Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

ePodací hárok – mohol byť skvelý, ale... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Problém ePodacieho lístka je napríklad v tom, že keď podáme elektronicky zásielku a prídeme k okienku s číslom podacieho lístka, pani poštárka za okienkom to musí po nás prečítať a môže sa stať, že sa pomýli... "

Veď si k tej zásielke stačí vytlačiť adresný štítok, na ktorom je čiarový kód, ktorý si poštárka naskenuje a nemusí nič po nikom čítať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak

..ale ludia to tak moc casto nerobia a tak doslo k spomenutemu problemu, ze niekto podal svoju zasielku s cislom mojej zasielky... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

číslo podacieho lístka

Ehm, trošku nerozumiem, aby neprišlo k mýlke. Autor dúfam nemyslí podacie číslo zásielky. To totiž obsahuje kontrolnú číslicu, takže preklep nie je možný.
Ak auto má na mysli číslo elektronického podacieho hárku, tak tam neviem. Elektronické podacie hárky si generujem v XML a každý takýto el.pod.hárok (EPH ) si označujem vlastným číslovaním... Na odosielanie používam Poštársku aplikáciu EKP. ( xml sa neodosiela cez WEB, ale podpisuje sa elektronickým podpisom a následne sa odošle. )
Ak podávaš pravidel viacero zásielok, skúsil by som sa informovať na túto možnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

EPH používam pravidelne...

EPH používam pravidelne už od jeho vzniku - v sezóne posielam takmer každý deň nejaké balíky - či už na Slovensko, do Európy a občas aj ďalej.
A musím uznať, že ma tento systém príjemne prekvapil a stále prekvapuje. Na slovenské pomery funguje skvele. Prakticky nemám, čo by som mu vytkol. Dokonca keď dám nejaké pripomienky, hneď na ne pošta reaguje a odpovie mi.
Nedávno vylepšili EPH tak, že už aj pri posielaní do zahraničia sa dajú priamo vytlačiť sprievodné listy. Má to zatiaľ drobnú chybičku: tlačia sa len dvojmo namiesto štvormo. Ale to je triviálny problém. Stačí to vytlačiť 2x.
Samozrejme vždy sa dá niečo zlepšovať a ja som veľmi náročný zákazník. Ale s EPH som viac než spokojný. Keby všetko tak na Slovensku fungovalo ako EPH, tak je u nás raj na Zemi...
A pridám ešte jednu pikošku, o ktorej vie asi málokto. Balík sa dá elektronicky sledovať až po doručenie - aj na druhom konci sveta. Len nie na serveri www.posta.sk, ale na
https://www.17track.net/en
To mi poradil jeden zákazník z Kazachstanu alebo nejakej inej krajiny v tejto oblasti.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME