Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chcete na Slovensku podnikať? Založte si firmu na Cypre, odkazuje vláda. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nezmyselný článok od pseudoekonóma, ktorý nerozumie ani len úplným základom...

čo takto sa pozrieť, aká je daň z dividend v ČR, PL, HU, AT, D, DK, IRL?

A založiť si firmu na Cypre a obchádzať zdaňovanie na SK? Od štátu vyžadovať služby, používať infraštruktúru, ale neplatiť tu dane... to je tiež prístup. Nie prístup človeka, ale prístup parazita.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ved svoj zisk zdani normalne v priznani... Dan z dividend je dalsia rabovacka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

rabovačka? Zaujímavé, že táto daň je úplne normálna v drvivej väčšine krajín OECD...

http://u.smedata.sk/blog/artic...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedze je to aj v inych krajinach, tak budeme rovnako sprosti. Ved predsa 21 krajin sa nemoze mylit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- Ak Palko, Misko a Durko vyskocia z okna, vyskocis aj ty?
- Ano.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Perfektne

Počuj, to ti za takéto komentáre fakt platia? Ved aspon niekoho kto tomu trochu rozumie mohli poslať. Myslíš dane ako cestná daň, daň z nehnuteľnosti, zdravotné odvody, daň z príjmu, odvody do sociálnej poisťovne atd atd? Tak tieto všetky dane su zaplatené a potom este ďalšia daň z dividend navyše. Viem, ze tebe zbytocne, ale takto to je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"cestná daň, daň z nehnuteľnosti, zdravotné odvody, daň z príjmu, odvody do sociálnej poisťovne atd atd?"

toto inde na svete neplatia? Z krajín OECD sa daň z dividend neplatí v 2 štátoch, na SK a v Estónsku. Všade inde sa platí, je to normálna daň a vo väčšine krajín je vyššia ako 15%, v Írsku je daň z dividend dokonca až vo výške 51 %.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach jo

Ok, písal si, ze využívajú infraštruktúru a dane neplatia. Tak som ti odpísal, ze platia.
A k daniam z dividend v iných štátoch toľko, ze treba sa pozrieť komplexne koľko a aké dane sa platia a koľko to robí spolu. Tu sme na tom veľmi zle. No a hlavne podstata článku je o tom, ze to platí len pre slovenských podnikatelov, nie cyperské schránky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"treba sa pozrieť komplexne koľko a aké dane sa platia a koľko to robí spolu. Tu sme na tom veľmi zle."

klameš...

Podľa analýzy Českej sporiteľne je najnižšia miera zdanenia v Litve, v Bulharsku, v Rumunsku, na Slovensku a v Írsku, kde sa do štátneho rozpočtu daňovým výberom dostane menej než 30 % HDP.

http://u.smedata.sk/blog/artic...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokrivkáva interpretácia grafu

Graf ukazuje zdanenie v pomere k HDP, nie k ziskom.
Ukazuje zdanenie všetkého, čo vyprodukujeme a nie toho, čo zostane podnikateľom/firmám ako zisk a zamestnancom ako mzdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V čom konkrétne pokryvkáva?

Stačí saa pozrieť na vývoj ziskovosti kapitálu, na podiel miezd a ziskov na HDP/hrubej pridanej hodnote a je jasne, ze nepokryvkava v nicom.

Skor by som povedal, ze ak nieco pokryvkava, tqk je to tvoja argumentacia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ján Košč.

Slovensko je krajina neobmedzených možností a Eldorádom pre najväčších zlodejov. Najvyššia spotrebná daň na PHM, najvyššie odvody, najvyššia cena elektriny, nemocenské za prvé dni hodené na hlavu zamestnávateľa. Dalo by sa pokračovať ďalšími štátnymi výpalnými, ako PZP a podobne, čo sú kšefty spriateľeným pusipajtášom. Ale nie to je podstatné. Podstatné je, čo platca daní za svoje odvedené peniaze dostane.
Na papieri bezplatné zdravotníctvo, ktoré sa úrovňou blíži k stredovekým felčiarskym putikám. pod heslom plať a skap. Akákoľvek choroba znamená taký prepad príjmov, že chorý radšej maródi v robote. Myslíš si, že rovnako je to aj inde v OECD?
Na papieri vraj bezplatné školstvo v stave horšom ako za Márie Terézie. asi si nemal nikdy decko, nieže viac detí na strednej, vysokej.
Cesty tankodromy. Vymožiteľnosť práva, okrem "nášho človeka" nulová. Totálny morálny a finančný rouklad štátu pokračuje, štátna mašinéria rozhadzuje a zadlžuje už aj našich vnukov naperiek konjunktúre a nebývalým príjmom rozpočtu.
Celkovo zosumarizovane, kde idú naše dane a odvody, keď protislužba je vlastne nulová? A ja mám platiť zbojníkov sudcov, prokurátorov, pomáhačom, vlastne vyberačov, ktorých je najviac na štvorcový kilometer v OECD? Toto máme platiť? aby bolo na prokurátorske vily na Miami, nepotrestané milióny vlastnou hlavou, mýtne tendre, nástenkové tendre a ďalšie miliardové tunely?
A teraz si porovnaj, ty mudrc, akú protislužbu poskytuje štát napríklad Nemcovi. PN plný plat, do troch dní bez potreby lekárskeho potvrdenia. sociálne štipendiá o ktorých sa nám ani nesníva, právny štát, kde sa trestá politik, ktorý sám odstupuje , hoci len za obed od sponzora.
Áno, v takom štáte, pri takom postupe a protislužbe, by každý platil aj vyššie dane a rád.
Ale ja odmietam platiť zlodejov úžerníkov. Aj dvojité a trojité zdanenie, ktoré je zakázané úniou.
A garantujem, že im nedám ani cent. Lebo na každú vládnu glupinu existuje legálna protireakcia, Mihál by mal o čom vyprávať. Len treba zaplatiť dobrého účtovníka.
Pri rovnej 19 % dani na to každý zvysoka kašlal a platil. Hlavne keď cítil, že Slovensko prestáva byť mafiánskou čiernou dierou. Čím väčšiu perverznosť boľševik vymyslí, tým menej dostane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najvyššia spotrebná daň na PHM - klameš, odporúčam tento článok a tebuľku v ňom uvedenú: http://spravy.pravda.sk/ekonom...

najvyššie odvody - klameš, najvyššie daňovo-ododové zaťaženie je v Dánsku, Slovensko je tesne nad priemerom OECD na 12. mieste: http://u.smedata.sk/blog/artic...

najvyššia cena elektriny - hlúposť

nemocenské za prvé dni hodené na hlavu zamestnávateľa - kravina. U nás platí zamestnávateľ prvých 10 dní PN (3 dni 25 % a 7 dní 55 %) V Rakúsku platí zamestnávateľ 3 mesiace PN v 100 % výške, V Belgicku platí zamestnávateľ prvý mesiac PN v 100% výške, v CZ platí zamestnávateľ prvých 14 dní PN, atď, atď, atď...

K tomu ostatnému: cestou z morálneho bahna a neefektivity nie je neplatenie daní, ale jasná požiadavka aby sa veci menili k lepšiemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

opravujem: najvyššie daňovo-odvodové zaťaženie je v Belgicku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

takto Janíčko až tu bude ostávať ľudom ale 3000 eur čistého mesačne na výplatu potom sa bavme o nejakom zvyšovaní daní..

to znamená že firmu musí štát menej oberať o peniaze aby zamestnávateľ mohol dať také platy.. lebo teraz aj potrebujú ľudí ale za peniaze len čo ostali ked všetko poplatia štátu..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dristas, celkove mzdove naklady (vratane odvodov) na Slovemsku patria medzi najnizsie v OECD a ked sa to prepocita cez paritu kupnej sily, tak sme treti najlacnejsi v OECD, po Chile a Mexiku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, ako je to s ostatnými informáciami, ale zamestnávateľ v ČR prvé tri dni nevypláca zamestnancovi ani korunu !
"Zaměstnavatel poskytuje nemocnému zaměstnanci náhradu mzdy za pracovní dny – při dočasné pracovní neschopnosti od čtvrtého pracovního dne (při karanténě od prvního pracovního dne), a to jen v době trvání pracovního vztahu."
Zdroj: Česká správa sociálniho zabezpečení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

3 dni karencna doba a za dalsich 11 dni plati viac ako na Slovensku, takze v konecnom dosledku dostane Cech za marodku viac ako Slovak...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čech dostane viac aj na dietách, keď ide na Slovensko, na rozdiel od Slováka, ktorý ide pracovne do Česka.
Slovák do Česka dostane 600 Kč cca 23 €
Čech na Slovensko dostane 35€
Môžete mi súdruh Košč vysvetliť prečo sú Slováci Slovenskými bolševíkmi, ktorý rozbili našu vlasť takto diskriminovaní?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svoje priblble argumenty ad hominem si nechajte pre svojich rodicov a vase deti.

O vasej inteligencii svedci to ako ma oslovujete, takze nema zmysel s vami diskutovat.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME