Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kedy klesnú ceny energií? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

regulované ceny

sú predsa základom manipulovania más. Ak fico povie, že zlacňuje ceny energií, pri neregulovanom trhu by to hovoriť nemohol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V zásade sa dá súhlasiť s článkom

Aj keď by som mal výhrady. Za vrchol nekompetentnosti pokladám napr. schválenie cien vodného a stočného na základe argumentu, že sa znížila spotreba vody bez toho, aby sa dodávateľ čo len pokúsil znížiť svoje náklady /robia to tak všetky firmy v konkurenčnom prostredí už desaťročia/. V čom ale s autorom nesúhlasím, to je jeho príklad, kde nám ponúka telekomunikačný sektor. Bol by som veľmi opatrný. Navštívil som cez leto pobaltské krajiny. Vo Vilniuse ma sy upozornil na akciu mobilného operátora- 400 min vrátane roamingu, 1000 SMS a MMS, 2G dát a to všetko za 6 €/mes. Porovnajte so s našimi cenami. Myslíte, že ten operátor má iné zariadenia (lacnejšie), alebo iné telefony, alebo...prečo by mal iné náklady, ako ten u nás? Podľa mňa u nás všetci skúšajú, čo zákazník vydrží, alebo akceptuje. A bohužiaľ regulítor to dovolí a nijako nechráni zákazníka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je regulácia ako regulácia !

Alebo inak. Ak dvaja robia to isté,nikdy to nie je to isté ! Ak týmto prísloviam pridáte nekompetentné konanie toho nášho ÚRSO tak sa dožijete presne toho čoho sa dožívame. Koľko tu bolo hlásení ÚRSO o znižovaní ceny plynu ? Pred mesiacom som dostal vyúčtovanie spotreby za posledný rok. A čuduj sa svete ,hoci som v spotrebe neklesol /rátal som,že tie oznámenia o znižovaní ceny plynu predsa len niečo prinesú/ calková faktúra za uplynulý rok bola až o cca 40 eúr nižšia ako zálohy.Pre pripomenutie - zálohy sa platia 11 krát a dvanásta je vyúčtovacia .A tá bola cca o 40 eúr nižšia ako zálohové. To je celé ušetrenie na cene za uplynulých 12 mesiacov po asi štvornásobnom znižovaní ceny plynu pri ročnej spotrebe cca 3 500 m3. Náš ŔSO by potreboval "riadiaci protektorát" toho európskeho.Ale to by sa Fico end comp. zbláznili.Nebolo by na balíčky !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre, zrusme regulaciu

ale potom zrusme aj umele dotovanie kseftarov s tzv. zelenou energiou. (pol miliardy eur ročne z vrecak obycajnych ludí a to iba na Slovensku! )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

regulácia, dotácie, ...

Svet nie je čierno-biely. A určite nie tak jednoduchý ako ho vidíš ty.
Z tej polmiliardy ide 100 mil. € na baníctvo.
A pri porovnaní na dotácie v poľnohospodárstve, doprave a inde to nie sú najväčšie dotácie...
Nie je to len na Slovensku, ale v celom svete. A ak si dáš trochu námahy, tak cez vyhladávanie zistíš, že dotácie do klasickej fosílnej energetiky sú väčšie ako do zelenej.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME