Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa mám? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpoveď na otázku, „Ako sa máš“ je podmienená kultúrne. V anglosaských krajinách mám skúsenosť, že otázku berú ako pozdrav, a odpovedajú na ňu jednoducho, ďakujem, dobre, teda Just Fine. U nás je otázka „Ako sa máš“ výzva, aby pýtaný vylial zo seba všetky bôle, čo ho kvária na mysli a odpovedá sa dlhým zoznamom nepríjemností, možno ako výraz nezrelosti, neschopnosti popasovať sa s vlastnými problémami. Očakáva sa vypočutie, božechráň dávanie rád. O to zvyčajne nik nestojí, ba dokonca by považoval za urážku. Preto na otázku, ako sa máš, odpovedám, ako Angličania. Ďakujem dobre. Nasleduje nedôverčivý spýtavý pohľad pýtajúceho sa, či to skutočne myslím vážne, prípadne poznámka, že to si u nás málokto môže dovoliť povedať. Nie je to o tom, čo si môžeme dovoliť, ale ako sme vnútorne nastavený! Ja sa mám skutočne dobre a nikomu nedovoľujem, aby mi tento pocit nabúral.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Článok si prečítajte ešte raz pretože mojim úmyslom nebolo poukazovať na odpovede na otázku Ako sa máš
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Napísali ste veľmi pekný...

...článok, páči sa mi s akou ľahkosťou je napísaný a je aj pravdivý. Dobre sa číta a je aj inšpiratívny.
Na otázku "ako sa mám" zvyknem odpovedať "ďakujem za opýtanie, ale celkom dobre." Nemám sa totiž na čo sťažovať - a ak áno, tak som si vedomý toho, že nie každého by nejaké moje ponosy zaujímali. Iné je to v úzkom kruhu priateľov, rodiny, známych - tam sa človek môže aj zdôveriť s nejakými starosťami alebo s drobnými problémami. Ale to je individuálne.
Prajem Vám, aby ste napísali veľa ďalších takých pekných článkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem pekne, takéto pozitívne ohlasy vedia vždy povzbudiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viktória,

naozaj pekný článok, písaný zo srdca. Tak isto ako aj ten prvý. Je dosť pravdepodobné, že vaše články začnú komentovať ľudia, ktorí im vôbec nebudú rozumieť. A ani vám, vašej duši. Píšte ďalej svoje pocity, potešte svoju dušu a tých zopár ľudí, ktorí začínajú myslieť po novom. Nenechajte sa odradiť nikým a ničím! Tu sa veľmi nenosí písať o pocitoch a citlivé duše tu moc nemusia. Ja však vítam, že sa tu uz objavujú a prečisťujú priestor :-). V dnešnej dobe vie málokto pochopiť pointu článku, ktorého základom je čistý a úprimný úmysel. Veľa šťastia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem pekne! Viem že tuto sa blogeri skôr vyjadrujú k politickým témam, respektíve kritizujú iných, ale ja nie som človek ktorý sa vzdáva ľahko :) chcem motivovať ľudí
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME