Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zákon o poplatku za rozvoj nepomôže nikomu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ten zákon je len na to zobrať ľudom a firmám peniaze.. takže nemíňa sa účinku.. kedže politici a úradníci nemôžu stáť pri bankomatoch a brať hneď polovici s toho čo si ľudia vyberú.. ani po výplatách nemôžu chodiť po domoch aby im každý dal polovicu výplaty tak sa vymýšľajú takéto zákony.. akože oni robia niečo pre naše dobro.. haha..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suburbanizácia

keď už sa malo niečo spoplatňovať, tak samostatne stojace rodinné domy, čo je spomedzi stavieb na bývanie asi najzaťažujúca forma výstavby
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ty si tiež dobre jeb..tý.. ved sa platia dane z nehnuteľnosti.. keď ti obec alebo mesto predá pozemok tak na tebe zarobili.. plus stále platíš daň..

takže šetrnejšie by bolo všetkých dať do bytovky.. a o 30 rokov bude šetrnejšie dať všetkých do hangáru.. a o dalších 30 rokov na lúku do veľkého stanu..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bez nadávok to nejde?

Veď nie som nejaký vlastnouhlavou politik.

Daň z nehnuteľnosti len minimálne reflektuje náklady mesta spojené s údržbou infraštruktúry (ak existuje) k danej nehnuteľnosti. Sadzby do určitej miery reflektujú na výmeru, ale najvýraznejší rozdiel je v tom, či tú nehnuteľnosť máš na bývanie alebo na podnikanie.
Samostatne stojací rodinný dom je daňovo asi 10x lacnejší, než obdobná stavba určená na podnikanie. Aj keď mesto kvôli nim musí udržiavať obdobný rozsah verejného osvetlenia, verejných komunikácii, zimnú údržbu... obdobne, i keď v omnoho menšej miere, ten rozdiel existuje aj v porovnaní samostatne stojaceho rodinného domu s trojpodlažnou bytovkou.

Takže ak mesto razí cestu samostatne stojací rodinný dom pre každú domácnosť, bude na tom omnoho horšie než mesto, ktoré razí rozumne vysokú hustotu zástavby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

poplatok za rozvoj

Najjednoduchsie je hodit na ludi novu dan,to nasu vladu nestoji nic,urcite uz maju spocitane zisky.Co na tom ze je to ako rucna brzda.Za taky zakon by sa mali hanbit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A kua,

to je naozaj taky zakon ?????? Treba platit sucasne s danou za nehnutelnosti ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Po udelení stavebného povolenia.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME