Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fašisti budúcnosti... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ved to mi pri tom výroku o fašistoch a antifašistoch hned aj napadlo,
ale sám to aj spomínaš ku koncu..

fašisti budúcnosti sa budú nazyvať antifašistami

a hned vidím všetkých tých kričiacich o fašistoch na ukrajine, v EU, prezident......
takže ten výrok je ozaj pravdivý
ozaj tí fašisti dnes seba označujú za antifašistov a za fašistov všetkých ostatných
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sme dožili časov,

To sme dožili časov, celú generáciu masírovali veľkofilmom o fašizme len v štátoch OSI, Nemecku, Taliansku a Japonsku. Osa bola slávnostne porazená, Slovensko prijaté späť po slávnom povstaní. 1968 sme začali uvažovať, čo to máme za brata na východe, dokázali by nám povedať niektorí, ale Tí boli preventívne obesení ako kverulanti a Tí čo o bratovi vedeli viac, podpisovali jednu dohodu za druhou bez rozpakov a vrelo sa boskávali s ním pri každom vítaní a podpise na večné časy. Stále vejú čudné vetry a fašisti si hovejú....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fašista je ten, ktorého za fašistu označí salónny ľavičiar, alebo kovaný boľševik. Čiže každý, kto nezdieľa ich videnie sveta a ich vieru a ideológiu. Slovo fašista a fašizmus sa od konca 2. sv. vojny významovo veľmi zmenilo, a len u nás dnes objavujeme, že v rámci svojho ideologického boja ho používajú ľavičiari na nálepkovanie všetkých svojich reálnych, aj domnelých nepriateľov a oponentov. Je to slovo ľahko zapamätateľné, úderné s nálepkou všetkého zlého, čo vo svete existuje. Je to len modernejšia forma označení ako "diablov sluha". "antikrist" "čarodejnica" "neveriaci" "luterán" a podobné, ktorými ideoví predchodcovia dnešných boľševikov označovali tiež svojich odporcov. A dejinným paradoxom je, že vlastne ide o rôzne "klony" tej istej viery, Či už ide o náboženské systémy, boľševizmus, alebo pravý fašizmus a nemecký nacizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fašizmus ako nálepku používajú idioti

A je úplne jedno, či sú to čistí idioti, alebo IYI (intelectual yet idiot - sl. intelektuál a predsa idiot). Fašizmus je zásluhou toho nálepkovania načisto vyprázdnený pojem, ktorý má reálne len historický význam. Len jedno je jasné - napriek urputnej snahe všetkých nálepkovačov fašizmus stále zostáva odrodou socializmu (aj keď zrejme povrchne príťažlivejšou pre konzervatívnych ľudí než hlavný prúd socializmu).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME