam osobne) branilo ich ignorovat? Co branilo 10% ludom nevstupit do KSC/KSS?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za blog

Aj v dnešný deň pred chvíľou na ČT 2 prebehol český film o priebehu jednania čs. delegácie v Kremli pred vpádom vojsk do Československa v 68. ... je naozaj hanbou RTVS, že jej vedenie nie je schopné reagovať vlastnou produkciou na míľniky našich dejín a odprezentovať ich obyvateľstvu ... do kedy bude RTVS v pokore obcházať našu históriu, spoliehajúc sa na vysielanie iných cudzích televízií ... za čo chcú navýšenie koncesionárskych poplatkov ? Hanba p. Mika - generálny riaditeľ RTVS ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nase statne organy su plne

komunistickych funkcionarov - ako by si RTVS mohla dovolit objektivne informovat o auguste 68, aj o tom ako gloriolovany Dubcek podpisal pelendrekovy zakon, ktory bol zneuzity voci tym, ktori ho na demostraciach v naivnej viere podporovali? A ako Dubcek nemal kozu na tvari, ked sa nechal v 89 zvolit za predsedu Federalneho zhromazdenia, a to este plakal, lebo chcel byt rovno prezidentom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"P. S. Aký to rozdiel s Českou republikou, kde na rozdiel od dejepisára v 21. auguste 1968 vidia poučenie". Tak to ma veľmi teší, že sa bratia Češi poučili. Stačí si pozrieť výsledky posledných demokratických volieb s pred r. 1989 a to z mája 1946 a zistíme, že cestu nástupu komunistov k moci vydláždili práve českí voliči. Dodatočne ďakujeme páni bratia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Učiteľ dejepisu má byť politický aktivista? Nech učí fakty a súvislosti...

A, ehm, slobodné myslenie sa bude riešiť špeciálnym súdom, doporučujem učiteľom dejepisu a občianskej výchovy radšej nemyslieť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niečo k diskusii aj k článku

Pohľad na čokoľvek je súčasťou subjektívneho pohľadu a vnímania. To sa týka aj politického diania, rozhodnutí, histórie. Mozog človeka sa voči niečomu bráni, alebo "niečo" obhajuje. To "niečo" si intepretujeme na základe snahy ega o udržanie vlastnej duševnej rovnováhy.

Čiže aj tzv. fakty a súvislosti si skladáme do ucelenej "stavby" na základe vnútornej objednávky.

Človek sa chce cítiť konzistentne. Nechce sa rozpadávať. Potrebuje veriť, že ten jeho obraz "sveta" je správny.

A človek má rád to, čomu rozumie, čomu chce rozumieť a čo zapadá do kontextu možností jeho úrovne chápania.

"Problém" je, že človek akceptuje svoju slobodu vnímania, no so slobodou vnímania iného jedinca už má ťažkosti. Samozrejme ak je táto sloboda radikálne odlišná od jeho postojov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pekne hovoris a pravdivo,

ale exituje aj nieco co sa vola kriticke myslenie. A bez neho sa clovek odsudzuje do ulohy lahko ohluputelneho jedinca. To potom na co 23 rokov studoval ked toto z neho ma byt? Stacilo by mat 4 zakladne.

vidim to v praci, kde slovaci nie su schopni sa 'hadat' a riesit rozdielne nazory. Ak sa netykaju ich komfortu. Ak porovnam s kolegami v zahranici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neobolševizmus ...

Najprv 41 rokov bolševickej diktatúry a po nej až podnes neobolševická diktatúra. Ani jedna vláda po novembri 1989 nebola bez bývalých komunistov. Vládnu nám tak neprerušovane od roku 1948. Nech nikoho nemýli, že sú z bývalých vysokých funkcionárov KSČ dnes akože " poctiví " rýchlozbohatlíci - veľkopodnikatelia, stále dokonale ovládajú všetko dianie v ekonomike, vo vysokej politike a spoločnosti. Všetky doterajšie vlády im išli vždy po ruke, lebo drvivá väčšina ich členov boli bývalí komunisti prezlečení za socdemákov, alebo nacionalistov typu Slotu, Hrnka či Danka, vždy ochotní a pripravení splniť všetky priania oligarchov. Nie je žiadnym verejným tajomstvom, že 7 či 10 najbohatších rodín na Slovensku je z radov bývalých najvyšších nomenklatúr KSČ, alebo ich potomkov. Beztrestne hromadia nezaslúžene získané bohatstvo a z našej naivity a prostoty sme im iba na smiech. Veď ich najoblúbenejšie prirovnaie je takéto : my nie sme ani chytrejši ani nemorálnejši ako tí druhí, my sme len rýchlejší. Je to určené len na obalamutenie tých ešte neprebudených. Nikomu bohatstvo nezávidím, len mi prekáža, že pestovateľia kultúry amorálnosti nie sú ani chytrejší ani rýchlejší, ale len a len bezcharakterní a nemorálni, lebo svoje bohatstvo z drvivej väčšiny získali obchádzaním zákonnosti a teda na úkor nás všetkých. Znovu, ako už niekoľkokrát predtým pripomínam fakt, že od novembra 1989 sa z verejných zdrojov rozkradlo celkom cca 1, 3 bilóna Sk, kde sú ?! Máte ich obyčajní, slušní a dobrí ľudia vy, alebo ja ?! Za socializmu sa hovorilo, že každý kradne a nikomu nič nechýba. Dnes je to skoro úplne rovnaké, kradnú zväčša stále tí istí, ale chýba nám to všetkým. Ktosi utrúsil raz takýto bonmot : na Slovensku bude až vtedy dobre, až sa vytratí smrad z posledného bolševika / slušnejší výraz pre komunistov /. A propó, kedy nastane deň, keď sa nebudú pripomínať len spomienka na obete fašizmu, ale v ďaleko väčšej miere aj na obete komunizmu a to nielen na verejných zhromaždeniach, ale aj v našich dejinách a učebných osnovách ?! Obe tieto diktatúry boli medinárodne označené za zločinné a neľudsky zamerané antidemokraticky. Obe tieto diktatúry boli katmi so zakrvavenými rukami desiatok miliónov obetí. Takže, pripomínanie si obetí v SNP alebo holokaustu fašizmom stačí asi len na prekrývanie zločinnosti komunizmu, a to je veľmi málo. Temer nik sa nemá k tomu, aby sa naše dejiny úplne nestranne prehodnotili tak, aby sme mali v úcte všetky obete násilností. Pripomínam výrok, že kto nepozná svoje dejiny / nestranné /, je odsúdený prežiť ich znovu, no a to asi nikto z nás obyčajných, slušných a dobrých ľudí nemá v úmysle. Nie som veľmi bohatý, som obyčajný dôcbhodca, nikdy po tom netúžil, pre mňa je najpodstatnejšie zdravie a spokojnosť a láska najbližších, žijem síce v dostatku, ale to mi ako presvedčenému demokratovi nebráni, aby som to nedoprial aj iným, ktorí sú na tom horšie. Sloboda nie je len to, že môžeme hovoriť čo chceme, že sú hranice otvorené. Sloboda je v prvom rade v tom, že môžem žiť zdravo, v dostatku a v bezpečí. Kto z občanov Slovenska si to môže povedať ? Sú a zostávajú na štátnej moci závislí, a takých súčasná štátna moc potrebuje, sú to ich voliči. Demokracia - vláda ľudu, dožije sa jej na Slovensku niekedy niekto ? Zatiaľ sa o Slovensko ani len neobšuchla, sme na tom horšie ako bájne Kocúrkovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozdiel medzi Slovenskom a Českou

republikou je v tejto otázke naozaj priepastný. Každoročne 21. augusta, v deň prepadnutia našej vlasti zákerným ruským ,,bratom,, pozerám výlučne české televízie a čeké vysielania rádií, celodenne si tam neustále pripomínajú tento najčernejší deň našich dejín, stále sa dostávajú na svet nové a nové fakty, spomienky. Na Slovensku sa však ukazuje, kto nás riadi- štbáci, komunisti a ruskí ,,poradcovia,,. A ide nielen o toto výročie- aj dnešné udalosti- napr. kto na Slovensku napísal, alebo vysielal, že Rusi v Sýrii zabili v civilných nemocniciach za pár dní viac ľudí, ako kremľobotmi neustále vyťahované bombardovanie srbských cieľov lietadlami NATO, ktorého úlohou bolo zastavenie systematického vyvražďovania občanov Juhoslávie -albánskeho etnika?...Proste -Rusáci nás riadia aj po 48 rokoch a my im bez rozmyslu prisluhujeme a máme medzi sebou množstvo ochotných pomáhačov, ako napr. aj ten učiteľ z tohto článku. A práve preto je aj po pol storočí pre nás august´68 poučný. Dobré ráno, Slovensko.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME