Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podvodná archeológia v službách štátu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

No chce to

Buď trestné oznámenia čo je možné hneď. Pri nedostatku dôkazov to chce úpornú mnohoročnú urputnú politickú prácu a po ďalších voľbách prienik do vlády a nápravu priamo na ministerstve, ktoré KDH už riadilo. S ohľadom na dlhoročnú prítomnosť autora vo vedení aktuálne "podprahového" KDH, je prvá cesta schodnejšia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

Myslím, že profesionálni novinári by sa investigativíite mohli od Vás učiť.
Dúfam, že sa toho chytia, pretože toto vyzerá na ďalšiu megakauzu súčasnej vládnej kliky (koľká už v poradí - počíta to vôbec niekto?)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uz ani hymnu tejto republiky nespievam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dalsi diel....

....nekonecneho serialu s nazvom Smeracka rabovacka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.asb.sk/biznis/devel...

Vykonávanie archeologického výskumu patrí medzi licencované činnosti. Realizátor projektu je preto pred začatím výkopových prác povinný kontaktovať a zmluvne zabezpečiť oprávnenú právnickú osobu, ktorá na základe rozhodnutia Ministerstva kultúry SR môže vykonávať archeologický výskum. Zoznam právnických osôb možno nájsť na internetovej stránke príslušného ministerstva. Tento zoznam sa záujemcovi predkladá aj spolu s rozhodnutím krajského pamiatkového úradu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre autora

Vážený pán Zajac

Som archeológ a poviem len veci o ktorým viem. Na obchvate Bratislavy teda D4 a rýchlostnej ceste R7 sa minulý rok vykonával sondážny výskum celkovo na viac ako 20tich lokalitách pomocou ťažkých mechanizmov. Teda na samotnej lokalite bagre sťahujú ornicu aby sa odhalila kultúrna vrstva. Podľa mojich informácii tam pracovalo niekdy viac ako 10 bagrov denne, pričom na niektorých lokalitách bolo vykopaných 50- 150 takýchto sond Prenájom týchto strojov niečo stojí, keby sa ornica odstraňuje ručne tak to netrvá 6,5 mesiaca ale 6,5 roka.
Plošný výskum znamená, že sa celá táto ornica stiahne opäť bagrami, až potom sa začína výskum. Preto boli minulý rok takto odhalené len 2 lokaliy.
Neviem dokonca či sa nepreplácala aj náhrada škody za zničenú úrodu pretože na poliach kde sa sondáž vykonávala rástla kukurica, slnečnica...
Verejnosti zatiaľ nálezová správa nemôže byť sprístupnená pretože výskum nie je ukončený.

K D3 sa neviem vyjadriť nepoznám detaily výskumu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mafiáni

Ja som tiež archeologička, ale to čo tu píšete, milý anonym, je na smiech. To, čo sa v slovenskej archeológii deje, nemá v novodobých dejinách obdoby. Je to obyčajné tunelovanie, rozkrádanie. Nie je ani vôľa niečo také riešiť, čo asi odráža stav na našej politickej scéne, kedy sú tieto mafiánske praktiky tolerované. Verím, že p. Filko z Terry Antiqui sa bude raz pred súdom zodpovedať za toto zlodejstvo.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME