Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficova robota (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autorka článku, premiér povedal to, čo

povedal, lebo vie, že sa nájde dostatok publicistov a blogerov, ktorí mu budú oponovať.

To je cieľom. Vyvolávať reakcie na reakcie a následne "niečo" dokazovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PROGRAMOVÉ TÉZY...

...do ďalšieho obdobia prichystali Paška s Blahom.

Zrejme niekomu v SMERe napadlo, že prienikom dvoch extrémov bude umiernený stred.

Podľa môjho názoru však výsledkom bude do nepríčetnosti (nielen) mocou nadrogovaný Karl,
vrieskajúci v súkromnom mestskom parku.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre, ale pani Kascakova

ja si nepametam ze by SAS navrhla zvyzenie minimalnej mzdy. Ale pamatam si zvysenie DPH na potraviny , energie , byvanie, lieky etc. duom zlodej Miklos a Sulik na istotu dvojnasobku . Dtto zrusenie nizsich danovych pasiem 10 a 15 procent , aby Jarko bol vysmiaty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co do toho tahas tych co nemaju dosah na zmenu?

Napis o uspechoch nasej socialnej vlady. Ta je tu uz desatrocie a skolstvo, zdravotnictvo vymozitelnost prava, dialnica do Kosic a vacsina veci co trapi ludi je vyriesene.
Teda skoro vsetci ludia su spokojni, teda aspon sponzori Smeru, zbytok moze snivat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ked si pamätáš zvýšenie dph tak vieš aj prečo. a že kto to zvýšenie kritizoval a nakoniec ked došo na lámanie chleba neznížil :)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minimalna mzda

Modral, úroveň miezd v ekonomike nie je o zákonom stanovenej minimálnej mzde.
Nízka úroveň miezd je o konzervovaní štruktúry ekononomiky vytvorenej Dzurindom a Miklošom - montovňami a následnou realizáciou pridanej hodnoty mimo Slovenska. S tým mohli ficovlády od roku 2006 niečo spraviť, ale zrejme sa boja hrozieb zahraničného kapitálu, ktorý dokáže vydierať odchodom a zanechaním státisícov nezamestnaných. Lepšie je asi uplácať investorov, ako riešiť pomaly túto závislosť.
Treba ísť cestou inovácií, ale nie na papieri. Dlhodobou prespektívou nie sú strojárske učňovky, ale technické a prírodovedné univerzity.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava prvej vety

úroveň miezd v ekonomike nie je daná o zákonom stanovenej minimálnej mzde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A kde by sme boli, ty mudrák,

bez západného know-how a kapitálu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochopte prosím...

O know-how to už teraz nie je. To bolo v rokoch 1998-2002. V čase Dzurindu aj toto bolo prínosom.
Teraz je to o tom, že výnosy sa realizujú nie tam, kde sa vytvoria.
Aby ste to pochopili - keď sa zo Slovenska vyvezie auto, na Slovensko prídu len peniaze za prácu na jeho výrobe. Pridaná hodnota sa realizuje inde.
Také dva bežnejšie triky:
- kapitál, dielce, atď....až po finálny výrobok je vlastníctvom materskej firmy a miestna dcérska spoločnosť funguje systémom práce vo mzde.To znamená, že miestna firma nefakturuje materskej spoločnosti autá, ale montáž áut. A cena za montáž je taká, že k nám prídu len peniaze na pokrytie nákladov (energie, práca, iná réžia) +1-5% obratu na zapchatie huby štátu.
- materská firma požičia dcérskej firme v SR a prostredníctvom úrokov z tejto pôžičky znižuje zisk v tuzemsku.

Môj príspevok nadhodil tému závislosti miery zamestnanosti v SR na veľkých, zväčša zahraničných investoroch. Asi si viete perdstaviť, čo by sa stalo, ak by zavreli US Steel (bez nástupcu), ak by skončil VW, Peugeot, Citroen, Samsung...Nie zo srandy im vlády vychádzajú v ústrety (energie, ďalšie investičné stimuly). Problémom je, že niekoľko desiatok veľkých investorov dokáže vytvoriť oligopol na strane dopytu po práci (nieže by sa tomu malí netešili a neviezli sa s nimi) s relatívne nízkymi mzdami. Tie znamenajú nízky domáci dopyt a domáce úspory, ktoré sa nemôžu meniť na domáci kapitál, ktorý by sa otáčal na Slovensku, alebo by sem privážal zisky z iných krajín. Je to jemnejšia analógia začarovaného kruhu chudoby z ekonomickej teórie rozvojových krajín.

Ergo, nespochybňujem zahraničný kapitál a chápem motiváciu jeho správania sa. Treba však pomaly odbúravať závislosť našej ekonomiky na nadnárodných gigantoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemám chuť sa púšťať do veľkých debát.

Toto je z čoho? Toto vytvoril Široký, Brheľ a Fico?

https://www.google.sk/publicda...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zvysenie dph

historicky po prvykrat zaviedla vasa sudruzka brigita. z k§§/ k§§dl/ k§§mer. ako ministerka financii. zaroven zdrazila LUDOM aj ine dane a statne poplatky. a naopak, vasim oligarchom znizila v milionovych sprichmatizovanych firmach, dan z prijmu zo 40 na 25 %.
len pre poriadok. aby ste zase nestavali veci z noh na hlavu...
"V prvom roku svojho pôsobenia sa jej podarilo zaviesť balíček ekonomických opatrení, akými bolo zvýšenie regulovaných cien nájomného, cestovného, energií a dočasné zavedenie dovoznej prirážky, ako aj zvýšenie DPH zo 6 % na 10 %. V parlamente presadila zníženie dane z príjmu právnických osôb zo 40 % na 25 %, ako aj zníženie daní (a počet daňových pásiem) u fyzických osôb, pričom sa zvýšili odpočítateľné položky zo základu dane. Nepopulárnym sa stalo zvýšenie nepriamych daní, okrem DPH sa zvýšila spotrebná daň z tabaku, alkoholu, pohonných látok a cestná daň."
za fuzkateho som platil za rozok 1 (JEDNU!) korunu. za pobirmovaneho platim 2 koruny. zdrazenie o 100%. elektrina vtedy 4,65, dnes platim za kwh 6,08, plyn dnes o 15% drahsi, zdrazit mi idu vodu cez vodne dane, poistky cez poistne dane, bankove poplatky cez bankove dane mi uz zdrazili, statne poplatky, prihlasovanie kosacky... teda auta, overenie podpisov, stavebne povolenie - zdrazovanie v desiatkach az stovkach percent. a sto inych zdrazovani. za vlady komunistov pre lud a narod spolu s proletariatom.
zdrazovanie, zdrazovanie, zdrazovanie. po desiatich rokoch troch vlad komunistov je vsetko ovela drahsie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Modral,modral,

daj si názov "červenal".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dane dvihli Martania

, ked ti to staci ku stastiu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

CHÝBA MI

vo Vašom blogu časť, kde by ste sa zaoberali akou mierou zadĺženia Slovenskej republiky sa podieľajú vlády Róberta Fica, teda SMERu a ich potápaniu SR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiadny strategický zámer

na zvýšenie dlhodobej prosperity obyvateľstva v doterajšej prác právnika Fica nevidno ... jedine jeho vlastné ciele, drahé vlaky zadarmo, špinu, nenávisť, rozdelenie spoločnosti a nárast extrémizmu ... :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME