Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo nastal reverzný chod? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nahá pravda ...

Hoci som v tejto oblasti laik, aj ja mám taký zlý pocit z temnej politiky ECB, národných CB a i bánk vôbec. ECB tlačí nové a nové miliardy Eur ničím nekryté a verejnosť masíruje vysvetlením, že je to pre oživenie ekonomiky v EÚ nevyhnutné. Mnoho prognostikov z ekonomickej a finančnej oblasti hodnotí tento stav za vysoko rizikový, keď eurá strácajú kúpnu silu a ECB ponúka mínusové úroky, aby povzbudila jednotlivé štáty k ich vysokému zadĺženiu na finančných trhoch predajom štátnych dlhopisov. Na druhej strane masívne vykupuje štátne dlhopisy, ktoré tým nadobúdajú vysokú hodnotu, kým ostatné aktíva o ktoré nie je záujem strácajú na hodnote. Je priam zarážajúce, že sa to deje za nepochopiteľnej nečinnosti národných CB a národných vlád. Pôvodný zámysel finančných kapitánov EÚ vrátane nemeckého o oživení ekonomiky masívnymi finančnými injekciami z ECB sa míňa účinkom. Ukazuje sa, že o rok - o dva táto veľká bublina spľaskne a hlavu v smútku budú mať všetci, čo svoje úspory vkladajú do bánk, alebo cez DSS do málo cenených dlhopisov, alebo si zobrali od bánk veľké nefixované dlhodobé úvery. A kto bude mať z novej ekonomickej a teda aj finančnej krízy profit ? Obyčajní, slušní a dobrí ľudia určite nie. Vysoko si preto vážim otvorenosť a odvahu pisateľky blogu trochu obsvetliť tento veľký problém, už aj preto, že okrem ekonóma pána Staneka, pána Karpiša a možno ešte niektorých mladých expertov na túto oblasť takto smelo a otvorene povedanú pravdu o ECB a finančnej a ekonomickej politike EÚ som od nikoho iného ešte nepočul. Raz nad podceňovaním týchto do neba volajúcich zlodejín na nás všetkých v EÚ horko zaplačeme. Veľmi ma preto v tomto smere prekvapuje totálna nečinnosť vládneho ZLEPENCA, ale aj poslancov parlamentu či europarlamentu, ktorí majú plné ústa zachovania EÚ, ale takéto super nášlapné míny nechávajú bez povšimnutia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fajn postreh

Ďakujem za vašu super reakciu. Áno všetci MLČIA A TO JE SMUTNÉ, MLCIA BANKARI, FINANČNÍCI... PANA STANEKA SI VAZIM A PAN JURAJ KARPIS JE NAJ... NAJ...EKONOM NA SLOVENSKU... SLOVENSKO POTREBUJE PRAJNYCH ĽUDÍ VO VLADE, KTORI SLOVÁKOM DOPRAJU. SLOVÁKOM STACI MALO - PRAJNOST A VYTVORIT BEZBARIEROVE PODMIENKY NA PODNIKANIE. SLOVÁCI SU SIKOVNY A PRACOVITY NAROD.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

VEĽKÉ UZNANIE PANI INGRID !

Bolo mi cťou Vás aj osobne spoznať a potvrdiť si po prečítaní tohoto Vašeho príspevku Váš reálny a odborný pohľad na stupňujúci sa nelichotivý až alarmujúci stav a vývoj celoeurópskeho bankového diania . Každý nezabezpečený veriteľ - vkladateľ zahraničných bánk aj na našom trhu by mal ako " povinné čítanie! " poznať fakty z vašeho príspevku , poznať " šablónu BAIL IN " a konečne sa začať zaujímať o svoje finančné rezervy, aby sa nestal súčasťou skupiny " VEREJNOSTI , KTORÁ NEVIE ČO SA DEJE A ANI NEVIE, ŽE TO NEVIE ... . " , ktorá žiaľ zaplatí straty bánk v prípade ich kolapsov. ĎAKUJEM !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja SI VÁŽIM VAŠU REAKCIU

JA SI V PRVOM RADE VÁŽIM VAŠU REAKCIU, VEĽKÉ DAKUJEM. ANO SUHLASIM, NAROD Z TOLKYCH ZAVÁDZAJÚCICH INFORMACII NEVIE CO SA DEJE. MRZI MA, ZE KOMPETENTNI SU TICHO... A MRZI MA STANOVISKO NBS, ZE AKO PRVA KRAJINA EUROZONY ZAVIEDLA KAPITÁLOVÝ VANKÚŠ VO VÝŠKE 0,50%. POZRIME SA NA TALIANSKO, AKO VESELO SI BANKOVE DOMY TAM ŠAFÁRIA A POZRIME SA NA SLOVENSKO, OPAT SME V NIECOM TOPKA V UVODZOVKACH... :-) A nie je náhodou prezident ECB talian...?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME