Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu..... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

konecne normalny nazor.

Jarek fakt spieva pesnicky na zamyslenie ale aj uplne koniny len na zasmiatie.Arab je myslim to druhe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podla mna je to tretie

konina, ktora neni ani vtipna
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Humor? Podľa mňa a pre mňa nie,...

...skôr trapné až úbohé. Pripomenulo mi to istého už nebohého českého "komika" Dvořáka, ktorý za boľševika uvádzal s Bohdalovou Televarieté. V jednom dieli "zaperlil" aj takouto úbohosťoi. Spýtal sa akože publika, či vie, ako sa po slovensky povedia brusle - a odpovedal si sám, že "takové blbé korčule." Celý jeho vstup v tom dieli Televarieté sa pohyboval na základe takýchto akože vtipných, ale v podstate hlúpych a primitívnych narážkach na rozdiely medzi češtinou a slovenčinou. Myslím, že sa to volalo Televarieté, vari sa nemýlim. Od tých čias sme tú estrádu s hulvátom Dvořákom nepozerali.
Podobne "humorne" si robil posmech zo slovenčiny istý český športový komentátor s nezabudnuteľným menom Slepička. (Pre istotu to napíšem s medzerami - Sl e p ič ka.)
Nuž, to je také "české."
+++
Čo sa Nohavicu týka - tak keď sa prevalila jeho spolupráca s ŠtB, zabalil som tých pár CD od neho, ktoré som mal, a poslal som mu ich do akejsi agentúry, ktorá ho zastupovala, zabalené v novinovom liste s článkom o jeho spolupráci. Z určitých veľmi vážnych rodinných dôvodov nemá v našej domácnosti miesto nič, čo je tak ako Nohavica spriaznené s minulým režimom. Ani takzvaná "tvorba" akéhosi Koňýka a podobne.
Udavač Nohavica nech si spieva čo len chce, v podstate sa len vezie na určitej protimoslimskej vlne v Česku. Vôbec by som sa nečudoval, keby vystupoval na mítingoch napr. blázna Konvičku, ktorý mávajúc zástavou IŠ vtrhol so suitou na Staromestské námestie, strieľajúc poplašniakmi. Dúfam, že ako vstupenka do Bohníc mu to bude stačiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no to by ma strašne zaujímalo,

čo si ty robil za socíku, keď si teraz taký vzor cnosti a principiálnosi :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tí, ktorí dnes najviac nadávajú na minulý režim, boli jeho najväčšími prisluhovačmi. Mám to overené na X príkladoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak tak

ja mam overene ze ti co obvinuju ostatnych sami boli najvacsi prisluhovaci..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V súvislosti...

...s obsahom článku a s mojou reakciou naň môžem s čistým svedomím napísať, že s bývalým režimom som nespolupracoval - ani ako príslušník, ani ako agent, ani ako spolupracovník ŠtB. To viem stopercentne - a nikto ma nepresvedčí o opaku. Moje meno a priezvisko s údajmi nenájdete ani v Cibulkových zoznamoch, ani v zoznamoch ÚPN. Darmo by si to niekto prial - ad. diskutér "palur."
Dnes je smutné to, že každého, kto má rázny a vyhranený názor na minulý režim, ľudia razom odsúdia a dehonestujú (opäť ad. "palur"). Ale - zvykol som si. Tí, ktorí ma osobne a dobre poznajú, tí vedia, že mám pravdu. Keby som napísal, že som nikdy nevolil Mečiara, Slotu, Ľuptáka, Fica, Kotlebu... - to by mi (asi) verili skôr ako to, že som s minulým režimom v službách ŠtB nespolupracoval.
Ale - rozumiem tomu: veď dnešná spoločnosť je stále tak benevolentná, zhovievavá k bývalým eštébákom a komunistickým pohlavárom a ich pohrobkom, ktorými je spoločnosť presiaknutá.
Ja sa tu nemám prečo komu spovedať. Mne stačí vedomie, že som za judášsky groš nespolupracoval, neudával a nežaloval. Prežil som do roku 1990 s rovnou chrbticou a čistým svedomím, a viem aj za akú cenu. Tí, ktorí v rokoch socializmu žili svoj produktívny vek, vedia o čom píšem a ako to vtedy bolo.
A že mám svoje zásady aj dnes? No a čo, prečo nie? Mám na to demokratické právo - tak isto, ako mám právo ignorovať žalobabu Nohavicu alebo odmietnuť prijať podávanú ruku napr. toho birmovaného komunistu Fica. Každý si môže dnes vybrať a liezť "verchuške" na všetkých úrovniach spoločenského či politického života nemusí. Mne sa tak oveľa ľahšie dýcha.
Ale - ako píšem, každý nech si robí čo a ako chce. Ak niekto lipne na Nohavicovi, je to jeho vec. Ja dám radšej prednosť Krylovi - na ktorého ten Nohavica donášal.
To je asi tak všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Verím ti, meno Monsieur Chien v žiadnych záznamoch neexistuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Akú si mal prácu v tom minulom režime? Čím si sa živil?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pust si

Mam jizvu na rtu a zamysli sa nad sebou
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mal som podobný nazor na Nohavicu. Nevedel som oddeliť jeho zlyhanie od jeho tvorby .Pozor, ako zlyhanie beriem to, že nepriznal naplno spolupracu s ŠTB hoci už bola dávno demokracia a hoci x krat mohol, nie samotnú spolupracu s ŠTB za socialzmu, kde verím, že mohli byť nenormalne tlaky. Dodnes mi ostala z toho pachut lebo jeho tvorba hlavne za socializmu stojí - podĺa mňa - nedeliteľne na mýte spravodlivého a režimom neohnutého.Ak toto nedokazal prekusnúť a priznať sa, ak sa obával, že tým jeho mýtus utrpí a jeho pesničky z toho obdobia budú nevierohodné...tak rozumiem, prečo to odkladal. Ale už mu nedokažem veriť.Beriem ho ako vynikajúceho umelca, ale už na jeho koncerty nechodím.Nie z nejakej teatralnej principialnosti, jednoducho to už nejde.Ale jeho básnické umenie obdivujem stále.A rozumiem, že hoci ja mam s ním problém, on oslovuje aj tou istou pesničkou v rôznych historických obdobiach presne to, čo chýba.Ľudskosť.Priamosť. V mene toho sa ho zastávam...
http://www.nohavica.cz/cz/tvor...
http://www.karaoketexty.cz/tex...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím a vidím sa vo vašom názore. Akurát neviem, čo myslíte pod "nejakou teatrálnou principiálnosťou".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Plný súhlas. Netreba hľadať vždy za všetkým niečo. Jarek je naozaj zjav s úžasnou hudbou a humorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zjasnime to.

Tak je to, že veľkí, silní a žoviálni chlapi sa neznesú akúkoľvek bolesť. Malí, slabí sú na bolesť zvyknutí. A keď na nejakú narazia, riešia to napr. alkoholom. A aby nemuseli znášať bolesť (napr. zákaz vystupovania) tak sú ochotné urobiť akýkoľvek kompromis. To je i prípad Nohavicu. Aby nebol neviditeľní (a musel nastúpiť do výroby) tak podpísal spoluprácu s ŠTB. Udával pesničkárov, tuším i na Havla... Ale ja som pesničky nezatratil a púšťam si ich ďalej a niektoré jeho hlášky v rodine používame.
_
A teraz: činy a myslenie človeka majú zostať v rovnováhe. Ak spoluprácou s ŠTB Nohavica rozkýval kyvadlo duše na ľavú stranu, tak to kyvadlo sa teraz naklonilo (tak to muselo byť, je to prípad mnohých) do iného extrému a to napravo (napísať takýto text je aj kus odvahy, je čo obdivovať). Za Nohavicových 5 minút slávy sa dočkal, že mu iba pripomenú jeho spoluprácu s ŠTB.
_
Belák sa hrdí, že za socíku pustil Nohavicu. Podarilo sa mu to nie preto, že on je Belák, ale preto, že Nohavica spolupracoval s ŠTB. Skúsil by tak presadzovať Kryla.
_
Mám taký dojem, že keby Belák tento blog nenapísal (tak isto kyvadlo ľavo-pravo), urobil by pre seba lepšie ako keby Nohavica nebol zložil tú pieseň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslim

ze Nohavica len urobil to co vzdy - postavil sa niecomu, co povazuje za zle, v tomto pripade proti politickej korektnosti..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to choré

Ja si myslím, že Nohavica to napísal tak, ako to cíti. Napísal to tak, akoby to napísal každý normálny nevymyškovaný chlap. Napísal to, čo cítime všetci. Je až komické ako sa vyroja vymyškovaní vykladači, že to tak nemohol myslieť a keby myslel, tak zatmenie slnka. Ako trefne napísala tuším nyrra, dnešná spoločnosť je prešľachtená a pri každej tvrdšej granulke sa jej krúti žalúdok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba posudzovat aj celkovu atmosferu, ktora prevlada, ked sa pesnicka spieva. Este by sme to zniesli s usmevom (mozno trochu silenym), keby tak Nohavica spieval:

Slovak mi šahá na dítě
Já ho snad kopnu do ř-tě...

Ako by sme sa vsak citili, keby to spieval potom, ako sa prevalila tato odporna tragedia?
http://domov.sme.sk/c/5103509/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Arabská ženofóbia

Chlapov ktorí fyzicky obťažujú ženy, treba zmlátiť ako žito arabi v tomto nemajú výnimku. Rozumiem že arabi majú fóbiu z tak sociálne vyspelej civilizácie ktorá zrovnoprávnila ženy s mužmi a nechápu náš pohľad na ženy, tak nech to zatial berú ako kultúrne obohatenie za ktoré nám raz budú vďační.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME