Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deti a seniori sú rukojemníci legislatívy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

známa, ktorá pracuje v detskom domove pre postihnute deti mi rozpráva často v akých nevyhovujúcich podmienkach pracujú, personálnych, finančných, bez pomôcok. Ale čo nás najviac šokuje a nerozumieme tomu, že v týchto zariadeniach,aspoň v tom ich, sú držané deti o ktoré by sa ich rodičia chceli a vedeli postarať. Zatiaľ bol medializovaný len jeden prípad, ale evidentne je ich viacej. Štát rodičom zoberie dieťa a ešte ho drží v takých podmienkach. Aj za socíku to tak bolo. Ako sa to dá zmeniť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyriešiť by sa to dalo novou metodikou posudzovania odkázanosti. To znamená, že ak by dieťa alebo senior, ktorý je dlhodobo chorý boli posúdení po novom ako to navrhujem ja, výsledkom by bol príspevok v odkázanosti, ktorým by si zariadenie prilepšilo resp. ak by ostal doma tak rodina.
Druhá časť by bolo zavedenie komplexnej ošetrovateľskej starostlivosti v zariadeniach kde by sa preplácali zdravotné úkony. Aby to splnilo účel, tak by som preplácanie zdravotných úkonov zariadeniu, alebo ADOSU viazala na zavedenie t.z normy kvality SMK-ISO / EFQM, CAF. Tým by sme našli zariadenia, ktoré by sa vedeli postarať aj o také deti, lebo by mali kvalitné sestry. Znížili by sme úmrtnosť v dôsledku nedostatočného alebo neskorého podchytenia rizík, problémov a ušetrili by sme peniaze na opakované hospitalizácie. Tento istý systém by som zaviedla aj pre seniorov na lôžku. Ďakujem a prajem pekné dni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Systém WHO, ktorý určuje tzv. zostatkovú schopnosť sa používa vo svete asi tri desaťročia. Stačí ho implementovať na slovenské podmienky,dokonca je aj preložený. Načo vymýšľať to, čo prax dávno overila.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME